Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Обновяване на BG шофьорска книжка!

Здравейте,
    Направо на въпроса. Имам БГ шофьорска книжка която изтича след около месец. Направих всичко възможно да я обновя с отново БГ книжка но се оказа невъзможно. Звънях до посолството, до външно министерство но те категорично отказват да съдействат. Единственият начин бил да отида лично до БГ или да извадя английска книжка! Всичко това ми се струва странно при все, че съм български гражданин но имайки предвид как държавата се грижи за свойте поданици в странство започвам да разбирам мотивите.
    Всичко щеше да е много лесно с подаването на документите за английска ако те не изискваха старата шофьорска книжка и документ за самоличност (оригинали) за около 3 седмици! Това означава, че не мога да шофирам 3 седмици а също ще бъда без никакви документи за самоличност (нямам задграничен паспорт, само лична карта).
    Отгоре на всичко в момента когато ще изтече валидността на книжката ще бъда в Холандия!
    Постъпките които направих до този момент са:
    - звънях до българското външно министерство -> отказаха с мотивите, че е било моя отговорност и е трябвало да се погрижа за това по навреме!
    - звънях до БГ посолството в Лондон -> отказаха с мотивите, че имат забрана за подаване на документи за обновяване на книжки от външно министерство!
    - звънях до DVLA UK за да попитам дали мога да подам дистанционно документи и дали евентуално ще могат да изпратят временен документ да ползвам 3 седмици до пристигането на новата книжка -> мога да изпратя документи но не издават никакви временни документи нито пък имат услуга за обновяване в рамките на един ден.

Само да добавя, че глобата за каране с невалидна книжка е Ј1000, 6 точки и може и колата да приберат на топло .

Някакви идеи????

Благодаря

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Обновяване на BG шофьорска книжка!

Нещо изобщо не си наясно със ситуацията относно документите в УК !!!

В УК НЕ е задължително да шофираш и "книжката" да е в теб!!! Ако има проблем до 7 дни трябва да я представиш в пожелано от теб "МВР".

И как мислиш всички са си сменили "книжките" ??? Спряли са да карат и такива като мен 1 месец не сме ходили на работа ...... !!!
    От ДВЛА издават документ в който е описано много точно какви документи има при тях! С него можеш да шофираш без абсолютно никакъв проблем!

Успех!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Нещо изобщо не си наясно със ситуацията относно документите в УК !!!

В УК НЕ е задължително да шофираш и "книжката" да е в теб!!! Ако има проблем до 7 дни трябва да я представиш в пожелано от теб "МВР".

И как мислиш всички са си сменили "книжките" ??? Спряли са да карат и такива като мен 1 месец не сме ходили на работа ...... !!!
    От ДВЛА издават документ в който е описано много точно какви документи има при тях! С него можеш да шофираш без абсолютно никакъв проблем!

Успех!
    Благодаря за отговора ако бях наясно нямаше да питам!
    Имаш ли идея дали това правило важи и за Холандия?

Как така издават документ от ДВЛА? Кога го издават след като пращаш по пощата или трябва на място да отидеш? Означава ли че докато (ако издават) издадат документът и преатят по пощата ти все пак нямаш книжка и ИД карта?

+ това днес като говорих с ДВЛА дамата изрично каза, че не дават никакви временни документи.!?!?!?!?!
    Последно редактирано от irnik : 28-05-2013 на 18:05

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от irnik Виж мнението
    Благодаря за отговора ако бях наясно нямаше да питам!
    Имаш ли идея дали това правило важи и за Холандия?

Как така издават документ от ДВЛА? Кога го издават след като пращаш по пощата или трябва на място да отидеш? Означава ли че докато (ако издават) издадат документът и преатят по пощата ти все пак нямаш книжка и ИД карта?

+ това днес като говорих с ДВЛА дамата изрично каза, че не дават никакви временни документи.!?!?!?!?!
    Здравей. Подозирам, че дамата е наясно какво издават, по-скоро е имало изгубени в превода.

Издават временен документ. Това, че е "хвърчаща" хартийка в нашите представи, не означава че е такава в английските. Съвсем валиден документ е, лично ми го казаха в ДВЛА. Не виждам защо да не е валидно и за Холандия, ти все пак шофираш с английски документ.
    Относно личната карта или паспорта - имаш опцията да отидеш лично в някой център на ДВЛА и срещу 4 паунда допълнителна такса ти правят специална услуга и веднага ти връщат личния документ, след като са го верифицирали. Аз така направих. Не бързах за никъде, но нямах нерви да видя дали няма да ми изгубят паспорта... Въпрос на личен избор.

Успех.

5. Recommend King recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от GalyaR Виж мнението
    Здравей. Подозирам, че дамата е наясно какво издават, по-скоро е имало изгубени в превода.

Издават временен документ. Това, че е "хвърчаща" хартийка в нашите представи, не означава че е такава в английските. Съвсем валиден документ е, лично ми го казаха в ДВЛА. Не виждам защо да не е валидно и за Холандия, ти все пак шофираш с английски документ.
    Относно личната карта или паспорта - имаш опцията да отидеш лично в някой център на ДВЛА и срещу 4 паунда допълнителна такса ти правят специална услуга и веднага ти връщат личния документ, след като са го верифицирали. Аз така направих. Не бързах за никъде, но нямах нерви да видя дали няма да ми изгубят паспорта... Въпрос на личен избор.

Успех.
    Благодаря за отговора, благодаря. Това е ПОЧТИ всичко което исках да зная!
    За дамата от двла сигурен съм, че ме разбра перфектно понеже подчертах, че шофирам постоянно и попитах какво бих правил 3 седмици а тя каза, че съжалява но не издават документ. Но по-скоро вярвам на теб не на тези зомби-чиновници! Възнамерявам да отскоча до уимбълдън за подаване на документите. Записъл съм какви документи се изискват но ще помоля и теб ако си спомняш какви документи си носил да споделиш .
    Утре ще ги питам пак за такъв документ и дали важи в еропаТА

благодаря

GalyaR
    Guest

Благодаря за отговора, благодаря. Това е ПОЧТИ всичко което исках да зная!
    За дамата от двла сигурен съм, че ме разбра перфектно понеже подчертах, че шофирам постоянно и попитах какво бих правил 3 седмици а тя каза, че съжалява но не издават документ. Но по-скоро вярвам на теб не на тези зомби-чиновници! Възнамерявам да отскоча до уимбълдън за подаване на документите. Записъл съм какви документи се изискват но ще помоля и теб ако си спомняш какви документи си носил да споделиш .
    Утре ще ги питам пак за такъв документ и дали важи в еропаТА

благодаря
    Не знам за дамата, но господинът в ДВЛА специално подчерта, че мога спокойно да шофирам с временния документ. Там черно на бяло си пишеше всичко, плюс закачена разписка за платената такса. Всъщност, точно в Уимбълдън ходих и аз. Преди месец време.

Носих две снимки, паспорт, българската си книжка и стандартната бланка, взета от пощенски клон и попълнена внимателно, защото четох за пропуски - например, името на твой гарант, и прочие детайли. Носих и паричен чек - не го прави, излишно е, там ще ти вземат 50 паунда, плюс допълнителната услуга. Още със сядането обясняваш, че искаш да си задържиш личния документ. Те те отправят да почакаш към друго гише - special services, след което плащаш и си взимаш паспорта/личната карта. Английският документ ми пристигна след две седмици. А за Холандия няма какво да се тръшкаш. Ти караш с английски документ, това не е техен проблем.

Успех.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Не знам за дамата, но господинът в ДВЛА специално подчерта, че мога спокойно да шофирам с временния документ. Там черно на бяло си пишеше всичко, плюс закачена разписка за платената такса. Всъщност, точно в Уимбълдън ходих и аз. Преди месец време.

Носих две снимки, паспорт, българската си книжка и стандартната бланка, взета от пощенски клон и попълнена внимателно, защото четох за пропуски - например, името на твой гарант, и прочие детайли. Носих и паричен чек - не го прави, излишно е, там ще ти вземат 50 паунда, плюс допълнителната услуга. Още със сядането обясняваш, че искаш да си задържиш личния документ. Те те отправят да почакаш към друго гише - special services, след което плащаш и си взимаш паспорта/личната карта. Английският документ ми пристигна след две седмици. А за Холандия няма какво да се тръшкаш. Ти караш с английски документ, това не е техен проблем.

Успех.
    Ти ми направи изключителна услуга давайки ми тази информация! Благодаря х 1000!
    Желая ти всичко добро и ако мога да бъда полезен с нещо разчитай на мен ([email protected]).

Благодаря!

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Направо на въпроса. Имам БГ шофьорска книжка която изтича след около месец. Направих всичко възможно да я обновя с отново БГ книжка но се оказа невъзможно
    Мила извинявай, но мислиш ли, че това е вярно и как да реагира човек който смята, че питащият е лъжец....????
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Успех.
    И още нещо което се сещам : Правила ли си някакъв апойнтмент по телефона преди да отидеш на място в Уимбълдън или направо отиде и свърши работа?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Намесихте и Холандия. Е там при подмяна на книжката издават подобен лист. На него си пише че можеш да си шофираш, само че на територията на Холандия. Да бъда коректен ще кажа че последният ми практичен опит е от преди влизането в сила на новата директива за шофьорските книжки в ЕС. Сега не ми се търси, ако рече musi, тя е с по-скорошен опит в книжките, нека се разрови.

GalyaR
    Guest

И още нещо което се сещам : Правила ли си някакъв апойнтмент по телефона преди да отидеш на място в Уимбълдън или направо отиде и свърши работа?
    Няма апойнтмънт. Директно отиваш в работно време - ама не ме питай какво е, не го знам , качваш се на първия етаж, кликваш на машинката за номер, чакаш около 10 минути и това е.
    Успех!

13. БЛАГОДАРЯ irnik thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Намесихте и Холандия. Е там при подмяна на книжката издават подобен лист. На него си пише че можеш да си шофираш, само че на територията на Холандия. Да бъда коректен ще кажа че последният ми практичен опит е от преди влизането в сила на новата директива за шофьорските книжки в ЕС. Сега не ми се търси, ако рече musi, тя е с по-скорошен опит в книжките, нека се разрови.
    Сега най-важно е да разбера а то ще стане скоро дали това листче което дават от ДВЛА в Англия важи и в ЕС!

благодаря за отговора

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аве то на НЛ листа (нито е шофьорска книжка, не е точно и хвърчащ де) няма индикация за забрани и незабрани (и май нищо не пише за правата ти да шофираш), имам някакъв спомен че на такъв лист е имало текст, но нито го намирам из архивите нито сега (от екрана) го виждам, другото е обясненията от общината, но колко може да им се вярва..., но това за НЛ и не е обект на тази тема, все пак нестава на въпрос с него да се шофира на острова, а обратно с островитянски във водолазия (евентуално).

Старо куче
    Post Thanks / Like

Сега най-важно е да разбера а то ще стане скоро дали това листче което дават от ДВЛА в Англия важи и в ЕС!

благодаря за отговора
    Отделих още малко време и намерих на 99% същия въпрос (от преди няма и година).

WGR / Rijden met Brits bewijs van aanvraag tot verlenging - forum.fok.nl

След като е зададен в началото има малко мнения и след получения отговор от РДВ (холадското ДВЛА) питащия добавя отговора в началният си въпрос, благодарят му, изказват предположение че на острова е така защото там това си е разбираемо доказателство че си правоспособен, докато в ниската земя няма как да е (може и да разбират английски, но дали е така в БГ или Германия, все пак в ЕС процедурите са малко или много унифицирани) и темата замира (просто в НЛ много си вярват на институциите).
    Преразказа с елементи на превод е мой и като такъв съм добавил неща и от мен.
    Та забравих да кажа и за самия официален отговор, а той е че не може.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от natalina Виж мнението
    Receipt for Photocard Driving Licence Application" kan niet dienen als geldig rijvaardigheidsbewijs in Nederland.

Добре беше да се знае тази подробност, за да не хукне някой да шофира само с апликационната форма. Темата може да е за УК, но пък изясни доста неща, а и пък ако беше отворена в другия форум, в който пишеме за Холандия, със сигурност щеше да бъде подмината заради ниската посещаемост, вината за което не е персонално моя.
    Как се превежда този текст? С две думи документа от УК не важи в Европа и когато дойде време да сменяме книжка в УК не може да шофираме в Европа докато не получим новата книжка (3 седмици)!!! Това ли е заключението?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Холандец в техен форум пита същото като теб (за шофиране в Холандия), но добавя и Белгия (обикновено за Холандия от острова се минава през Белгия). Казва че е подадено за тукашна книжка но трябва да чака три седмици, като е получил документ за това че е подал и му е обяснено че с него може да си шофира все едно си е с книжка. Незнам как формулира въпроса до холандското ДВЛА, но му отговярат че с "Receipt for Photocard Driving Licence Application" в Холандия неможе да шофира.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Холандец в техен форум пита същото като теб (за шофиране в Холандия), но добавя и Белгия (обикновено за Холандия от острова се минава през Белгия). Казва че е подадено за тукашна книжка но трябва да чака три седмици, като е получил документ за това че е подал и му е обяснено че с него може да си шофира все едно си е с книжка. Незнам как формулира въпроса до холандското ДВЛА, но му отговярат че с "Receipt for Photocard Driving Licence Application" в Холандия неможе да шофира.
    Е и кво сега! 3 седмици не караш значи не работиш.........чакаш!!! Интересно! Мислех, че бюрокрацията тук е на малко по-високо ниво но явно навсякъде всичко е в ущърб на клиента!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами ако кажа, че старата книжка е загубена!?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Само за информация на други в това положение да споделя: Всичко "мина по план", отидох в ДВЛА в Лондон, подадох документи, попитах за разписката която получавам дали е валидна в ЕС и отговорът беше категоричен - НЕ. Опитах да обясня в каква ситуация съм а от другата страна на стъклото чиновникът бързо каза: "ние не сме те карали да си вадиш книжка тук, иди си в БГ" и с типична лицемерна узмивка каза "следващият моля". Като преди това имаше търпението да обяснява с не толкова лицемерна усмивка поне 20 мин. на някакъв японец който си беше довел и преводач. За пореден път се сблъсквам с наскоро насадената омраза и презрение към българите в УК, чувствам се като евреин през втората световна! И така в "обединена Европа" институциите на две държави в това ЕС не са в състояние да ми издадат легитимно свидетелство за управление на МПС което да важи в трета държава в същият съюз!!! Сега карам без книжка и се сещам за бог по често!

Напреднал Аватара на pavlov
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Може ли да се кара с изтекла Бг книжка. Дали изобщо обръщат внимание на датата тук?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А сега след като са затворени офисите на DVLA може ли да се смени книжката без да се дава лична карта някак ?

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от atom Виж мнението
    А сега след като са затворени офисите на DVLA може ли да се смени книжката без да се дава лична карта някак ?
    http://www.postoffice.co.uk/document...cation-service

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

25. БЛАГОДАРЯ Мила, zhb thanked for this post
    Recommend Мила recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Много добре, но сега погледнах в сайта на правителството и не пишеше че трябва лична карта да се праща, само книжката, парите и бланката D1. Може би са променили изискването ?

Post Thanks / Like

Много добре, но сега погледнах в сайта на правителството и не пишеше че трябва лична карта да се праща, само книжката, парите и бланката D1. Може би са променили изискването ?
    Дай линк от "сайта на правителството" ,където пише,че не искат ID

Post Thanks / Like

Дай лин човече,как ще попълниш D1 апликацията в която ти искат ID
    Какъв сайт "на правителството" видя,където не се изисква ID ????

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Uk шофьорска книжка
    От enke във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-07-2012, 22:21
  2. Tочки в шофьорска книжка
    От bambon във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 29
    Последно мнение: 22-09-2011, 19:01
  3. шофьорска книжка в uk
    От veronimo във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1