Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Четете ли книги на български език на обществени места?

Днес си говорих с една румънка и ми разправя, че наскоро чела някаква книга на румънски в метрото и някой я напсувал гледайки, че е е румънка....
    Не знам каква е била книгата и по какво си е личало че е на румънски, но факта, че се случват такива неща ме смути малко.
    Ако четете електронни книги няма да имате подобни проблеми, или ако си обвързвате книгата да не си личи каква е.
    На някой случвало ли му се е подобно нещо?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Четете ли книги на български език на обществени места?

Тези които са враждебни с чужденците обикновено са хора от една прослойка, дето от самолет ѝ личи, че ако не живеят от помощи, работят на минимална заплата- това са си мои лични наблюдения, разбира се. И за разлика от източно европейци, дето нищо че работят на мин. заплащане, една голяма част са вишисти, тези са зле...Повечето. И за тях - игнориране.

3. БЛАГОДАРЯ lordm, merry thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

За да разбере някой, че жената е четяла точно румънска книга ще да е бил някой румънец. А по-вероятно е да е погледнал, че не е на английски и по принцип да мрази чужденците. Да не би да я е напсувал специално използвайки и думата румънка?
    Не поглеждай с гняв назад.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И чета книги, и говоря на български (по телефона), без да ми пука. Ако някой ме гледа (накриво) - му се усмихвам. Обикновено получавам усмивка в отговор. Понякога - сконфузена.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    Тези които са враждебни с чужденците обикновено са хора от една прослойка, дето от самолет ѝ личи, че ако не живеят от помощи, работят на минимална заплата- това са си мои лични наблюдения, разбира се. И за разлика от източно европейци, дето нищо че работят на мин. заплащане, една голяма част са вишисти, тези са зле...Повечето. И за тях - игнориране.
    еми душа,в условията на класова борба пролетарята може да загуби само оковите си,а капиталиста може да си тръгне бит и ебан...при тая стагнация,скока от лумпен-пролетарят в средната класа е малко труден,но пък затова пък е по-лесно на лумпен-пролетарята с айфон и пълен хладилник дасе внуши,4е е буржуазия...гледам работи схемата...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

8. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Днес си говорих с една румънка и ми разправя, че наскоро чела някаква книга на румънски в метрото и някой я напсувал гледайки, че е е румънка....
    Не знам каква е била книгата и по какво си е личало че е на румънски, но факта, че се случват такива неща ме смути малко.
    Ако четете електронни книги няма да имате подобни проблеми, или ако си обвързвате книгата да не си личи каква е.
    На някой случвало ли му се е подобно нещо?
    много интересно...ако 4ета шекспир на свитък в оригинал,дали това ще придаде туземско изражение на лицето ми?насе ти трябва да 4етеш само на английски твойте манюълс,които 4етеш,щото,като ти гледам аватара-страшно прили4аш на англи4анин...може би,съвсем малък примес шотландско да имаш...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    много интересно...ако 4ета шекспир на свитък в оригинал...
    Ако го четеш в оригинал те пак ще те гледат на криво, щото отде ще знаят, че четеш на английски? То преди 400 години правописът им е бил доста по-различен.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Те са толкова ограничени в езикознанието,че ще са им необходими 1000 години да ни настигнат
    Когато говорим на български със съпруга ми някои от хората наоколо надават ухо(видимо ),но явно и понятие си нямат на какъв език е комуникацията.
    Един ден една жена се беше "заслушала "в разговора ни и аз се обърнах към нея с въпрос:"Извинете,ние говорим на ФРЕНСКИ,това притеснява ли ви?"
    Тя много любезно ни каза"о,не,аз не знам френски,но моят баща говореше малко,много звучен език"
    Така,че реакцията е ,че тя е чела нещо на друг език-не English ,а не,че е румънка.
    Човек от средна и по-висока класа не би реагирал.
    Да се усмихне ,както казва Мила и да каже,че чете на френски ))

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

myse
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Ако го четеш в оригинал те пак ще те гледат на криво, щото отде ще знаят, че четеш на английски? То преди 400 години правописът им е бил доста по-различен.
    Това е вярно, но никак зло.
    Английския език е един еволюиращ шедьовър. Неусетно се мени, и адаптира във времена на промени породени от различията на нациите.
    В различни класации е "най" по много отновения.

Чел съм литература на български език на обществени места, и в движение.
    Случвало се е да се заглеждат по кориците, и съм определено сигурен че ако някой си има хабер, то е вероятно с идея за Руски - Стига да има мисловен процес на заден фон, и не е голо любопитство. Така се ловуват и българи - трима на десет няма да се обадят, или да си подшушнат - "Ей, тоя е българин"

Подобно като с Румънката не е имало.
    А до разговори - малко по спокойно, че можем да сме като автомати като си отворим устите - Тогава гледат странно, чак изплашено.

Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Ами с електронния четец само тези до мен надничат да видят какво чета и като усетя, че някой се е втренчил в мен се обръщам и се усмихвам и те спират да ме зяпат. По телефона във влака мразя да говоря, защото често се засичам с нашенци, които веднага надават по някое ухо да чуят за какво става на въпрос, а англетата само ме поглеждат и до там, нищо повече.

А, че тези бенефитърите от английски сорт са тъпи и ограничени, две мнения няма !
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

myse
    Guest

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението

А, че тези бенефитърите от английски сорт са тъпи и ограничени, две мнения няма !
    Да смятам ли че и "нашите" съкъри са подобни, или интелигенция вероятно?
    Чувам ги из транспортната мрежа как "псуват" наред - "Да ги е*а в Англичаните прости" и тн.

Да не говорим че четенето е така сложен, изморителен и досаден процес за същите - присмиват се. (Без значение националността!)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А замисляли ли сте се,че може реакцията им да е от ЗАВИСТ ? Че те могат/а съм убеден,че някой от тях и немогат/да четат само английски. А ние повечето българи тук в УК мисля,че нямаме проблеми и с руския освен английски,а по-младите много още езици.Дъщеря ми е на 21 и говори и чете със сигурност -Български,Руски,Английски,Испански,ако се пробва сигурно и със Сръбски и македонски няма да има проблеми.Чудя се колко 21 годишни/бели/ англичани родени в УК знаят друг език!!!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от meromarin Виж мнението
    А замисляли ли сте се,че може реакцията им да е от ЗАВИСТ ? Че те могат/а съм убеден,че някой от тях и немогат/да четат само английски. А ние повечето българи тук в УК мисля,че нямаме проблеми и с руския освен английски,а по-младите много още езици.Дъщеря ми е на 21 и говори и чете със сигурност -Български,Руски,Английски,Испански,ако се пробва сигурно и със Сръбски и македонски няма да има проблеми.Чудя се колко 21 годишни/бели/ англичани родени в УК знаят друг език!!!
    Не само, че съм се замисляла, ами и съм го чувала много пъти. Хората, които знаят, че чуждите езици са богатство, го казват без притеснение.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

myse
    Guest

„Да знаеш много езици значи да имаш много ключове за една врата” - Волтер

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    Да смятам ли че и "нашите" съкъри са подобни, или интелигенция вероятно?
    Чувам ги из транспортната мрежа как "псуват" наред - "Да ги е*а в Англичаните прости" и тн.

Да не говорим че четенето е така сложен, изморителен и досаден процес за същите - присмиват се. (Без значение националността!)
    хора!в каква среда живеете бе!?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Обикновено се прибирам с доста бг книги от Бг. Купувам си основно от Бг автори. Бг Магазините тук незнам защо не предлагат голям избир, хайде да не кажа почти никакъв.
    За четенето в градския транспорт не съм имала проблем, даже съм учудена, че някои имат..

myse
    Guest

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    хора!в каква среда живеете бе!?
    Направо си е за чудене, нали?
    Една такава среда в която срещаш със, или без желание хора от твоя "origin", с всичките им хубости и кусури - Докато си четеш книжката, или не чак толкова.
    Ако знаеш за среда в която няма да има подобни спречквания - сподели, засега са няколко стотин хиляди в тази среда - "Влажния остров" - градския транспорт, публични места, жилищни квартали, заведения и магазини/пазари, и "Там където най-малко очакваш", ect.

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

тук по карбутовете има книги колкото искаш за по 20/ 50 пи...бг една книга 15 кинта,по бавно ги чета но пък за 20 кинта можеш да направиш прилична колекция от качественни книжки
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

22. БЛАГОДАРЯ prolet thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

чета...чета,пък спра,поцъкам малко с език,па пак чета...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Четете ли български книги...???
    От Captain Chaos във форум Нови книги
    Отговори: 71
    Последно мнение: 06-06-2014, 19:27
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 13-09-2010, 04:54
  3. Аудио книги на български език
    От kateem във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-03-2010, 01:51
  4. Пушенето на обществени места?