Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране EEA family permit - родител, руски гражданин

Здравейте,

Аз съм студентка последна година в Шотландия и ми предстои завършване юли месец. Исках родителите ми да дойдат да ме посетят на завършването, но проблемът е че майка ми е руски гражданин с постоянно жителство в България от 20 години насам. Баща ми е българин, но не е сигурен дали ще може да дойде да ме посети. Кандидатствахме за EEA family permit на базата на това, че аз съм български гражданин, живеещ във Великобритания. В последствие, разрешителното ни беше отказано, тъй като майка ми не е dependent on me.

Искам да ви попитам дали някой е бил в подобна ситуация и дали има смисъл да се обжалва този случай. Тъй като майка ми иска да ми дойде на гости само за няколко дни се чудех дали има някакъв друг начин, по който може да получим EEA family permit-а.

Ако не, ще се опитаме да кандидатстваме за туристическа виза най-вероятно.

Благодаря ви много!

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: EEA family permit - родител, руски гражданин

След като родителите ти ще дойдат само за няколко дни защо изобщо сте кандидатствали за Фамили пърмит? Това е виза,която дава право на работа и след като е тук да се кандидатства за получаване на право на пребиваване за 5 години. Ние изкарахме такава на съпруга ми, но аз живея и раборя тук и с намерението да останем завинаги, по принцип. На него също му отказаха, обжалвахме и след 4 месеца от посолството му се обадиха,че има виза.Даже не стигнахме до съда тук.
    Моето лично мнение е,че е трябвало още първият път да подадете за визитър виза. Сега след някакъв отказ идея си нямам как ще реагират.Но докато е време подайте веднага за туристическа виза.

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

аз пък не разбирам защо след като ще идва на гости въобще ще трябва да се вади виза.След като има постоянно пребиваване в БГ зна4и има ли4на карта , хваща самолета и идва - ако е само за да гостува не виждам къде е проблема.Имам познат който не е гражданин на ЕУ - има БГ ли4на карта за 4ужденец и си обикаля Европата без никакви ядове
    За светът може да съм никой,но за някои съм светът

Град
    London
    Post Thanks / Like

Европа не е ЮК. Без виза тук няма да я пуснат. Казвам го от личен опит.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    След като родителите ти ще дойдат само за няколко дни защо изобщо сте кандидатствали за Фамили пърмит? Това е виза,която дава право на работа и след като е тук да се кандидатства за получаване на право на пребиваване за 5 години. Ние изкарахме такава на съпруга ми, но аз живея и раборя тук и с намерението да останем завинаги, по принцип. На него също му отказаха, обжалвахме и след 4 месеца от посолството му се обадиха,че има виза.Даже не стигнахме до съда тук.
    Моето лично мнение е,че е трябвало още първият път да подадете за визитър виза. Сега след някакъв отказ идея си нямам как ще реагират.Но докато е време подайте веднага за туристическа виза.
    .Маzа ми е не EU гражданин постоянно прбиваващ в БГ с бг лична карта.Аз живея с сина ни в UK вече 1год и 8 мес имам жълта карта.Какви действия да направя че той да дойде при нас в UK.Бакaри ти би ме посъветвала че твоя случай е подобен виждам.Благодаря.

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от neli610523 Виж мнението
    .Маzа ми е не EU гражданин постоянно прбиваващ в БГ с бг лична карта.Аз живея с сина ни в UK вече 1год и 8 мес имам жълта карта.Какви действия да направя че той да дойде при нас в UK.Бакaри ти би ме посъветвала че твоя случай е подобен виждам.Благодаря.
    Ще ти кажа всичко,което знам. Писах ти на лична. Ако си го видяла обади ми се утре.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    Ще ти кажа всичко,което знам. Писах ти на лична. Ако си го видяла обади ми се утре.
    Мерси много ще ти се обадя.

Напреднал Аватара на simonabs
    Град
    LUTON
    Post Thanks / Like

Здравей,
    майка ми също руска гражданка и т/н. Когато пътува в Европа с баща ми за нея ограничения няма.
    Ако искаш пиши на лична ще ти обясня, но няма да имат проблеми изобщо. Взимат си билетите и идват, тя ще си покаже картата от Бг за постоянно гражданство.
    Късмет
    Най-шантавото е когато овцата снесе яйце, от което се излюпи крава с говорен дефект

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Майка ти в ук така ли е влязля? Доколкото знам това споразумение или незнам кас се нарича не е подписано от всички държави в ес вкл и от ук. Тоест не навсякъде можеш да влезеш на тази база. Мъжа мми също е нон еу и където ходим в европа ако е сс мен го пускат но не и в ук.за тук трябва виза
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Благодаря много за отговорите на всички. В крайна сметка подадохме за туристическа виза и ще видим какво ще стане този път. Осъзнахме, че сме направили грешка с подаването на фемили пърмит, но чак след като ни отказаха.

За съжаление, баща ми сигурно няма да може да пътува с нея, така че този вариант отпада.

За предложението да пътува само с лична карта, не мисля, че ще се получи, тъй като знам за няколко случая, на които им е отказан достъп до страната. А и на сайта на УКБА изрично пише, че трябва да се подаде за виза.

Благодаря много за отговорите!

Ще видим какво ще се получи с втория ни опит.

Поздрави.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Казвано е и преди. Конкретната директива не предвижда някакъв по-особен режим за Великобритания, просто е дадена възможност ако реши държавата (която и да е от ЕС) да изисква/издава виза за гражданина на не ЕС свързан с гражданин на ЕС . Така че трябва де се съобразявате къде (в коя държава) ще ходите и дали вече имате издадена виза за някоя държава от ЕС (Шенгенска виза), като в последният случай и дали държавата прилага тази част от Шенгенското споразумение което касае гранична проверка (може и да е временно въведена).

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Мога ли да кандидатствам за НИН без work permit след брак с гражданин на ЕС?
    От andaluzca във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 33
    Последно мнение: 12-11-2012, 13:19
  2. в uk Руски паспорт
    От gamb във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 6
    Последно мнение: 19-06-2008, 02:42
  3. Трябва ли виза за UK на Руски гражданин със статут на постоянно пребиваващ в БГ
    От Dido_en_73 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 06-08-2007, 19:50
  4. урок по руски
    От Alice във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-02-2006, 22:04
  5. руски мъдрости
    От kekata във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 10-08-2005, 16:57

Отметки

Правила за публикуване