Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 101
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Университетски Заеми за 2013/2014 година

Цитирай Първоначално написано от ivan88 Виж мнението
    Благодаря за пояснението, т. е. сега вече няма смисъл да се регистрирам по точно докато не получа от тях reference number и паролата защото аз вчера го пратих формуляра, нали така или пак нещо не съм разбрал? Аз се подведох защото гледах отговори на някой си от SFE във facebook и в the student room и там бяха отговорили, че не е необходимо да се регистрираш на този етап ама нищо нали не е чак толкова фатално щом може после да го направя, но си е кофти наистина, че няма да мога да следя процеса.
    Ами, да, ще трябва да изчакаш те да ти пратят "служебен" ref number и парола, защото сега и да се регистрираш няма как да ти link-нат формуляра към референтния номер. Ти пак ще можеш да си следиш процеса, просто след като ти пратят номера.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ясно, благодаря много за отговорите, между другото най вероятно не се сети, то няма как ама аз ти бях писал в началото на годината по skype да те питам разни неща и даже пак щях да те тероризирам с въпроси ама все си do not disturb, както и да ако всичко се развие както трябва биричките, които ти бях обещал маже да ги получиш в Manchester ! Пак много благодарско!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Искам да попитам дали ще имам някакъв проблем ако при регистрацията в GovUk на Surname съм написала презимето си. Имам нужда от възможно най- бърз отговор!

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Скотовете 'surname' го имат за фамилно име, не за презиме.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sisis Виж мнението
    Здравейте! Искам да попитам дали ще имам някакъв проблем ако при регистрацията в GovUk на Surname съм написала презимето си. Имам нужда от възможно най- бърз отговор!
    Според мен ако в самия application си написала вярно име и фамилия, което се вижда и от копието на личен документ, не би трябвало да има проблем, че регистрацията в сайта е с друго. Ако имаш съмнения обаче, по-добре се свържи с тях.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Според мен ако в самия application си написала вярно име и фамилия, което се вижда и от копието на личен документ, не би трябвало да има проблем, че регистрацията в сайта е с друго. Ако имаш съмнения обаче, по-добре се свържи с тях.

Питам, защото в UCAS данните са ми с фамилното ми име, а в GovUK съм писала второто си име. Писах за всеки случай един имейл до тях и дано няма проблем. Имам още един въпрос. Когато попълним формуляра, целия ли трябва да го разпечатаме и изпратим по пощата?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sisis Виж мнението
    Когато попълним формуляра, целия ли трябва да го разпечатаме и изпратим по пощата?
    Не разбирам как ще попълниш формуляра с черно мастило преди да го разпечаташ. Също не разбирам и как смяташ да пратиш половината формуляр, а другата половина не? Ако става въпрос за support notes последните 5-6 страници, не вярвам да им липсват, ако ги няма, но е някакви стотинки да ги добавиш, не е нужно да е цветен.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Бих желал да отправя едно запитване. В документа пише следното:
    "A certified copy is a photocopy of an original document which must have been stamped and signed as being a true copy of the original by an official such as a minister of religion, doctor, lawyer, civil servant, teacher/lecturer or police officer. The person certifying the copy must provide their name, job title, address and contact telephone number." Та въпросът ми е, не е ли достатъчно само да е подпечатан и подписан от нотариус например и наистина ли трябват телефони, адреси и т.н. ?

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dimitrovv Виж мнението
    Бих желал да отправя едно запитване. В документа пише следното:
    "A certified copy is a photocopy of an original document which must have been stamped and signed as being a true copy of the original by an official such as a minister of religion, doctor, lawyer, civil servant, teacher/lecturer or police officer. The person certifying the copy must provide their name, job title, address and contact telephone number." Та въпросът ми е, не е ли достатъчно само да е подпечатан и подписан от нотариус например и наистина ли трябват телефони, адреси и т.н. ?
    Нотариусите не могат да заверяват документи на език различен от български.
    Правиш си нот. копие на документа, което копие го даваш на заклет преводач да го преведе (то си е още една заверка) и се предава на университета. Ако искат само заверено копие на български, без превод, то нотариуса е достатъчен.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой вече изпратил ли ги е?
    Въпросът ми е колко ви струваше и чрез коя фирма го пратихте/смятате да го пращате?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от poikl Виж мнението
    Въпросът ми е колко ви струваше и чрез коя фирма го пратихте/смятате да го пращате?
    Доколкото знам само с български пощи можеш да пратиш до PO Box нещо, така че нямаш избор

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не е така..множество приятели и приятели на приятели ме посъветваха с куриерска фирма(така било най-сигурно), но с куриерската фирма ти е някъде около 50лв. Въпросът е колко точно и коя фирма да използваме, за да сме сигурни, че няма да има проблеми.Ти лично вярваш ли на български пощи...

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Не е така..множество приятели и приятели на приятели ме посъветваха с куриерска фирма(така било най-сигурно), но с куриерската фирма ти е някъде около 50лв. Въпросът е колко точно и коя фирма да използваме, за да сме сигурни, че няма да има проблеми.Ти лично вярваш ли на български пощи...
    А тези твои приятели на приятели на приятели на приятели с куриер са си пратили формуляра за заем с куриерска фирма? Коя е тя? Защото те не извършват подобни услуги без получател и телефон.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

FedEx, но аз си мислех нещо от рода на DHL..

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

FedEx, но аз си мислех нещо от рода на DHL..
    И SLC получили ли са пратката? За първи път чувам за куриерска фирма, която доставя до пощенска кутия... , те винаги изискват контактно лице при получаване.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

До толкова в детайли не съм запознат, но самият факт, че ме разпитваш толкова много, ме кара да ги пусна през пощата! :D мерси!

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

До толкова в детайли не съм запознат, но самият факт, че ме разпитваш толкова много, ме кара да ги пусна през пощата! :D мерси!
    Ами всеки, който знам ги е пратил по пощата, просто защото това (уж) е единственият вариант и никой не е имал проблеми, просто защото те излязат ли от страната не са в техни ръце, а в Royal Mail, които са достатъчно reliable. А те разпитвам, за да знам и да не давам грешна информация, ако е такава. Но куриерските фирми не могат да отидат и да пуснат писмо в нечия пощенска кутия, те винаги изискват recipient.

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Можеш да изпратиш бланката с бг пощи и ще ти излезе най-евтино(8,90лв.) като писмото ще е с предимство и ще бъде с препоръка. Моето стигна за 6 дни в УК като през това време можеш да го следиш с помощта на track number, който ще ти дадат в бг пощи като го изпратиш. След като видиш, че е напуснало България вече ще пишеш track number в Royal Mail, за да видиш до къде е стигнало.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, имам въпрос относно регистрацията в SAAS - тя online ли се прави или трябва да изпратиш документи по пощата. Вече пробвах online варианта, но за него се изисква регистрация на сайта им, а при регистрацията на сайта им едно от задължителните полета е за National Insurance Number, което аз няма как да имам, поне на този етап. Видях по-назад в коментарите, че някой вече си е подал апликацията и то, доколкото разбрах, по пощата, обаче аз не успях да намеря бланка/и за документите, които трябва да бъдат попълнени и изпратени. Благодаря предварително за помощта!

Поправка: Оправих се. Регистрацията си става online, досега явно ми е давало грешка поради друга причина.
    Последно редактирано от rdishev : 03-05-2013 на 08:32

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да се похваля, че съм одобрен за заема от SLC

21. БЛАГОДАРЯ Chess_Maniac thanked for this post
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rdishev Виж мнението
    Поправка: Оправих се. Регистрацията си става online, досега явно ми е давало грешка поради друга причина.
    Никакви документи не се пращат по пощата, никога.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

до кога е срокът за пращане на документите за продължаващи студенти? Още чакам отговор дали ще съм на стаж и затова още не знам какво ще правя от есента.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Искам да попитам до кога е срокът да подам/попълня такова нещо правя го за първи път и не знам какво се случва :P

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от undeadko Виж мнението
    Здравейте,
    Искам да попитам до кога е срокът да подам/попълня такова нещо правя го за първи път и не знам какво се случва :P
    Ако уточниш какво е това "нещо" , може и да получиш конкретен отговор

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Амииии това "нещо" и аз не знам какво е сега ще ти кажа какво са ми казали и дано да се сетите. Казаха ми следното: взимаш този файл отиваш и си го принтираш и го попълваш. Вадиш си копие на личната карта което трябвало нотариус да завери, че е истинско с оригинала. Сега не знам дали ще стане така но ето го линка на файла http://www.studentfinanceni.co.uk/pl...ORM_1314_D.PDF . И съм изкарал някакъв дубликат на удостоверението за раждане, което трябвало да го пращам в София да се легализира. Правилно ли съм разбрал и какво друго трябва да направя и до кога!? Благодаря предварително.

Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Robert Gordon University 2013-2014
    От dyakov във форум Университети в UK
    Отговори: 27
    Последно мнение: 21-06-2014, 04:42
  2. Приети 2013-2014
    От Christian.C. във форум Образование в UK
    Отговори: 377
    Последно мнение: 31-10-2013, 13:34
  3. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497