Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 101
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Университетски Заеми за 2013/2014 година

Здравейте, мисля че дойде "времето" и на тази тема ! От няколко дни пробвам да се регистрирам на DirectGov, но всеки път ми изписва:

Error - please try again later. Sorry, we have encountered a problem with your online application. This might be a temporary problem with our computer system. Please log out and come back later. Please accept our sincere apologies for this inconvenience.

Няма значение дали си давам данните от Юкас или не,все едно и също. Някой друг има ли такъв проблем ?

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Университетски Заеми за 2013/2014 година

При всички ни е такъв проблемът Не се безпокой, защото едва след като пуснат бланките за заема, би трябвало този проблем да изчезне.
    Последно редактирано от roniko : 04-04-2013 на 19:44

3. БЛАГОДАРЯ Chess_Maniac thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Абе аз имам един такъв въпрос към хората трети курс и нагоре:

В момента съм първа година и съответно преди няколко седмици получих бланката за "продължаващи студенти", която трябва да попълня и пратя по пощата. Работата е, че има там един national insurance number и никой не е написал какво да се прави в случай, че нямаш такъв (да, още не съм се регистрирала при GP). Някой има ли представа дали ако го оставя празно ще е проблем?

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Оставяш го празно. EU students нямат НИНО, искат го само на местните. (а GP-то няма нищо общо с НИНО)

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

дали са ти заем без НИН? Ами после как ще го събират като почнеш да работиш?!
    аз си мислех че като те одобрят за заем най-първата година и те карат да ходиш на интервю да ти направят и НИН. явно не е така.
    на мен ми пристигна формуляр, че понеже "не били могли да ми открият НИНа в базата данни на DWP" да съм им изпратил документални свидетелства за моя НИН. Аз им изпратих писмото от джобсентъра, с което ми го назначават и сканирана пластика. Тогава още даваха пластики с НИН.
    Но аз съм одобрен по линията на пребивавалите три години в УК и ме считат наравно с GB студентите.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Току-що влизам в сайта на student finance и виждам, че бланката за заема е качена
    http://www.sfengland.slc.co.uk/media...orm_1314_d.pdf

PS: Вече можете да си направите акаунт в сайта им.
    Последно редактирано от roniko : 08-04-2013 на 19:08

8. БЛАГОДАРЯ Chess_Maniac, zehhy thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    току-що подадох апликация до SAAS, но ме притеснява един въпрос. Пише, че нищо не трябва да им се изпраща допълнително, но на края на апликацията ми излезе, че ако кандидатствам за пръв път трябва да им изпратя копие на паспорта ми.Та въпроса ми е - трябва ли да има пращам копие на документ за самоличност?
    (Извинявам се, ако има някъде отговор на този въпрос, но аз не намерих :-( )

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bobi94 Виж мнението
    Здравейте,
    току-що подадох апликация до SAAS, но ме притеснява един въпрос. Пише, че нищо не трябва да им се изпраща допълнително, но на края на апликацията ми излезе, че ако кандидатствам за пръв път трябва да им изпратя копие на паспорта ми.Та въпроса ми е - трябва ли да има пращам копие на документ за самоличност?
    (Извинявам се, ако има някъде отговор на този въпрос, но аз не намерих :-( )
    Ами отговора си го видял - не се праща нищо, стига да си Non-UK Eu Student и не си живял в държава извън ЕС.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

попълвам апликация към SFE, някой от вече кандидатсвалите да ме осветли: ок ли е заверката на копието от личната карта да се направи при нотариус? той е един вид lawyer, би трябвало да няма проблеми?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте Имам въпрос относно попълването на application form-a в section 2 personal details пише this form must be completed in black ink, а досега никъде не съм чела, че формуляра трябва да се попълва с черен химикал. Някой може ли да ми каже точно с какъв цвят химикал трябва да се попълне формуляра?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от c u at mao Виж мнението
    попълвам апликация към SFE, някой от вече кандидатсвалите да ме осветли: ок ли е заверката на копието от личната карта да се направи при нотариус? той е един вид lawyer, би трябвало да няма проблеми?
    Да.

Цитирай Първоначално написано от zehhy Виж мнението
    Здравейте Имам въпрос относно попълването на application form-a в section 2 personal details пише this form must be completed in black ink, а досега никъде не съм чела, че формуляра трябва да се попълва с черен химикал. Някой може ли да ми каже точно с какъв цвят химикал трябва да се попълне формуляра?
    Ами след като пише така, така трябва. Толкова голям проблем ли е черният химикал

Нов потребител
    Град
    https://www.facebook.com/kiryaz.germanov
    Post Thanks / Like

Здравейте и от мен.Току що си изтеглих формата за заема,но или аз бъркам нещо или има някаква грешка.Формата(PDF формат)мога да я попълня на компютъра(данните,тикчетата и т.н.)Та,въпросът ми е,тази форма цялата трябва да я принтирам и да я попълня с черен химикал,или мога да я попълня на компютъра си и после да я принтирам и пратя?
    Също така,някои от въпросите им(примерно секция 3) са доста безсмислени.Трябва ли да пиша поотделно за всяка година(2010-2011)(2011-2012 и т.н.),че съм живял в БГ(заедно с пълният ми адрес),защото тук си живея по принцип и тук уча,или мога само едното поле да попълня,като на години пиша 2010-2013?Мисля,че един guide как да попълним формата би бил доста полезен.Благодаря предварително.

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Asylum Виж мнението
    Здравейте и от мен.Току що си изтеглих формата за заема,но или аз бъркам нещо или има някаква грешка.Формата(PDF формат)мога да я попълня на компютъра(данните,тикчетата и т.н.)Та,въпросът ми е,тази форма цялата трябва да я принтирам и да я попълня с черен химикал,или мога да я попълня на компютъра си и после да я принтирам и пратя?
    Също така,някои от въпросите им(примерно секция 3) са доста безсмислени.Трябва ли да пиша поотделно за всяка година(2010-2011)(2011-2012 и т.н.),че съм живял в БГ(заедно с пълният ми адрес),защото тук си живея по принцип и тук уча,или мога само едното поле да попълня,като на години пиша 2010-2013?Мисля,че един guide как да попълним формата би бил доста полезен.Благодаря предварително.
    Преди няколко дни имаше въпрос във фейсбук относно попълването на формата. Служител на SFE обясни ясно и точно, че може да се попълни на компютър и след това да се принтира и изпрати по пощата, така че можеш да спестиш само писането на ръка. Аз лично написах само в едно от 3-те полета от 01.09.2010 до 01.09.2013 - living with parents

myse
    Guest

Други алтернативи за финансиране освен SFE има ли?

Нов потребител
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Здравейте. Може ли някой, който е готов със заема към СААС, да ми помогне с 13 страница (емплоймент) , тъй като добавям в кой училища съм учил за периода и въпреки това ми излиза:
    You have not accounted for the full 5 year period.
    Мерси предварително

Нов потребител
    Град
    https://www.facebook.com/kiryaz.germanov
    Post Thanks / Like

Благодаря ти за отговора!Но примерно има някои полета,които компютърът ми не попълва правилно(например UCAS номерът ми,на университета номера и т.н.).Ако не успея да ги попълня,по-добрият вариант май ще бъде на ръка да ги попълвам..

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    Други алтернативи за финансиране освен SFE има ли?
    SFE за Англия, SAAS за Шотландия... това са си опциите за заем, който да покрие таксите, ако това имаш предвид под финансиране.

Цитирай Първоначално написано от HarveySpecter Виж мнението
    Здравейте. Може ли някой, който е готов със заема към СААС, да ми помогне с 13 страница (емплоймент) , тъй като добавям в кой училища съм учил за периода и въпреки това ми излиза:
    Мерси предварително
    Твърде малко инфо даваш, за да отгатнем какво се случва.

myse
    Guest

Thanks Scorpzou

За разходи, покриване на нужди по време на учение, Maintenance loans, варианти освен SFE. (От тях покривам tution fees)

Става дума за England, тъй като не се класирам за това при SFE, търся опции.

Дефакто 3те години ми липсват, и варианта за тях е сложен за момента, искат ми минимум тримесечен договор Емплоймънт, по друга схема - времето е кът...

Ще съм благодарен ако успееш да ми дадеш каквато и да е информация.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Thanks Scorpzou

За разходи, покриване на нужди по време на учение, Maintenance loans, варианти освен SFE. (От тях покривам tution fees)

Става дума за England, тъй като не се класирам за това при SFE, търся опции.

Дефакто 3те години ми липсват, и варианта за тях е сложен за момента, искат ми минимум тримесечен договор Емплоймънт, по друга схема - времето е кът...

Ще съм благодарен ако успееш да ми дадеш каквато и да е информация.
    За съжаление ако нямаш тези три години в UK, единственият вариант, който остава, са scholarships и bursaries от самите университети.

myse
    Guest

Ех защо не мога да лъжа... почти три са, но не са навършени в началото на курса.

(В колежа който съм над 60% нямат годините, но усвоиха цифрите в банк акаунтите... що за парадокси)

Благодаря за отговоря

Ще се осмеля да попитам как контролират тази информация, чудно ми е как не усещат тези които... не си помнят датите на пристигане.

Край, dead end, така ли излиза? Нямам опции.
    Все пак говорим за Loan който държа да си върна след период време, не grant.

No more spam, гарантирам.
    Thanks

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Край, dead end, така ли излиза? Нямам опции.
    Все пак говорим за Loan който държа да си върна след период време, не grant.

No more spam, гарантирам.
    Thanks
    Ами освен държавното тяло, което е задължено от ЕС да ни предостави същата възможност за tuition loan, както за местните, с изключение на grant-овете и другите loan-ове за support, не виждам каква опция остава освен банка. Но за това си е нужен личен research предполагам и не знам доколко е възможно.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от HarveySpecter Виж мнението
    Мерси предварително
    Просто напиши датите, които ти излизат отгоре, т.е. от Август 2008 до Август 2013, за да стане период от 5 години.

Нов потребител
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Ами, правя го. Пиша си училището и къде е, но като дам add employment и ми излиза The value entered is invalid. Please see field hint or guidance notes for help...

Нов потребител
    Град
    Reading, UK
    Post Thanks / Like

Наминавам нещо, свързано със заема в Англия да ви попитам...
    Някой за National Scholarship Programme ще кандидатства ли? То е принципно на правителството програма, отпускат на всички (или почти всички, не съм много сигурна) университети пари и те могат да ти свалят от таксата, ако родителите ти печелят под 25000 паунда на година... Защото аз доколкото четох и питах университета, който ми е firm choice, трябва да доказвам доходи за 2011 като си пращам бланката за заема, обаче EU тийма на SCL са супер неразбрани и аз ги питам едно, те ми отговарят съвсем друго, а ясно пише, че е възможно да се кандидатства, ако си от ЕС, само че не ти дават пари като стипендия, а само за намаляването на таксата (и ако не си отметнал там в бланката, че не желаеш да ти споделят информацията за доходите, тогава автоматично си eligible, ако е преди някакъв срок, който го определя университета). И доколкото знам, някаква бланка има за попълване за доходите + там бележки от работодател искат, някой повече информация има ли? Че просто вече ми изпокъсаха нервите, навсякъде информацията им е супер разнопосочна и човек се чуди на кой от всичките им сайтове да вярва...

Нов потребител
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Твърде малко инфо даваш, за да отгатнем какво се случва.
    На 13 страница от апликейшъна (Your Eligibility for Support/Employment), трябва да въведа с каво съм се занимавал в близките 5 години. Въвеждам че съм бил ученик, пиша съответното училище и къде се намира и след това като дам add employment и нещо все не става. Или ми излиза The value entered is invalid или You have not accounted for the full 5 year period. И не мога да си завърша апликацията, тъй като това е предпоследна съпка...

Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Robert Gordon University 2013-2014
    От dyakov във форум Университети в UK
    Отговори: 27
    Последно мнение: 21-06-2014, 04:42
  2. Приети 2013-2014
    От Christian.C. във форум Образование в UK
    Отговори: 377
    Последно мнение: 31-10-2013, 13:34
  3. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497