Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 178
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране проблем с временно внесена кола с българска регистрация

Здравейте!Това е писмо изпратено от мен до българския еврокомисар г-жа К. ГЕОРГИЕВА.Считам ,че трябва да се даде гласност на подобни своеволия.Ето го и писмото:

Уважаема Госпожо Георгиева,пише ви един български гражданин,живеещ от години във Великобритания.Казвам се Йордан Димитров и се обръщам към вас с молба за съвет и евентуално съдействие,ако е възможно.Изправен съм пред непреодолим до момента,вече 4 месеца казус,между мен и Metropolitan traffic police,тук в Лондон.

Ако не ми беше обидно от това което се случва,сигурно щях да разказвам това като анекдот!Случката е изключително неприятна за мен и семейството ми,и е свързана с некомпетентност,арогантност, високомерно поведение,липса на всякаква комуникация и дискриминация към мен като български гражданин!!!

Накратко за какво става въпрос...При отговор от Ваша страна ще представя всички доказателства по настоящия казус,ако е необходимо.

Бих искал да вметна,че това не е единичен случай,а по-скоро правило,как действуват британските полицаи и власти , в подобни случаи с българи,а и в други,по мое мнение с устна заповед на някои висшестоящ

Историята е следната.В началото на 11/2012 напуснах Великобритания с личния си автомобил Фолксваген Шаран, и регистрирах същия в България.Ползвах преди това същия автомобил повече от година в UK.Двадесет дена по-късно се върнах в Лондон,вече с българска регистрация и пълен набор документи:технически преглед,застраховка зелена карта(тук има друга несправедливост,тъй като в Европейската общност такава не е необходима,видимо от директива от 2009 година относно застраховането в Зоната,но приех съвета на познат.А и застрахователите в България,освен Булстрад си ги продават тези застраховки и убеждават хората,че така е редно,а НЕ Е!),талони,и други,включително фактури за ремонт.

Уведомих DVLA(британския КАТ) относно експорта на колата,с препоръчано писмо,пристигнало в централата им в Суонси в 9:32 сутринта на 3ти декември.Впоследствие се оказа че е изгубено при тях,но аз имам доказателство че са го получили!Изпратих ново,вече с копия на всички български документи и снимка на номерата на колата.Последно при тях е вписано,че колата е унищожена!Все още чакам отговор от тях с известие че колата е изнесена,което да ми послужи при нужда,какъвто е реда и е тяхно задължение.

На същият този злополучен 3ти декември ме спря транспортна полиция за проверка.Всичко си беше изрядно,но полицая с номер206689 реши да провери номера на рамата в неговата база данни.Оказа се,че колата фигурира все още там и няма UK застраховка,която бях спрял няколко дена по-рано,тъй като имах българска,а и колата е с българска регистрация.Същият полицай, въз основа на това конфискува един вид колата.Никакви логични или правни аргументи не можаха да повлияят на решението му!Останах на улицата с това което можех да взема от колата!

Разговаряхме може би половин час докато чакахме "паяка".От цялостното му поведение и явно заучени фрази беше очевадно едно:според hmrc и нарочно създадената за това форма с110,кола от ЕО може да пребивава във Великобритания 6 месеца,но според него не!Той дори не подозираше за съществуването и! Опитваше да ме убеждава в противното.Единият от аргументите беше,че имам постоянен адрес и работя в страната,което няма никаква логика или юридическа стойност,ама иди че убеждавай!Стигна се и до нападки от рода,че българските застраховки били в пъти по-ниски от британските,което също е нелогично,при положение че застрахователя покрива щетите за потърпевшия.В моят случай застрахователят е австрийска компания,с клонове в България.Едва ли на австрийска застраховка издадена от същия застраховател,но в Австрия,би се гледало по този начин!Аз лично много се съмнявам.Имаше и други "блестящи" съждения колко данъци плащам и къде си заработвам парите и т.н. и т.н.С две думи човекът си беше убеден в правото си,че аз и такива като мен емигранти от Източна Европа сме втора категория хора в страната му!Заяви ми едва ли не с гордост,че взема по 5-6 коли всяка седмица на хора от Източна Европа!И това ако не е дискриминация!Отказах се да си взема колата,защото технически е невъзможно да докажа правотата си в рамките на седмица.Заявих ,че не съм съгласен и ще си потърся правата в съда,при което той пламенно взе да ме убеждава как нямало да успея и само ще изгубя още пари.Все пак когато се разделяхме ми пожела успех в съда,така че,ТОЙ ДА СПРЕ ДА ВДИГА КОЛИТЕ НА ХОРАТА!!!

На другият ден както си му е реда,отидох в местния полицейски участък и представих всички документи.Преснеха ги и казаха да чакам.Щели да ми пратят писмо за насрочено дело.И аз зачаках.25 дена.Нищо.Отидох пак.Казаха да чакам и да не се притеснявам за крайния срок за опровержение на глобата,(защото освен,че ми взеха колата ми написаха глоба от 200 паунда),и да не предприемам нищо.Аз обаче изпратих опровержението!Нови 40 дена чакане-нищо.

При следващото ми посещение в участъка се оказа,че никой нищо не знае по моя случай!Къде са копията от документите никой не можа да ми отговори смислено.Направих си труда да издиря телефонен номер на съответната служба която се занимава с тези случаи.Обещаха ми да изпратят писмо с инструкции или да се обадят за среща и представяне на доказателствата ми по случая.Последва ново мълчание в продължение на 20 дена.

След дълго чакане в система от вида натиснете 1 натиснете 2 след 3 дена опити и обещания да се свържат с мен отново НИЩО.Единственият частичен успех е,че служител на когото явно му дойде до гуша от мен ми каза да пратя доказателствата си по пощата на посочения от телефонния автомат адрес.Днес и това ще направя.Не се надявам да се случи нещо.За мен лично, в подобни случаи,явно очакват да откажат хората с протакане и "разходки" по телефонните автомати на полицията.Още повече такива като мен карат коли с ниска стойност,на доста годинки, и човек може да махне с ръка и да си каже:"абе голяма работа"

Интересен е и факта,че никой не ме е потърсил за прословутите 200 паунда глоба след толкова време,нищо,че в системата им са видни като изискуеми и до момента трябваше да съм получил подканващо писмо да платя,със съответната заплаха за по-висока сума и съдебни разходи и т.н.

Решен съм да стигна до край в тази история!Решен съм да осъдя полицията за този произвол,причинените ми вреди,както финансови,така и емоционални и дори здравословни,което не е прах в очите,за да изкарам повече пари при евентуален процес,а видно от рецептите които ми се предписват за успокоителни.Решен съм на ВСИЧКО за да се спре дискриминацията на българи в Обединеното кралство!Убеден съм, че ако не потърсим уважението което ни се полага като Хора,никога няма да го получим и ще бъдем втора ръка докато някой някога не реши че го устройва нещо друго!Е,аз не мисля да чакам този момент,а да се преборя за правата си,сега!

Ако това е частен случай,ще съм щастлив да го науча,но ситуацията с подобно отношение е и в други служби на Британското вътрешно министерство,като издаващата осигурителни номера на българи.Да не говорим за спирането на издаване на банкови сметки на българи,по внушение на властите,както беше обяснено наскоро на мой познат.Документи и директиви няма,основания-няма.Кой как заповядва това да се случва за мен е мистерия...НО Е ФАКТ че всячески потъпкват собствените си закони и разпоредби,които явно са за хора но не и за българи.

Уважаема госпожо Георгиева,моля посъветвайте ме какво да предприема!Готов съм да стигна до съда в Страсбург,но няма да позволя да се подиграват с мен и сънародниците ми по този отвратителен начин.
    С уважение: Й.ДИМИТРОВ

моля за съвети и препоръки по случая.Благодаря ви!
    Последно редактирано от BGHelp : 04-04-2013 на 01:39 Причина: форматиране с абзаци

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: проблем с временно внесена кола с българска регистрация

Най бързо и добре за тебе е един смол клеймс корт екшън срешу комишънъра на метрополитън трафик полицията със съответните искове за обезщетяване. А иначе можеш да действаш на всеки фронт , който избереш.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Нищо лично-само от любопитство ,защо след като живееш в Англия регистрирваш колата в БГ ?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

4. БЛАГОДАРЯ ggeoreto thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Е,що...ти пък въпрос....иначе господина много дискриминирано го раздава, ама нема значение,че нарушава законите.....

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от hryo Виж мнението
    Единият от аргументите беше,че имам постоянен адрес и работя в страната,което няма никаква логика или юридическа стойност,ама иди че убеждавай!Стигна се и до нападки от рода,че българските застраховки били в пъти по-ниски от британските,което също е нелогично,при положение че застрахователя покрива щетите за потърпевшия.В моят случай застрахователят е австрийска компания,с клонове в България.Едва ли на австрийска застраховка издадена от същия застраховател,но в Австрия,би се гледало по този начин!Аз лично много се съмнявам.
    Хубаво е да се четат законите. Щом имаш постоянен адрес и работиш в ЮК, се смяташ за резидент.

https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk
    Driving with a foreign registration number

UK residents aren’t allowed to use non-UK registered vehicles on UK roads. The only exceptions are if you:

• work in another European Union (EU) member state and use an EU-registered company car temporarily in the UK
    • lease an EU-registered car and use this temporarily in the UK
    Що се отнася до застраховката, всяка застраховка, независимо в коя компания е направена, има лимит за покриване на чужди щети (гражданска отговорност) или на свои. Така че, твоята застрахователна компания в България или в която и да е страна няма да покрие всяка щета, която си нанесъл, а само щетите в размер ДО ТОЗИ ЛИМИТ, в зависимост от това, каква точно полица си купил. Съветвам те да провериш до каква стойност твоята българска застраховка ще покрие чужди щети - просто за да си информиран...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Добре е действително да се определиш къде си си запазил обичайното пребиваване, известно като местоживеене или още като постоянен адрес. Неизползвам на първо място втория или третия термин защото са по-скоро свързани с знанията ни от БГ. Добре знаеш че постоянен адрес във формалноста на българската законност на острова няма да намериш.
    Цялата ти логика е изградена на презюмцията че си временно на острова, т.е. обичайното ти пребиваване (местоживеене, постоянен адрес) е в БГ, така да, имаш право, но за властите на острова трябва да го докажеш, а ти доказваш точно обратното, работиш, плащаш данъци, семейството ти е тук, имоти, банкови сметки в БГ сигурно нямаш...всичко изброено до тук по отделно не определя мястото ти на обичайно пребиваване, но съвкупноста на повечето от тях е основание на местните власти (в случая данъчни и пътна полиция) да вземат решение къде пребиваваш обичайно и на база това решение да приложат законодателството.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Най бързо и добре за тебе е един смол клеймс корт екшън срешу комишънъра на метрополитън трафик полицията със съответните искове за обезщетяване. А иначе можеш да действаш на всеки фронт , който избереш.
    И да добавя- гони ги до дупка! Не позволявай овчедушието и комплекса за малоценност да те съветват! Гражданското общество е силно с непримиримите и защитаващи правата си хора! Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ти си егати и смешника, за какво да ги Съди, той е нарушил закона, живее тука, работи тука, кара кола с БГ регистрация, хахахаха, хубаво е темата да я види оня , джорката ли беше какъв беше дето искаше да го направи тоя същия терикатлък.

10. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    И да добавя- гони ги до дупка! Не позволявай овчедушието и комплекса за малоценност да те съветват! Гражданското общество е силно с непримиримите и защитаващи правата си хора! Успех!
    Е и!?

1. Той не идва сега на острова или не докарва сега колата си тук, че да има някакъв си "гратисен" период (6 месеца) в който може да се определя дали е временно на острова и ако не е, да направи местна регистрация.

2. Колата я е притежавал с тукашна регистрация преди да й направи българска и ако за времето докато я е имал е бил временно на острова (защо тогава е правил местна регистрация!?) и продължава да е, няма да има проблем.

3. Няма да има и голям проблем ако сега е временно.

4. По-голям проблем ще има ако и преди и сега неможе да докаже че е временно на острова, а то май така излиза.

Разиграният от него вариант е "глупав", веднъж е регистрирал колата тук, значи сам е определил обичайното си пребиваване тук, след което използвайки това че има БГ документи за самоличност я регистрира в БГ и отново се връща на обичайното си пребиваване, е това си е опит за данъчна измама. Не е така, ако с отиването си в БГ променя обичайното си пребиваване от такова на острова на такова в БГ и идването му на острова сега е временно. Но иди го докажи в неговия случай и при фактите които сам предоставя!

12. БЛАГОДАРЯ ilianaL thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Интересна тема,ще я следя с интерес.
    Относно всички които мислят, че този човечец е един тарикат,аз ще кажа да си гледат работата.Пълно е с автомобили с"европейски" регистрации и ако това е незаконно повярвайте ми че тука има камери навсякъде и ще ти пратят честитка,даже още като влизаш в УК ще ти дадат лифлет с инструкции и т.н.
    Питам всички дето плюят, къде дефакто има точно закована информация относно това, а? Това си е 100 процента расизъм и то става на фона цялата тази антикампания която се води в момента относно премахването на ограниченията за работа.Не искам да подкрепям и тези които стоят повече от 6 месеца,да не кажа години и си получават фалшивите документи за минат преглед от БГ
    Относно това,че си резидент тука,ти си също и резидент и в България.Нали това е принципа на Обединена Европа.
    Само незная как е най добре да постъпиш и да ти кажа това с писмото мисля, че никой няма да му обърне внимание.Отиди при твоето МП,имат телефони за връзка и записване.Защото се получава, че за кучета и котки може, за прасета не може.Успех

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ivan40, ти не схвана ли това което написах?
    То аз вече ще почна да пледирам за следното:
    - До придобиване на права (задължения) на постоянно пребиваване (в общият случай сега става при пет години законно и непрекъснато пребиваване в държава от "Обединена Европа" както може би наричаш ЕС), пребиваването да се счита за временно. "Временно" да се има в предвид за цялото законодателство касаещо начионалните пправомощия при определяне на местни и национални данъци, застрахователни и осигурителни права и задължения.
    Хе, хе тогава ще ти е ясно кога си за постоянно и кога си временно, но такова общо определяне и то за цялото законодателство е невъзможно.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ok,няма проблем.Значи по таз логика всички които са тука с не ЮК регистрации, са незаконни. И никой не вижда това нещо, а?

16. БЛАГОДАРЯ nikitostoev thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По коя логика!?
    Ти откъде знаеш кой е с обичайно пребиваване на острова и кой не е?
    Защо не провериш например гражданин на ЕС служещ в НАТОвска база на острова (или Кристалина Георгиева докато работи в Брюксел) с какъв регистрационен номер кара, дали плаща данък!? Това последното само да ти кажа че не си ти (само по това което виждаш на улицата) контролният орган който следи за регистрацията на автомобилите.
    Ако този контролен орган прилага законодателството избирателно (котки, кучета, прасета) то вярвай ми аз ще съм първия който ще ги изпрати в Страсбург.

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

....очевидно е ,че проблема е дошъл след като се е установило,че колата е изнесена от острова веднъж........и след това се връща със сменена регистрация.......и всичкото това с цел да се плаща по-малко ....явно е, че са затегнали режима.....просто много станаха маймунките на клона и той е на път -да се счупи
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vaskolini Виж мнението
    ....очевидно е ,че проблема е дошъл след като се е установило,че колата е изнесена от острова веднъж........и след това се връща със сменена регистрация.......и всичкото това с цел да се плаща по-малко ....явно е, че са затегнали режима.....просто много станаха маймунките на клона и той е на път -да се счупи
    Трябвало е да се върне на името на друг...с пълномощно...и после пак друг...защото може да продължат да дозатягат (в рамките на законноста) режима...и клона (за частният случай на hryo) щеше да остане известно време още здрав... Абе той нека опита с обичайното пребиваване...ама като гледам как се е набутал...по-добре действително да му загубят цялата преписка, К. Георгиева да се направи че не е получила писмото му...

20. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan40 Виж мнението
    Относно всички които мислят, че този човечец е един тарикат,аз ще кажа да си гледат работата.Пълно е с автомобили с"европейски" регистрации и ако това е незаконно повярвайте ми че тука има камери навсякъде и ще ти пратят честитка,даже още като влизаш в УК ще ти дадат лифлет с инструкции и т.н.
    Питам всички дето плюят, къде дефакто има точно закована информация относно това, а? Това си е 100 процента расизъм
    По-горе ти посочих сайта на DVLA, който е тукашния КАТ - и там много ясно си го пише това, ти кое по-точно не разбра от него? Ползвай гугъл преводач, ако те затруднява английския. И от написаното в началото на тази тема, точно това виждам - че въпросния полицай се занимава с това, да праща честитки и взима мерки по нарушаването на тази част от закона. Бая паричка ще съберат в бюджета така, ми се чини - а в момента има нужда

Доста смешна ми се видя тая идея - като влизаш в УК трябва да ти дават лифлети с инструкции как да спазваш законите на страната по тая логика, трябва не само за колата ти, ами и за всички останали закони да те обучават - бая дебеличък ще да е тоя лифлет, с цялата законодателна система По принцип, незнанието на закона не оправдава нарушаването му в нито една страна и задачата на органи като ДВЛА не е да обучават всеки чужденец, на когото му е скимнало да прекрачи границите.... Точно обратното, негова задача е да проучи какви са законите на страната, в която отива.

На мен лично ми се вижда нагло да работиш тук, да плащаш данъци тук, да имаш дом тук и да отидеш в България, за да смениш регистрацията и да се върнеш обратно. И ако господинът ще ме убеждава, че не е направил това с цел да се избегне по-голяма плащалка тук, защото стандартът е по-висок, да ми обясни каква е тогава целта на упражнението изнасяне на кола-регистрирането й там-връщането да я ползва тук отново.... Аз не се сещам за друга причина за подобна акробатика. От Кр. Георгиева и аз мога да му кажа какъв ще е отговорът - благодарим, че се обърнахте към нас, ще проучим обстоятелствата относно оплакването ви и ще....

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мила, добре го обвиняваш за конкретният случай (ако не се окаже че не ни е казал всичко), но е напълно в правото си да търси по-изгодното за него в общият случай на гражданин на ЕС.
    Законодателството на ЕС в повечето случаи регулира местното законодателство (ако така мога да кажа), в други само координира.
    Затова в този случай ако обичайното му пребиваване е било и продължава да е на острова, се набива на очи точно и извода който ти правиш (има го поне още в четири мнения по-нагоре).
    В други случаи например на системите за социална сигурност открито и законно си се казва че гражданина на ЕС може и трябва да има в предвид евентуалните по-благоприятни за него разпоредби в една или друга държава от ЕС.
    Възможно е да се е подвел (като имаш и в предвид колко други реални проблеми е посочил в писмото си) по това, като е надал ухо на ""Пълно е с автомобили с"европейски" регистрации"" и не си е дал сметка че за регистрацията на автомобили имаме регулация, а не координация в законодателството.

P.S.
    За нас остава да му изкажем благодарност за добре изградената виртуална действителност в разказа му .

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Мила, добре го обвиняваш за конкретният случай (ако не се окаже че не ни е казал всичко), но е напълно в правото си да търси по-изгодното за него в общият случай на гражданин на ЕС.
    Законодателството на ЕС в повечето случаи регулира местното законодателство (ако така мога да кажа), в други само координира.
    Всъщност не съм имала намерение да го обвинявам в нищо, на него му задавам въпроси за мотивите да извърши "акробатиката". Иначе отговорих на реплика на Ivan40, който явно не е наясно с текстовете, които посочих - а и не е само той.... На мен самата ми е интересно как ще се развият събитията, въпреки че се съмнявам, че авторът ще дойде да докладва, ако не се развият според неговите очаквания.

Гугъл търсачка на форума

24. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за мненията до тук!Благодаря и за квалификациите от рода на смешник,тарикат и т.н.Всеки има право на мнение.Предполагам,че подобни съждения ще бъдат интерпретирани и при евентуален процес в съда,така че е добре да се видят всички аргументи.Ще се опитам да отговоря на всички и да внеса яснота там където някой не е схванал какво имам предвид:
    1.Госпожа Георгиева вече ми отговори.Проблемът не е в нейния ресор,което си е ясно,но обещава да ми посочи правилния път към точната Европейска институция.
    2.смол клеймс корт екшъна следва след преборването на глобата,и доказване,че собствеността ми е отнета неправомерно
    3.изнасям,регистрирам с бг номера и внасям кола за временно пребиваване.това е мое право.има си и форма на HMRC за това (с110).Направил съм го за своя сметка,на собствен риск и колата е лична,а не фирмена.Съгласен съм,че имат право да я вдигнат след повече от 6 месеца пребиване на МПС-то във Обединеното Кралство,но те я вдигнаха на 3тия ден!До тук не виждам юридическо основание.С какво съм нарушил закона!
    4.Според БГ законодателството имам постоянен адрес и адрес на местожителство в БГ.Имам и собствено жилище в БГ,банкови сметки.Колата е регистрирана на този адрес.Шофьорската ми книжка е на същия адрес,лична карта,паспорт,всичко...
    Според британското имам адрес на пребиваване,или греша?Нямам британско поданство,не съм и нямам намерение да кандидатствам за постоянно пребиваване,нямам имоти тук.Живея под наем,с договор за наем и това е по скоро адрес за кореспонденция.Не съм се крил от никого и нямам подобно намерение.Пътувам от и до БГ(2 пъти за последните 4 месеца).Островът има митнически контрол.колата беше проверена на влизане на Дувър от митничарите.Що ли не откриха нещо нередно,при положение че обстойно провериха документацията и самата кола?
    4.Относно факта,че работя и живея тук,а не там,това може да се промени във всеки един момент,така,че това е хипотеза,а не факт.Едва ли полицаят или които и да е друг би могъл да определи какво ще се случи в близко или по далечно бъдеще.Тарикат или не,не съм нарушил закона!Възползвал съм се от мое право!
    5.Работя като селф емплид,ама истински,към частни клиенти,а не към компании,с всичките врътки които се правят в този смисъл-ей там се нарушава закона.Нямам и никога не съм имал синя карта и не съм се възползвал от британската социална система!Нямам договори за постоянна работа и т.н.На практика живея между две държави от евро зоната и имам пълното право да пренасям собствеността си от една територия в друга,стига да е направено според стандартите на Евросъюза.
    6.Имам познат германец,клиент,които си кара с немските номера тук,работи тук,притежава къща за не по малко от 600000 паунда,има право на постоянен трудов договор,както и жена му.Същият има 4 деца които ходят тук на училище.Кара си буса вече повече от година,с десния волан,но като гледам колата си му е пред къщата,не в полицейския кар парк.Айде не ми говорете,че няма двойни стандарти!
    7.Вярно е,че всяка застраховка си има лимит-факт,но лимита на моята е достатъчен да покрие нанесените от мен щети.Ако някой се интересува,застраховането в EU e с уеднаквени стандарти,с които са длъжни да се съобразяват всички страни членки.Застраховките важат за територията на целия EU,Сърбия и Хърватска без някакви си там зелени карти и т.н.Наредбата е на Еврокомисията от 2009.Всички държави са се подписали под това споразумение.Истината е че британците си правят тръст и събират премии в размери в пъти над нивата в Европа!
    8.Явно не виждате основата на казуса.КОЛАТА Е ВДИГНАТА ЗАЩОТО НЯМА БРИТАНСКА ЗАСТРАХОВКА,ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ Е С БГ РЕГИСТРАЦИЯ!!!
    Айде някой да ме светне къде е текста за това,че българска кола трябва да бъде с британска застраховка!Цялата настояща документация на колата е БГ!Това което се опитвате да ми втълпите е,че ако си продадете телевизора на някого с когото живеете той си остава ваш,защото фактурата за първоначална покупка е на ваше име!УВАЖАЕМИ,ИМАМ НУЖДА ОТ ПРАВНА ЛОГИКА,А НЕ ОТ МОРАЛНА!Правото работи с факти и доказателства!Възползвал съм се от едно мое право,което ми дава закона -6 месеца временен внос.Колата е вдигната на 3тия ден от този временен внос!
    9.Казусът е много ама много далече от вашите разсъждения,а именно:
    -имам глоба и колата ми е отнета защото няма британска застраховка
    -колата в момента на отнемане не е била с британска регистрация
    -номерът на рамата доказва само и единствено произхода и но не и настоящата и регистрация
    -колата е изнесена РЕАЛНО с ферибот от Дувър и се е върнала по същия начин с преминаване на митническа проверка,която не установява нередности.
    Моля да насочим разсъжденията си в тази посока,а не кой какъв тарикат е,и да не говорим за морални норми,когато 90% от българите за да РАБОТЯТ в UK заобикалят закона по един или друг начин.Надявам се че няма да ме попитате как...

26. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, frendy thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

На теб по-големият ти проблем идва от регистрацията на автомобила, а не от застраховката му.

Ако е отнета заради застраховката си прав.

Ако ли е заради опит за избягване на данъци, те са прави.

Правилно си се ориентирал към това къде ти е обичайното пребиваване. Ако докажеш, че това е БГ ще ги пребориш.
    За самонает мисля че преди време в друга тема съм посочвал препратка за регистрация на автомобил и извършване на услуги в две или повече държави от ЕС.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    На теб по-големият ти проблем идва от регистрацията на автомобила, а не от застраховката му.

Ако е отнета заради застраховката си прав.

Ако ли е заради опит за избягване на данъци, те са прави.

Правилно си се ориентирал към това къде ти е обичайното пребиваване. Ако докажеш, че това е БГ ще ги пребориш.
    За самонает мисля че преди време в друга тема съм посочвал препратка за регистрация на автомобил и извършване на услуги в две или повече държави от ЕС.
    Проблемът идва от това,че на DVLA им е трудно да си размърдат задниците,и извършват промени по регистрация от 4 до 6 седмици след получаване на писмо.При цялата компютаризация на полицията и директна връзка с база данни ми е чудно защо.
    ще съм благодарен да пуснеш линк с темата.благодаря!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Проблемът идва от това,че на DVLA им е трудно да си размърдат задниците,и извършват промени по регистрация от 4 до 6 седмици след получаване на писмо.При цялата компютаризация на полицията и директна връзка с база данни ми е чудно защо.
    ще съм благодарен да пуснеш линк с темата.благодаря!
    Не се отклонявай от същественото за теб, остави DVLA те да си решават техните проблеми. Ето линка: ЕС - Регистриране на вашия автомобил в страни от ЕС - продължителност на престоя

Обърни внимание за самонает, трансграничен, личен и служебен автомобил, коя е държава на пребиваване и коя на извършване на услуги (защото може и да се дублират или да са повече от две), както може и да си примерно освен самонает и студент.

И не си го чел това (от препраткта), а пишеш писмо на К. Георгиева...!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

то по логиката че базата ми данни е читава излиза че даже съм на далавера,че не са ми писали и глоба,че карам без роуд такс,която ми възстановиха месец по-късно,след 50 дена от изпращането и,и с 20 паунда по-малко възстановена сума,защото отново гледат дата на получаване,а не на изпращане.Мисля,че за разлика от цял свят тук се гледа и се счита за доказателство изпращането ,а не получаването на писмото,ама май май само когато имат да вземат,а не когато имат да дават

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за мненията до тук!Благодаря и за квалификациите от рода на смешник,тарикат и т.н.Всеки има право на мнение.Предполагам,че подобни съждения ще бъдат интерпретирани и при евентуален процес в съда,така че е добре да се видят всички аргументи.Ще се опитам да отговоря на всички и да внеса яснота там където някой не е схванал какво имам предвид:
    1.Госпожа Георгиева вече ми отговори.Проблемът не е в нейния ресор,което си е ясно,но обещава да ми посочи правилния път към точната Европейска институция.
    2.смол клеймс корт екшъна следва след преборването на глобата,и доказване,че собствеността ми е отнета неправомерно
    3.изнасям,регистрирам с бг номера и внасям кола за временно пребиваване.това е мое право.има си и форма на HMRC за това (с110).Направил съм го за своя сметка,на собствен риск и колата е лична,а не фирмена.Съгласен съм,че имат право да я вдигнат след повече от 6 месеца пребиване на МПС-то във Обединеното Кралство,но те я вдигнаха на 3тия ден!До тук не виждам юридическо основание.С какво съм нарушил закона!
    4.Според БГ законодателството имам постоянен адрес и адрес на местожителство в БГ.Имам и собствено жилище в БГ,банкови сметки.Колата е регистрирана на този адрес.Шофьорската ми книжка е на същия адрес,лична карта,паспорт,всичко...
    Според британското имам адрес на пребиваване,или греша?Нямам британско поданство,не съм и нямам намерение да кандидатствам за постоянно пребиваване,нямам имоти тук.Живея под наем,с договор за наем и това е по скоро адрес за кореспонденция.Не съм се крил от никого и нямам подобно намерение.Пътувам от и до БГ(2 пъти за последните 4 месеца).Островът има митнически контрол.колата беше проверена на влизане на Дувър от митничарите.Що ли не откриха нещо нередно,при положение че обстойно провериха документацията и самата кола?
    4.Относно факта,че работя и живея тук,а не там,това може да се промени във всеки един момент,така,че това е хипотеза,а не факт.Едва ли полицаят или които и да е друг би могъл да определи какво ще се случи в близко или по далечно бъдеще.Тарикат или не,не съм нарушил закона!Възползвал съм се от мое право!
    5.Работя като селф емплид,ама истински,към частни клиенти,а не към компании,с всичките врътки които се правят в този смисъл-ей там се нарушава закона.Нямам и никога не съм имал синя карта и не съм се възползвал от британската социална система!Нямам договори за постоянна работа и т.н.На практика живея между две държави от евро зоната и имам пълното право да пренасям собствеността си от една територия в друга,стига да е направено според стандартите на Евросъюза.
    6.Имам познат германец,клиент,които си кара с немските номера тук,работи тук,притежава къща за не по малко от 600000 паунда,има право на постоянен трудов договор,както и жена му.Същият има 4 деца които ходят тук на училище.Кара си буса вече повече от година,с десния волан,но като гледам колата си му е пред къщата,не в полицейския кар парк.Айде не ми говорете,че няма двойни стандарти!
    7.Вярно е,че всяка застраховка си има лимит-факт,но лимита на моята е достатъчен да покрие нанесените от мен щети.Ако някой се интересува,застраховането в EU e с уеднаквени стандарти,с които са длъжни да се съобразяват всички страни членки.Застраховките важат за територията на целия EU,Сърбия и Хърватска без някакви си там зелени карти и т.н.Наредбата е на Еврокомисията от 2009.Всички държави са се подписали под това споразумение.Истината е че британците си правят тръст и събират премии в размери в пъти над нивата в Европа!
    8.Явно не виждате основата на казуса.КОЛАТА Е ВДИГНАТА ЗАЩОТО НЯМА БРИТАНСКА ЗАСТРАХОВКА,ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ Е С БГ РЕГИСТРАЦИЯ!!!
    Айде някой да ме светне къде е текста за това,че българска кола трябва да бъде с британска застраховка!Цялата настояща документация на колата е БГ!Това което се опитвате да ми втълпите е,че ако си продадете телевизора на някого с когото живеете той си остава ваш,защото фактурата за първоначална покупка е на ваше име!УВАЖАЕМИ,ИМАМ НУЖДА ОТ ПРАВНА ЛОГИКА,А НЕ ОТ МОРАЛНА!Правото работи с факти и доказателства!Възползвал съм се от едно мое право,което ми дава закона -6 месеца временен внос.Колата е вдигната на 3тия ден от този временен внос!
    9.Казусът е много ама много далече от вашите разсъждения,а именно:
    -имам глоба и колата ми е отнета защото няма британска застраховка
    -колата в момента на отнемане не е била с британска регистрация
    -номерът на рамата доказва само и единствено произхода и но не и настоящата и регистрация
    -колата е изнесена РЕАЛНО с ферибот от Дувър и се е върнала по същия начин с преминаване на митническа проверка,която не установява нередности.
    Моля да насочим разсъжденията си в тази посока,а не кой какъв тарикат е,и да не говорим за морални норми,когато 90% от българите за да РАБОТЯТ в UK заобикалят закона по един или друг начин.Надявам се че няма да ме попитате как...

Интересна е ситуацията и ми е любопитно да видя края,но какъвто и да е той аз те поздравявам за смелостта да си потърсиш правата,които си убеден,че имаш.Относно морала...важен е,даже много е важен....той е една от основните ценности на обществото,а законите се променят.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

i aз в началото не схванах че са ти взели колата за каране без застраховка.

аз смятам че имаш пълно право в това което правиш и ти пожелавам успех.

кой е органа на който може да се оплачеш за неправомерно действие на полицай. може би и там трябва да задействаш нещо?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Автомобил с българска регистрация в Англия?!
    От niki86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 41
    Последно мнение: 14-05-2017, 21:33
  2. Регистрация на кола в БГ
    От bizarre_86 във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-05-2011, 21:44
  3. Каране на кола с Българска застраховка в UK
    От MOKO86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-07-2009, 11:20
  4. българска застраховка на кола купена в Англия
    От milen dimitrov във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 24-10-2008, 13:29
  5. Закупена кола в UK с българска застраховка?
    От slayboia във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 14
    Последно мнение: 08-11-2007, 23:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker