Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 178
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: проблем с временно внесена кола с българска регистрация

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    ми ето ти ги лимитите,че гледам си се запънала като магаре на мост

Гражданска отговорност на автомобилистите

българската застраховка е равнопоставен със всички останали 31 страни членки на съюза и се признава във всяка една от тях,т.е напълно легитимна за превозно средство с българска регистрация движещо се по пътищата на УК
    така,че потърпевшия с вдигнатата кола е напълно в правото си да преследва правата си относно беззаконието от страна на британската полиция

друг е въпроса с резидентурата и регистрацията на автомобила,но и тук в законния а не в моралния смисъл за който го упреквате също е прав
    докарал си е кола с бг регистрация,закона му позволява да си я кара така на острова 6 мес след кето трябва да я регистрира.значи е спазил буквата ,а те му я вдигат още на третия ден.
    и няма такъв фил в българския кат когато отидеш да регистрираш кола с чужда регистрация като български гражданин да подаваш декларация ,че над 183 дни от годината си живял на територията на българия или друга страна член на ЕС

такава се подава,ако внесеш кола от страна извън ЕС при молба за освобождаване от такси при регистрацията на возилото мито уи ддс за да декларираш уседналост в страната която си живял която се признава на минимум 183 дни присъствие в чуждата държава
    Ти прочете ли темата от начало?

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Е и!?

1. Той не идва сега на острова или не докарва сега колата си тук, че да има някакъв си "гратисен" период (6 месеца) в който може да се определя дали е временно на острова и ако не е, да направи местна регистрация.

2. Колата я е притежавал с тукашна регистрация преди да й направи българска и ако за времето докато я е имал е бил временно на острова (защо тогава е правил местна регистрация!?) и продължава да е, няма да има проблем.

3. Няма да има и голям проблем ако сега е временно.

4. По-голям проблем ще има ако и преди и сега неможе да докаже че е временно на острова, а то май така излиза.

Разиграният от него вариант е "глупав", веднъж е регистрирал колата тук, значи сам е определил обичайното си пребиваване тук, след което използвайки това че има БГ документи за самоличност я регистрира в БГ и отново се връща на обичайното си пребиваване, е това си е опит за данъчна измама. Не е така, ако с отиването си в БГ променя обичайното си пребиваване от такова на острова на такова в БГ и идването му на острова сега е временно. Но иди го докажи в неговия случай и при фактите които сам предоставя!

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от hryo Виж мнението
    На мен трудно ще ми кажеш момченце,щото сигурно съм по-голям,а и определено по-умен от теб.Налиташ на бой?Може, и то преди да ти потроша колата или теб самия!Що да трошим колите,пари струват.jhoro неправилно ти лепна етикет като тъп![moderated].Мълчанието е злато!Когато не си подготвен да се изкажеш премълчи си,ще изглеждаш скромен,но не и смешен.Злобата която изливаш в нета има психологически корени,консултирай се с психолог,ще ти помогне!Иначе jhoro е прав за застраховките,аз го споменах по-горе,а той посочи цифрите.ЗАСТРАХОВАТЕЛНИТЕ ПРЕМИИ СА ЕДНАКВИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ЕВРОЗОНАТА!
    Чети повече,а когато не знаеш нещо или не си сигурен,като мен попитай,не е срамно!
    Мдаа, ПРОС съм, ма не аз съм в *****та сега от тарикатщина и Андрешковштина на дребно!
    Ай дано ти е урок и на другите мишки като тебе, дето се мислят за големи гяволи!
    Ще ви изяде главите това балканско мислене на дребно!
    Щял да съди полицията-ти ли бе голотор- дето нямаш пари за една нормална застраховка и правиш акробатики до България!
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Сега ще коментирам една ситуация, която не съм я изпробвал лично (дай Боже и това да стане).
    Автомобилите в UK се движат с едни и същи регистрационни номера от първата регистрация до евентуалното им предаване за рециклиране. Изключение е само така наречената "частна регистрация" - примерно ако искам да пише "JHORO". В такъв случай, ако продам колата мога да си задържа тези номера, а на автомобила да поставя старите, оригинални. При износ (над 12 месеца) - тези номера никой не ги търси.

Явно някои продължавам с българският начин на мислене - при покупка колата е без номера и при смяна на собственик да се сменят номерата.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Общо взето тук се е получил cluster f.uck както казват местните туземци (indigenous people)
    1. износа на колата се е осрал
    2. от там го гърбат, че е без УК застраховка, щото не знаят, че е изнесена.
    3. ако не бяха 1 и 2 човека можеше (а можеше и да не) да мине по 6 месечния период, нищо, че е УК резидент (факт). Ако не бяха 1 и 2 просто показваше билета на ферито/евро тунела и е ОК.

Затова:
    всички, които искат да карат с БГ ГО - регвайте колите в БГ на фирми - талона да е на името на фирма не на вас. Так можете да карате тук неограничено.
    И да, ДА ГО ДУХАТ тукашните застрахователи и цените им.
    (и това го казва човек с годишна ТПФТ тукашна застраховка от 230 лири, ПАК ДА ГО ДУХАТ)

sparky Аватара на mkmukok
    Post Thanks / Like

Въпрос към Мила!, значи от твоята позиция излиза, че аз като имам кола, която съм купил в УК, карал съм я тук 2 години и съм си я закарал в БГ, съвсем законно съм си сменил номерата с български и си плащам всичко в БГ за тази кола от години....дано ми следиш мисълта, че май сарказма ти идва в повече...та според теб аз като си дойда до Англия с тази кола за една екскурзия примерно, и аз вече съм криминален престъпник!!!Отделно от това в Англия си имам друга кола, но това няма никакво значение в случая.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mkmukok Виж мнението
    Въпрос към Мила!, значи от твоята позиция излиза, че аз като имам кола, която съм купил в УК, карал съм я тук 2 години и съм си я закарал в БГ, съвсем законно съм си сменил номерата с български и си плащам всичко в БГ за тази кола от години....дано ми следиш мисълта, че май сарказма ти идва в повече...та според теб аз като си дойда до Англия с тази кола за една екскурзия примерно, и аз вече съм криминален престъпник!!!Отделно от това в Англия си имам друга кола, но това няма никакво значение в случая.
    Някъде си прочел сарказъм, който аз не съм вложила. Пошегувах се, но това не е сарказъм.
    Не, това, което ти казваш, не е това, което аз казах по-горе. В твоя случай не виждам нищо нередно. Няма да го види и полицията, както не го вижда и в никой от тези, които са туристи наистина. Аз пътувам с моя кола често из Европа и никой никога не ми е искал местна застраховка - но наистина съм там за кратко време. Аз не намирам прилика между това, което описваш ти, и това, което е направил той, затова се пошегувах с тебе. Явно не е трябвало да се шегувам, затова ме извини, всеки си има собствен праг на поносимост - оттук нататък ще зная за твоя.

Ако се върнем на случая в тази тема, обаче, мисля, че той е съвсем друг. Авторът на темата е отишъл в България за няколко дена, за да смени регистрацията на колата си и да се върне тук и да претендира, че е турист. Те му казват - ти не си турист, а си резидент. Ясно става, че според тях, напускането на границата и пресичането й отново не ти нулира статуса тук и това упражнение не те прави турист. Това е всичко.

Пак ще подчертая - аз нямам теза, в която да съм твърдо убедена в този казус. Според мен, това, което е разрешено на туристите, не е разрешено на резидентите. Но и на мен самата би ми било много интересно, ако потребителят реши да се пребори със системата и да докаже обратното - какъв ще е резултатът. Не ми се вярва да се случи, но пък животът е разнолик и разнообразен - може и да греша. Ще поживеем, ще видим - ако той реши да сподели.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ scarlet thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Защо никoй не споменава, че тези 6 месеца право да караш с чужда регистрация е, ако идваш с кола закупена в чужбина.
    Не поглеждай с гняв назад.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Някъде си прочел сарказъм, който аз не съм вложила. Пошегувах се, но това не е сарказъм.
    Не, това, което ти казваш, не е това, което аз казах по-горе. В твоя случай не виждам нищо нередно. Няма да го види и полицията, както не го вижда и в никой от тези, които са туристи наистина. Аз пътувам с моя кола често из Европа и никой никога не ми е искал местна застраховка - но наистина съм там за кратко време. Аз не намирам прилика между това, което описваш ти, и това, което е направил той, затова се пошегувах с тебе. Явно не е трябвало да се шегувам, затова ме извини, всеки си има собствен праг на поносимост - оттук нататък ще зная за твоя.

Ако се върнем на случая в тази тема, обаче, мисля, че той е съвсем друг. Авторът на темата е отишъл в България за няколко дена, за да смени регистрацията на колата си и да се върне тук и да претендира, че е турист. Те му казват - ти не си турист, а си резидент. Ясно става, че според тях, напускането на границата и пресичането й отново не ти нулира статуса тук и това упражнение не те прави турист. Това е всичко.

Пак ще подчертая - аз нямам теза, в която да съм твърдо убедена в този казус. Според мен, това, което е разрешено на туристите, не е разрешено на резидентите. Но и на мен самата би ми било много интересно, ако потребителят реши да се пребори със системата и да докаже обратното - какъв ще е резултатът. Не ми се вярва да се случи, но пък животът е разнолик и разнообразен - може и да греша. Ще поживеем, ще видим - ако той реши да сподели.
    тц,тц,тц.по големи католици и от папата станахте, вие го изкарахте едва ли не престъпник човека просто се възползва от вратичката в закона да си покара още 6 месеца с евтина застраховка щом не нарушава закона морала го заеби
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Защо никoй не споменава, че тези 6 месеца право да караш с чужда регистрация е, ако идваш с кола закупена в чужбина.
    артуре, говориш пълни глупости както винаги.
    не обърквай хората - става дума за 6 м с кола с чужда регистрация. А може да е купена и от Марс.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

tuk нещо се оплетоха нещата.
    едните гледат на нещата от морална гледна точка, другите гледат факти.

това защо го е направил човека и има ли морално право да го прави няма нищо общо с законовите и административните разпоредби.
    ако са му отнели колата, защото кара без английска застраховка, то той е в пълното си право да прави това което прави. полицията са се объркали....
    защо го е направил и какво е искал да спести на всички е ясно и аз също не одобрявам това което е направил с целите заради които го е направил, но правно той е прав в това което оспорва.
    и той в тази тема търси отговор в този смисъл.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

12. БЛАГОДАРЯ _Dion_ thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аве, Вие данъци за колите на острова не плащате ли?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mkmukok Виж мнението
    Хе, хе, хе, ела си с тази която е с английските номера в БГ и ще ти я приберат (спомняш ли си онзи наш съфорумник който дистанционно смени БГ книжка за английска и после английската за австралийска, та той покрай врътките с книжката генерализираше проблема че като гражданин на БГ не можеш да караш кола в БГ с английска книжка, правели някакви проверки по ЕГН и си излизаш че си си в БГто...и книжката на трупчета), палиш тази с БГ номерата и си отиваш на острова, там пък ти я прибират островитяните...ха, ха, ха!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

тц,тц,тц.по големи католици и от папата станахте, вие го изкарахте едва ли не престъпник човека просто се възползва от вратичката в закона да си покара още 6 месеца с евтина застраховка щом не нарушава закона морала го заеби
    Айде да спреш да тролстваш, и пак да се върнеш и да ми прочетеш мнението? Написала съм, че аз не я знам тая вратичка и съм любопитна да науча дали наистина я има. Нещо взе да си доизмисляш мненията на другите и после да коментираш това, което си си донасосал? Аз лично за никакъв морал не пледирам, личното ми мнение е, че ако някой може да прекара застрахователната мафия, без да навреди на ближните си (останалите шофьори), лично ще го поздравя... Само дето битката ми се вижда като на Давид и Голиат..

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ще ти отговоря (и то напълно безплатно) - защото те уважавам като човек.

Не - в момента не съм от никой бранш. Просто когато си се занимавал с едно нещо наистина професионално, просто трябва да си научил ... абе поне основните понятия.
    "Можеш ли да гарантираш, ..." - Не, нищо не мога да гарантирам. Аз ако можех - щях да се казвам не Жоро, ами Гаранционен фонд. Освен това ако ти гарантирам нещо (на теб или на когото и да е) - утре ще ми предявите искове!!!

Принципно застраховката ГО (която е задължителна и има покритие за цялото ЕС) е типова и премиите се определят от
    Прикачен файл 5994
    Това е главата на Калкулатор Гражданска отговорност от zastrahovateli.bg
    А ето какво се получи при горните параметри
    Компания.................България Европа
    Виктория.................. 214.00......295.60
    ДЗИ..........................219.08......310.88
    Лев Инс....................223.16......294.56
    HDI..........................230.01......418.00
    Български Имоти......234.40......310.90
    Булстрад..................234.40......310.90
    Дженерали...............236.11......292.31
    "ОЗК" АД..................254.80......443.50
    Интерамерикан.........277.22......433.28
    Бул Инс....................285.40......295.60
    Евро Инс..................290.09......310.49

Всички цени са в български левове, с включен ДДС, първата колона е само на територията на БГ, втората - за цялото ЕС.
    Цените малко нисички излизат, ама щото си писал МПС над 15-годишно - абе то ще стигне ли до Кралството изобщо и шофьор "до 50 г." , аз изкарах едни по-други цифри, ама най-голямата беше около 700 лв.

Обаче друго питане имам, по повод на този текст от сайта, към който ти си дал линк:

ЗАСТРАХОВАТЕЛНО ПОКРИТИЕ И ЛИМИТИ НА ОТГОВОРНОСТ:

Застрахователят покрива отговорността на застрахования за причинените от него на трети лица, в това число пешеходци, велосипедисти и други участници в движението по пътищата, вреди, вследствие притежаването и/или използването на моторно превозно средство, съобразно законодателството на държавата, в която е настъпило застрахователното събитие.
    Неимуществени и имуществени вреди вследствие на телесно увреждане или смърт:
    - за всяко събитие при едно пострадало лице – до 700 000 лв.
    - за всяко събитие при две и повече пострадали лица – до 1 000 000 лв.

Вредите, причинени на чуждо имущество:
    – за всяко събитие – до 200 000 лв.

Застрахователят покрива и отговорността за вреди, причинени във връзка с притежаването и/или използването на моторно превозно средство от лице, което:
    - не е изрично или мълчаливо упълномощено за това, при условие че не придобило владението върху моторното превозно средство чрез кражба, кражба чрез взлом, грабеж или престъпление по чл.346 от Наказателния кодекс.
    - не притежава или на което временно е отнето свидетелство за управление на моторно превозно средство.

- което е нарушило законовите изисквания за техническа изправност на моторното превозно средство.
    Ако правилно разбирам, излиза, че подчертаното в синьо се отнася до отговорност, когато причиниш телесни повреди и смърт на други лица, а червеното - когато става въпрос за повреждане на чуждо имущество, вкл. и кола - и там лимитът е до 200 000 лв. Нещо не ги виждам тия цифри 2 млн лева, които се развяваха по-рано? Или аз не разбирам нещо.

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Цените малко нисички излизат, ама щото си писал МПС над 15-годишно - абе то ще стигне ли до Кралството изобщо и шофьор "до 50 г." , аз изкарах едни по-други цифри, ама най-голямата беше около 700 лв.

Обаче друго питане имам, по повод на този текст от сайта, към който ти си дал линк:

Ако правилно разбирам, излиза, че подчертаното в синьо се отнася до отговорност, когато причиниш телесни повреди и смърт на други лица, а червеното - когато става въпрос за повреждане на чуждо имущество, вкл. и кола - и там лимитът е до 200 000 лв. Нещо не ги виждам тия цифри 2 млн лева, които се развяваха по-рано? Или аз не разбирам нещо.

ползваш стара информация,явно не си обърнала внимание на линка с актуалната ситуация който постнах по горе и заради това отново ще ти го представя на вниманието за да се информираш

Гражданска отговорност на автомобилистите

В териториалния обхват на задължителната застраховка „Гражданска отговорност на автомобилистите” влизат 32 страни от системата – това са държавите членки на ЕИП, както и Швейцария, Андора, Хърватска и Сърбия. Тези държави са подписали секция ІІІ от Вътрешните правила на Съвета на бюрата по силата на които, ако едно МПС, обичайно регистрирано в някоя от горните държави, навлезе на територията на друга такава държава, то собственикът или водачът на МПС се считат автоматично застраховани за тяхната гражданска отговорност. Нанесените от тях вреди на имущество и хора при ПТП се покриват от застрахователя на водача.

Застраховка „Гражданска отговорност” за Р.България е регламентирана в чл.223-229 и 257-275 на Кодекса за застраховането и с Наредба №24 от 8.03.2006 г. за задължителното застраховане.

Някои основни моменти:

Лимити на отговорност за Р.България, считано от 11.06.2012г.

1. За неимуществени вреди, в следствие на телесно увреждане или смърт:
    а) 2 000 000 лв. за всяко събитие при едно пострадало лице;
    б) 10 000 000 лв. за всяко събитие при две или повече пострадали лица.

2. За имуществени вреди - 2 000 000 лв. за всяко събитие.

Покритие

Застрахователят по задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите покрива отговорността на застрахования за причинените от него на трети лица, в това число пешеходци, велосипедисти и други участници в движението по пътищата, вреди вследствие на притежаването или използването на моторно превозно средство, включително:
    1. неимуществените и имуществените вреди вследствие на телесно увреждане или смърт;
    2. вредите, причинени на чуждо имущество;
    3. пропуснатите ползи, които представляват пряк и непосредствен резултат от увреждането;
    4. разумно направените разходи във връзка с предявяването на претенция по т. 1 - 3, включително съдебните разноски, присъдени в тежест на застрахованото лице.

Обезщетението не може да надхвърля горепосочените лимити.

Влекач и ремарке

1. Вреди, нанесени от ремарке, което е свързано с моторно

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ползваш стара информация,явно не си обърнала внимание на линка с актуалната ситуация който постнах по горе и заради това отново ще ти го представя на вниманието за да се информираш
    Ползвам актуална информация от сайт, който продава застраховки Гражданска отговорност. Не ме интересуват теоретичните лимити, допустими изобщо в природата на РБ, интересува ме, какви застраховки продават застрахователните компании в действителност и срещу цените, които предлагат, какви отговорности поемат. Ако имаш такава информация, заповядай да ми я предоставиш. Иначе текстът, който си ми написал, означава, че аз като пострадало лице не мога да искам от никоя застрахователна компания да ми даде повече от тези лимити. Мен обаче не ме интересуват мерките, които законът е приел, за да защити застрахователните компании...

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Ползвам актуална информация от сайт, който продава застраховки Гражданска отговорност. Не ме интересуват теоретичните лимити, допустими изобщо в природата на РБ, интересува ме, какви застраховки продават застрахователните компании в действителност и срещу цените, които предлагат, какви отговорности поемат. Ако имаш такава информация, заповядай да ми я предоставиш. Иначе текстът, който си ми написал, означава, че аз като пострадало лице не мога да искам от никоя застрахователна компания да ми даде повече от тези лимити. Мен обаче не ме интересуват мерките, които законът е приел, за да защити застрахователните компании...
    не обичаш да четеш заради това пак ще ти обесня

лимитите са определени и уредени в този закон

Застраховка „Гражданска отговорност” за Р.България е регламентирана в чл.223-229 и 257-275 на Кодекса за застраховането и с Наредба №24 от 8.03.2006 г. за задължителното застраховане.

ако имаш време го отвори за да прочетеш,че горепосочените лимити са задължителни за всички застрахователни компании,това е долната граница на лимита ,минимума за всяка една застрахователна полица.застрахователните компании нямат право да договарят с клиентите си по ниски от тези лимити с клиентите си при издаване на застрахователни полици,но не ги ограничава да договарят по високи лимити,това си е тяхно право и техен избор.
    това е лимитът до който може да претендира потърпешия ,а колко ще получи се решава чрез съда.един вид потърпевшия може да иска обезщетение от 5 милиона ,но може да получи макс 2

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

не обичаш да четеш заради това пак ще ти обесня

лимитите са определени и уредени в този закон

ако имаш време го отвори за да прочетеш,че горепосочените лимити са задължителни за всички застрахователни компании,това е долната граница на лимита ,минимума за всяка една застрахователна полица.застрахователните компании нямат право да договарят с клиентите си по ниски от тези лимити с клиентите си при издаване на застрахователни полици,но не ги ограничава да договарят по високи лимити,това си е тяхно право и техен избор.
    това е лимитът до който може да претендира потърпешия ,а колко ще получи се решава чрез съда.един вид потърпевшия може да иска обезщетение от 5 милиона ,но може да получи макс 2
    Абсолютно прав си, не обичам да чета дълги-предълги четива, в които няма информацията, която ме интересува, особено ако интересът ми е по-скоро от любопитство. Имам по-приятни неща за правене, затова предпочитам да попитам специалистите - затова попитах Жоро. Ти сега хубаво ми обясняваш, благодаря.

обаче в твоята наредба пише:

Чл. 4. Максималният размер на отговорността на застрахователя се определяспоред размера на застрахователната сума, която е в сила към датата на настъпване на
    застрахователното събитие, освен ако размерът на застрахователната сума, вписана в
    застрахователната полица, е по-висок
    В посочените членове от тебе лимити не видях, а бих искала да зная точно лимити на какво са. и другото, кои водачи на превозни средства са "подведомствени" на този закон? Т.е. искам да видя текста, в който пише кои водачи на МПС са задължени да имат застраховка ГО, но не го намирам нещо...

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Абсолютно прав си, не обичам да чета дълги-предълги четива, в които няма информацията, която ме интересува, особено ако интересът ми е по-скоро от любопитство. Имам по-приятни неща за правене, затова предпочитам да попитам специалистите - затова попитах Жоро. Ти сега хубаво ми обясняваш, благодаря.

обаче в твоята наредба пише:

В посочените членове от тебе лимити не видях, а бих искала да зная точно лимити на какво са. и другото, кои водачи на превозни средства са "подведомствени" на този закон? Т.е. искам да видя текста, в който пише кои водачи на МПС са задължени да имат застраховка ГО, но не го намирам нещо...
    good news.имаме някакъв напредък
    предполагам,че разбра какви са легитимните лимити към настоящия момент ако днес имаме застрахователно събитие.
    а те са определени последно месец юни 2012 и са валидни и сега,а именно цитирам източника

Някои основни моменти:

Лимити на отговорност за Р.България, считано от 11.06.2012г.

1. За неимуществени вреди, в следствие на телесно увреждане или смърт:
    а) 2 000 000 лв. за всяко събитие при едно пострадало лице;
    б) 10 000 000 лв. за всяко събитие при две или повече пострадали лица.

2. За имуществени вреди - 2 000 000 лв. за всяко събитие.

Покритие

видимо даже и с не въоръжено око са доста по високи от тези които цитира

Застрахователят покрива отговорността на застрахования за причинените от него на трети лица, в това число пешеходци, велосипедисти и други участници в движението по пътищата, вреди, вследствие притежаването и/или използването на моторно превозно средство, съобразно законодателството на държавата, в която е настъпило застрахователното събитие.
    Неимуществени и имуществени вреди вследствие на телесно увреждане или смърт:
    - за всяко събитие при едно пострадало лице – до 700 000 лв.
    - за всяко събитие при две и повече пострадали лица – до 1 000 000 лв.
    Вредите, причинени на чуждо имущество:
    – за всяко събитие – до 200 000 лв.
    Застрахователят покрива и отговорността за вреди, причинени във връзка с притежаването и/или използването на моторно превозно средство от лице, което:
    - не е изрично или мълчаливо упълномощено за това, при условие че не придобило владението върху моторното превозно средство чрез кражба, кражба чрез взлом, грабеж или престъпление по чл.346 от Наказателния кодекс.
    - не притежава или на което временно е отнето свидетелство за управление на моторно превозно средство.

- което е нарушило законовите изисквания за техническа изправност на моторното превозно средство.

които аз определих като изостанала и не актоална информация

от което се оказва ,че лимита на българските и британските застрахователни полици е унифициран като стойности което ги поставя в равнопоставено положени,но като изразяваш съмнение ,че британската застрахователна мафия няма как да бъде преборена да заплати застрахователно събитие на тези нива би било логично да разширим географската територия като променим определението на интернационална застрахователна мафия,което всъщност не е чак толкова важно когато коментираме случая на тъжеца в тази тема.
    по позитивното е да не си заравяме главата в пясъка като щрауси,а да отчетем,че българската застраховка е точно толкова легитимна колкото британската защото и двете са синхронизирани по правилата на една общност плюс това законово обосновано и имат една и съща тежест.
    това ,че някои ора се явяват като нравоучители и подават погрешна информация за да защитят тезата си обаче не променя фактите

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

предполагам,че разбра какви са легитимните лимити към настоящия момент ако днес имаме застрахователно събитие.
    а те са определени последно месец юни 2012 и са валидни и сега,а именно цитирам източника
    Не си ми отговорил на въпросите, ама ми омръзна да ти тегля думите с ченгел от устата... Пък и не е мой казуса, друг да си троши главата.

От твоите обяснения излиза, че една застрахователна компания в България ще е happy да вземе 200-300 лева на година от един българин, живеещ в чужбина и той като блъсне ферари, ще плати като миличка цената на ферарито, щото така я задължавал закона и така й излизал хесапът? Все си мисля, че не са толкова тъпи застрахователите в България, ама щом ме убеждаваш, че греша, дали да взема да ти повярвам?

Гугъл търсачка на форума

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Ама вие вярвате ли си изобщо : как някой ще ти покрие щета за 2.000.000 при положение че си платил 300 лв аре стига вече !!!!!Жоро като си работил в застраховането я кажи колко е реалната застраховка на една 10 ,12 годишна кола ??? дали има и толкова ????
    Не знам защо си мислите че ние сме баламурниците дето плащаме 800, 900 паунда + рол такси а вие сте имали право на това да си регистрирате колата в абсудгистан(БГ) ами браво на англичаните дано повече да ги следят за спрат да точат системата всички кранчета да се затворят например като си си я регистрирал в бг да не можеш да се върнеш в УК в следващите 6 или 12 месеца!!!!
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

24. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

абе вие малоумни ли сте ,прости или какво
    жоро ви го обесни,чв застрахователната премия няма пряка обвързаност със застрахователния лимит.
    да ви го обесня цветно и на глас ,застрахователният лимит е унифициран въз основа на спогодби м/у 32 европейски държави
    той е задължителен за тези държави подписали взаимно договора
    а вече кой каква премия плаща за да получи полица гарантираща максималния лимит в дадена държава зависи единственно от политиката на застрахователната компания оперираща на дадена територия която ще я осигури.
    тази политика е обвързана най вече с пазарния елемент относно стойноста и и в държави с по нисък стандарт номиналът и е на много по ниско ниво сравнимо с номинала на държави с по висок стандарт продуктивно от пазрния механизъм който определя цената според доходите за да съществува тази функция и стойноста на полицата има пряк ефект към застрахователните компании предлагащи услугата съизмеримо с тяхното ниво на печалба ,а не към качеството на продукта
    госпожи и господа тома неверници

Напреднал
    Post Thanks / Like

Чета темата от началото и ме кефи как се разцепи българското общество на две.Първите оплюха това ,че човек не може да има кола с чужда регистрация и видиш ли колко е хубаво да си с тукашна застраховка и колко си спокоен, че ако стане нещо ще си компенсиран, че даже се стигна и до 20 бона както някои дами на форума споделиха ще струва казуса ако човек тръгне да си търси правата-пълна глупост/но това е друга тема,пък и с жени не обичам да споря/.
    Що не застанете като общество, ами всеки вика, че този човек е тарикат и т.н.,що не се огледате и видите какво е около нас, и не се замислите къде е проблема в системата...,мразя хората които завиждат защото видиш ли -той си регистрирал колата и плаща 1/5 от това което аз плащам-айде да го оплюем и да го наврем в кучи г.з, защото се чувстваме будали, че сме се прецакали.
    Ей затова ще ни мачкат и затова ще имаме робско съзнание защото сме червей, навряли сме се в едно топло лай.о и си мислим, че сме ок.
    П.С -Изобщо не ми говорете, че тукашните застраховки не са мафия,напротив мафия на квадрат
    Айде сега да видим какво ще кажат воюващите страни по въпроса

Post Thanks / Like

Не си ми отговорил на въпросите, ама ми омръзна да ти тегля думите с ченгел от устата... Пък и не е мой казуса, друг да си троши главата.

От твоите обяснения излиза, че една застрахователна компания в България ще е happy да вземе 200-300 лева на година от един българин, живеещ в чужбина и той като блъсне ферари, ще плати като миличка цената на ферарито, щото така я задължавал закона и така й излизал хесапът? Все си мисля, че не са толкова тъпи застрахователите в България, ама щом ме убеждаваш, че греша, дали да взема да ти повярвам?
    мога да ти отговоря само при едно условие,да не четеш както дявола чете евангелието.
    естественно,че която и да е застр компания няма да е щаслива с/у 200/300 на година да блъскаш ферарита за 200/300к,но в случая изместваш темата.
    първо никой не е обявил,че след като се застрахова има намерение да ходи в чужбина и да блъска ферарита за да предизвка адекватна реакция относно застр компания в българия която д му изиска навместо 200 2000
    и второ усещаш ли се какви ги ръсиш
    и трето обърни внимание на райграса в бек ярда ,че ако минат ония от муниципалито да не вземеш някой файър навместо да се потиш с тая сложна материя кой каква кола с какви номера и къде искал да кара

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan40 Виж мнението
    Чета темата от началото и ме кефи как се разцепи българското общество на две.Първите оплюха това ,че човек не може да има кола с чужда регистрация и видиш ли колко е хубаво да си с тукашна застраховка и колко си спокоен, че ако стане нещо ще си компенсиран, че даже се стигна и до 20 бона както някои дами на форума споделиха ще струва казуса ако човек тръгне да си търси правата-пълна глупост/но това е друга тема,пък и с жени не обичам да споря/.
    Що не застанете като общество, ами всеки вика, че този човек е тарикат и т.н.,що не се огледате и видите какво е около нас, и не се замислите къде е проблема в системата...,мразя хората които завиждат защото видиш ли -той си регистрирал колата и плаща 1/5 от това което аз плащам-айде да го оплюем и да го наврем в кучи г.з, защото се чувстваме будали, че сме се прецакали.
    Ей затова ще ни мачкат и затова ще имаме робско съзнание защото сме червей, навряли сме се в едно топло лай.о и си мислим, че сме ок.
    П.С -Изобщо не ми говорете, че тукашните застраховки не са мафия,напротив мафия на квадрат
    Айде сега да видим какво ще кажат воюващите страни по въпроса
    Иванчо, дали така ще разсъждаваш ако утре някой такъв те блъсне и ти изпочупи краката, така че да не можеш да ходиш на работа...или пък те остави инвалид за цял живот ?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

29. БЛАГОДАРЯ scarlet thanked for this post
Страница 3 от 8 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Автомобил с българска регистрация в Англия?!
    От niki86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 41
    Последно мнение: 14-05-2017, 21:33
  2. Регистрация на кола в БГ
    От bizarre_86 във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-05-2011, 21:44
  3. Каране на кола с Българска застраховка в UK
    От MOKO86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-07-2009, 11:20
  4. българска застраховка на кола купена в Англия
    От milen dimitrov във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 24-10-2008, 13:29
  5. Закупена кола в UK с българска застраховка?
    От slayboia във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 14
    Последно мнение: 08-11-2007, 23:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker