Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По подразбиране Хоби: Вашето Родословно дърво - правили ли сте такова? Споделете интересни случки, факти

Напоследък попаднах на Heir Hunters na BBC и умирам да го гледам. Винаги съм се интересувала от рода ми, но много повече знам за рода на баща ми от този на майка ми. Все съм си мислела, че един ден като се пенсионирам (на 80 ) ще се опитам да създам обширно родословно дърво на фамилията Х и ще го пусна на страница в нета, за да могат и други да се включат че и да се срещнеме. Някой от вас правил ли си е вече родословно дърво, така, като хоби?

Сега по коледа накарах майка ми и леля ми да споделят повече, била съм само веднъж на тяхното родно място и даже имената не знам на техните роднини.

Тъй като няма какво толкова да споделя за правене на родословно дърво, така, да тръгне темата, ще кажа за някои хора, които са ме заинтригували.
    Знам следната случка от брата (той даже и книга е писал за рода ни, която видях като малка, но нямам копие) на дядо ми по бащина линия. Имали са чичо, който бил строителен предприемач и на един негов обект в Румъния, в последния ден преди 'бригадата' да си тръгне към България, решил за последно да инспектира. Хубаво, ама стъпил на една дъска незакована, залюлял се, и паднал горкия във водата и се удавил.
    Разбира се детското ми въображение е било пленено и бях запомнила ярко случката, и каква бе изненадата ми, когато 20 години по-късно, в деня на погребението на близък, виждам аз плочата на този дядов чичо. Плочата бе от 192? Или пък това - знам че пра-пра дядо ми (пак по бащина линия) е живял до 102 години и е бил кмет на селото.

И сега докато гледах предаването на ББС, реших лятото като се прибера, да се опитам да намеря тази книга, ама дали?
    Не разказах кой знае какво, но случките знам, в резултат от интереса ми като дете, да знам нещо повече за рода ни. Та вие, искате ли да споделите какво сте правили, в случай че сте решили да изследвате родословното дърво и т.н. може би случки също?
    Sub Footage

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Хоби: Вашето Родословно дърво - правили ли сте такова? Споделете интересни случки, факти

Аз направих 2 родословни дървета-едното от страна на баща ми и другото от страна на майка ми.Започнах от моите дядо и баба по бащина/майчина линия.Станаха 4поколения,които обхванах.Отне ми доста време.За целта купих програма"Agelong Tree"-плащането е веднъж.
    Направих и разпечатих на всички по едно копие и го изпратих за нова година.Изненадата беше голяма, много вълнуващо-някои от роднините ни не се познаваха -по-младите
    Сега само допълвам новите членове на рода.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

3. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Хоби: Вашето Родословно дърво - правили ли сте такова? Споделете интересни случки, факти

Страхотно, Муси! Като разглеждам стари снимки, гледам как са си правили цялата рода снимки в студио. Тук в Англия като че ли си е навик за местните, който българите май сме позагубили. Аз и брат ми, например, имаме много приятна снимка в студио, но не и заедно с родителите ни. Та, ако позволиш, да ти обърна внимание на този факт, ако не си се замислила.
    Хммм тъй като майка ми има юбилей, мисля си ще е много добър повод за малко семейни снимки в студио. Супер, сега ми хрумна и ще го направя!!!!!!! Със здраве
    Sub Footage

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Аз като бях дете много се интересувах от роднините си. По майчина линия дядо ми ми описа поименно и с някои дати до неговия дядо Марин, от който е започнало фамилното му име - Маринов. Пра пра дядо ми е имал 9 деца, но за съжаление аз имах записани само имената на чичовците и лелите на дядо ми, но не и на техните деца и прочее, така че дървото е малко бедничко... А иначе по бащина ми линия - леля ми имаше изготвено дърво, което не мога да си спомня къде се подмята в момента, но вероятно бих могъл да го изискам отново. Та по тамошна линия съм заобиколен от доста големи родолюбци и даже се родеем с един известен поет, и разни други по-дребни личности.
    А, забравих да добавя, че пък от страна пак на майка ми, но от към страната на баба ми имам също записани до нейните баба и дядо, как то и cнимки с пра пра баба ми и пра пра дядо ми, които са имали само една дъщеря - моята пра баба, но пък имам снимки на фамилията на пра дядо ми, който е бил военен, с неговите сестри - имал е 4, но пък нямам инфо за неговите родители и баба и дядо.
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 01-04-2013 на 20:44
    Не поглеждай с гняв назад.

6. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Post Thanks / Like

Артурски, мерси за споделянето. Изискай го, де. Похвално е че се е опитала леля ти, къде къде по-лесно ще е за теб, не пишеш на ръка . Може би и нет ще ползваш, както са ти поднесени имената от нея. Аз, например, като изпиша трите имена на прадядо ми в нета и му изскача името с декари земи. хаха направо забавно... Обаче изскача и една фигура в политиката със същите имена хаха хахаа
    Sub Footage

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Каква е тази програма за изготвяне на дърво? Може ли link? Благодаря, за което.

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    Напоследък попаднах на Heir Hunters na BBC и умирам да го гледам. Винаги съм се интересувала от рода ми, но много повече знам за рода на баща ми от този на майка ми. Все съм си мислела, че един ден като се пенсионирам (на 80 ) ще се опитам да създам обширно родословно дърво на фамилията Х и ще го пусна на страница в нета, за да могат и други да се включат че и да се срещнеме. Някой от вас правил ли си е вече родословно дърво, така, като хоби?

Сега по коледа накарах майка ми и леля ми да споделят повече, била съм само веднъж на тяхното родно място и даже имената не знам на техните роднини.

Тъй като няма какво толкова да споделя за правене на родословно дърво, така, да тръгне темата, ще кажа за някои хора, които са ме заинтригували.
    Знам следната случка от брата (той даже и книга е писал за рода ни, която видях като малка, но нямам копие) на дядо ми по бащина линия. Имали са чичо, който бил строителен предприемач и на един негов обект в Румъния, в последния ден преди 'бригадата' да си тръгне към България, решил за последно да инспектира. Хубаво, ама стъпил на една дъска незакована, залюлял се, и паднал горкия във водата и се удавил.
    Разбира се детското ми въображение е било пленено и бях запомнила ярко случката, и каква бе изненадата ми, когато 20 години по-късно, в деня на погребението на близък, виждам аз плочата на този дядов чичо. Плочата бе от 192? Или пък това - знам че пра-пра дядо ми (пак по бащина линия) е живял до 102 години и е бил кмет на селото.

И сега докато гледах предаването на ББС, реших лятото като се прибера, да се опитам да намеря тази книга, ама дали?
    Не разказах кой знае какво, но случките знам, в резултат от интереса ми като дете, да знам нещо повече за рода ни. Та вие, искате ли да споделите какво сте правили, в случай че сте решили да изследвате родословното дърво и т.н. може би случки също?
    Please sign in here - Genes Reunited

Това е един от най-големите сайтове за фамилни дърво, направи си твоето и си го следи. Мога да ти кажа, че открих доста роднини, за които не съм и мислила, че ги има. Как става? Ами когато хората търсят роднини, и намерят твоето дърво, те ти пишат меседжи и се свързват с теб. Това е и успех.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

10. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veny74 Виж мнението
    Please sign in here - Genes Reunited

Това е един от най-големите сайтове за фамилни дърво, направи си твоето и си го следи. Мога да ти кажа, че открих доста роднини, за които не съм и мислила, че ги има. Как става? Ами когато хората търсят роднини, и намерят твоето дърво, те ти пишат меседжи и се свързват с теб. Това е и успех.
    Този сайт не е ли само британски?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Аз използвах :
    Agelong Tree – family tree software with outstanding opportunities for building genealogical trees | www.genery.com
    За по-малко дърво можеш да опиташ free(поне такива спомени имам)Аз платих еднократно 35-38не си спомням точно.Нашите родословни дървета станаха голями-както казах почнах от дядо и баба,който по майчина линия са имали 7деца,всеки по 1-2-това са мои 1-ви братовчеди ,всеки от тях с деца това са 2-ри братовчеди и някои от тях вече с деца -3-ти братовчеди.
    По бащина линия си мислех по-лесно ще е -и там почнах от дядо и баба,които са ивали само 4деца,но от двама от първите ми братовчеди имат по 3деца /стата горямо дърво и после 3-то поколение пак 2 с по три деца -биха рода на майка ми където са били 7
    Не можах да направя от прадядовци -късно се сетих-баща ми щеше да ми помогне,но
    Опитайте- дали ще е със сайт ,дали ще е на ръка(много е трудно)-питайте и записвайте имена,правете вашето дърво по отрано.
    Всяка година сайта се подновявя безплатно.

13. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз също обожавам това предване heir hunters.
    minalата година като си ходих в БГ и ми дадоха една малка книжка, която я е писал брата на моя дядо с родословно дърво и изтория на нашият род (по бащина линия). аз много се ентусиазирах и исках да я продължа и да включа и друга инфо която имах.
    тогава една приятелка ми каза че този който започне да прави родословно дърво обрича себе си и умира. няклакво си поверие. аз съм много суеверна и веднага оставих този проект.
    после като погледнах кога е написана тази книга от брата на дядо ми и след това говорих с баща ми и се оказа че той е починал 3 месеца след като е направил родословното дърво.
    и аз съвсем се отказах
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

15. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    minalата година като си ходих в БГ и ми дадоха една малка книжка, която я е писал брата на моя дядо с родословно дърво и изтория на нашият род (по бащина линия). аз много се ентусиазирах и исках да я продължа и да включа и друга инфо която имах.
    тогава една приятелка ми каза че този който започне да прави родословно дърво обрича себе си и умира. няклакво си поверие. аз съм много суеверна и веднага оставих този проект.
    после като погледнах кога е написана тази книга от брата на дядо ми и след това говорих с баща ми и се оказа че той е починал 3 месеца след като е направил родословното дърво.
    и аз съвсем се отказах
    Еиииии,не знаех -една година и половина мина.
    Добре,че ми е силна аурата.
    А иначе PC ми трябва да опере пешкира-то го писа.
    Ако нещо се случи с мен ще знаете каква е причината

17. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

хей ти да не се обиди?
    да сте живи здрави и ти и цляото ти семейство!

ама аз си бях длъжна да кажа каквото знам
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

Lightbulb За: Хоби: Вашето Родословно дърво - правили ли сте такова? Споделете интересни случки, факти

хей ти да не се обиди?
    да сте живи здрави и ти и цляото ти семейство!

ама аз си бях длъжна да кажа каквото знам
    Еййй,ама ти поне ме познаваш-аз съм толкова положително заредена,че всичко негативно бяга -не смее да ме докосне.
    Благодаря ти ,но ако има хора суеверни да не се захващат.
    Аз се гордея с това,което свърших-отне ми много време-не записването и оформянето на дървото-то е направено много добре и програмата е перфектна,но да ги издиря роднините и накрая проблема с да го принтирам-оказа се страхотно дълго-4-5 листа A4
    Добре,че не започнах с прадядовци

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

То и аз съм леко суеверен, но пък се запалих като бях дете, а сега съм на 48. Имал съм късмет да доживея да прочета какво съм изтървал.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Аз използвах :
    Agelong Tree – family tree software with outstanding opportunities for building genealogical trees | www.genery.com
    За по-малко дърво можеш да опиташ free(поне такива спомени имам)Аз платих еднократно 35-38не си спомням точно......
    Здрастиии
    Посетих въпросният сайт и да споделя наблюдения:
    1. Може да ви е смешно, че е първо но - сайта има и българска версия. За такива като мен, дето искат да си разбират неата от раз и без преводач.
    2. Безплатната версия е за до 40 души - малко ли са, много ли са - не знам, всеки ще си прецени. Платените са две
    - базова редакция - 25 лева
    - разширена редакция - 39 лева
    даже не са и много скъпи. (musi беше написала числа, но без уточняване на валутата)
    3. Хубавото като цяло е, че всичко си има място, данните са хора, места, години си отиват където трябва. накрая се получава една доста прилична картинка.

Не разбрах обаче тази информация - само ти и хората на които изрично я изпратиш ли я имат?

Питам така защото - от много време съм регистриран в следният сайт
    Анализ фамилии, тайна фамилии - узнать онлайн. Поиск родственников и однофамильцев.
    Тук се правят същите неща - събират се данни, строи се дърво ... Може да се променя "гледната точка" - тоест в центъра на дървото да сте вие, вашият дядо или петият ви братовчед и дървото ще включва хора с които има "кръвна " връзка.
    Разликата е, че в руският сайт има и инфо онлайн - по фамилия. Тоест - показва данни (доколкото са въведени) за други регистрирани потребители със същата фамилия. В някой случаи това може да е от голяма полза (при характерни фамилии разбира се)
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Разликата е, че в руският сайт има и инфо онлайн - по фамилия. Тоест - показва данни (доколкото са въведени) за други регистрирани потребители със същата фамилия. В някой случаи това може да е от голяма полза (при характерни фамилии разбира се)
    И не е ли само за руски фамилии?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    И не е ли само за руски фамилии?
    Да - предимно руски са регистрирани, ама Please sign in here - Genes Reunited (поне доколкото успях да се ориентирам) пък е само за бритиш.
    Всичко зависи от регистрираните - ако са се рег - нали 20 "Карабаджакови", даже без да знаят един за друг - сайта ще ги "събере".
    За съжаление в България няма база данни с отворен достъп, откъдето можеш да получиш данни за определен човек.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Здрастиии
    Посетих въпросният сайт и да споделя наблюдения:
    1. Може да ви е смешно, че е първо но - сайта има и българска версия. За такива като мен, дето искат да си разбират неата от раз и без преводач.
    2. Безплатната версия е за до 40 души - малко ли са, много ли са - не знам, всеки ще си прецени. Платените са две
    - базова редакция - 25 лева
    - разширена редакция - 39 лева
    даже не са и много скъпи. (musi беше написала числа, но без уточняване на валутата)
    3. Хубавото като цяло е, че всичко си има място, данните са хора, места, години си отиват където трябва. накрая се получава една доста прилична картинка.

Не разбрах обаче тази информация - само ти и хората на които изрично я изпратиш ли я имат?

Питам така защото - от много време съм регистриран в следният сайт
    Анализ фамилии, тайна фамилии - узнать онлайн. Поиск родственников и однофамильцев.
    Тук се правят същите неща - събират се данни, строи се дърво ... Може да се променя "гледната точка" - тоест в центъра на дървото да сте вие, вашият дядо или петият ви братовчед и дървото ще включва хора с които има "кръвна " връзка.
    Да,има и на български версията,което е много добре,ако дървото е българско.
    Плащането не си спомням точно-преди 2години беше ,но платих на US саит с $ мисля,че бяха 35-не съм съвсем сигурна.
    Трябваха ми повече от 40човека и затова платих.
    Много е хубаво защото всичко,както въвеждаш,като име си отива на мястото при добавянето.
    Аз сложих и рож.дата и -починал .Може да се напише местоживеене,ама става обемисто и непрегледно.
    Има цветова гама-мъж,жена,полетата също.
    Опитах да изпратя online ,но не стана-не знам дали ако има регистрация ще стане.
    А аз направих -принтирах на всяко семейство род дърво-бях писала по-горе ,че излезнаха в най-свития вариант 4 1/2 листа А4по дължина(тайната вечеря ),но станаха страхотни.
    Та на всеки с новогодишна картичка и дървото вътре(няма да казвам,колко похарчих за пощата )Трудното беше да им намеря на всички адресите.
    Еуфорията беше страхотна и в двете роди.
    Аз се радвах най-много.Единственно съжалявах,че не го направих 6 месеца по-рано за да го види и баща ми. -той щеше да е много радостен и ...горд ,че това е направено от мен.

25. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Post Thanks / Like

и аз съвсем се отказах
    Аз не от суеверия, но понеже смятам че такова начинание като построяване на поколения родословно дърво изисква мн време, не случайно съм се иронизирала че като остарея ще го правя. А и живот и здраве, на стари години мисля че ще ми направи по-голямо удоволствие, от правенето му сега. Просто не желая в момента да посвещавам време на него, но пък е важно да събирам инфо постепенно, без кой знае какви напрягания. Давам си сметка, че за някои хора е по-лесно да го направят, при други може би фамилии разпръснати, живели отдалечено и какви ли не факти усложняващи нещата. Пък за суеверните, за всеки случай, оставете един списък с препоръчани счетоводители хаххаа преди да се заемете с родословното дърво
    Sub Footage

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По идея на моя баща, който беше събрал информация за нашето родословно дърво около 200 години назад създадохме сайт, в който вече могат всички българи да се регистрират и добавят своето родословно дърво.. Заповядайте, добавете вашето семейство и нека да видим дали твърдението, че всички сме роднини в България е вярно www.rodnini.com
    http://www.rodnini.com

28. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 19-10-2015, 20:03
  2. Интересни факти
    От ElinaT във форум Общ форум
    Отговори: 71
    Последно мнение: 21-01-2010, 20:00
  3. хоби
    От koce във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 22-12-2007, 00:52
  4. Интересни факти