Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Моля помогнете-спешно Дуфастон или утрогестан

Здравейте,бременна сам в 7 г.с.,но вчера прокървих.Тук както знаете не правят нищо за задържане на плода и съм много притеснена,от България ми казаха ,че трябва да пия Дуфастон или Утрогестан.Моля ви ако някои може да ми услужи,ще съм безкрайно благодарна!!!От БГ ще ми ги донесат след около седмица и ще ви ги върна . Живея в Лондон. Предварително ви благодаря!

По подразбиране За: Моля помогнете-спешно Дуфастон или утрогестан

Много съжалявам за това което ти се случва. Преминала съм през такова нещо, но все пак бих те посъветвала да се допиташ до лекар преди да вземаш тези лекрства. Все пак ходи ли, и какво ти казаха?

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mirela79 Виж мнението
    Здравейте,бременна сам в 7 г.с.,но вчера прокървих.Тук както знаете не правят нищо за задържане на плода и съм много притеснена,от България ми казаха ,че трябва да пия Дуфастон или Утрогестан.Моля ви ако някои може да ми услужи,ще съм безкрайно благодарна!!!От БГ ще ми ги донесат след около седмица и ще ви ги върна . Живея в Лондон. Предварително ви благодаря!
    И аз приемах, имам две опаковки, пиши на лична или се обади, тел го пратих на лична.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

4. БЛАГОДАРЯ mirela79, lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да,бях на доктор.Снощи прекарах 4 часа в спешното,държаха ме час и половина по ношница в една студена стая и на края се оказа че даже в системата ме нямат,бяха ми изгубили картона-беше ужасно преживяване.и в крайна сметка ти казват ...ами ако се задържи ,задържи ,ако не...следващия път Потресена сам,неможех да повярвам какво се случва

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Няма ли начин от самосебе си да спре кървенето? Тези лекарства имат ли някакво въздействие върху плода?

разбирач Аватара на ned888
    Post Thanks / Like

Аааа добре дошла в клуба...И аз като бях бременна и прокървих ме държаха 4 часа на едно легло в бърза помощ ..За 4 часа една сестра мина да ми премери кръвното един път...Накрая дойде лекарката и каза че в Uk ако се задържи-задържи се..ако не-следващие път. Дадоха ми 2 хапчета паръцетамол да се каже че нещо са ми дали и ме пратиха да си ходя в 4 сутринта. От форумите ме посъверваха да пия дуфастон по 2 пъти на ден съчетано с но шпа и помогна веднага.

8. БЛАГОДАРЯ mirela79 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mirela79 Виж мнението
    Не мога да ти помогна практически, но ти пожелавам успешно разрешаване на проблема по най-добрия за теб начин. Тук действително някои специалисти смятат, че ако тялото не иска да износи плода, може би е по-добре да не го задържи, за да може да се зачене друг, по-здрав плод. Помня, същото нещо ми каза преди години лекарка в България и аз тогава се ужасих. Думите й бяха по повод моя приятелка, която искаше да направи аборт и беше пила някакви треви и илачи (нищо не стана, за щастие, роди здраво дете и дори се ожениха с бащата на детето), но тогава докторката, наша позната, към която се бяхме обърнали за консултация дали треволяците, които е пила, няма да навредят на бебето, каза - ако плодът е здрав и добре закрепен, трудно ще навреди (не беше пила някакви отровни лекарства все пак), природата си знае работата. Опитите й (за аборт) ще успеят, ако има нещо, което не е наред така или иначе... а ако има нещо, което не е наред, може плодът да си замине и без да пие разни илачи. Ние си мислим, че дирижираме всичко, ама природата е много по-силна от нас. Това са думи на лекар с 20 години стаж в Бърза помощ. Като си спомня как въпросната моя приятелка опитва доста начини, освен треволяци и бабини илачи, включително и скачане от високо на пети - и бебето оцеля и се роди съвсем здраво - след това вече й повярвах, макар че тогава думите й ми се видяха ужасни.

Не се измъчвай, успокой се, защото ако нещо ще помогне на бебето ти да се задържи, това ще е спокойствието. Ако не се задържи, горе главата - може би така е било най-добре. Гледайте напред и мислете за момента, в който ще държите малката човешка душичка в ръцете си. Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ mirela79 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да и на мен така ми казаха ...божа работа,но най-лошото е че 4 часа те мотаят от една чакалня в друга,3 пъти ме питаха за имената ми и накрая....се оказа че немогат да ми намерят картона и ме нямали в системата,пълна каша. Затова днес звъннах на гинеколожката ми в БГ и тя ми каза веднага да започна да пия Дуфастон по два пъти на ден .

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Гледаха ли те на ултрасаунд?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не мога да ти помогна практически, но ти пожелавам успешно разрешаване на проблема по най-добрия за теб начин. Тук действително някои специалисти смятат, че ако тялото не иска да износи плода, може би е по-добре да не го задържи, за да може да се зачене друг, по-здрав плод. Помня, същото нещо ми каза преди години лекарка в България и аз тогава се ужасих. Думите й бяха по повод моя приятелка, която искаше да направи аборт и беше пила някакви треви и илачи (нищо не стана, за щастие, роди здраво дете и дори се ожениха с бащата на детето), но тогава докторката, наша позната, към която се бяхме обърнали за консултация дали треволяците, които е пила, няма да навредят на бебето, каза - ако плодът е здрав и добре закрепен, трудно ще навреди (не беше пила някакви отровни лекарства все пак), природата си знае работата. Опитите й (за аборт) ще успеят, ако има нещо, което не е наред така или иначе... а ако има нещо, което не е наред, може плодът да си замине и без да пие разни илачи. Ние си мислим, че дирижираме всичко, ама природата е много по-силна от нас. Това са думи на лекар с 20 години стаж в Бърза помощ. Като си спомня как въпросната моя приятелка опитва доста начини, освен треволяци и бабини илачи, включително и скачане от високо на пети - и бебето оцеля и се роди съвсем здраво - след това вече й повярвах, макар че тогава думите й ми се видяха ужасни.

Не се измъчвай, успокой се, защото ако нещо ще помогне на бебето ти да се задържи, това ще е спокойствието. Ако не се задържи, горе главата - може би така е било най-добре. Гледайте напред и мислете за момента, в който ще държите малката човешка душичка в ръцете си. Успех!
    Мила,благодаря за милите думи!Като се замисля ...тази докторка наистина е права ,природата е по-силна от нас . Опитвам се да съм позитивна и спокойна и силно се надявам всичко да е наред и след няколко месеца да държа това малко човече в ръцете си !

14. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Гледаха ли те на ултрасаунд?
    Не ,не ме гледаха за съжаление.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз разбира се не съм квалифициран да дам медицински съвет, но жена ми също имаше подобен проблем, и тук и казаха че ако се запази плода се запази. Ние хванахме веднага самолета и в Селената в пловдив, и закрепихме бебчо и сега имаме прекрасна дъщеря. А колкото до медицинското обслужване в тази страна, просто нямам думи, много съм възмутен.

От седем години сме тука и няколкото пъти които ни се наложи да ползваме NHS до един получихме лошо и некомпетентно обслужване. Последното което преля чашата беше за бебчо. Съмнявахме се за луксация заради разминаване на гънките, и отидохме тук при докотора. Погледна и каза ч и няма нищо. Аз не им повярвах, даже не искаха да погледнат на ехограф или рентген. Отидохме до Пловдив и и направихме рентгенова снимка, и ни казаха че още малко ако бяхме почакали нямаше да се размине без операция. Размина се със ортопедични гащички, но това е само още един пример как работи системата тука. Толкова некадърност, бездушие и безразличност видях тук в здравната им система за 7 години, че им нямям капка доверие.

17. БЛАГОДАРЯ mirela79 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей, Аз имам Дуфастон, ако имаш нужда пиши на лична.

19. БЛАГОДАРЯ mirela79, MiMito12 thanked for this post
    Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

имам уроgестан 100 мг,и но-спа тел.07733761714

21. БЛАГОДАРЯ mirela79 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искрено благодаря на всички ,които се отзоваха!чувството е невероятно.... да получиш помощ в труден момент.Намерих лекарствата ,взимам ги и сега сам добре.Почивам си повече и гледам да съм спокойна. Благодаря ви още веднъж!!!

23. БЛАГОДАРЯ Мила, veny74 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

стискаме палци-аз пиех по 30 хапчета на ден и износих бебето......понякога трябва помощ макар и с лекарства....успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте.
    Пиша ви с подобен проблем. Бременна съм в 11 г. седмица и прокървих доста във вторник, като веднага отидох в спешното. Там ми направиха изследвания - кръв и урина и ме гледаха на видеозон. Докторите ми казаха, че всичко е наред с плода, и че това кървене било възможно защото плода растял. На същия ден кървенето спря, но от тогава има кафяво зацапване. И не знам какво да правя.
    Моля ви дайте ми съвет, този вторник ще съм на първия скан, който трябва да е по-принцип, но това безхаберие на докторите ме побърква и искам да взема някакви мерки.

Благодаря
    Последно редактирано от MiMito12 : 29-11-2013 на 13:51

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Моля помогнете-спешно Дуфастон или утрогестан

Цитирай Първоначално написано от MiMito12 Виж мнението
    здравейте.
    Пиша ви с подобен проблем. Бременна съм в 11 г. седмица и прокървих доста във вторник, като веднага отидох в спешното. Там ми направиха изследвания - кръв и урина и ме гледаха на видеозон. Докторите ми казаха, че всичко е наред с плода, и че това кървене било възможно защото плода растял. На същия ден кървенето спря, но от тогава има кафяво зацапване. И не знам какво да правя.
    Моля ви дайте ми съвет, този вторник ще съм на първия скан, който трябва да е по-принцип, но това безхаберие на докторите ме побърква и искам да взема някакви мерки.

Благодаря
    Мисля, че е много важно да се успокоиш и да споделиш всичко, което те притеснява, на скана и да поговорите за това. Обясни, че си много притеснена и се безпокоиш за бебето си - ще ти обяснят всичко търпеливо и ще ти обърнат внимание. Има признаци, за които ще ти кажат да следиш и ако се появят, да отидеш на преглед и проследяване. Кървенето е от тях, но при тебе явно е спряло. Тук се смята, че бременността е естествен процес, както растенето на едно дете и човекът и неговата медицина не винаги могат много-много да повлияят - а и не е необходимо винаги, защото природата си знае работата. Тези неща за пръв път ми ги каза педиатърка с над 20-годишен стаж, последните години беше в Бърза помощ. Тогава я питах по повод приятелка с нежелана бременност, който беше пила някакви треви, беше скачала и други щуротии, уж за да се отърве от бебето, но когато сподели с бащата, той пък взе, че се зарадва и й предложи да се оженят. Тогава тя се притесни дали не е навредила на детето, та аз я попитах моята позната докторка с многото опит. Тя каза, буквално - природата си знае работата и не е толкова лесно да й се набъркаме, както си мислите вие. Ако плодът е здрав и е "закрепен" добре, каквото и да прави майката - и да ходи, и да тича - няма да "падне" - само ако има травматично изживяване, тогава е по-опасно. Иначе - ако нещо не е наред в "закрепването" или в плода, тогава има опасност - но това е защитен механизъм на природата, за за оживеят само здравите и жизнеспособни бебета. След всичките й опити (а те не бяха малко, тя много се беше уплашила да не я изгонят техните от вкъщи, беше студентка) - се роди здраво и читаво дете, после и още едно - никакви проблеми. Та този възглед тук са го издигнали до национална политика, но той е и потвърден от практиката...

Не се притеснявай излишно, най-важното е да се успокоиш, за да не предаваш твоята нервност и безпокойство на бебето - и всичко ще е наред. Наслаждавай се на бременността си и успешно и леко раждане!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Голямо БЛАГОДАРЯ на fonejacker и жена му.
    Да сте живи и здрави и ви пожелавам всичко най-хубаво да ви се случва.

Нов потребител Аватара на monsim
    Post Thanks / Like

Радвам се ,че всичко е завършило благополучно! Исках само да допълня ,че освен Дуфастон се пие и Но шпа,за да се успокоят контракциите на матката,аз съм минала през този път ,за жалост при мен завърши със спонтанен аборт .Успех бъдещи маминки,бъдете спокойни.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Моля помогнете!
    От samsaras във форум Образование в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 29-10-2008, 08:45
  2. Трябва ми спешно снимка... моля, помогнете!
    От Eleonora_86 във форум Фотография
    Отговори: 20
    Последно мнение: 12-11-2007, 09:56
  3. Дуфастон и Но-6па спешно
    От the light във форум Бъдещи майки
    Отговори: 10
    Последно мнение: 08-11-2007, 14:27

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове