Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Thumbs down Великобритания ще взима пръстови отпечатъци от новопристигналите българи след отварянето на трудовия пазар?

Министри от британското правителство обмислят нови мерки, които предвиждат на пристигащите идната година във Великобритания българи и румънци, да им се взимат пръстови отпечатъци и да се събират и други “биометрични” данни за тях – електронен запис на подписа им и снимка, пише британското издание “Дейли Телеграф”.

Това щяло да бъде необходимо, за да имат те “биометрично разрешително за пребиваване”, даващо им право да ползват възможностите на британската социална система.

Имигрантите ще могат да се сдобият с такава карта чрез Агенцията за граничен контрол или чрез пощенска станция, където биха могли да им вземат пръстови отпечатъци, да ги снимат, след което да оставят електронен вариант на своя подпис.

Обмислянето на варианти за подобни мерки, предизвикани от страховете от евентуална имигрантска вълна от България и Румъния, става в момент, когато британският вицепремиер Ник Клег се отказа от обещанието си за даване на амнистия на нелегалните имигранти, позволяваща им да останат в страната, ако са прекарали в нея десет години.

Идната седмица министър-председателят Камерън ще говори по въпросите на имиграцията, в опит да убеди британските гласоподаватели, в твърдото решение на управляващата коалиция да ограничи идването на българи и румънци от догодина. Т.нар. биометрични разрешителни за престой вече се ползват за граждани на държави извън ЕС, които живеят постоянно във Великобритания. Сега някои от консерваторите предлагат този метод да влезе в сила и за българите и румънците.

Съществува обаче една спънка. Европейското законодателство изисква правилото за притежание на подобни карти да важи за всички граждани на страни от ЕС, живеещи в Обединеното кралство, в заключение пише “Дейли телеграф”.

Близо 13 хиляди българи и румънци се очаква да влязат във Великобритания за една година след като отпаднат трудовите ограничения догодина, разкрива правителствен доклад, който “Дейли телеграф” цитира. Според доклада на министерството на общностите и местната власт броят на очакваните догодина имигранти възлиза на 8156 румънци и 4613 българи. Това значително се разминава с прогнозите на групата “Мигрейшън уоч” които смятат, че 50 хиляди имигранти от България и Румъния ще залеят Острова.

Novini.co.uk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания ще взима пръстови отпечатъци от новопристигналите българи?

Британците явно не знаят, че нашите паспорти съдържат всички тия биометрични данни, за разлика от техните (не знам тези, които се издават в момента, дали вече ги имат).

И друго ми се видя интересно - в оригиналната статия в Телеграф, заглвието е "Румънски имигранти....", хехехе. А румънците вече сколасали и да протестират. Според мен, не би трябвало да е законно такова нещо - да се подлагат само две страни от ЕС на някакъв по-различен режим на влизане в страната.

Иначе вече обещаха официално да вдигнат ограниченията: Великoбритания обеща да отвори за българи своя трудов пазар
    Последно редактирано от Мила : 23-03-2013 на 14:10
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания ще взима пръстови отпечатъци от новопристигналите българи?

Да,биометричните данни ги има в най-новото поколение Бг паспорти,и затова е възможно да минаваме граничен контрол без намесата на граничен полицай.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания ще взима пръстови отпечатъци от новопристигналите българи след отварянето на трудовия пазар?

И зашо само за българите и румънците - това е държавна дискриминация
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания ще взима пръстови отпечатъци от новопристигналите българи след отварянето на трудовия пазар?

Ако им трябват моите биометрични данни - има ги в базата данни на Българското МВР. Да си ги изискат по служебен път.

Обаче ми е интересно това което го пише във втората статия - за
    Цитирай Първоначално написано от Уилям Хейг
    “Поради това правителството въвежда нова система, която задължава влизащите в Обединеното кралство чужденци да извършат паричен превод на специална държавна сметка“
    Това дали изобщо могат да го правят или е пак "раздвижване на лицевите мускули"
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Пръстови отпечатъци по личните карти няма. Предполагам ,че този ,който има л.карта няма да се юрне да си вади и паспорт. И номера с различно третиране на членове от ЕС няма да мине. Ще си говорим пак
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Foxy Виж мнението
    Пръстови отпечатъци по личните карти няма. Предполагам ,че този ,който има л.карта няма да се юрне да си вади и паспорт. И номера с различно третиране на членове от ЕС няма да мине. Ще си говорим пак
    Ама само предполагаш нали? Колко пъти се е писало, че когато си изпратиш единият документ ... за нещо си, трябва да имаш друг за да можеш да пътуваш и т.н. Едно от първите неща които запомних, когато започнах да си "стягам багажа" беше - лична карта + паспорт.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

дори и нашите от външно министерство да дремят в тиквите вместо да протестират , ЕС няма да позволи такава дискриминация.
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    Да,биометричните данни ги има в най-новото поколение Бг паспорти,и затова е възможно да минаваме граничен контрол без намесата на граничен полицай.
    Аз два пъти се опитвам, и два пъти отивам на "шесто гише", където стои чичко полицай да се занимава с такива, при които системата не сработва. Последният път ме инструктираше, че трябвало да напъхам паспорта докрая в оная джаджа и да стоя на стъпките, сигурно неподвижно, а аз мърдах и гледах насам-натам - ми то много дълго...

Фокси, и аз имам и лична карта и паспорт - защото не знам дали утре няма да ми хрумне да пътувам извън ЕС, където картата ми не важи, но иначе съм съгласна, че сигурно няма да мине да се дискриминират само българи и румънци по този начин.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз два пъти се опитвам, и два пъти отивам на "шесто гише", където стои чичко полицай да се занимава с такива, при които системата не сработва. Последният път ме инструктираше, че трябвало да напъхам паспорта докрая в оная джаджа и да стоя на стъпките, сигурно неподвижно, а аз мърдах и гледах насам-натам - ми то много дълго...
    забравила си да му кажеш че си за Шот. щеше да ти отвори другата процедура -- опростена .... като за шотладци !

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Могат да ни режат от трудовия пазар и след 2013?!
    От Калоян-Борис във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 84
    Последно мнение: 01-04-2012, 14:49
  2. ЕС затваря трудовия си пазар за българи
    От spanova във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-10-2008, 15:24
  3. Чужденците ще дават пръстови отпечатъци в ЕС
    От Suzanne във форум Други новини
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-02-2008, 16:02
  4. Швейцария отваря трудовия си пазар за българи
    От martini във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-06-2007, 12:29
  5. ЕС ще събира пръстови отпечатъци и от деца
    От Suzanne във форум Други новини