Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 71
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бъдещи студенти във Великобритания - багаж и документи

Здравейте, не знам дали това е точната тема, но все пак ще попитам: Колко е комисионната за теглене в Англия? Моята карта е виза и е издадена от Италия. Колко мислите, че ще ми вземе за теглене. А после и вероятно за внасяне в новата ми карта, която ще изкарам там в Англия, колко е комисионната?
    Благодаря ви

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Darkness92 Виж мнението
    Здравейте, не знам дали това е точната тема, но все пак ще попитам: Колко е комисионната за теглене в Англия? Моята карта е виза и е издадена от Италия. Колко мислите, че ще ми вземе за теглене. А после и вероятно за внасяне в новата ми карта, която ще изкарам там в Англия, колко е комисионната?
    Благодаря ви
    КомисионЪТ доколкото знам си варира в различните банки - не е някаква глобална константа. Провери условията на банката, от която е издадена картата ти.

3. БЛАГОДАРЯ Darkness92 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имам няколко въпроса ,които малко ме притесняват.
    1) Mobile operators-За сега съм запознат с giffgaff. Гледах един пакет, който много ми устройва и даже ще имам безплатна sim card. Но се чудя дали да избера това? Има ли някой, който да ме посъветва кой оператор е предпочитан?
    2) Получих писмо за кредита , който ще изплащам. За сега ще ми отпуснат за следващата академична год. 2013/2014 ,но сумата ще бъде платена на 3 вноски тоест 3 terms. Нямам си и напредстава кога са ( тези срокове) ,даже и в сайта на унито гледах, но не можах да ги намеря. Надявам се някой да ми обясни и дано да се притеснявам излишно . :D :D

Напреднал Аватара на maddie
    Град
    Glasgow, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Darkness92 Виж мнението
    Благодаря ви
    Няма как да "мислим", това е фиксирана сума от банката. При картата ми от ДСК е 2 евро на теглене + процент от теглената сума. Другата ми карта е 5лв на теглене + 1 процент от теглената сума. Не е кой знае каква разлика, но в някои банки е по-изгодно. И за внасянето пак си зависи от вида банка, отиваш и питаш за международно теглене колко те таксуват.
    “I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book.” - Groucho Marx

6. БЛАГОДАРЯ Darkness92 thanked for this post
    myse
    Guest

Цитирай Първоначално написано от SpeedFire Виж мнението
    Имам няколко въпроса ,които малко ме притесняват.
    1) Mobile operators-За сега съм запознат с giffgaff. Гледах един пакет, който много ми устройва и даже ще имам безплатна sim card. Но се чудя дали да избера това? Има ли някой, който да ме посъветва кой оператор е предпочитан?
    2) Получих писмо за кредита , който ще изплащам. За сега ще ми отпуснат за следващата академична год. 2013/2014 ,но сумата ще бъде платена на 3 вноски тоест 3 terms. Нямам си и напредстава кога са ( тези срокове) ,даже и в сайта на унито гледах, но не можах да ги намеря. Надявам се някой да ми обясни и дано да се притеснявам излишно . :D :D
    Реално погледнато всички карти са безплатни - цената е включена в тарифния план по един или друг начин.
    Предпочитани оператори не мисля че има - Всичко е в зависимост от предпочитанията на клиента - Фирмите предлагат най-разнообразни пакети, доста са с еднакви или прекалено близки оферти.
    Осезаеми разлики има в предплатените карти, и тези в договор. Както в цените на разговорите (международни също) така и в обема на пакета с услуги.

Относно втори въпрос:

Сумата е определена, и както си отбелязал ще бъде преведена на 3 вноски.
    Терм 1 - 25% Терм 2 - 25% Терм 3 - 50%
    Началото на курса - Терм 1
    3 месеца след началото - Терм 2
    4 месеца след терм 2 - Терм 3
    Тотал - Цялата сума

Тази проста сметка не зависи от теб - Макар името ти да е на началото на документацията.
    Това са Финансите които биват акумулирани от Учебното учреждение от СФЕ.
    Целта е да не бъдеш ощетен с цялата сума по обучението в случай на прекратяване на самото обучението преди неговия край - Напуснал заведението, изгонен и др.

Няма място за притеснения относно втория въпрос. Това е практиката.
    Надявам се с това отговарям на въпросите ти.
    Последно редактирано от myse : 06-08-2013 на 14:43

myse
    Guest

Повече информация относно условията и детайлите на твоя случай можеш да намериш в акаунта си в СФЕ.
    Предполагам имаш данните за достъп след като си бил вече одобрен, и е създаден твой профил.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    Реално погледнато всички карти са безплатни - цената е включена в тарифния план по един или друг начин.
    Предпочитани оператори не мисля че има - Всичко е в зависимост от предпочитанията на клиента - Фирмите предлагат най-разнообразни пакети, доста са с еднакви или прекалено близки оферти.
    Само за протокола - не че е толкова от значение - не всички карти са безплатни. Тези директно от оператора - да, но има и пакети за активиране които се продават в супермаркетите и други магазини. Друг въпрос е че 75 пенса до 1 паунд не е сума от която да те заболи сърцето.
    "Предпочитани оператори" - не е без значение силата на сигнала на конкретният оператор в мястото на основното използване. Не че често се случва, но и това го има - да няма покритие или сигнала да е много лош.
    Иначе офертите са почти изравнени и в повечето случай (за разлика от БГ) - включените минути са към всички UK мрежи.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    Осезаеми разлики има в предплатените карти, и тези в договор. Както в цените на разговорите (международни също) така и в обема на пакета с услуги.

Относно втори въпрос:

Сумата е определена, и както си отбелязал ще бъде преведена на 3 вноски.
    Терм 1 - 25% Терм 2 - 25% Терм 3 - 50%
    Началото на курса - Терм 1
    3 месеца след началото - Терм 2
    4 месеца след терм 2 - Терм 3
    Тотал - Цялата сума

Тази проста сметка не зависи от теб - Макар името ти да е на началото на документацията.
    Това са Финансите които биват акумулирани от Учебното учреждение от СФЕ.
    Целта е да не бъдеш ощетен с цялата сума по обучението в случай на прекратяване на самото обучението преди неговия край - Напуснал заведението, изгонен и др.

Няма място за притеснения относно втория въпрос. Това е практиката.
    Надявам се с това отговарям на въпросите ти.
    Благодаря за изчерпения отговор. Точно това инфо ми трябваше.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Вие колко пари си носите кеш в джоба, когато отидете там? Какво ще посъветвате първокурсниците, като мен, колко да си носим за в началото кеш? (Аз съм Салфорд, Манчестър) Защото нали ще има малко повече разходи в началото, около учебници, дрехи, приспособления. А учебниците колко струват, горе-долу? Знам, че могат и да се заемат от библеотеката, но ако някоя не успея, да бъда подготвена за сумата.
    Благодаря ви

Напреднал Аватара на maddie
    Град
    Glasgow, UK
    Post Thanks / Like

Можеш да видиш на сайта на университета ти за твоя курс reading list. Аз така си проверих кои са ми учебниците и ги издирих в Амазон 2ра ръка колко струват. По химия учебника ми излезе 65лв с доставка, 2ра ръка, но в абсолютно перфектно състояние. Някои от другите учебници са доста по-скъпи, но аз разбрах, че има борса в университета и бая евтино се намират така че не бързай да се цакаш с интернет. Едно 100-150 лв според мен трябва да се предвидят за учебници и тн, но пак си е индивидуално, не знам вашия курс какво ще ползва.

А относно бюджета според мен е тъпо да се пита, твърде индивидуално е. Като се почне от това, че всеки си купува базисното като клечки за уши и тоалетна хартия (сори за битовизмите) до преси за коса и музикални плеъри.
    “I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book.” - Groucho Marx

13. БЛАГОДАРЯ Darkness92 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Reading, UK
    Post Thanks / Like

Добре, аз да хвана да попитам може би леко тъп въпрос за мобилните оператори, но не ми е много ясно и все пак понеже нещата са различни от тук, да не объркам нещо :D Харесах си един план на giffgaff, който ме устройва най-вече откъм интернет и като разгледах офертите на много оператори май тази ми излиза най-евтина и изгодна за момента... Как се плаща обаче месечната такса, след като не сключваш договор реално? Или го сключваш? Малко не го схванах това, след като може да си поръчаш картата по интернет и да ти я доставят... Трябва ли да я презареждаш всеки месец тая карта да речем с 10 паунда, което ти е месечната такса, за да работи? И може ли веднага след като отидеш в UK да си вземеш такава карта (имам спомен, че някой ми беше споменал, че договори може да сключваш едва след като мине някакво време и някакви документи се подпишат, ама не съм много сигурна как точно беше), или трябва да се чака някакво време (освен това, за което ще ти я доставят на адреса)?
    Мерси предварително

Напреднал
    Post Thanks / Like

Така като те чета - всичко си схванала. Аз съм голям фен на giffgaff.
    Няма договор - поръчваш карта, получаваш я, регистрираш я в сайта, зареждаш я, ползваш я до същата дата на следващия месец. И говориш с всички в giffgaff безплатно.
    Ако не заредиш, няма да говориш. Можеш да зареждаш колкото прецениш - този месец 10 паунда, говориш на съответните условия; другия месец - 12 паунда, по-другия 5 паунда... ти си преценяваш
    Като поръчаш карта на някого и двамата получавате по 5 паунда време за разговори, които ползваш, ако в този един месец изговориш минутите си.
    Всъщност в сайта всичко си пише, чети.

16. БЛАГОДАРЯ CherryCrush thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте,аз съм майка на студент,но заедно с него движим нещата за отпътуването ,вчера погледнахме ,че наред с другите имунизации,искат и такава за менингит
    на вас искали ли са и дали е нужно да се прави
    днес ще ходим до личната да се поинтересуваме
    но ако някой от вас има мнение ще ми помогне много
    и друго да питам
    правите ли си здравна застраховка за времето на пребиваване там
    освен международната здравна карта

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elena__eli Виж мнението
    здравейте,аз съм майка на студент,но заедно с него движим нещата за отпътуването ,вчера погледнахме ,че наред с другите имунизации,искат и такава за менингит
    на вас искали ли са и дали е нужно да се прави
    днес ще ходим до личната да се поинтересуваме
    но ако някой от вас има мнение ще ми помогне много
    и друго да питам
    правите ли си здравна застраховка за времето на пребиваване там
    освен международната здравна карта
    Предполагам, казвайки "искат", имате предвид университета? Имунизациите не са задължителни.
    Здравната застраховка си е личен избор, но, поне сред студентите, е сравнително рядка практика. По едно време имаше бум на такива, просто с цел да се получи жълта карта, която е нужна за работа до края на 2013г.

19. БЛАГОДАРЯ elena__eli thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,тези от вас на които родителите им изпращат пари какъв метод са избрали? Аз не мога да получа компетентна информация от ДСК и в момента съм раздвоена между банков превод между сметки, paypal или така нареченото "захранване на сметка", защото и аз и родители ми имаме сметки към ДСК? Kакво бихте препоръчали?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от megts Виж мнението
    Здравейте,тези от вас на които родителите им изпращат пари какъв метод са избрали? Аз не мога да получа компетентна информация от ДСК и в момента съм раздвоена между банков превод между сметки, paypal или така нареченото "захранване на сметка", защото и аз и родители ми имаме сметки към ДСК? Kакво бихте препоръчали?
    По-горе са ти отговорили.
    Цитирай Първоначално написано от maddie Виж мнението
    При картата ми от ДСК е 2 евро на теглене + процент от теглената сума.
    При "банков превод между сметки" таксата за превода със сигурност е по-голяма - просто няма банки, които да оперират в двете държави. Захранването на сметката в БГ и тегленето / плащане през ПОС терминал е за предпочитане.
    Поискай си в ДСК да ти издадат Visa classic - по добре е от Visa Electron.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Сметка в лева, която родителите ти зареждат и Visa Electron.
    При плащане се взима само такса превалутиране.
    За теглене - виж тарифата на банката.
    Няма нужда от финансови еквилибристики, това е изпитан и работещ добре начин.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Предполагам, казвайки "искат", имате предвид университета? Имунизациите не са задължителни.
    Здравната застраховка си е личен избор, но, поне сред студентите, е сравнително рядка практика. По едно време имаше бум на такива, просто с цел да се получи жълта карта, която е нужна за работа до края на 2013г.

благодаря за бързия отговор
    препоръчват да я има от университета -да
    но какво каза личната
    тук трябва да я поръчаме в аптека и да ни я поставят -това е около 50лв.
    в университета обаче е безплатна
    значи здравната ни отпада в такъв случай-все пак има здравната карта

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от жгмъц Виж мнението
    Сметка в лева, която родителите ти зареждат и Visa Electron.
    При плащане се взима само такса превалутиране.
    За теглене - виж тарифата на банката.
    Няма нужда от финансови еквилибристики, това е изпитан и работещ добре начин.
    Превалутирането не ти ли съдира кожата?
    Paypal, Skrill са много добри алтернативи.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Превалутирането не ти ли съдира кожата? ...
    Да видим - плащаш с карта 20 паунда = 46 лв (около) + 0,46 лв за превалутиране (1%) ... ти прецени дали "съдира"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от жгмъц Виж мнението
    Да видим - плащаш с карта 20 паунда = 46 лв (около) + 0,46 лв за превалутиране (1%) ... ти прецени дали "съдира"
    Аз предпочитам да разполагам с кеш, съответно ще ми се наложи да плащам тарифа за теглене. Това е и една от основните причини да чета подробно за Paypal и Skrill.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

искам да попитам как стои въпросът със срейовете
    разрешено ли е пренасянето им в багажа до там
    и всъщност какво е забранено от самолетните компании да се слага в куфара
    интересувам се защото искам да сложа спрей против влага с който да се пръскат обувки и яке от кожа

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

значи здравната ни отпада в такъв случай-все пак има здравната карта
    Здравната карта е само за спешни случай....
    След време ако кандидатства за някаква карта или паспорт ще искат да е имал/а такава застраховка и ще има отказ
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

29. БЛАГОДАРЯ elena__eli thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Здравната карта е само за спешни случай....
    След време ако кандидатства за някаква карта или паспорт ще искат да е имал/а такава застраховка и ще има отказ
    благодаря ти rosbg
    значи трябва да решим и за здравната застраховка

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

благодаря ти rosbg
    значи трябва да решим и за здравната застраховка
    Първо, за да кандидатства за карта не му е нужна здравна застраховка, ползва се и ЕЗОК. Второ, за карта няма да му се налага да кандидатства, т.к те отпадат от 1 януари.

Като студент той ще има право на личен лекар и достъп до здравеопазването, така както и местните.

Относно спрейове в багажа - може да се пренасят, но само в чекирания багаж, не и в ръчния.

32. БЛАГОДАРЯ elena__eli thanked for this post
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бъдещи студенти в Шотландия
    От nsabkov във форум Образование в UK
    Отговори: 198
    Последно мнение: 03-02-2013, 18:38
  2. University of Bristol-минали, настоящи и бъдещи студенти
    От deshi във форум Университети в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 05-11-2012, 01:03
  3. University of Bristol-минали, настоящи и бъдещи студенти
    От deshi във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 2
    Последно мнение: 11-04-2012, 09:06
  4. Форумна среща на бъдещи студенти в УК
    От nynicks във форум Образование в UK
    Отговори: 13
    Последно мнение: 08-01-2010, 10:17
  5. На вниманието на MBA бъдещи студенти!
    От Mona във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-11-2009, 14:02

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker