Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 41 от общо 41
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Признаване на трудов стаж от UK и здравни осигуровки - в България

Благодаря много за разяснението, freezingskull. Тъкмо проучвах как стават тези неща

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Признаване на трудов стаж от UK и здравни осигуровки - в България

Здравейте! Имам затруднение с попълването на СА3916. Била съм 2 пъти на острова,но последния път работих на 2 места за малко и нямам Р45 от там,а от последното място даже и пейслип не мога да покажа.Има графа за попълване last employer и не знам кои данни да запиша там,защото ако запиша последната месторабота,нямам никакви документи от там.Дали ще е проблем,ако въведа данните на мястото,от което имам пейслипове и Р45 без да давам инфо за другите места или няма значение къде какво са ми дали просто да впиша всички места,на които съм била и да представя,това което имам?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gucarana Виж мнението
    Здравейте! Имам затруднение с попълването на СА3916. Била съм 2 пъти на острова,но последния път работих на 2 места за малко и нямам Р45 от там,а от последното място даже и пейслип не мога да покажа.Има графа за попълване last employer и не знам кои данни да запиша там,защото ако запиша последната месторабота,нямам никакви документи от там.Дали ще е проблем,ако въведа данните на мястото,от което имам пейслипове и Р45 без да давам инфо за другите места или няма значение къде какво са ми дали просто да впиша всички места,на които съм била и да представя,това което имам?
    Здрасти. Това, че нямаш документи от местоработата може да е кофти, а може и да не е. Вариант е просто да се те пропуснали.
    От това място, платиха ли те всичко? Парите по банков път ли ти ги превеждаха? Ако да - просто им се обади (по телефона, по имейл ..) и си поискай пейслиповете и P45.
    H
    На едно от местата, където работих, стана точно така. Наеха ме с договор, плащаха коректно, но нямах нито един пейслип. След като бях приключил - ми трябваха само два имейла и ми изпратиха всичко. Без уговорки.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Здрасти. Това, че нямаш документи от местоработата може да е кофти, а може и да не е. Вариант е просто да се те пропуснали.
    От това място, платиха ли те всичко? Парите по банков път ли ти ги превеждаха? Ако да - просто им се обади (по телефона, по имейл ..) и си поискай пейслиповете и P45.
    H
    На едно от местата, където работих, стана точно така. Наеха ме с договор, плащаха коректно, но нямах нито един пейслип. След като бях приключил - ми трябваха само два имейла и ми изпратиха всичко. Без уговорки.
    Пратих имейл на последното място,но е малко вероятно да ми пратят нещо...Платиха ми всичко от там по банков път,но пейслиповете и даваха в пликове и понеже бяхме там за около 10 дена нямаше как да си вземем последния пейслип понеже си тръгнахме преди да ги раздадат. От предишното място мога да прадставя пейслип,но там нямахме договори и Р45 няма как да искам.Така или иначе от тези 2 места не си търся толкова осигуровките и стажа защото общо са към 1 месец,по-скоро искам да ми се признаят месеците от първата работа,които са 6.От там имам Р45 и пейслипове.Само не знам ако не впиша последните 2 места дали няма да се отчете като измама или нещо такова,а ако ги впиша трябва да представя документи,които нямам и в този случай дали ще признаят поне мястото,от което имам документи или изцяло ще ме отрежат...Не знам как точно да попълня документа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Въпроса вече е дъвкан и предъвкван достатъчно затова няма да искам подробна помощ а ще задам един по конкретен въпрос който поне зсега никой не му знае отговора: Как точно се приравнява трудовия стаж в Аглия към този в България? Защото в Англия може да си на 6 часа работен ден или да си на 8 часа но да работиш 4 дни от седмицата. И тогава? Значи ли това че който е работил примерно 1 година в Англия когато се върне в българия ще му признаят само 6 месеца (или 8 или бог знае колко) и ще трябва да бачка допълнително още 6 месеца само за да МОЖЕ да се пенсионира?

6. БЛАГОДАРЯ stdk thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от yavor3423 Виж мнението
    Въпроса вече е дъвкан и предъвкван достатъчно затова няма да искам подробна помощ а ще задам един по конкретен въпрос който поне зсега никой не му знае отговора: Как точно се приравнява трудовия стаж в Аглия към този в България? Защото в Англия може да си на 6 часа работен ден или да си на 8 часа но да работиш 4 дни от седмицата. И тогава? Значи ли това че който е работил примерно 1 година в Англия когато се върне в българия ще му признаят само 6 месеца (или 8 или бог знае колко) и ще трябва да бачка допълнително още 6 месеца само за да МОЖЕ да се пенсионира?
    Изобщо няма значение колко и какви часове си работил. Трябва да имаш,минимум доход за да се признае за квалифицирана година за пенсия.

8. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

От къде ви намират такива анекдоти бедна ми е фантазията . Ако си работил примерно в ук 9 години , в БГ 13 години И в Испания 10 години , то пенсионирането става по следния на4ин . Всяка една от тези държави си има закон на колко години трябва да си за да се пенсионираш . Примерно УК 68 , бг 67 , испания 67 . След което в последната държава в която живееш примерно испания . Като навършиш 67 години подаваш в испанската администрация за пенсия и тя движи вси4ко . На 67 години взимаш пенсия от испания 10 от 35 години , от българската взимаш 13 от 35 години , а като навършиш 68 взимаш И 9 ОТ 35 години и от британската пенсия , цялата пенсия си е полу4аваш В испания и ако номинала на пенсията събрана заедно от вси4ки държави е по малък от минималната пенсия за страната в слу4ая испания ! ТО испанската държава ти дава минималната пенсия за испания

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gucarana Виж мнението
    Пратих имейл на последното място,но е малко вероятно да ми пратят нещо...Платиха ми всичко от там по банков път,но пейслиповете и даваха в пликове и понеже бяхме там за около 10 дена нямаше как да си вземем последния пейслип понеже си тръгнахме преди да ги раздадат. От предишното място мога да прадставя пейслип,но там нямахме договори и Р45 няма как да искам.Така или иначе от тези 2 места не си търся толкова осигуровките и стажа защото общо са към 1 месец,по-скоро искам да ми се признаят месеците от първата работа,които са 6.От там имам Р45 и пейслипове.Само не знам ако не впиша последните 2 места дали няма да се отчете като измама или нещо такова,а ако ги впиша трябва да представя документи,които нямам и в този случай дали ще признаят поне мястото,от което имам документи или изцяло ще ме отрежат...Не знам как точно да попълня документа.
    Ама то вси4ко се съхранява в англииското пенсионо , трябва им само име И НИН и те предават сами където трябва инфото

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разбирам го това бе колега ама това което се опасявам, че ще направят идиотите в България е, че работата в Англия на ПОЛОВИН работен ден ще вземат да я признаят за ПОЛОВИН година само (и съответно ще ти намалят пенсията или ще кажат че нямаш пенсионна възраст). С майка ми постъпиха точно така навремето - ами ти от този до този период си работила на половин ден хоп да орежем от пенсията. Това става уви редовно в България (и ако не е станало ясно ние смятаме да се пенсионираме в България и трябва да борим точно там бюрокрацията). Във въпросния формуляр който се издава от работодателя пише ли например по колко часа на ден е било работното време? Или ако си бил нает за 1 годинав Англия в България приравняват 1 година (т.е. признават ти 1 година стаж?) ДОРИ и да си бил на непълен работен ден?!? Това е което ме измъчва (или ако трябва да бъда максимално откровен измъчва жената аз самия изкрено се надаявам да умра преди да се пенсионирам оОСОБЕНО в България)

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

.....аз самия изкрено се надаявам да умра преди да се пенсионирам оОСОБЕНО в България)
    Явно си доста млад и си пожелаваш това .
    Когато приближиш пенсионна възраст не би казал това.
    Не само в България,но и тук пенсията е много ниска,а при условие,че не се изработил пълните 30(35) години ще е още по ниска.Само за пример:
    Работил си тук 10 години,ще вземеш 1/3 от пенсията тук т.е. 155:3= 51паунда на седмица или
    221 паунда на месец.Не говоря,че може да се кандидатства и да ти се отпуснат помощи за да се покрие базовият минимум,но както и да го погледнеш социалната държава UK,мислейки си повече за търтеите ,които са на помощи и не работят бъркат в джоба и бъдещата пенсия на работните пчелички.
    Така,че отвсякъде,където имаш трудов стаж и право на съответна част от пенсия е добре да се вземе.То капка по капка казват вир става,но и малко вирче да е е по добро от нищо.
    Няма да забравя думите на Мадлена,когато обясняваше тук за пенсиите и каза"Да вземеш държавна пенсия тук и да разчиташ,че ще оцелееш е мисия impossible "
    Не разчитайте на пенсия,мислете за бизнес,мислете за влагане на пари в нещо,което ще носи инвестиция в бъдеще.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

13. ХАРЕСВАМ! RNOH, martini liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Разбирам го това бе колега ама това което се опасявам, че ще направят идиотите в България е, че работата в Англия на ПОЛОВИН работен ден ще вземат да я признаят за ПОЛОВИН година само (и съответно ще ти намалят пенсията или ще кажат че нямаш пенсионна възраст). С майка ми постъпиха точно така навремето - ами ти от този до този период си работила на половин ден хоп да орежем от пенсията. Това става уви редовно в България (и ако не е станало ясно ние смятаме да се пенсионираме в България и трябва да борим точно там бюрокрацията). Във въпросния формуляр който се издава от работодателя пише ли например по колко часа на ден е било работното време? Или ако си бил нает за 1 годинав Англия в България приравняват 1 година (т.е. признават ти 1 година стаж?) ДОРИ и да си бил на непълен работен ден?!? Това е което ме измъчва (или ако трябва да бъда максимално откровен измъчва жената аз самия изкрено се надаявам да умра преди да се пенсионирам оОСОБЕНО в България)
    Явно питаш и не четеш какво ти се отговаря....вече ти написах какво се гледа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
    Ама то вси4ко се съхранява в англииското пенсионо , трябва им само име И НИН и те предават сами където трябва инфото
    Добре,благодаря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте.Прочетох че имате координати на фирма която извършва такива услуги.
    Предстои ми окончателно завръщане в БГ и искам да знам какво мие необходимо.
    Работих във Франция от 2009 в момента съм на борсата,но мисля да се връщам.
    Социялно и здравно съм осигуряван.Благодаря предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте Хора-мога ли да си проверя здравните застраховки в УК по интернет-благодаря

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shopov_george Виж мнението
    здравейте Хора-мога ли да си проверя здравните застраховки в УК по интернет-благодаря
    Тук осигуровките са общи, не ги делят на здравни и други...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Признаване на трудов стаж от UK и здравни осигуровки - в България

Цитирай Първоначално написано от shopov_george Виж мнението
    https://www.gov.uk/government/organi...nd-individuals
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Връщане на здравни осигуровки от България
    От Mi6liev във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 18
    Последно мнение: 04-11-2013, 13:02
  2. Запитване за неплатени здравни осигуровки в България?
    От b60_460 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 13-07-2012, 15:24
  3. Трудов стаж от Англия за България
    От bate Mite във форум Общ форум
    Отговори: 13
    Последно мнение: 22-08-2011, 19:19
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 31-05-2010, 22:42
  5. Здравни осигуровки в България
    От gerita във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0