Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

CYPER IT SERVICES - Компютърен Специалист Софтуерни и Хардуерни Услуги в Лондон 078 2653 8174 cyper.bg www.CYPER.org

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 86
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Миньори има ли тука или никой си няма на идея какво питам
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Аз имам, но не съм "миньор". Вдигам ти темата.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Цената вчера удари 62 долара (40 паунда) за 1 Bitcoin, което е връх в историята. В момента е 59.7 долара.

Това е графиката на цената за последните 6 месеца като за последния 1 месец скочи повече от двойно (от 27 на 62 долара)

BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Позволявам си да отбележа, че задаваш въпрос който не е по силите на голяма част от аудиторията, нито пък на наличният хардуер.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Позволявам си да отбележа, че задаваш въпрос който не е по силите на голяма част от аудиторията, нито пък на наличният хардуер.
    Може и да породя в интерес в някои и да отделят време да се запознаят с валутата
    На всичко отгоре копането в момента е доста доходоносно и може да се докарва един приличен доход.
    BGHelp Търсачка

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Може би - но от прочетеното по въпроса съм се убедил, че ще ти трябва доста добра инвестиция - като процесор и видео карта/карти. И единственото гарантирано нещо е прилично голяма сметка за ток.
    Но - за всеки влак си има пътници. На нашият му умря огняря.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм инвестирал в закупуването на 50BTC преди около 3 месеца... До момента цената се е повишила с около 400%

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Може би - но от прочетеното по въпроса съм се убедил, че ще ти трябва доста добра инвестиция - като процесор и видео карта/карти. И единственото гарантирано нещо е прилично голяма сметка за ток.
    Но - за всеки влак си има пътници. На нашият му умря огняря.
    Края на 2011 си направих сам биткойн копачка, която ми излезе около 850 паунда. Копах с нея 105 дена и платих около 215 паунда ток.
    За тези 105 дена изкопах към 150 биткойна, които мисля можеш сам да сметнеш колко струват в момента
    Отделно, че после продадох частите от машината без загуба

Цитирай Първоначално написано от MaPBuH Виж мнението
    Аз съм инвестирал в закупуването на 50BTC преди около 3 месеца... До момента цената се е повишила с около 400%
    Евала. Аз спрях да копая на 19.10.2011 когато цената падна до 2 долара и много умувах да купя 1000BTC. И сега съжалявам, че не го направих.
    BGHelp Търсачка

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Когато разполагаш с някакви ресурси - можеш сам да избираш как ще ги използваш. Когато не разполагаш - можеш само да ... помечтаеш.

Напреднал
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

Cyper мерси за инфото. Всичко звучи доста интересно и мисля да пробвам.
    Какво би предложил за машина на този етап?
    I think sex is better than logic, but I can't prove it.

GalyaR
    Guest

Гледам тъпо. Ама много тъпо.

Някой може ли да ми обясни с думи прости какво е това чудо или ще си остана непросветена генерално...
    Благодаря.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kevin Виж мнението
    Например тази
    Asus P6TD/i7-920 2.66GHz+CM HYPER 212+/G.SKILL 6x2GB (1600MHz / 9-9-9-24)/SAPPHIRE HD6950 2G GDDR5 Dirt3 ed./Asus Xonar DX/Corsair ForceGT 120GB/2x500GB 16MB 7200.12 RAID 0, 2x2TB Green, All Seagate/CM Storm Scout

За тези които не са запознати, но са се заинтересували - ето едно линк - че Простичък FAQ за bitcoin "копаенето"
    Форума е добър, професионален - и за други неща.

13. БЛАГОДАРЯ Kevin thanked for this post
    GalyaR
    Guest

За тези които не са запознати, но са се заинтересували - ето едно линк - че Простичък FAQ за bitcoin "копаенето"
    Форума е добър, професионален - и за други неща.
    Хептен тъпо гледам...

Благодаря, не е за мен тази чудесия явно.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Цитирай Първоначално написано от Kevin Виж мнението
    За съжаление информацията относно Bitcoin копането е изключително обширна и ще ми е трудно да я смеля в няколко изречения.
    Ама изключително накратко: първоначално и все още масово се копае с видеокарти AMD Radeon (nVidia не стават).
    5xxx серията са най-оптимални - 5830/5850/5870 като и 5970 бива.
    Другите серии също копат успешно, но са с по-лош ел. консумация към производителност коефициент, тоест изразходват повече ток.

Относно машината ти трябват следните неща:
    Евтино дъно с максимален брой PCIEX слотове, по-възможност x1 - Списък с подходящи дъна
    Евтин процесор - според дъното. Двуядрен стига. Примерно AMD Athlon II X2 250
    2GB рам памет стигат.
    Минимум USB флашка, от която може да се boot-ва Ubuntu. Иначе 80ГБ хард диск на старо е напълно достатъчен.
    Видео карти: 5830/5850/5870 на старо си остават най-оптималните карти като цена/производителност. Аз имах 4x5870 = 1784Mh/s
    В момента една 5870 върви около 100 паунда на Ebay.
    Захранване: да не са китайски бомби. Могат да се сложат 2 броя на една машина примерно.
    PCIEX risers за картите ако е физически невъзможно да стоят всичките на дъното
    Кутията: не е задължителна. Може да се импровизира.

Ето аз какво бях сглобил:

Цитирай Първоначално написано от GalyaR Виж мнението
    Гледам тъпо. Ама много тъпо.

Някой може ли да ми обясни с думи прости какво е това чудо или ще си остана непросветена генерално...
    Благодаря.
    Децентрализирана виртуална валута:

• Децентрализирана - няма единно тяло или организация, която я контролира. Подобно на торентите тя е peer to peer и по този начин никой не може да спре/затвори Bitcoin мрежата и обменът им. Единствения начин е да спрат интернета на всички, които ги използват.
    • Защитена от инфлация - добивът/производството на валутата е константа и е предопределен, тоест се знае предварително колко биткойна ще бъдат изкокапни за следващите 2 месеца примерно и кога ще бъде произведен последния биткойн.
    • За разлика от всички останали валути, които обикновено могат да се делят до 2 знака след десетичната запеят (1p, 1 цент и т.н), то биткойн се дели до 8 знака след запетаята, тоест най-малката стойност е 0.00000001 биткойна, което прави общия им брой 2.1 quadrillion.
    • Виртуални - прехвърлят се през интернет и не зависят от политически или географски граници.
    • Стоят на компютъра/телефона ти, тоест никой не може да ти замрази акаунта или да ти ги вземе.
    • Транзакциите са необратими, тоест няма chargebacks.
    • Плащанията са директни - не минават през финансова институция и по този начин не могат да бъдат контролирани.

Например тази
    Asus P6TD/i7-920 2.66GHz+CM HYPER 212+/G.SKILL 6x2GB (1600MHz / 9-9-9-24)/SAPPHIRE HD6950 2G GDDR5 Dirt3 ed./Asus Xonar DX/Corsair ForceGT 120GB/2x500GB 16MB 7200.12 RAID 0, 2x2TB Green, All Seagate/CM Storm Scout
    Безмислено скъпи части (дъно, процесор, памет) + ненужни части (звукова карта/SSD/HDD). Напълно грешна конфигурация за копане.
    BGHelp Търсачка

Напреднал
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

Мерси jhoro
    Аз харесах една машинка
    23-year-old releases new chips that 'mine' Bitcoins 50 times faster | The Verge

Ако съм с такава копачка, как е по-изгодно в пул или самостоятелно.
    I think sex is better than logic, but I can't prove it.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Който му се чете ето и обяснение на английски: http://blog.zorinaq.com/?e=66
    BGHelp Търсачка

Старо куче
    Post Thanks / Like

нещо не ми е ясна системата. каква е целта? връзваш пц-то към сървър и какво прави твойто пц? какво значи копаеш? за първи път чувам за тва чудо. нещо ми убягва целта на занятието
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Който му се чете ето и обяснение на английски: Bitcoin: The Simplest Non-technical Explanation - Zorinaq
    Линка горе в моят пост е към страница на български. В оня форум хората доста подробно и в детайли са коментирали доста неща.
    Мужду другото ти казваш - "Аз имах 4x5870 = 1784Mh/s ", а там се говори за "2250 и 2560 Mhash/s като долна граница и някъде 5400 горна."
    А ... да и мярнах познати лица - понякога е хубаво човек да си обича аватара, друг път ...

Принципно - от човек, който е работил и работи с много, ама наистина много пари, знам едно - в бизнес се инвестира когато още не е много печеливш с тенденция към повишаване. И бизнес се продава когато е най-печеливш. Ти казваш 62 долара (40 паунда) за 1 Bitcoin - а докога?

ps. Ей затова не обичам да се разсейвам с нови/забравени стари неща - отделям много време да вляза в час. А КПД-то ми пада, пада.

Машинката дето я написах горе - това ми попадна на прима виста.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    нещо не ми е ясна системата. каква е целта? връзваш пц-то към сървър и какво прави твойто пц? какво значи копаеш? за първи път чувам за тва чудо. нещо ми убягва целта на занятието
    Копаеш = видео картата в компютъра ти изчислява сложни математически операции, чиято единствена цел е да поддържат биткойн мрежата и транзакциите в нея, като за целта биваш възнаграден с биткойни.

Линка горе в моят пост е към страница на български. В оня форум хората доста подробно и в детайли са коментирали доста неща.
    Мужду другото ти казваш - "Аз имах 4x5870 = 1784Mh/s ", а там се говори за "2250 и 2560 Mhash/s като долна граница и някъде 5400 горна."
    А ... да и мярнах познати лица - понякога е хубаво човек да си обича аватара, друг път ...

Принципно - от човек, който е работил и работи с много, ама наистина много пари, знам едно - в бизнес се инвестира когато още не е много печеливш с тенденция към повишаване. И бизнес се продава когато е най-печеливш. Ти казваш 62 долара (40 паунда) за 1 Bitcoin - а докога?

ps. Ей затова не обичам да се разсейвам с нови/забравени стари неща - отделям много време да вляза в час. А КПД-то ми пада, пада.

Машинката дето я написах горе - това ми попадна на прима виста.
    Изчислителната мощност зависи от хардуера - 4 броя 5870 правят точно толкова с малки вариации според клока.
    Отделно в момента се разработва и специфичен хардуер само за копаене, който прави примерно 60GH/s (60 хиляди MH/s).
    Примерно Avalon - World's First Consumer Bitcoin Mining ASIC или https://products.butterflylabs.com/
    BGHelp Търсачка

Напреднал Аватара на krembo_t
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Я да отбележа, че сме две гледащите тъпо

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krembo_t Виж мнението
    Я да отбележа, че сме две гледащите тъпо
    Три

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Здравейте момичета. Не сте "гледащи тъпо" - вие сте "гледащи с неприкрито любопитство и неуточнено разбиране".

За да схване човек едно нещо напълно - независимо дали става дума да си сготви някакво ядене или да се управлява самолет - трябва да се знае необходимата информация, да се мисли по определен начин и най-вече - да се игнорират някои стереотипи. За съвсем начинаещи ето малко инфо - старо е и цифрите не са актуални, но принципа е същия.
    Виртуалната валута Bitcoin се очертава като една от най-скъпите валути, като се има предвид, че нейният актуален обменен курс е от порядъка на 19 долара за една BTC монета към настоящия момент. Валута, която се изработва под формата на отплата за извършване на определено количество сметки на блокове от информация (криптовалута) от вашия компютър/компютри, като най-бързо това става при използване на ATI/AMD видеоконтролери и OpenCL. Това последното донякъде обяснява и защо напоследък на нашия пазар трудно могат да се намерят по-интересни предложения от среден и висок клас за актуални модели Radeon видеокарти (и защо има нетипично високо търсене на такива скъпи видеокарти), просто всичко, което смята добре се изкупува и се впряга да “копа” виртуални Bitcoin монети, които в последствие се превръщат в реални пари. Много хора виждат в цялото нещо поредната пирамида, но фактът е, че за момента доста други потребители изкарват реални пари и бързо си изплащат инвестицията в сериозни изчислителни мощности, които да смятат. Но хората, които “копаят” реално не правят толкова много пари, колкото потребителите, които са налели реални пари и ги въртят на обменната борса за монетки и печелят от разликата в цената.
    Самата Bitcoin мрежа е саморегулираща се децентрализирана P2P структура, която успешно продължава да се развива и нейният принцип на работа е достатъчни устойчив, за да се гарантира възможността за дългосрочно копаене на ограничения брой монети за години напред. Началото на цялата система е поставено през 2009 година от Сатоши Накамото, който с последствие напуска проекта, а реалния бум на Bitcoin-ите започва едва към края на миналата година. Към момента в обръщение има близо 6.5 милиона “изкопани” BTC монети, което по актуален курс се равнява на над 120 милиона долара… никак немалка сума за изцяло виртуалната икономика на Bitcoin системата.
    Някой беше казал, че най-големият проблем в момента не е липсата на информация, а точно "имането " на такава, нейното количество и обработка. Един съвсем прост пример - това прословуто видеонаблюдение. Ако имаш една камера и наблюдаваш една врата ти би могъл да знаеш кой влиза и кой излиза. Но ако имаш 50 камери наблюдаващи 50 зони в реално време и във всяка зона има средно по 2-3 човека - дали знаеш какво прави всеки отделен наблюдаван?

Така че накратко - някой някъде иска да направи определени изчисления. Без значение какви. Други хора разполагащи с необходимата изчислителна мощност на своите компютри му я отдават "под наем" и за това им си плаща - с виртуална валута.
    Явно че идеята им бъдеще, но какво я предпазва от "детските" и други болести на "нормалните" валути - инфлация, стагнация, емитиране на парични знаци без покритие ...
    Надявам се че сте се ориентирали и вече поне знаете .... какво не знаете.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Bitcoin - виртуалната валута на бъдещето

Така че накратко - някой някъде иска да направи определени изчисления. Без значение какви. Други хора разполагащи с необходимата изчислителна мощност на своите компютри му я отдават "под наем" и за това им си плаща - с виртуална валута.
    Изчисленията са ясни какви са и крайният им резултат се използва единствено от Биткойн мрежата - никой не смята нищо за други хора. Сорс кодът на биткойн е отворен и ако разбираш можеш да видиш какво точно се смята.

Явно че идеята им бъдеще, но какво я предпазва от "детските" и други болести на "нормалните" валути - инфлация, стагнация, емитиране на парични знаци без покритие ...
    Обясних вече какво я предпазва от инфлация - ограниченият и добив, който е предварително зададен.
    Другите неща са по-възможни като вариант, но времето ще покаже. Балонът винаги може да се скупа

Преди по-малко от час цената стигна нов връх: 46.66GBP/68.91USD/54.51EUR
    BGHelp Търсачка

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Благодаря на Jhoro и Cyper за подробните обяснения.Вече,май не гледам толкова тъпо
    А и баща ми беше миньор ,но не е за мен"копането"
    Ще обера банка-по ми е ясно ,доста филми съм гледала,доста книжки съм прочела,а и с моите години успеха ми е гарантиран-кой ще се усъмни
    Още веднъж благодаря за отделеното време

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче
    Post Thanks / Like

.........

значи ако ми трябва да хакна някоя парола да се обърна към биткоин мрежите . в кръга на майтапа.
    та какви сметки прави толкова та даже и пари получаваш за използването на твоя хардуер?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Изпращане на валута в България
    От Tety1 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 7
    Последно мнение: 11-01-2012, 19:49
  2. Деклариране на валута
    От jorkata86 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 20
    Последно мнение: 26-08-2011, 22:50
  3. Валута
    От zlatina.georgieva във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 05-02-2011, 12:11
  4. Въпрос за виртуалната памет helppp!!
    От shantal във форум Интернет и компютри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 11-12-2010, 19:40
  5. В каква валута...?
    От ESHI във форум Образование в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 21-04-2008, 05:47

Отметки

Правила за публикуване