Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 95
    Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

По подразбиране Grammar school - голямата подготовка и успехът след нея

Отварям тази тема с желанието да помогна с нашия личен опит как подготвихме нашата дъщеря за този вид училище близо година преди самите изпити и дългочаканият близо 6 месеца положителен резултат. Надявам се да не съм много разхвърляна в обясненията и съветите си, но само преди седмица на 04.03.2013 получихме писмото с потвърждението, че нашата девойка е сред първите 108 момичета за едно от най-успешните и престижни grammar училища в UK. Радостта ни е голяма и заслужена. Надявам се повече български родители да разберат, че с много труд и желание могат да осигурят на детето си един много хубав старт след primary school.
    За мен тук в UK два са важните етапа за едно дете да успее да попадне в качествено училище. Sled yr6, kogato otiva v osnovno u4ilishte/transfer from primary to secondary/ ili sled yr11, kogato moje da izbira kolej ili sixth form.
    Малко предистория за нашата дъщеря преди подготовката за grammar school.
    Тя дойде с нас в Англия на 7 годишна възраст и не знаеше английски език. Тук започна в Yr3, като ние не знаехме почти нищо за образователната система в UK. Идвахме на курс за учители и това ни стана много ясно 2 месеца след това. Училището в което попадна случайно се оказа малко, само с 170 ученика, предимно англичани. Тя е единствената българка. Първата година наблегнахме изцяло на езика. Трябваше да наваксваме всичко до Yr3, като тя не можеше нито да чете, нито да пише на английски правилно. Пишехме всяка дума на английски с транскрипция и превеждахме. С много труд в края на Yr3 тя четеше отлично, пишеше правилно като се започне от главни букви, запетайки, кавички и т.н и говореше с местният акцент. Беше настигнала нивото за Yr3. В Yr4 тя започна много силно в началото с отлични оценки по математика и английски на тестовете. Четеше постоянно английска литература, а ние помагахме по математика и английски език. В тяхният клас 23 деца са разделени на групи, според знания и умения. В Yr3 тя беше в най-изоставащата група, а в Yr4 след януари месец мина в най-напредналата група и няма и до днес мърдане от нея. Така се получи, че в края на Yr4 взе купата на училището за най-добри резултати по английски и математика. През това време ние се убедихме, че тя има капацитет да успее да се подготви и влезе в хубаво основно /secondary/училище. Няма кой да подготви детето ви в началното/primary/ училище за grammar. Там просто най-добрите изчакват изоставащите и може и да тъпчат дълго на едно място, а вие да си мислите, че са много добре. Отделно бяхме намерили грешки по математика на едната учителка и след като тя се извини разбрахме, че нашата дъщеря се доверява по математика само на баща си . Започнахме да четем и проучваме всичко за grammar school. разбрахме, че в началото на Yr5 трябва да започнем подготовка за изпитите, които са една година по-рано от започване на учебната година в grammar school т.е след Yr5 в началото на Yr6 се държи изпит за Yr7 в grammar school. Някои родители подготвят децата си още от Yr3 или Yr4, даже се местят в близост до тези училища. След като видяхме, че в Yr5 тя работеше вече на level 4a по математика и 5c по английски език бяхме сигурни, че нейният шанс е само grammar school.
    Да избереш училище и да се подготвиш за изпитите.
    Както ще разберете от сайта за grammar училищата: 11 plus grammar schools and regions in the UK, те не са във всеки град и не всички са държавни. При нас имахме късмет да сме в град с две grammar училища-едното държавно само на 2 мили от нашият адрес, а другото частно. Отделно в региона има още 4 grammar училища, а и сме близо до Бирмингам, където има поне още 5 grammar училища. Миналата година всички държавни grammar училища се обединиха по райони в консорциум с един изпит. След като обсъдихме с нашето дете кое училище да изберем се спряхме на това в близост до нас, като бяхме проучили, че е едно от топ 10 на UK за влизане в престижни университети, включително Оксбридж/Оксфорд+Кембридж/.Government publishes destination data for the first time - In the news Най-важното решение беше взето. Знаехме вече за кое училище ще се борим. оставаше да започнем подготовката.
    Да познаваш способностите на детето си е ключът за мен като родител за да му помогнеш.
    Заедно с моят съпруг единодушно застанахме зад нея и започнахме да я подготвяме. Поехме рискът двама български учители да подготвят българче за grammar school. Проучихме програмите по математика и английски за Yr5 и Yr6, защото част от изпитите покривaт и Yr6 нищо, че децата държат изпит в края на Yr5. изпитите са 4 за почти всички grammar училища/държавни и частни/-English, Verbal, Maths и Non-verbal. Давам link с подробно обяснение за тях: What is the 11 Plus? Най-полезните сайтове за подготовка за нас бяха:11 plus advice, verbal reasoning, non verbal reasoning, maths, english
    11 Plus | Practice Papers | Verbal Reasoning | Non Verbal Reasoning | Eleven Plus Online
    11 Plus Papers and Online Resources from Bond
    11 Plus Exams Forum • Index page
    11plus.co.uk
    11 Plus | Marked Online 11+Tests | Bespoke Practice | Retests | 11 plus Exams Preparation - Online 11+ Practice Papers
    Downloads
    Primary Resources: Maths: General Resources
    IXL Maths | Online maths practice and lessons
    Регистрирахме се безплатно и ползвахме всички ресурси, като аз направих на лаптопа 4 папки за всеки един примерен тест за изпитите. Можете да заплатите към самите сайтове за примерно 6 месеца и ще имате достъп до много ресурси и тестове sas засечено време и краен резултат. Като учител тук ще кажа, че никое училище не подготвя дете за grammar school. Това става или с частен учител или самостоятелна подготовка. Миналата година цените за този вид услуга стигнаха Ј100 на час:Meet the parents prepared to do anything to get their children into grammar school | Mail Online
    Вие решавате как да подготвите детето. Освен това няма да намерите изпитните тестове от минали години, а примерни такива. Така, че ние основно наблегнахме на примерните тестове първо от сайтовете на училищата, където ги има, и от сайтовете за подготовка, които предлагат, и частни уроци, и предварителни изпити, които се заплащат- така наречените Mock exams, но за тях по-късно. Подготовкта беше много трудна, ежедневна със сълзи и емоции, но малко по-малко я научихме да се организира сама, да си засича време за отделния тест и да мисли правилно. Помагахме само по мтематика и Verbal, защото тя направи два примерни теста от Манчестер Grammar School и тези в Bond 11 плюс по английски и каза, че сама ще се готви, а za Non-verbal разбра начините за откриване на правилният отговор и каза, че са лесни. По математика минахме целият материал Yr5 и Yr6 половината, като в края на Април месец миналата година тя решаваше и SAT tests за Yr6. Бяхме решили, че ще закупим примерни тестове от книжарницата след като вече се убедим, че сама може да си открива грешките.
    Mock exam и изпитат за grammar school.
    Eleven Plus DIY - Online 11 Plus Tests and Mock Exams
    Най-важното за изпитите е детето ви да разбере, че се работи за време. Може да си много подготвен, но не решиш ли тестовете за даденото време, което обикновено е 2 часа с 15 мин. почивка между тях нямаш шанс. Mock exams са предварителни, не оказващи влияние върху тестът за grammar училище изпити. Провеждат се на определени дати за определените градове, като се заплащат. Организират се от 11 плюс сайтовете за подготовка. Траят 2 часа, като на самата дата не по-вече от 20 деца държат теста. Получавате резултати как се е справило детето за всеки изпит и къде да наблегне. Над 75% rezultat ot mock exam дава шанс за влизане в grammar school. Решихме, че ще се яви на Mock тест и юли месец бяхме на този изпит. Изпитат покрива 30 минути за English, Maths, Verbal и Non-verbal. Всеки тест имаше по 50 въпроса, като само за English е имало 75 въпроса за 30 минути. Дъщеря ни получи 73%, като каза, че е било трудно и е нямала време да отговори на всички въпроси. За нас резултатът беше добър и се радвахме, че е успяла да разбере, че най-важното е времето на теста. Самият изпит за grammar училището беше определен за септември месец. Оставаха още 2 месеца за подготовка. Тогава закупихме от книжарницата примерни тестове за лятото като най-препоръчвани са тези на Bond, но почти всички са едни и същи. Лятната ваканция в България тя сама се готвеше между игрите и плажат. Ние бяхме я оставили да почива при баба, но детето само е учило и се е подготвяло дори през ваканцията.
    Денят на изпитат за grammar school.
    Още го помня този 12 Септември 2012. Дъждовен, изпълнен с вълнение. Правехме точно 3 години от пристигането ни в West Мидландс....Преди това само съм пропуснала да кажа, че всяко grammar school си има open day, където се обяснява за самото училище и съвсем малко за изпитният ден . След одобрена апликационна форма ви се изпраща всичко по пощата за изпитният ден. Ако детето е болно и има извинителна причина от доктор може да се яви на изпит на друга дата.
    .....Държах ръката и докато я поемат от училището и я изгубих. Започна изпитат, а аз заедно с множество родители чакам в дъждовния ден отвън. не познавам никoй и само стискам палци на моята прекрасница. Сълзите ми не се забелязват от дъждовните капки. Вглеждаш се в непознати лица и слушаш как и колко са платили за учител и куп други маловажни за мен неща. Къде се перя аз подготвила сама дъщеря си? Не си спомням как са минали 2 часа, но си спомням как я видях да излиза, сините и очи сияеха и знаех, че е успяла. Прегърнахме се, а тя ми каза" Мамо, не се притеснявай всичко е наред". Тези думи ми бяха достатъчни.
    Голямото чакане за резултат.
    Изпитат мина и след един месец получихме отговор само, че е сред първите 100 по ред от близо 1000 момичета за тази година. Оставаше да се попълни апликационnата форма към общината с подреdба на основните /secondary/училищата, в които искаме нашата дъщеря да бъде sled yr 6. Zа частнитe grammar училища мисля, че изискванията са други.
    Разбира се на първа позиция сложихме grammar училището и зачакахме 01.03.2013 година за крайното решение за училище. Хубавото е, че дори и да не приемат детето в grammar училището, второто подред u4ilishte идва на първо място. При някои частни училища с приемни изпити училището уведомява директно родителите и общината, но това се разбира от условията за кандидатстване.
    Бях позабравила форумите за 11 плюс ексам, където родители чакаха нетърпеливо резултатите и разбирах колко много родители като мен не спят и очакват март месец. И ето, че след дългото чакане пристигна писмото от общината, а след него и това от grammar училището. Дъщеря ми сама ги отвори и беше просто доволна от себе си, а аз все едно съм приета в това училище.
    От целият им клас, 23 ученика, само тя е в grammar school, единствена чужденка в класа си. Сигурна съм, че е и единствената българка в това grammar училище.
    След цялата тази история бих искала само да кажа, че пазя все още всички материали за подготовка и ако има родител, който иска помощ и съвет може да ми се довери напълно безплатно за всеки въпрос или неяснота относно този мъчителен процес "Grammar school". Този форум е за помощ и съвет между нас българите, които се борим ежедневно за да доказваме, че има и такива които постигат дори непосилни за англичаните мечти. Желая успех на всеки тръгнал по този път.

2. БЛАГОДАРЯ radi65, ilianaL, tdaskalova13, mila_2, gru and 11 others thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Grammar school - голямата подготовка и успехът след нея

Поздравления! И успех!
    Не поглеждай с гняв назад.

4. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Това е...нямам думи. Браво на детенце и на родителите му . Това е много полезна тема, но за пореден път ме навежда на мисълта,че имаме нужда от тема специално посветена на нашите деца златни, и колко горди ни правят.

6. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Честито!Много се радвам на успеха на малката,на този на родителите също.Пожелавам още много бъдещи успехи и поводи за гордост!

8. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Браво на детето и на родителите.Поздравление и успех.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

браво! и успех на дъшеря ти.

и все пак няма ли да кажеш кое е това училише което е в топ10 на УК?
    имам и една забележка, където си наоравила заключение като учителка че няма такива училища, които подготвят децата за grammar school. ''Като учител тук ще кажа, че никое училище не подготвя дете за grammar school. '' имаш предвид че няма там където живеете или че изобщо няма?
    защото моята дъщеря ходи в училише в което И ги подготвят за grammar school и учат verbal and non verbal
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

11. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Честито, моя син ни се иска да се пробва, ама той няма желание.
    Нашето училище е само за момчета от които 80% сигурно са индийчета.
    Сина ни не иска да ходи в училището.
    Убеждавам го, че е важно да се учи и влзе там, ама той ми казва, Том Круз не му е вървало в училище виж какво е спостигнал.
    Уолт Дисней са му казвали в училище че, не може да рисува, а виж какво е постигнал.
    Иначе училището в което ние ще се пробваме също е топ 10.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

Не бих искала да коментирам повече за моята дъщеря тъй като се сметна за хвалба и самохвалство. Благодаря на всички за позитивните мнения. Не бих искала да правя реклама на училището, нито да споря на тема grammar school. Исках да помогна тъй като нямаше тема до сега в този форум и всичко сме търсили сами, както и сме контактували с учители от цяла Англия, а и ежедневната ни работа е такава, че имаме много добър поглед над образованието тук нищо, че сме българи и не живеем в Лондон. Място в grammar school се печели с труд, а не с пари. Няма дори значение в кой град живееш тези училища държат на репутацията си и избират най-способните деца.Всеки който е подготвял или подготвя детето си може да сподели опит за да бъде от полза и за другите деца и родители.
    Мадлена, твоето дете може да е в частно училище, където да се заплаща допълнително за вербал и нон-вербал. По принцип всяко grammar school пази в тайна изпитите си от предходни години и дава само примерни тестове за предстоящите, както и полезна литература за ползване. Вербал са свързани с английският език и много добро владеене на граматиката. Към тях има и кодова система за откриване на думи, която не съм сигурна, че се изучава в което и да е било училище. Нон-вербал са логични задачи свързани с различни фигури и правилната им подреба, но всички 5 различни вида едва ли са застъпени в учебният им материал. В първият си пост съм обяснила много подробно всичко и най-важното времето. Няма училище, което да ти засича време за тестовете.Можеш да се радваш само, че в това училище ще подготвят дъщеря ти за 11 plus тестовете. Аз не бих се доверила само на тях.В държавните начални училища няма такава опция, а и какво ще правят множеството частни учители, подготвящи извън училище деца за grammar school.

14. БЛАГОДАРЯ gru thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

има ли още някой дето детето му да е в топ10 училища, ама да не иска да каже името?

досега от няколко писали човека в тази тема цели двама топ 10 училищата са при тях?

deny не разбирам защо отказваш да ни кажеш кое е това толкова специално училище? да кажеш името му не изначава че му правиш реклама. добрите училища нямат нужда от реклама която се страхуваш да им направиш не им влияе по никакъв начин.

иначе смятам че не е уместно да ми обясняваш какво и дали се учи на детето ми в училището.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    има ли още някой дето детето му да е в топ10 училища, ама да не иска да каже името?

досега от няколко писали човека в тази тема цели двама топ 10 училищата са при тях?

deny не разбирам защо отказваш да ни кажеш кое е това толкова специално училище? да кажеш името му не изначава че му правиш реклама. добрите училища нямат нужда от реклама която се страхуваш да им направиш не им влияе по никакъв начин.

иначе смятам че не е уместно да ми обясняваш какво и дали се учи на детето ми в училището.
    Само още 8 може да са в топ 10 училища.
    Сина ми не е влезъл (сигурно няма да влезе) намира се на Изток училището.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Ми изглежда ми да са повече от 10. Ако се разровя и в някои други теми та затова питам. И какво толкова ги криете тези имена на училищата. А и да ви питам коя точно класация гледате? На кварталният вестник?

Post Thanks / Like

Мадлена, още в първият си пост съм дала линка, а ето и училището Волверхамптон Girl's High. Пожелавам ти и на теб подобен успех. Мисля, че мне е редно да се заяжда и присмива човек на хора, които не познава лично.
    Schools / colleges

Top 10 all schools/colleges, including selective (s) – highest proportion going to a higher education institution

School Percentage
    Ilford County High School, Essex 88 (s)
    The Blue Coat School, Liverpool 88 (s)
    Herschel Grammar School, Slough 88 (s)
    South Camden C’ty School, Camden 87
    West Kirby Grammar, Wirral 87 (s)
    Foxford School & C’ty Arts, Coventry 86
    Norbury Manor Business & Enterprise College for Girls, Surrey 86
    Westminster Academy, Westminster 86
    Preston Manor High, Lancs 86
    Wolverhampton Girls' High, Wolverhampton 86 (s)
    Government publishes destination data for the first time - In the news

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

съвсем не се заяждам, а просто ви свалям малко на земята. благодаря за саркастичните ти пожелания, но аз съм добре ориентирана в образователната система на тази държава и в това какви са способностите на децата ми, но не съм седнала тук да обяснявам в кое училище учат и на кое място е училището им в еди коя си класация. тоест бъде полезна на хората без да им обясняваш ти ''къде си''

класацията която си цитирала не е на топ10 училища, а е на училища с Highest proprtion going to higher education. това съвсем не означава че тези училища са ТОП10.
    официалната класация на ТОП училищата е на вестник the times. предполагам ти като учител го знаеш това много добре.

в този смисъл похвално е че даваш инфо и обясняваш на хората за какво става въпрос, но не ми харесва дезинформацията.

20. БЛАГОДАРЯ tentcho thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

та вашето училище е на 125 място. а не в ТОП 10

освен това в товоята класация е higher education изобщо, което вкл какъвто и да е тип training.

процента отишли в университет за вашето училище е 69%, koeto e Оше по-надолу от 125 то място
    Последно редактирано от madlena : 12-03-2013 на 20:57

Post Thanks / Like

Мадлена, мисля, че е излишно ти да ми говориш за това кое аз знам и за кварталният ни вестник Писала съм за "влизане в престижни университети", а не че е top 10 на UK. Не мисля да се зяждам повече. Успехът си е успех и не съм дезинформирала никого. Дала съм полезни линкове и който иска може да ги ползва. Сарказъм използваш ти и не ме засягаш ако това ти е целта. Буди жива и здрава. Мисля, че бях достатъчно откровена и отговорих на въпросите.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

deny, съсредото1и се в това което ти пиша.
    това е топ 10 на any higher education а не на престижни университети.

в предишният ти пост съм ти казала че в класацията за влезли в университети училището има 69% което е около 200тно място, а не 10-то

и отново ти обяснявам че само те свалям на земята, а не се заяждам.

и не разбирам ако идеята ти е да бъдеш полезна на други хора, защо трябвая да четем поовин страница за твоето дете и грешна инфо на кое място е училището й. нали сте си отворили тема да си хвалите децата.... тази я остави ако искаш да бъдеш полезна с инфо, без да се изтъкваш

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Deny73 Виж мнението
    Мадлена, мисля, че е излишно ти да ми говориш за това кое аз знам и за кварталният ни вестник Писала съм за "влизане в престижни университети", а не че е top 10 на UK. Не мисля да се зяждам повече. Успехът си е успех и не съм дезинформирала никого. Дала съм полезни линкове и който иска може да ги ползва. Сарказъм използваш ти и не ме засягаш ако това ти е целта. Буди жива и здрава. Мисля, че бях достатъчно откровена и отговорих на въпросите.
    ти изобщо сигурна ли си ,че детето ти е прието да учи в престижно училище или в майчините ти очи в което няма нищо лошо ти изглежда така.дай убедителни доказателства ,че детето ти наистина е кадърно и е прието да се обучава в топ он д топ,а не само в едно добро училище около или малко над средната ръка.
    ама с факти плс,не само със сладки приказки
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мадлена, когато ти сама подготвиш детето си и то влезе в grammar school, тогава с удоволствие бих чел твоите хвалебствия! Браво на българските деца и техните родители! Изобщо имаш ли си напредстава какво означава детето ти да влезе в grammar school в Англия? Можеш само да си мечтаеш... 69% малко ли е според теб?! Браво Дени! Стъпка по стъпка. Аз като учител в Англия оценявам много високо успеха ви! Дерзайте!

26. БЛАГОДАРЯ Happy Nick thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Надявам се,че преди всичко е ясно,че приемането в grammar school не означава автоматично и завършването му. Вероятно малцина знаят,че дете може да загуби място по простата причина - not enough efforts , въпреки блестящите резултати. И това е съвсем конкретен случай за моя позната,която почна да гледа малко по отвисоко ,когато детето беше прието в grammar school. И ако няма enough efforts си губи мястото и се мести в местното non grammar school.

Аз лично не съм почитател на частни/grammar schools, и дори ще се обясня защо.имам двама приятели с две деца. Едното завърши частно училище, другото местното държавно....единия отиде в St Andrew университет, другия (с местното училище) го приеха медицина в Оксфорд.....

така,че колкото и да е важно училището, всичко зависи от детето,което ако има капацитет ще отиде в университет.....

аз лично проучвам boarding schools.....скоро ще споделя опит по въпроса.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Би ли обяснил като учител какво точно означава?

И понеже моето дете няма да отиде на grammar school , това автоматично ли означава че е втора ръка човек?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от GIvanov Виж мнението
    Мадлена, когато ти сама подготвиш детето си и то влезе в grammar school, тогава с удоволствие бих чел твоите хвалебствия! Браво на българските деца и техните родители! Изобщо имаш ли си напредстава какво означава детето ти да влезе в grammar school в Англия? Можеш само да си мечтаеш... 69% малко ли е според теб?! Браво Дени! Стъпка по стъпка. Аз като учител в Англия оценявам много високо успеха ви! Дерзайте!
    Моите хвалебствия няма да има как да ги прочетеш. Не не знаех за тези училища. Радвам се че сподели. И да аз винаги ще мечтая моите деца да са като твоето и като това на deny.оставете ме в мечтите ми а вие слезте на земята. И ако не си разбрал спора е за клясацията на училищата а не за вида им. Ти вероятно си помощник на някой учител а не учител щом дори и това не сиразбрал не разбирам какви сте вие местни учители а даже не знаете кои класации се гледат в тази държава ами четете кварталните си вестници

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

АУУУУУ господине. Сега виждам че вие сте бащата на детето

Много сте смешни. Я вземете регистрирайте цялата рода във форума да напише колко сте велики
    Че даже и пожелания към deny. вие у вас чрез форума ли си говорите?

Смешници.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Би ли обяснил като учител какво точно означава?

И понеже моето дете няма да отиде на grammar school , това автоматично ли означава че е втора ръка човек?
    според хвалипръцковците това означава.би шър.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Deny73 Виж мнението
    Не бих искала да коментирам повече за моята дъщеря тъй като се сметна за хвалба и самохвалство. Благодаря на всички за позитивните мнения. Не бих искала да правя реклама на училището, нито да споря на тема grammar school. Исках да помогна тъй като нямаше тема до сега в този форум и всичко сме търсили сами, както и сме контактували с учители от цяла Англия, а и ежедневната ни работа е такава, че имаме много добър поглед над образованието тук нищо, че сме българи и не живеем в Лондон. Място в grammar school се печели с труд, а не с пари. Няма дори значение в кой град живееш тези училища държат на репутацията си и избират най-способните деца.Всеки който е подготвял или подготвя детето си може да сподели опит за да бъде от полза и за другите деца и родители.
    Мадлена, твоето дете може да е в частно училище, където да се заплаща допълнително за вербал и нон-вербал. По принцип всяко grammar school пази в тайна изпитите си от предходни години и дава само примерни тестове за предстоящите, както и полезна литература за ползване. Вербал са свързани с английският език и много добро владеене на граматиката. Към тях има и кодова система за откриване на думи, която не съм сигурна, че се изучава в което и да е било училище. Нон-вербал са логични задачи свързани с различни фигури и правилната им подреба, но всички 5 различни вида едва ли са застъпени в учебният им материал. В първият си пост съм обяснила много подробно всичко и най-важното времето. Няма училище, което да ти засича време за тестовете.Можеш да се радваш само, че в това училище ще подготвят дъщеря ти за 11 plus тестовете. Аз не бих се доверила само на тях.В държавните начални училища няма такава опция, а и какво ще правят множеството частни учители, подготвящи извън училище деца за grammar school.

Поздравления за дъщеря ви ! Това наистина е доста добро постижение!
    Благодарности и за инфото –доста из4ерпателно и съдържателно !

Дерзайте и успехи в бъдещите на4инания.

Нека мерзоста и злобата 4овешка да не ви тревожaт – те винаги биват захвърлени на бунището на историята ,
    но жалко за тези които падат толкова ниско !

Мир с вами !

33. БЛАГОДАРЯ Happy Nick thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

каква злоба те гони пък теб?
    не съм казала нищо лошо нито за детето, нито за родителите му. само съм ги осветила в представите им за кои са ТОП10 училищата в тази държава.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. GRAMMAR SCHOOL
    От korina123 във форум Мама
    Отговори: 28
    Последно мнение: 10-09-2016, 20:29
  2. Grammar у4илиста
    От iskra във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-01-2011, 20:27
  3. Aston Business School vs Bath School of Management
    От darkstar във форум Образование в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 04-02-2010, 20:24
  4. Питане относно Sixth form в Grammar school?
    От Edna във форум Образование в UK
    Отговори: 14
    Последно мнение: 04-10-2009, 01:25
  5. Подготовка
    От Ice във форум Образование в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-08-2008, 17:51

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове