Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Написано от мен...

В този подфорум творците ще имат възможност да предложат свои собствени произведения - проза, поезия, а защо не и сканирани снимки на свои картини, скулптури и др. Авторските ви права са запазени от бгхелп.

Искрено се надявам, който може да пише, да се включи в този форум. За съжаление аз съм от "консуматорите", но нали и такива трябва да има Поздрави!
    Последно редактирано от lady : 02-12-2005 на 13:01
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

2. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Написано от мен...

еластичният пън каза на сън
    от германия купил си той
    електронен часовник на двойна цена

да ама не е мое-на некакъв напушен гении от варна беше
    помня и друго:

с малко кученце в ръката
    небрежно ходи по снега,
    а отгоре му домати
    поръсил с небрежна диригентаска ръка

и това:

междузвездни войни аз играя
    с моят пистолет и мойта сабя
    аз съм лук, а тя лия
    аз голям а тя а-ха!
    Последно редактирано от lady : 01-12-2005 на 16:38 Причина: кирилица
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

4. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Hяма да повярваш, но докато пишех горния пост за теб си мислех. Това не е обяснение, просто знам за страстта ти към литературата и разчитам да пишеш често в този форум.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

ами...страст...
    никога не съм изпитвал страст към литературата-дори напротив,дори и хоби не ми е.
    интересите ми са изцяло научно изследователско-проефсионални
    баааааааааааааааси,как го казах
    аз съм просто един нормален строител-окултист,които в предишния си живот се е срещал с хора занимаващи се с литература
    Последно редактирано от lady : 02-12-2005 на 09:11 Причина: кирилица
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

За баба

На небосклона на живота ми ти беше слънцето,
    Огряващо душата ми със нежна топлина.
    За тебе съм била навярно зрънцето
    Което си поливала със бисерна роса.
    Туй зрънце напоено със сълзите ти
    израсна,изкласи и избуя.
    Сега върви по пътя на мечтите си
    Със спомена за твойта доброта.

На небосклона на живота ми ти беше и звездата,
    блестяща перла в нощното небе.
    За тебе съм била навярно аз реката
    В която къпела си своето сърце.
    Реката придошла от любовта ти
    Превърна се в бушуващо море
    Сега това море се плиска във скалата
    Скала от спомени за теб.

На небосклона на живота ми ти бе Луната светла, разпръскваща по пътя си пурпурно сияние.
    За тебе съм била навярно аз гората крехка
    Която нощем си обливала със злато.
    Гората,галена от нежността ти
    Сега е силна,здрава и цъвтяща.
    Гора в която ярки птици пеят песента
    За теб,и за твоето сърце любящо.

Залезе мойто слънце и звездичка.
    Залезе моята Луна.
    Остави ме сираче и самичка,
    Остави ме без твойта топлина......
    Но докато съм жива аз и дишам
    И докато сърцето ми тупти
    Ще помня, мило бабче,колко ме обичаше,
    Ще помня........Но ще спре ли да боли?

19.05.2004
    София
    Таня

8. БЛАГОДАРЯ lin-100 thanked for this post
    Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

Вятър от тъга ( за баба)

Повявя вятър нежен над ливадите,
    А крехките треви му правят път
    И носи той със себе си ухание
    На мъка,отчаяние и скръб.

Скръбта му породена е от загуба,
    От скрита болка,ярост и тъга
    Незабелязван той прелитал между хората
    Попивал чувствата им в малката си вятърска душа.

Сълзите им превръщал в нежни капчици
    В изкрящи малки бисери роса
    А после ги разпръсвал в мили спомени
    За искренност,човечност,доброта.

Настанела ли вечер,не заспивал
    Пътувал сред луни и звезден прах
    Събираната мъка нейде скривал
    В безкрайния небесен полумрак.

И ден след ден,година след година
    Повтарял скришом своя ритуал
    И колкото и силно да го искал
    Да върне времето,така и не успял.

Повявя вятър нежен над ливадите
    А крехките треви му правят път
    И зная,че след време на крилете му
    Към спомен мил и аз ще полетя!

Ради
    Лондон 04.06.04

10. БЛАГОДАРЯ lin-100 thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Написано от мен...

Лист

Беше един от онези дни, в които убивах времето, чакайки детето да свърши училище и естествено чакайки телефонът да звънне с някое... хм... предложение за работа или одобрение, или каквото и да е. Реших да мина да видя Бари (моят единствен фен), когото вече добре познаваш. Не бях минавала два дни.

Добрина ми отвори. Загрижена и леко уплашена.

След смъртта на Бени завещанието бе прочетено. Оказа се, че цялото село е грешало в клюките... пак. Всичко оставаше за Бари, в случай, че не умре до 30 дена след смъртта ù (един вид, ако не може да я прежали). Едната къща настина би останала на оня дебел, космат лилипут, чистачката им, но ако той бе умрял. Обаче той не само не умря, ами доста добре продължи да живее. Естествено биполярният му синдром го мяташе от състояния на превъзбуда и екстаз в дълбоки дупки на отчаяние и делюзии. Но като цяло беше ок и прегледът при психиатъра показа, че е по-нормален от повечето от нас, дори по-нормален от самия психиатър. Почти не вземаше хапчета. Живееше с мисълта за деня, в който ще освободят сметките му и ще отима някой лев. За сега адвокатите бяха платили задълженията му с парите от сметките му, които те упорито държаха и по незнайни причини не му отпускаха. Е, незнайни, незнайни, колко да са незнайни... В това време тая кипърка, чистачката, която така и не взе нищо от прословутото завещание, бе полудяла от злоба, че няма още една къща от наследството, та инициира подписка в селото за затваряне на Бари в лудница, понеже бил опасен за хората. Бари не беше опасен за никого, освен за себе си. Той не излизаше - Добрина си бе у дома и му правеше компания, глезеше го, съгласяваше се с него и капризите му, които той забравяше за секунди, ако му се отвлечеше вниманието. Като ходехме с детето, той винаги се превъзбуждаше и почваше да играе с нея на някакви си техни игри. Все едно гледаш две деца на седем, вечно се джавкаха и сдобряваха. Той я научи как да пуска скъпата му уредба и на коя песен и ние знаехме кога и коя песен да пуснем, за да го усмихнем.

Та този ден беше ден след като адвокатите бяха дошли да му кажат, че няма нищо. Т.е има, но не може да разполага с него, понеже не е в състояние да управлява парите си и бяха дошли да му предложат лудницата или старчески дом като вариант. Както каза Добрина - седи на пари, но ме може да си купи и един хляб. Оставаше му пенсията, която не можеше да покрива разходите му и разходите по къщата, затова всеки ден Добрина трябваше да се обажда да ги моли да му отпуснат пари за торбичките (неговата шит баг, винаги с него, винаги вярна). А тез торбички бяха скъпи (400 евро пакета), а и след операцията не можеше без тях. Оставаше му и наемът от другата къща, който винаги закъсняваше и винаги със 100 евро по-малко.

Бари бе приел новината смело, след което се бе сринал. Намерих ги тази сутрин – той много пиян (бе пил цяла нощ), а Добрина се опитваше някак да го накара да заспи, но при неговата инсомния - трудно. Седнах и той ми заразказва какво е станало, каза ми за петицията (за която знаех), Добрина ми обясняваше на български какво е станало и обсъждахме вариант да му се помогне.

Той стана бавно, олюлявайки се и треперейки като лист, последният лист на някое оголено от есента дърво, едва държащ се за някакво крехко и почти умряло стъбълце, подухван от студения вятър и се приближи към мен. Погледна ме и каза: „Не искам да живея. Ако ме пратят там, ще умра. Не искам да живея и като куче и да нямам пари. Ти разбираш това, нали.”

Аз разбирах, че всички, освен двама души, аз и тя, искаха да го убият. Адвокатите си вземаха голямата комисионна, понеже къщите оставаха на държавата, а те прибираха част от стойността им, нямаше деца, както знаеш, не можеше да предпише нищо на никого, защото би било оспорвано до дупка от адвокатите при положение, че все пак някога е бил диагностициран като маниакално депресивен и алкохолик... Така... Кипър...

После Бари се усмихна, после засмя се с грубия си, гърлен смях и каза.

„Сега ще ти направя предложение, на което не можеш да устоиш. Искаш ли да станеш моята трета жена?”

Естествено, той се шегуваше, естествено знаеше, че няма да стане, но пък си беше изблик на... може би благодарност.

Казах: „Разбира се, Бари”. И тогава разбрах, че той наистина не се шегуваше и точно в този момент наистина го мислеше. Той трудно, силно треперещ, падна на колене и целуна ръката ми. После стана все така трудно, бавно се отправи към градинката пред къщата и видях как се наведе да къса цвете. Заплаках. Треперех повече от него. Цялото ми аз се бунтуваше срещу всичко. Излязох от себе си и гледах сцената отгоре. Една разплакана жена с очи за грозното, пошлото, с Дон Кихотовски порив да мята камъни по блиндираните автомобили на живота и един... падащ лист.

Той влезе, носеше едно бяло и едно кърваво-червено мушкато. Бяха огромни, красиви цветове. Коленичи пак и сложи едното зад ухото ми (както слагат китка у вас, нали?)... Сложи другото зад другото ми ухо и целуна ръката ми. Прегърнах го силно и го стисках като близък приятел, който се качва на Титаник. Стисках го дълго, за да мога да сбутам сълзите назад. Той ме погледна и аз се усмихнах. „Никога не съм била по-щастлива в живота си, Бари”. Той ме гледаше и каза „God, you ARE beautiful!”.

После стана и отиде да смени торбичката си, да се преоблече.

Добрина ми каза „Знам, че е ужасно, но вярвай, нищо не можем да направим...”

Той слезе след малко, беше хладно, а той бе сложил хавайска риза, тънките му ръце се вееха като трънки през ръкавите. Седна, запали пура, отпи голяма глътка Джак (разреден от Добрина обилно с вода) и помоли да пуснем любимата му песен. После се разплака като бебе.

Това бе най-романтичното, най-екстремното и шизофренично предложение за брак, което съм получавала. От Бари, моят единствен фен, преборил рака, преборил тесногръдието, но напълно неспособен да пребори злото. Мисля за това всеки ден и винаги гледам плюшеното мече, което Питър от стая 309 ми подари.

Чувам злите езици, чак съскат „Само луд алкохолик може да ти направи предложение за брак.” Айде у лево!

Сред цялата пасмина познати, псевдо-приятели, псевдо-загрижени, псевдо-интелектуалци, псевдо-добри, псевдо-талантливи хора, които минават през живота ми. Бари е гуруто на моята оголена, изплющяна със сто камшика, изнасилена, раздрана илюзия. Той би тръгнал по света с 10 евро и две пури. Това е отговорът ми на зададен въпрос „Ти обикаляш по света с дете, десет лева и две цигари. Как става тоя номер?” Питай, Бари.

12. БЛАГОДАРЯ iliyan65, Adrenaline, Staki, Мила, lin-100 thanked for this post
    sunny girl Аватара на Dorito
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Написано от мен...

Аз люлях те в мечти ветровити и луди,
    създавах, извайвах всяка твоя черта,
    молех се в стомаха за онез' пеперуди,
    чието пърхане осмисля света.

Носих те в сърце от чуплив оптимизъм,
    всеки ден те отпивах като топло кафе,
    зад стените познати не посмях да излизам,
    с теб полусънно ми беше добре.

Сътворявах те тайно, като в дните библейски.
    И за мене Адам, за да не бъда сама.
    Надежда за щастие като на жени хананейки,
    беше ти, мойта обещана земя.

Обърках живота си между сън и наяве.
    Илюзийо моя, бях безумен творец.
    Нетрайна си! Колко болки остави
    в душата ми тъжна до днес.

Днес оглежда се в мене минало време.
    В купести облаци с тебе живях.
    Грях е! Някой дявол сега ще ме вземе,
    да ти вдъхна живот - не успях!
    Човек не може да избяга от самия себе си ......

14. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. ГРЕШНО НАПИСАНО ИМЕ В NIN КАРТАТА
    От marta.tara във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-02-2014, 00:30
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 28-05-2009, 18:16
  3. Професионално написано CV
    От Happy Nick във форум Професии и работа
    Отговори: 21
    Последно мнение: 24-09-2007, 20:17
  4. Ето едно написано с яд...
    От libera във форум Собствени творби
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-01-2007, 20:16