Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 68
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво бихте направили за България, ако Вие сте министър-председателя?

Започвам тази тема защото вярвам, че всички ние, които сме извън България сме като едни малки "жабчета" които са излезнали извън блатото и имат ясен поглед как изглежда блатото отстрани. Ако съберем достатъчно предложения нищо чудно да ги оформим като програма и да я пратим за одобрение от Брюксел :-) Защото ми омръзна само да критикуваме - всеки знае да се оплаква, но хайде да видим какво трябва да се направи за да просперира България ?
    Аз започвам с :
    1.Събаряне на всички хотели и др. които са изградени на плажната ивица и възстановяване на плажната ивица във вида в който е била ! Абсолютна забрана за изграждане на каквото й да е върху плажа
    2. Забрана за отглеждане и внос на генетично модифицирани растения и животни
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какво бихте направили за България, ако Вие сте министър-председателя?

Намаляне на броя депутати.
    България президентска република.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ juld thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какво бихте направили за България, ако Вие сте министър-председателя?

Цитирай Първоначално написано от juld Виж мнението
    Започвам тази тема защото вярвам, че всички ние, които сме извън България сме като едни малки "жабчета" които са излезнали извън блатото и имат ясен поглед как изглежда блатото отстрани. Ако съберем достатъчно предложения нищо чудно да ги оформим като програма и да я пратим за одобрение от Брюксел :-) Защото ми омръзна само да критикуваме - всеки знае да се оплаква, но хайде да видим какво трябва да се направи за да просперира България ?
    Аз започвам с :
    1.Събаряне на всички хотели и др. които са изградени на плажната ивица и възстановяване на плажната ивица във вида в който е била ! Абсолютна забрана за изграждане на каквото й да е върху плажа
    Това със събарянето на хотелите как точно ще докара просперитет на страната? Не се заяждам, питам просто защо в тази връзка си го споменал.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тази тема чакам от доста време Благодаря, за което на автора.
    1 Аз като дългогодишен имигрант макар и със двоино граждансто ако бях премиер първото нещо което бих направил на следващият ден след избирането е:
    -Един прекрасен успокояващ добре обзаведен в пъстри тонове кабинет.
    -Ще помоля чужди HR менеджери и специалиисти да ми назначат министрите без моя намеса със публичен дректно предаване дебат и тест.
    -Първото ми обаждане ще е насочено към Приватизаторите на Български ерноморски Флот да подготвят изнасянето си че тои става държавен и че Български кораби държавни ще патуват там.
    -На следващия ден ще свикам комисия която да работи за създаването на кооперирано дружество между бизнеса в БГ и Държавата ръка за ръка.
    -После всички длъжници на държавата до 15 дни да изчистят задълженията ,че сед това наказането е доста време без близките им.
    -Насрочвам среща със страните от страна на изгряващото слънце за бизнес инвестиции у нас.
    -Ето зделкта със Китаи Япония е усъществена имам Успех, Комисията за ътрудничество със бизнеса и тя има успех.
    -В България навлизат доста инвеститори .Давам луди пари по кампании за връщането на емигрантите в страната.Понеже Бизнесът ще има нужда от тях.
    -Насочвам се към социалната система Които има под 2 деца няма пмощи семеини и тем подобни помощи а които има три Доста поущрения от държавата.
    -Идва ред на Ромите които има средно образование и на които децата учат редовно посещаваики БГ училища по 20% от държавата на база семеиния им доход.
    -До момента моите министри се справят добре Обсъждаме инвистиции във възобновяването на консервните животновъдските ферми останали от комунизма Става със успех продукцията се пласира във УК 1 поунд кило домати или 10 килограма за 5 След 3 години конкурентно способност започваме да изнасяме месо за Дания Холандя И Франця.
    -Идва ред и на инфраструктурата колко по шарена и лицепричтна къща толкова по нисък данък ако ли не багера.
    -Коли над 10 години максиум данък .Страшно скъпи винетки за колите .
    И ТО ДОИДЕ ВРЕМЕ И ЗА НОВИ ИЗБОРИ ТОЗИ МАНДАТ СВЪРШИ

6. БЛАГОДАРЯ juld thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Намаляване до минимум на дейностите с разрешителен режим и преминаването им в регистрационен режим.
    Създаване на истинско "електронно" правителство.
    Оттам
    Намаляване на броя на Бюрократите.
    Депутатите - 240. Да ги намалят - с колко 50 100?
    Бюрокрацията, служителите са над половин милион. Могат да се намалят поне наполовина.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

8. БЛАГОДАРЯ juld thanked for this post
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това със събарянето на хотелите как точно ще докара просперитет на страната? Не се заяждам, питам просто защо в тази връзка си го споменал.
    Аз предлагам да се съборят всички хотели които са изградени върху плажната ивица, защото смятам, че ако имаме широка и красива плажна ивица бихме могли да привлечем повече туристи защото мисля, че имаме прекрасно Черноморие което трябва да помага на хората да си изкарват добри доходи

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    1 Аз като дългогодишен имигрант макар и със двоино граждансто ако бях премиер първото нещо което бих направил на следващият ден след избирането е:
    -Ще помоля чужди HR менеджери и специалиисти да ми назначат министрите без моя намеса със публичен дректно предаване дебат и тест.
    -Първото ми обаждане ще е насочено към Приватизаторите на Български ерноморски Флот да подготвят изнасянето си че тои става държавен и че Български кораби държавни ще патуват там.
    -На следващия ден ще свикам комисия която да работи за създаването на кооперирано дружество между бизнеса в БГ и Държавата ръка за ръка.
    -После всички длъжници на държавата до 15 дни да изчистят задълженията ,че сед това наказането е доста време без близките им.
    -Насрочвам среща със страните от страна на изгряващото слънце за бизнес инвестиции у нас.
    -Ето зделкта със Китаи Япония е усъществена имам Успех, Комисията за ътрудничество със бизнеса и тя има успех.
    -В България навлизат доста инвеститори .Давам луди пари по кампании за връщането на емигрантите в страната.Понеже Бизнесът ще има нужда от тях.
    -Насочвам се към социалната система Които има под 2 деца няма пмощи семеини и тем подобни помощи а които има три Доста поущрения от държавата.
    -Идва ред на Ромите които има средно образование и на които децата учат редовно посещаваики БГ училища по 20% от държавата на база семеиния им доход.
    -До момента моите министри се справят добре Обсъждаме инвистиции във възобновяването на консервните животновъдските ферми останали от комунизма Става със успех продукцията се пласира във УК 1 поунд кило домати или 10 килограма за 5 След 3 години конкурентно способност започваме да изнасяме месо за Дания Холандя И Франця.
    -Идва ред и на инфраструктурата колко по шарена и лицепричтна къща толкова по нисък данък ако ли не багера.
    Ок обаче какво ще правим като българите имат по едно дете, пък ромите имат най малко по 3 ? Не че имам против ромите нещо ама няма ли да стане един дисбаланс в държавата ?

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    За емигрантите също - защо трябва да ги "връщаме" с кампании ??? То ако условията са добри те може и сами да се върнат ?

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Не поглеждай с гняв назад.

13. БЛАГОДАРЯ MyleneFarmer, няма thanked for this post
    Delta Machine Аватара на EmiliyaB
    Post Thanks / Like

Докато съществуват неолиберализмът и Вашингтонският консенсус, нищо не може да се направи.
    Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.

15. БЛАГОДАРЯ MyleneFarmer, andro5810 thanked for this post
    sickmusic
    Guest

Бих я направил протекторат на Германия....

Напреднал Аватара на 4ardafon
    Post Thanks / Like

Аз смятам,че всеки министър-предстедател знае какво трябва да направи.Защо не го прави?Защото бизнеса и светъл и тъмен го притискат и той тряба да е част от тях или е гръмнат.И второ той има имунитет и не носи отговорност.От Там нататък има министри които си действат по подобен начин след това депутати и така нататък като се стигне до администрацията където шефове на данъчни пишат оценки на служителите за да им раздават произволно бонуси.Всичкото е един голям батак.Система на демокрацията,идеята за европейския съюз,приемането на християнството,ако щете през 4-ти век за единна религия в Римската империя.Това са все идеалистични идеи които са добре изучени и добре манипулирани от хората с власт.За да може богатите да са богати а бедните бедни.Знам че повечето от вас са наясно с това изказвам го като мнение не смятам,че откривам топлата вода за това не искам да го приемате като надувка че може и така да прозвучи.И след това за мен правилния въпрос е какво ще позволи на министър-председателя или президента или царя или каквато и да е форма на управление да си свърши работата в една държава?Единствения отговор за мен е мнозинството от бедни хора да управляват държавата.Как да стане това?С референдуми.Не знам дали технологиите са напреднали достатъчно за да може да се гласува онлайн.И да се гарантира честността на избора.Но ако е възможно да се гласува онлайн смятам че за 5 години с референдум след референдум по всеки един въпрос който е от изключителна важност за държавата може да се направят всички тези промени които са отлагани толкова много години.И тогава България ще е страната където всеки ще иска да се завърне.Искрено вярвам в това.Не смятам,че има аналог на моето предложение,но смятам че вместо следващите 5 години да продължаваме да бъдем управлявани от парти може да дадем нещо повече за да има бъдеще за децата ни в България.

18. БЛАГОДАРЯ MyleneFarmer, padina.pavonia thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Имам междувпрочем няколко идеи...

Първо: Бих затворил границите за около месец.
    Второ: Бих обявил военно полжение с вечерен час.
    Трето: Ще подема мащабна операция с масови арести.
    Четвърто: Ще организирам разстрели по бързата процедура.

Списъкът ми е дълъг.
    Лека нощ.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

ако бях министър председател при сегашната конституция щях да слушам какво ми казват депутатите, защото от тях завися да ме изберат за такъв и да не ме свалят.

а депутатите слушат какво им казват олигарсите. какви закони да приемат, които аз трябва да спазвам, защото като министър председател аз изпълнявам вече приети от парламента закони.

затова е необходимо да се свика Велико Народно Събрание, което да промени Конституцията и отношенията кой кого между трите власти - съдебна, изпълнителна и законодателна.
    Корупцията е заложена още на ниво Конституция.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

Същото, което направи и Боко - ще си подам оставката.
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението

Списъкът ми е дълъг.
    Лека нощ.
    Това вече е правено- 1923,1944...

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз предлагам да се съборят всички хотели които са изградени върху плажната ивица, защото смятам, че ако имаме широка и красива плажна ивица бихме могли да привлечем повече туристи защото мисля, че имаме прекрасно Черноморие което трябва да помага на хората да си изкарват добри доходи
    Теоретично е така. На практика - туристът иска, ако може водата за цамбуркане да му почва на 5 метра от леглото, като се минава през ресторанта или бара, за да не се мори да ходи по жегата. Второ, ако може да има асфалтирана веранда пред хотела и басейн, щото пясъкът доста цапа, лепне по тялото и после трудно се изчегъртва, той като се намаже като пехливанин с всякакви масла, за да не изгори. Трето, ако може да махнем морето и да го заменим с басейн, който да е хигиеничен и да се цамбурка лесно, без опасност от водни ями, вълни, удавяне, не ти влиза мръсна морска вода в носа и устата и т.н., ще е най-добре.

Шегувам се, ама само малко. Всичко, което го написах, съм го чула изречено от не един чуждестранен турист. Е, има и такива, които обичат природата, разбира се, но ако видиш колко хора ходят на къмпинг и колко предпочитат удобството на хотела на първа линия, ще си отговориш на въпроса дали твоя идеал за Черноморие е идеалът на чуждестранния турист. Средностатистически, разбира се.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

ще се опитам да си припомня петте точки от това което предлага слави и екипа му:
    1. мажоритарни избори
    2.намаляване на броя на дупетатите на 120
    3. максимум 2 мандата за депутат
    4.полицейските шефове, визсшите съдии и прокурора да се избират от народа
    5 възможност за отзоваване на депутат/не съм сигурен в тази точка ако някой е гледал слави да ме поправи ако греша/

тези неща би трябвало да обърнат нещата към по добро
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Нов потребител Аватара на andro5810
    Град
    Southwest London
    Post Thanks / Like

Аз започвам с :
    Доста утопично приятелю, знаем какви са реалностите!

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    Това вече е правено- 1923,1944...
    Искаш да кажеш, че днешната паплач заслужава да живее?

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Списъкът ми е дълъг.
    Лека нощ.
    Може ли да продължиш списъка :-) ?

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от andro5810 Виж мнението
    Доста утопично приятелю, знаем какви са реалностите!
    Добре де може би трябва да разберем какви са реалностите в България за да знаем откъде да тръгнем ? Какви са според теб ?

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

чета,чета .......ама никoй не казва парата от къде ще вземе......???? иначе колкото за идеите Мaркс и Енгелс са ги дали хората ама се видя как се приложиха на практика-както дявола чете Евангилието......иначе говорете си-интересно е
    Последно редактирано от vaskolini : 21-02-2013 на 15:48
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Искаш да кажеш, че днешната паплач заслужава да живее?
    да така е ;аз все още се чудя как може да похарчиш ( откраднеш) милярди и да продължаваш най-нагло да говориш от трибуната на НС как това било 'най-крадливото и лъжливо правителство'.....просто нямам думи
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Хора да не се отклоняваме от темата - тука въпроса е не да коментираме кой колко бил открал и какво е казал този и онзи. Тук сме за да обсъдим конкретни идеи какво да се прави от тук нататък щото аз искам един ден като се върна в нашата прекрасна страна всичко да е ок, а не да тънем в мизерия.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво бихте направили от сняг?
    От veny74 във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-01-2011, 17:49
  2. Бихте ли си направили такова легло
    От Petrovi2007 във форум Всичко за дома
    Отговори: 4
    Последно мнение: 02-12-2007, 09:45
  3. Задайте въпроси към Министър-председателя
    От Bacho V във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 24-11-2005, 23:30

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker