Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Нов вариант на тестa за гражданство

Не поглеждай с гняв назад.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нов вариант на тест за гражданство?

The new handbook, on sale from Monday, will form the basis of the modified 45-minute exam being introduced in March, which all those wishing to attain British citizenship must pass.
    Не мога да разбера дали от вчера 28-ми януари или от 6-ти февруари книжката с новите тестове ще бъде пусната в обръщение?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Доколкото аз разбирам, обновеният наръчник ще е на пазара от тази седмица, а самите изпитни тестове ще се въведат на 25-ти март. Така желаещите да получат гражданство ще имат време да се подготвят ползвайки наръчника,а тестовете ще излязат след 8 седмици.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Новият наръчник за желаещите британско гражданство е вече факт

Актуализираният наръчник “Да живееш в Обединеното кралство” (Live in the U.K.), необходим за задължителния тест за всички желаещи да станат британски граждани или да се установят за постоянно на Острова, е вече на пазара и е достъпен за закупуване.

Актуализацията му цели да предостави на читателя по-точно отражение на живота в Обединеното кралство, с по-голям фокус върху британската култура и история. Наръчникът е лесен за употреба и взема под внимание различни аспекти от културата и ежедневието на британците.

В наръчника са отбелязани британските постижения и изявени личности в областта на науката, културата, литературата и спорта. Той също така подчертава естествената красота и основните забележителности на Великобритания. Съдържа информация за правителството, демокрацията, правната система, а също и за това как една личност може да допринесе за развитието на обществото като цяло. Наръчникът акцентира и върху отговорностите, както и привилегиите на живеещите в Обединеното кралство.

Той лесно би се побрал в джоба на якето или в чантата ви. В края на всеки раздел има поле “Вижте какво сте научили”, както и речник с ключови думи и фрази.

Обновеният тест Life in the UK ще бъде въведен на 25 март 2013 г., 8 седмици след публикуването на новия наръчник, за да се даде време на кандидатите да се подготвят. За разлика от досегашният тест, който съдържаше въпроси само от избрани раздели, новият тест ще включва въпроси обхващащи всички теми в новото ръководство. Това означава, че ще бъдат тествани познанията на кандидатите по история и законодателство. Чрез специално предназначена за случая резервационна система ще става дали кандидатите са се записали за нов или стар тест.

Вижте оригиналната статия в сайта на UK Border Agency | Home Page.

Вижте примерен тест във в.”Гардиън”.

Новият наръчник за желаещите британско гражданство е вече факт | Novini.co.uk

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Не видях да се споменава дали ще има промени в цената на изпита?
    Досега беше 60 лири, май че?

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Има предостатъчто време да се яви човек на теста преди да са влезнали промените.Дори да не сте получили PR още това не ви пречи са минете теста-той е без давност т.е.ще го използвате по-късно.

Цената беше 50 миналата година
    Последно редактирано от musi : 30-01-2013 на 10:05

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Има предостатъчто време да се яви човек на теста преди да са влезнали промените.Дори да не сте получили PR още това не ви пречи са минете теста-той е без давност т.е.ще го използвате по-късно.

Цената беше 50 миналата година
    И други промени ли се очакват освен новия тест? Или имаш в предвид, че докато влезе в сила може да се явяваш на стария вариант?

Напреднал Аватара на Firefly77s
    Град
    North Yorkshire
    Post Thanks / Like

Вчера взех новия тест Life in the UK ot първия път,изобщо не ми се видя труден,бях се подготвила за по-трудни въпроси.така,че съфорумци смело напред.бях чела само книгата Life in the UK,не съм купувала никакви практически тестове и помагала.
    Последно редактирано от CYPER : 02-05-2013 на 18:47

9. БЛАГОДАРЯ musi, victor07, zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Firefly77s Виж мнението
    Вчера взех новия тест Life in the UK ot първия път,изобщо не ми се видя труден,бях се подготвила за по-трудни въпроси.така,че съфорумци смело напред.бях чела само книгата Life in the UK,не съм купувала никакви практически тестове и помагала.
    Браво.Давай сега напред с документите и успех

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    И други промени ли се очакват освен новия тест? Или имаш в предвид, че докато влезе в сила може да се явяваш на стария вариант?
    Извинявай,но не съм видяла написаното от теб.
    Да освен новият тест,който влезна сега -април,от октомври ще има още една промяна:
    UK Border Agency | Changes to 'knowledge of language and life' requirements

Тогава няма да се иска само Life in UK test, а и сартификат за
    speaking and listening qualification in English at B1 CEFR.
    Предполагам,че независимо какво ниво англииски имаш ще трябва да се явиш на този speaking and listening тест за да вземеш сартификат и после Life in UK тест -сартификат също.

UK Border Agency | Statement of intent outlines new requirements for settlement and naturalisation

Аз вече посъветвах позната взела Life in UK тест да не изчаква до септемри/октомври,а да подава.
    Според мен ще има нова форма-AN в която ще се допълнят новите промени/изисквания относно тестовете.
    Последно редактирано от CYPER : 02-05-2013 на 18:47

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

11. БЛАГОДАРЯ Firefly77s, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Как да вземем теста LIFE IN THE UK?
    От simonabs във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 27
    Последно мнение: 09-04-2015, 15:05
  2. Задължителен ли е теста Life in the UK?
    От BukuTy във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 30
    Последно мнение: 27-09-2010, 22:03
  3. Пожарогасителите в CSCS теста
    От TervelK във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 17-03-2009, 22:45
  4. За теста Life in the UK
    От Zara във форум Self-Employed
    Отговори: 12
    Последно мнение: 28-03-2007, 23:48

Отметки

Правила за публикуване