Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 69
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Post Държавни училища-праймъри

Децата започват праймъри скул на 5 год.,като годината се дели от септември (не от януари,както в Бг).
    Key stage 1 e от 6 до 8 год.
    Key stage 2 e oт 8 до 11 год

Ако детето не е записано на училище на 5 год може да започне по късно в случей,че има свободни места в училището.Същите се обявявяват в общината по местоживеене и тя прави разпределението.Ако попитате в училището също ще ви кажат дали имат място за дадената възраст.
    Относно училището можете да прочетете в www.ofstead.co.uk. Също там можете да видите на какво разстояние от дома ви е училището.

Децата в праимъри скул се водят/прибират на/от училище от възрастен или брат/сестра,който е в секъндари скул (това незнам дали е по закон,но го практикуват хората).

Няма такса за обучение.

Униформите са около 100 паунда за година

Храна: * училищна (Нареждат се на опашка в училищния стол и си слагат в табла с виличка,лъжичка и ножче това,което им харесва.Избора е между 3-4 вида)
    * пакетирана от къщи (Ядат в същата зала,но това което си носят от къщи.
    В праимъри скула не е позволено децата да пият газирани напитки и ядат шоколади и бонбони в училище.

Домашни се дават от "дъжд на вятър",обикновенно копиран лист,който трябва да се попълни и 10 думи за спелинг.

Родителска среща озн. индивидуална среща с учителя за около 10 минути.Не е прието да се казват лоши неща свързани с развитието на детето.Като знаете кой е най високия левъл за възраста и кой левъл е той/тя сами трябва да прицените колко знае.

Организират се посещение на музеи,църкви и други като 2-3 седмици преди това пращат (по децата)писма за да ви информират и често питат за свободни родители,който могат да помогнат по време на пътуването.
    Това,според мен е много добър шанс да се запознаете с други майки и учители както и децата от класа.

В края на 6-ти клас винаги има екскурзия,която може да бъде и в друга държава дори или лагер на няколко часа от училището.Това е прието да бъде първото самостоятелно почиване на детето.

Отсъстие по болест: В деня в който детето не може да отиде на училище задължително сутринта трябва да се обадите в офиса и да информирате училището.

Почивка на семейството през учебно време не е позволена.Ако се наложи освобождаване по рано (поради липса на самолетни билети например) трябва да информирате училището 3 месеца по рано.

За зъболекар или лекар може да го освободите като при забиране се подписвате в колко часа сте го забрал/а и върнал/а в училището.
    Ако това се случва прекалено често или училището се усъмни,че ги лъжете може да информират общината и те да ви държат сметка за отсъствието на детето.
    Всяко дете трябва да има посещаемост най малко 95%.

Ако друго дете тормози вашето поради някаква причина говорете с учителката и офиса,най често не дават да се саморазправяте с родителите в района на училището.

Ако детето загуби часовник или друга ценна вещ-информирате офиса.

Много училища предлагат допълнителна помощ за деца не говорещи езика.

Успех на всички.
    Последно редактирано от madlena : 29-11-2005 на 20:01
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

2. БЛАГОДАРЯ shopska salata, lady, veronika 296, sergos, deina74 and 10 others thanked for this post
    Recommend Katsko recommended this post
    аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Държавни училища-праимъри

Здр. Една.
    Аз наистина съм мн доволна от държавните у4илищта на сина ми.В момента е 1-ва година в секондари скул.По4ти всеки ден има домашни.Отделно има тетрадки сас записки от деня,и го карам ве4ер да 4ете от там.Работи по Key stage 3.Карам го да 4ете мн книги..и така засега .
    А в БГ ги натоварват децата в у4илищата толкова много, 4е те запо4ват да ги мразят .
    Последно редактирано от Mudkip : 29-11-2005 на 19:24

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Да добавя и аз нещо.
    Децата трябва да са пред училищната врата не по късно от 8.45 сутринта.В 8.45 вратата се отваря,всички деца влизат и се затваря.След това ако си закъснял и занаятията са започнали не може да се влиза в училището повече.Около обяд имат lunch time и след като се нахранят ги пускат да бягат и играят навън за около 30мин.
    Учебният ден свършва в 15.15 всеки ден.Никой освен децата и учителите няма право да влиза и излиза свободно в училището.Ако родителите имат някакви въпроси отиват на рецепция.

5. БЛАГОДАРЯ desito07, krasi_asenowa thanked for this post
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina
    Да добавя и аз нещо.
    Децата трябва да са пред училищната врата не по късно от 8.45 сутринта.В 8.45 вратата се отваря,всички деца влизат и се затваря.След това ако си закъснял и занаятията са започнали не може да се влиза в училището повече.Около обяд имат lunch time и след като се нахранят ги пускат да бягат и играят навън за около 30мин.
    Учебният ден свършва в 15.15 всеки ден.Никой освен децата и учителите няма право да влиза и излиза свободно в училището.Ако родителите имат някакви въпроси отиват на рецепция.
    Който е закъснял не може да влиза през главния вход,минава през офиса да му се скарат и да го заведат в регистъра.
    В праймъри скул все някой го води и той трябва да дава обяснение защо е закъсняло детето.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

7. БЛАГОДАРЯ lady, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    всезнайко :) Аватара на gerry
    Град
    Enfiled
    Post Thanks / Like

Здравей Една,
    Благодаря за информацията. Не всички училища са с недобра образователна система. Аз работя като детегледачка от над 3 години видях и добри и лоши училища. Интернет адреса, който си дала не е коректен. Знаеш ли правилният?
    Благодаря ти предварително.

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Нов потребител Аватара на glarusche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Question Относно: Държавни училища-праимъри

Здравейте, и Честита Нова Година на всички! Дано е мирна, спокойна, и по-добра от изминалата за всички нас!
    Изравям тази стара тема, понеже на 07.02 сина ми, който е на 9 години идва при нас, и предстои да го запиша в училище. За българското вече е ясно, и уредено, интересува ме как стоят нещата с английското училище. Търсих тук из форума нещо полезно, но обще взето темите са доста стари, и незнам това което пише, дали е все още актуално. Ако пък има нова информация, и съм я пропуснала някъде, моля да ме извините. Въпросите ми са следните: когато дойде детето какъв е реда за подаване на молби за училище, а ще може ли въобще да започне още тази година,или ще трябва да чакаме следващата учебна, веднага ли по принцип децата влизат в класовете наред с другите деца, или първо са в някакви подготвителни групи? По какви критерии се приема детето в училище? Сега сина ми е в 3-ти клас в БГ. Извинявам се предварително за многото въпроси, но почти нищо не успях да намеря сама като инфо. А, и още едно въпросче, трябва ли да чакам детето да дойде тук, и тогава да действам за училище, или мога от сега да го направя? Благодаря предварително на всички, които могат да ми помогнат с инфо! Хубав ден на всички!
    Не е важно дали ще паднеш, по-важно е да можеш да се изправиш!!!

11. БЛАГОДАРЯ niknolt62, lady thanked for this post
    Нов потребител Аватара на yanco68
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-праимъри

Цитирай Първоначално написано от glarusche Виж мнението
    Здравейте, и Честита Нова Година на всички! Дано е мирна, спокойна, и по-добра от изминалата за всички нас!
    Изравям тази стара тема, понеже на 07.02 сина ми, който е на 9 години идва при нас, и предстои да го запиша в училище. За българското вече е ясно, и уредено, интересува ме как стоят нещата с английското училище. Търсих тук из форума нещо полезно, но обще взето темите са доста стари, и незнам това което пише, дали е все още актуално. Ако пък има нова информация, и съм я пропуснала някъде, моля да ме извините. Въпросите ми са следните: когато дойде детето какъв е реда за подаване на молби за училище, а ще може ли въобще да започне още тази година,или ще трябва да чакаме следващата учебна, веднага ли по принцип децата влизат в класовете наред с другите деца, или първо са в някакви подготвителни групи? По какви критерии се приема детето в училище? Сега сина ми е в 3-ти клас в БГ. Извинявам се предварително за многото въпроси, но почти нищо не успях да намеря сама като инфо. А, и още едно въпросче, трябва ли да чакам детето да дойде тук, и тогава да действам за училище, или мога от сега да го направя? Благодаря предварително на всички, които могат да ми помогнат с инфо! Хубав ден на всички!
    ще започне,ако има свободни места в училището ,което сте избрали.Да,могеш да го запишеш без да е дошло детето,стига да имаш мисля акт за раждане и ти да представиш доказателство за адрес.Купувате униформа и започва училище без никаква подготовка,освен ако вие не сте го подготвили с езика иначе трябва да се оправя само.Това е,което се сещам.УСПЕХ.

13. БЛАГОДАРЯ glarusche, niknolt62 thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

glarusche, харесала ли си вече училище? Ако да, обади се на училището и кажи, че желаеш да запишеш детето си там, те ще ти обяснят какво и как да направиш.
    Ако не си харесала, обаждаш се в общината, от там ще ти изпратят пакет документи с информация за училищата и за попълване от теб, която да им я върнеш обратно. Те ще направят контакт с училището, а на теб ще ти пратят писмо, в кое училище е записано детето.
    За записването ти трябва или акта за раждане или международния паспорт на детето.
    Училище може да започне веднага щом дойде тук, няма специални класове. А кой клас ще бъде, зависи от това кога точно е родено детето.
    Ако те притеснява езикът, можеш да ползваш услугите на центрове за допълнително обучение, като Explore Learning например.

15. БЛАГОДАРЯ deina74, glarusche, niknolt62, Tigarche thanked for this post
    Напреднал Аватара на deina74
    Град
    Byfleet,Surrey
    Post Thanks / Like

Моят син в момента е 2-ри клас в БГ.Ще изчакам да завърши и тогава ще го взема тук при мен.Но вече ходих до най-близкото училище да видя как стоят нещата-казаха ми че за догодина няма проблем.Въпреки това мисля че пак трябва да се обадя в общината-но бяха заети и пак трябва да ходя да ми дадат телефон някакъв.Мисълта ми беше,че в това училище имат специалист който лично ще отделя време на сина ми тъй като той не знае езика.Но не във всяко училище има такива постове-просто пускат детето наред с другите и то се оправя.Ако неможеш да го взимаш когато свършват към 15 часа,има група /като занималня/,която се заплаща,но детето може да остане там до 17.30 часа./при положение,че работиш/.Няма критерии по които да приемат детето ти-просто гледат на колко години е и го записват в съответната група.Най-добре отиди до най-близкото училище и попитай-те ще ти обяснят и насочат какво трябва да направиш в твоя случай.Успех от мен.
    Дори да обиколим света в търсене на красотата,не я ли носим в себе си,не ще я открием

17. БЛАГОДАРЯ glarusche, niknolt62, @more thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички вас за бързите отговори. Информацията наистина ми е много полезна. А аз лично, да, избрала съм си училище, то е в съседство с нас, но не съм ходила там да проверя. Но още утре може би ще отида и ще попитам как стоят нещата. На всички вас пожелавам успех във всичко! Благодаря ви!

19. БЛАГОДАРЯ niknolt62 thanked for this post
    Напреднал Аватара на gonzo99
    Град
    manchester
    Post Thanks / Like

kогато избираш училище задължително иди да го видиш и говори с директора ,поискай да видиш какви са успехите за изминалата година .Друго вафно нещо е провери колко от децата получават безплатна храна и униформа това е важно защото означава че на тези деца родителите не работят а са на помощи ,това е знак че училището не е много добро.Гледай да запишеш детето в училище с по малко деца възползващи се от безплатна храна ,така поне ще знаеш че родителите им работят и са свестни хора,така ме посъветва мен една местна ,аз останах изненадана защото не се бях сетила за това,за мен основния критерии беше да е близо до дома ми но май има и по важни неща.Казаха ми че какваито и информация да поискаш от директора ще ти бъде предоставена-става въпрос инфо за нивото на училището.Иначе с приспособяването си е приключение,нодецата са много по силни от колкото си мислим че са и се справят.Първата година е по трудна ,после става по лесно ще се справите. Успех

21. БЛАГОДАРЯ glarusche, joey, niknolt62, lady, alexts and 1 others thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gonzo99 Виж мнението
    kогато избираш училище задължително иди да го видиш и говори с директора ,поискай да видиш какви са успехите за изминалата година .Друго вафно нещо е провери колко от децата получават безплатна храна и униформа това е важно защото означава че на тези деца родителите не работят а са на помощи ,това е знак че училището не е много добро.Гледай да запишеш детето в училище с по малко деца възползващи се от безплатна храна ,така поне ще знаеш че родителите им работят и са свестни хора,така ме посъветва мен една местна ,аз останах изненадана защото не се бях сетила за това,за мен основния критерии беше да е близо до дома ми но май има и по важни неща.Казаха ми че какваито и информация да поискаш от директора ще ти бъде предоставена-става въпрос инфо за нивото на училището.Иначе с приспособяването си е приключение,нодецата са много по силни от колкото си мислим че са и се справят.Първата година е по трудна ,после става по лесно ще се справите. Успех
    Благодаря ти много! Не се бях замисляла за тези неща, май са си важни! Ще се поинтересувам и за това.

23. БЛАГОДАРЯ niknolt62 thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ако намериш училище да започне отсега е най-добре. За прием през следващата учебна година крайният срок за подаване на документи е 28 февруари.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

25. БЛАГОДАРЯ glarusche, Zara thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да, ще е най-добре ако успея още сега да му уредя училище, но....незнаех че за следващата година ако трябва да го запиша крайната дата е 28.02, много рано приключват със записването....Просто ме учуди датата...
    Благодаря ти lady!!!

Град
    manchester
    Post Thanks / Like

Мисля че няма да има проблем детето да тръгне още сега на училище ако разбира се има свободни места в избраното от вас училище,ще бъде в съответната година за възрастта му, ако се справя добре може следващата година да продълги нагоре а ако прецените ти и учителката му може да повтори годината следващата година.тук не е като в БГ-за да посещава съответния клас детето трябва да пологи изпит въодно ниво, тук просто го записват в съответната година и детето се приспособява,като му се помага повече ,даже някъде му прикрепят специаленучител.На моето даже преводач имаше на по малкото което бе в нурсерито,а по голямото се оправяше само и с помоща на помощник учителката. Не се притеснявай тук са много внимателни с децата няма да имате проблеми просто ти трябва в къщи да му отделяш повесце внимание и да се занимавате с езика,в момента в които детето научи да разбира какво му казват ще му е лесно.

28. БЛАГОДАРЯ glarusche, baykova thanked for this post
    Напреднал Аватара на Dani Sveti
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lady Виж мнението
    Ако намериш училище да започне отсега е най-добре. За прием през следващата учебна година крайният срок за подаване на документи е 28 февруари.
    Няма такова нещо за праймъри училищата. Прием за следващата година с подаване на документи и подобен краен срок имаше само, когато се правеше трансфер от праймъри в секъндъри училище. Моята дъщеря дойде след като завърши трети клас България, тук учебната година не беше свършила. Отидохме в избраното училище - там казаха да дойдем септември- понеже беше последния им учебен ден и явно не им се занимаваше. Нищо не сме попълвали и съответно целия август бяхме малко "на тръни" ще има ли места. Първия ден от септември отидохме - показахме и паспорта и няколко сметки за доказателство за адрес - и ни връчиха една форма да попълним и това беше цялото записване. Записаха я 6 година, както си трябваше според годината на раждане - между другото и месеца има значение - септември е границата.
    Наистина са много внимателни с децата, имаше помощник учител, допълнителни часове по английски, допълнително време на тестовете в края на годината. Сега 2 години и половина по-късно се справя чудесно - даже е в най-силните групи по математика и английски.

30. БЛАГОДАРЯ glarusche thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dani Sveti Виж мнението
    Няма такова нещо за праймъри училищата. Прием за следващата година с подаване на документи и подобен краен срок имаше само, когато се правеше трансфер от праймъри в секъндъри училище. Моята дъщеря дойде след като завърши трети клас България, тук учебната година не беше свършила. Отидохме в избраното училище - там казаха да дойдем септември- понеже беше последния им учебен ден и явно не им се занимаваше. Нищо не сме попълвали и съответно целия август бяхме малко "на тръни" ще има ли места. Първия ден от септември отидохме - показахме и паспорта и няколко сметки за доказателство за адрес - и ни връчиха една форма да попълним и това беше цялото записване. Записаха я 6 година, както си трябваше според годината на раждане - между другото и месеца има значение - септември е границата.
    Наистина са много внимателни с децата, имаше помощник учител, допълнителни часове по английски, допълнително време на тестовете в края на годината. Сега 2 години и половина по-късно се справя чудесно - даже е в най-силните групи по математика и английски.

Напротив....има такова нещо за primary училища. До 28 Февруари е срока да си подадеш документите с реда на предпочитаните училицста. Ако пропуснев този срок или дойдеш по средата на годината сте вземат детето в училището където имат места,а и не е задължително да бъде това което ти си избрала или най-доброто.

32. БЛАГОДАРЯ Dani Sveti, merry, glarusche thanked for this post
    Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Възможно е тази дата да е валидна за 4 годишните например,когато се сформират новите паралелки или пък да е решение на местна почва за някои училища и райони.

Виж тук:

When to apply

You can apply for a school place at any time, and your application must be considered straightaway. However, try to make sure you apply for a school place in good time: the admissions process begins around the start of the autumn term for entry in the following September.

For the exact date your application needs to be in, and the address to send it to, check with the local authority. This is very important. If you miss the deadline, you are less likely to get offered a place at your preferred school.

* Contact your local authority

Primary schools

Most local authorities set a deadline for applications at some point in the autumn of the year before the child is due to start school, when they are three or four years old.

Since most local authority areas now have a reception year for four year olds, it’s a good idea to start enquiring about primary schools well before your child reaches their fourth birthday.

Apply for a school place : Directgov - Parents
    [/URL]

Аз например моите и двамата съм ги записвала през август(единия в праймари ,другия в секъндари скоол) за уч.година започваща септември с акта им за раждане и док.доказващ адреса ни.
    Най-добре питай директно в училището.
    Последно редактирано от евелина : 06-01-2010 на 18:11

34. БЛАГОДАРЯ Zara, merry, glarusche, sveviky thanked for this post
    Напреднал Аватара на Dani Sveti
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

В такъв случай сме имали голям късмет, че имаше места в училището и въобще не ме разбрали за този срок. Дъщеря ми я записаха година 6, която е последна за праймъри училище.
    Последно редактирано от Dani Sveti : 06-01-2010 на 18:12

36. БЛАГОДАРЯ glarusche thanked for this post
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от glarusche Виж мнението
    Образованието до 16 години в Англия е задължително.Ако няма места в избраното от вас училище потърсете друго или се обърнете към общината,те ще ви помогнат.
    Ако не го направите в срок от мисля 2 месеца и затова нямате основателна причина подлежите на санксия.
    Оправдания от сорта "има много черни" не са сериозни.
    Не се заблуждавайте,че ще намерите място в добро училище по средата на учебната година.Както всяко хубаво нещо така и училищата имат списък с чакащи и там където няма е ясно защо.
    Относно българското училище...Не мислите ли,че то ще натовари детето допълнително?Особенно ако трябва да пътува дълго.

Lady,мисля,че този срок важи когато детето е в края на key stage.
    В случея детето би трябвало да е на 9 години,най вероятно втора година в Key stage 2.

38. БЛАГОДАРЯ madlena, merry, glarusche thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dani Sveti Виж мнението
    В такъв случай сме имали голям късмет, че имаше места в училището и въобще не ме разбрали за този срок. Дъщеря ми я записаха година 6, която е последна за праймъри училище.
    Имало е места в училището. В нашата община почти във всички начални училища можеш да запишеш детето по всяко време. Само 2-3 са натоварени и ако не си подал документи на време, е абсурд да го вземат, дори и да живеете точно до училището. Обикновено местата им се запълват още с 4 годишните и от там нататък имат много малко промени в класовете. При нас срокът за записване е до края на октомври-ноември. Резултатите, кой къде е приет, излизат началото на март.

40. БЛАГОДАРЯ glarusche thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички които се включиха по темата, и помогнаха с инфо. От всички мнения съм си взела по нещо полезно, и сега вече мисля че съм готова да действам нататък, след две седмици детето идва, и тогава ще действам, понеже сега нямам никакъв негов документ, всичко е в БГ.
    Относно българските училища, Edna, права си, детето ще се понатовари малко, но аз мисля че ще е добре да посещава и такова училище, понеже от там се издава документ че детето е завършило съответния за него клас, и ако, някога, в някой ден, се наложи да се върнем в БГ, и там да продължи да учи, няма да се налага да държи приравнителни изпити, а направо може да си продължи образованието. А и на нас училището на Баркинг не ни е далеч, ние сме в Дагенам, и ни е близко и удобно, а и ще учат само по два часа в неделя, мисля че ще се справим. Вярно, тежичко ще е за детето,но...някой ден може да ни потрябва,пък и мисля че не е зла да е грамотно по български език, а там основно се набляга на него.
    Още веднъж благодаря на всички за помощта!

Град
    manchester
    Post Thanks / Like

А аз по друг начин сам решила проблема със Българското училище -искам децата ми да знаят и говорят първо български език и да чувстват че този езиким е майчиния а после Английския въпреки че сега живеем тук, затова дъщеря ми е сега в предучилищна възраст в Бг но лятото като си отидем Август тя ще държи изпит за завършен първи клас, т. е. ще пологи изпити по всички предмети и ще и дадат удостоверение че е минала първи клас.Така мисля да правя всяко лято ,като разбира се затова се подава специална молба,а за обучението и ще се погрижа аз ,мисля че ще успея да я подготвя поне за първи втори итрети клас,а за по нагоре ще мислим после.даже сега за коледа я пратих в БГ за 20 дена и там тя ходи 4 дена в първи клас ,просто исках да види как децата там ходят на училище и да види какви са разликите ,и после тук писахме домашно за това как е в Българските училища и тя разказа тук в училище-тук е Y2.Много е ентусиазирана и едновременно се учи да чете и пише и на двата езика а и гледам да смесваме тв-и английска и българска.Единствения недостатк е че на мен много ми е трудно ,освен работа две деца и домакинство трябва и да уча децата на два езика ,но се справяме.

43. БЛАГОДАРЯ glarusche, pavros, merry, baykova thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте всички,
    казвам с Петя. Четох , четох аз из темите тук, и в разни сайтове се рових, но имам един въпрос без отговор. В primery school приемат децата на 4г. или на 5г?
    Последно редактирано от sweet_pe : 05-05-2011 на 14:58 Причина: намерих инфо

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британски държавни служители излязоха на протест
    От Мила във форум Новини от и за UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-04-2013, 22:05
  2. Държавни училища-секъндари
    От Edna във форум Childcare
    Отговори: 11
    Последно мнение: 02-10-2011, 21:13
  3. Закриват всички държавни агенции
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 0