Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 69 от общо 69
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-праймъри

Здравейте,изчетох темата,и до колкото ми става ясно моето дете на 10г. ,което ще дойде август месец, чак тогава мога да я запиша в общината на нашия район, където сме със съответните документи и те ще ни препоръчат училища където има места.Не е нузно да кара курсове по английски в Бг.но преди да е дошла не мога да направя нищо....

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Само да добавя за чудещите се дали да записват децата в reception - тези дни установих, че децата учат умножение и деление, така че ако няма да ги записвате започвайте да наваксвате. Отделно четене и писане - няма ченгелчета, няма черитички.
    Да допълня, днес говорих с учителката и тя ми обясни, че делението не било точно делене, ами поделяне, на което вътрешно се изсмях. Един лист с картинки и въпроси: Ето 9 бисквитки поделете ги с 2 ваши другарчета по колко бисквитки ще има всеки един. Поделяне било.
    Последно редактирано от gomorrah : 14-05-2012 на 13:18
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте и благодаря предварително за отговора!
    Работя в UK и се надявам тази година да преместя и семейството си тук. Сина ми е роден Октомври 2007. Може ли някой да помогне с това какви документи трябва да подготвя, и в какъв клас/ училище трябва да го запиша? Детето не говори никакъв английски, и е доста дребничък и притеснителен, повечето от връстниците му са доста по-социални и развити. Нека някой с малки деца да даде мнение за това как се адаптират в училище?
    Благодаря!

Нов потребител Аватара на simibimi
    Град
    Romford
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    И на нас ни предстои преместване за постоянно в Англия. Аз ще се омъжвам за англичанин и съответно се премествам с детенцето си родено на 16.12.2005г ...та интересува ме дали е нужно да преведа и лицензирам акта и за раждане и мадицинския и картон с имунизациите...т.е трябва ли да са с т. наречения апостил или само преведени копия....и дали трябва да нося паспорта и или само акта за раждане при записването в училище

Благодаря предварително за отговорите!!!!

Град
    at home
    Post Thanks / Like

За записване е нужен само акт за раждане, здравен картон само за пред личния. Акта може само да се преведе. Документи се подават към общината, а не директно в училището. От общината ще ви кажат къде има места и в кое училище ще бъде детето.
    не се притеснявайте, от това че децата не знаят английски - много бързо ще го научат. И моето е мъничко и срамежливо, но веднъж като научи имената на децата, всичко е отлично.

6. БЛАГОДАРЯ simibimi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stefanell Виж мнението
    Здравейте и благодаря предварително за отговора!
    Работя в UK и се надявам тази година да преместя и семейството си тук. Сина ми е роден Октомври 2007. Може ли някой да помогне с това какви документи трябва да подготвя, и в какъв клас/ училище трябва да го запиша? Детето не говори никакъв английски, и е доста дребничък и притеснителен, повечето от връстниците му са доста по-социални и развити. Нека някой с малки деца да даде мнение за това как се адаптират в училище?
    Благодаря!
    Не се притеснявай за езика,няма да е далече времето когато детето ти ще казва "позволен ли съм" вместо позволено ли ми е.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Синът ми е роден на 21.02.2010. От април 2013 искаме да го запишем в Nursery клас. За сега сме се спрели на Colindale Primary School, защото е съвсем близо до квартирата ни, а и това което виждам в сайта им като база ми харесва.
    Въпросът ми е как се кандидатства и какви документи са необходими за това. Детето ми е родено в ЮК.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

зависи дали във вашата община има прием през април.
    вече в почти всички общини в лондон приема е само през септември. в някои има и през януари.
    това трябва да го провериш.

влез в сайта на вашата община и там ще е описано как да кандидатстваш.
    http://www.barnet.gov.uk/info/13/pri...ool_admissions

за nursery часовете (2.5 на ден) трябва да отидеш в самото училище и да кандидатстваш
    Последно редактирано от madlena : 06-06-2012 на 07:44
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

10. БЛАГОДАРЯ e_rusinova thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-праимъри

Цитирай Първоначално написано от gonzo99 Виж мнението
    А аз по друг начин сам решила проблема със Българското училище -искам децата ми да знаят и говорят първо български език и да чувстват че този езиким е майчиния а после Английския въпреки че сега живеем тук, затова дъщеря ми е сега в предучилищна възраст в Бг но лятото като си отидем Август тя ще държи изпит за завършен първи клас, т. е. ще пологи изпити по всички предмети и ще и дадат удостоверение че е минала първи клас.Така мисля да правя всяко лято ,като разбира се затова се подава специална молба,а за обучението и ще се погрижа аз ,мисля че ще успея да я подготвя поне за първи втори итрети клас,а за по нагоре ще мислим после.даже сега за коледа я пратих в БГ за 20 дена и там тя ходи 4 дена в първи клас ,просто исках да види как децата там ходят на училище и да види какви са разликите ,и после тук писахме домашно за това как е в Българските училища и тя разказа тук в училище-тук е Y2.Много е ентусиазирана и едновременно се учи да чете и пише и на двата езика а и гледам да смесваме тв-и английска и българска.Единствения недостатк е че на мен много ми е трудно ,освен работа две деца и домакинство трябва и да уча децата на два езика ,но се справяме.
    Браво на теб, аз съм на същото мнение, че искам детето ми да знае български, но в същото време много ми липсва като е в Бг. Как успяваш да жонглираш? Кой го гледа в Бг?

стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Такаа,
    предстои децата ми да дойдат през късния септември. Много искам дъщеря ми да тръгне на училище тогава, макар че малко съм разколебан защото не знае англисйки и ще е голям шок за нея в началото. Сега е на 4 на есен трябва да и е първа година, обаче съм изтървал всички срокове за кандидатстване и до колкото разбирам места няма. Писах на общината по въпроса, ама отговор нямам. Някаква идея какво мога да направя?
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sagittarius Виж мнението
    Такаа,
    предстои децата ми да дойдат през късния септември. Много искам дъщеря ми да тръгне на училище тогава, макар че малко съм разколебан защото не знае англисйки и ще е голям шок за нея в началото. Сега е на 4 на есен трябва да и е първа година, обаче съм изтървал всички срокове за кандидатстване и до колкото разбирам места няма. Писах на общината по въпроса, ама отговор нямам. Някаква идея какво мога да направя?
    Доколкото знам общината е задължена да осигури място,ако училището е на повече от 2 мили е длъжна да осигури транспорт.Ние също сме на 4ри и късно кандидатствахме за мястои ни дадоха най гаменското училище но за праймъри няма такова значение.Обади се в общината и ги разръчкай.Относно езика не се притеснявай на тази възраст са като попивателна.

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ако не сте доволни от даденото училище вижте в Ofstead кои училища са ви в района и се свържете да ви сложат на waiting list. Ние имахме едно дете в нашия клас, на което му се обадиха в друго училище точно преди Коледа, така че винаги има шанс някой да напусне. Успех и на двама ви!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-праимъри

Здравей виждам че си наясно с нещата бих искал да те попитам догодина смятам да взема семеиството си в Кардиф кадето живея дащерями е на 5 годинки и изкам да я запиша тук на училище какви документи са ми нужни благодаря ти предварително

Нов потребител
    Град
    Bourgas, Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Държавни училища-праймъри

Здарвейте,

Бих искал да ви попитам следното - когато взема сина ми при мен в Лондон той ще бъде на 4,5 г. На какво точно мога да го запиша на NURSERY или Primary school И колко горе долу ще ми сруват вариантите ?

Благодаря ви предварително,

Ангел Загоров

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Дай дата на раждане
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Бих искал да ви попитам следното - предстои ми да взема семейството си това лято ( юли ) тук в ук. Тогава ( юли ) сина ни ще бъде на почти на 4 г. Роден е на 16.09.2009 г. На какво точно мога да го запиша на NURSERY или Primary school И колко горе долу ще ми струват вариантите ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте, искам да попитам има ли такси в държавните училища и дали е задължително да имаш синя карта .

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fantomasaaa Виж мнението
    Здравейте,

Бих искал да ви попитам следното - предстои ми да взема семейството си това лято ( юли ) тук в ук. Тогава ( юли ) сина ни ще бъде на почти на 4 г. Роден е на 16.09.2009 г. На какво точно мога да го запиша на NURSERY или Primary school И колко горе долу ще ми струват вариантите ?
    Можеш да го запишеш на nursery или в pre-school по 3 часа на ден са безплатни От септември започвайте да се оглеждате за начално училище, primary school, и да подавате документи преди края на годината.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kakasisi1981 Виж мнението
    здравейте, искам да попитам има ли такси в държавните училища и дали е задължително да имаш синя карта .
    Няма такси, безплатно е. За синята карта отдавна не съм в час, едно време гледаха каква виза имаме в паспорта. Дано се включи някой с по-актуално инфо

22. БЛАГОДАРЯ kakasisi1981 thanked for this post
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британски държавни служители излязоха на протест
    От Мила във форум Новини от и за UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-04-2013, 22:05
  2. Държавни училища-секъндари
    От Edna във форум Childcare
    Отговори: 11
    Последно мнение: 02-10-2011, 21:13
  3. Закриват всички държавни агенции
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 0