Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 69
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-праимъри

Цитирай Първоначално написано от sweet_pe Виж мнението
    Здравейте всички,
    казвам с Петя. Четох , четох аз из темите тук, и в разни сайтове се рових, но имам един въпрос без отговор. В primery school приемат децата на 4г. или на 5г?
    кажи кога е родено детето, че иначе трябва да изпиша 2 листа докато ти обясня системата
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

25.06.2007

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

септември 2011 трябва да започне училише. reception year.
    срока за избор и места в училищата вече е минал.
    като дойдете в зависимост от това в коя община живеете ще ти дадем съвет как да го запишеш на училище. в разлкичните общини има различни процедури

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравей,мадлена ,моето дете също ще започва септември ресепшън клас,но е прието там където не искам ,аз искам да остане в училището кадето е сега на нърсъри,някой има ли идея как може да се постигне това,аз подадох документи за обжалване но казват че шанса е нулев да се постигне нещо,някакви идеи какво може да се направи по въпроса ,живеем в newham,canning town

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

никак не може да се постигне
    за съжаление си има критерии по които има прием и в зависимост от критериите, ако смяташ че ги изпълняваш пък не са го приели можеш да опиташ.
    шанса е почти нулев.

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Мисля, че бъркаш reception с primary. Reception започват на 4, а primary на 5. За reception вече мина срока, както казва Мадлена. Ако детето няма да ходи в reception class ще се подаде директно молба за primary school след като навърши 5 години.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

7. БЛАГОДАРЯ mamamia, ElinaT thanked for this post
    щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    никак не може да се постигне
    за съжаление си има критерии по които има прием и в зависимост от критериите, ако смяташ че ги изпълняваш пък не са го приели можеш да опиташ.
    шанса е почти нулев.
    Ако изложи същите доводи Пак няма да го приемат... Трябва нещо да се е променило драстично през това време, за да го вземат под внимание... Най добре като знаете , че ще предстои на детето ви избор / смяна на училище да се преместите колкото се може по-близо като адрес до него, тъй като това е едно от нещата на което най-много държат- най-близкото до адреса на детето.. И да се аплайва колкото се може от по-рано... Обикновенно това може да се направи с започването на предходната учебна година... Тоест, ако кандидатствате за място за Септ. 2012, то Септ. 2011 може да подадете молба. Това е за Рецепшън /Праимъри... При големите е по-различно...

щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Мисля, че бъркаш reception с primary. Reception започват на 4, а primary на 5. За reception вече мина срока, както казва Мадлена. Ако детето няма да ходи в reception class ще се подаде директно молба за primary school след като навърши 5 години.
    Да ... така е.. Чак сега обърнах внимание...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mamamia Виж мнението
    Ако изложи същите доводи Пак няма да го приемат... Трябва нещо да се е променило драстично през това време, за да го вземат под внимание... Най добре като знаете , че ще предстои на детето ви избор / смяна на училище да се преместите колкото се може по-близо като адрес до него, тъй като това е едно от нещата на което най-много държат- най-близкото до адреса на детето.. И да се аплайва колкото се може от по-рано... Обикновенно това може да се направи с започването на предходната учебна година... Тоест, ако кандидатствате за място за Септ. 2012, то Септ. 2011 може да подадете молба. Това е за Рецепшън /Праимъри... При големите е по-различно...
    нещо по различно да съм казала че ме цитираш?? и преди това гледам пак си ме цитирала и опонирала нерзбрала за какво се говори

пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

четох тук но никъде не срешнах Nursery Class.....Какво е това и критерии ли е за дадено училище защото не в всяко го има?
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tigarche Виж мнението
    четох тук но никъде не срешнах Nursery Class.....Какво е това и критерии ли е за дадено училище защото не в всяко го има?
    Виж сега, няма точен и ясен критерий кое училище е добро и кое не....ориентация дават Офстед репортите, но и те са субективни.
    Освен това ако едно училище е добро за моето дете, може да не е добро за твоето. освен това всяка смяна na headteacher се отразява за добро или лошо и ако едно училище днес е супер, следващата година може да не е толкова добро и да приключи с по ниски резултати.
    Общо взето стой далече от кансъл естеити, защото училищата покрай тях са .....ще си спестя епитета..

13. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Виж сега, няма точен и ясен критерий кое училище е добро и кое не....ориентация дават Офстед репортите, но и те са субективни.
    Освен това ако едно училище е добро за моето дете, може да не е добро за твоето. освен това всяка смяна na headteacher се отразява за добро или лошо и ако едно училище днес е супер, следващата година може да не е толкова добро и да приключи с по ниски резултати.
    Общо взето стой далече от кансъл естеити, защото училищата покрай тях са .....ще си спестя епитета..
    здравейте, предстои ни избиране на у-ще и нърсери и чета темичките, но не ми е ясно какво е кансъл естеити. Още съм в тъмна Индия. Благодаря ви момичета, за разясненията

Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

Здравейте! Обръщам се с молба към живеещите в Бирмингам българи да ми препоръчат primary good schools- държавни, както и по-добрите квартали за живеене. Предстои ни местене март месец и бих искала да ми помогнете с информация. Търся първо училище, а след това ще търсим за квартира в близост до училището. Всяка информация ще е полезна.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Начално училище в Лондон?

Здравейте, до 2-3 месеца ни предстои да се преместим за постоянно в Лондон, заедно с дете на 5 годинки. Знам че във Великобритания началното училище започва на 5, и че трябва да го запишем и него, но се притеснявам че сина ни не говори английски и не знам как ще се справя. За сега не можем да си позволим частно училище, евентуално бихме могли да го запишем на курс там, но и те са доста скъпи до колкото проучих в нета. Като начало ще го запишем тук на курс, но съм убедена е това ще е достатъчно като подготовка за училище.
    Моля да ни посъветвате - предполагам не сме нито първите, нито последните в такава ситуация.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

няма нужда да го записвате на курс по английски където и да било..

2-3 месеца и ще говори свободно езика. изобщо не се притеснявай, отначало в училише ще му обръщат повече внимание и както казах след 2-3 месеца, на тази възраст на която е ще го вори свободно езика. ако живеете в квартал в който има много българи, със сигурност ще има в класа поне 2-3 българчета, така че ще му е още по-лесно.
    тук децата от малки са научени да торелират и не се притеснявай, че съучениците му няма да го приемат или ще му се подиграват
    успех

18. БЛАГОДАРЯ Doondie, vladur1, ysmivkata, nikodim thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря за изчерпателната информация

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,да се включа и аз по-темата.Предстои ни преместване в Англия при нашия тати, синът ни е в 1-ви клас в момента в българско училище, което ще завърщи май месец тази година и мислим есента да го запишем в английско училище-тогава той ще е на 8 години.Питаният ми към хората минали през този път са следните: 1.Какви документи за записване са ни необходими/отпусно от бг училището,акт за раждане на детето или паспорт,медицински картон/?2.Кога да се пусне запитването в общината за записване на детето в съответното училище в района по адрес/мислим да живеем в Чатъм област Кент/,нужно ли е детето да е вече в Англия да не изпуснем сроковете?3.Нужно ли е да подготвям детето лятото с уроци по английски език, защото знае това, което е учило в училище- почти нищо.4.Ако някой във форума е от този район-Чатам бихте ли ми препоръчали някое училище така или иначе още не сме си избрали квартира мислим да я съобразим с училището.Предварително Ви Благодаря!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

на коя дата родено, за да ти кажм в коя година ще бъде записано тук.

по принцип за записване не санеобходими документи, освен паспорта и детето да е физически в страната
    както и да е, носи си акт за раждане, имунизационн картон (ще ти трябват за други неща). отпусно не ти трябва.
    запитване в общината пускате веднага щом дойдте. тъй като той не е първа година, няма да изпуснете срок. вие просто кандидатствате за място когато дойдете.

уроци не му трябват никакви. ще свикне бързо и това изобщо не трябва да те притеснява.

за училиша, търси тук:
    Ofsted | Home page репорти и постижения на училищата.

детето ще го разпределят внай близкото училише до там където живеете и има места. обикновено в хубавите училища няма места.

успех

22. БЛАГОДАРЯ nikodim thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-праймъри

Здравейте,предстои ни преместване в Лондон.Дъщеря ми е на 9г. -2клас.
    какви документи ще ни трябват при записването и. Моля за подробна информация.Благодаря Ви предварително!!!

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sweet_pe Виж мнението
    Здравейте всички,
    казвам с Петя. Четох , четох аз из темите тук, и в разни сайтове се рових, но имам един въпрос без отговор. В primery school приемат децата на 4г. или на 5г?
    Ако е родено до 31 август - почва училище септемви след навършване на 4 години. Ако е родено след 1 септември - започва следващия септември.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от conev691 Виж мнението
    Здравейте,предстои ни преместване в Лондон.Дъщеря ми е на 9г. -2клас.
    какви документи ще ни трябват при записването и. Моля за подробна информация.Благодаря Ви предварително!!!
    Просто прочети поста непосреддствено преди въпроса ти, а и цялата тема

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!Имам дъщеричка,която на 6/07/ ще навърши 3 год.Доколкото разбрах от септември до 31/01/13 трябва да кандидатстваме за reception place.Малко не ми е ясно какво всъщност представлява тази година в училище,доколко е важна или може детето да си изкара още една година в nursery и след това да се запише за primary school?Кое е за предпочитане?И ако изберем тя да си остане в nursery до 5 год,тази год ли трябва да кандидатстваме за primary school или догодина?Мисля,че някъде прочетох,че без значение кога решаваме да тръгне в primary school,сега трябва да ъплайваме,но не съм много сигурна...

Град
    at home
    Post Thanks / Like

И ние бяхме във вашето положение, но не съм се колебала за reception class. Да, най-малкия от класа е, но пише, чете и смята най-добре от другите деца. С reception class детето преминава по-леко от градина към училище - пак има игри, но са вече с по-различна цел. При моя красавец това беше голям шок и първите седмици беше голям рев, че искал в старото училище (където беше градината) Може би, ако беше минал директно към първи клас от градината шока щеше да е много по-голям, но явно си зависи и от детето.

28. БЛАГОДАРЯ rumito thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А с какво учебно време са в reception class?

Град
    at home
    Post Thanks / Like

9-3.30 - това е нормалното училищно време за нашето училище.

31. БЛАГОДАРЯ rumito thanked for this post
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британски държавни служители излязоха на протест
    От Мила във форум Новини от и за UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-04-2013, 22:05
  2. Държавни училища-секъндари
    От Edna във форум Childcare
    Отговори: 11
    Последно мнение: 02-10-2011, 21:13
  3. Закриват всички държавни агенции
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 0