Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Частните училища.

Отварям нова тема в предишната се пита за друго...

Ето как изглеждат "нещата" в частното училище.Дадения пример е от училището на мои добри познати.

Такса: 3,434 паунда на търм за Секъндари скул
    2,960 паунда на търм за Праимъри скул
    Обяд: 170 паунда на търм
    Музика (10 часа по 30 минути) 150 паунда на търм
    Спорт (по желание)...цената зависи от вида спорт и колко често се посещава.
    За децата на 11+,13+ и 16+ има приемен изпит по английски (писмено и говоримо) и математика.

Февруарски халф търм 13+ и 16 + годишните ще посетят Китай.Цена около 2000 лири за 10 дни.
    За по не платежоспособните ски ваканция в Италия -695 паунда на дете,снуборда се доплаща.

Великденска ваканция : Екскурзия за Хималайте.Цена около 3,000 паунда на дете.Приемат се и желаещи родители.

Предлагат се тридневни ваканции до различни шотлански острови.Пътува се с Райан еър до Единбург,от там с автобус,фери...

На парти за рожден ден обикновенно се кани целия клас...Цената варира,но средно около 300 паунда.

Униформа: Около 300 паунда в началото на годината

Джобни :Около 20 паунда на седмица

Пиано,китара и др. за упражнение в къщи.

Това е което се сещам...

Ако към разходите за моргидж,билове,почивки ,данаци и такси можете да добавите горе изброените сметки значи доходите ви позволяват детето ви да посещава частно училище!

Успех на всички.
    Последно редактирано от madlena : 29-11-2005 на 21:03
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Частните училища.

edna, имам какво да коментирам, както казва една по-възрастна и по-мъдра от мен жена: оттука до софия пеша да тръгнем, докато стигнем, все има да ти говоря и няма да се повторя, но като имам предвид думите, които се изляха срещу мен в една друга подобна тема, ще си замъл4а. о4евидно много хора подхождат към темата с предварителни о4аквания и предубедени мнения, продиктувани може би от техни ли4ни проу4вания, които са 4есто пъти непълни и не се виждат многото страни на медала.
    но, както и да е, и аз се присъединявам към пожеланието за успех на вси4ки родители, да са им живи и здрави децата, пък другото, каквото дойде.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NEL
    edna, имам какво да коментирам, както казва една по-възрастна и по-мъдра от мен жена: оттука до софия пеша да тръгнем, докато стигнем, все има да ти говоря и няма да се повторя, но като имам предвид думите, които се изляха срещу мен в една друга подобна тема, ще си замъл4а. о4евидно много хора подхождат към темата с предварителни о4аквания и предубедени мнения, продиктувани може би от техни ли4ни проу4вания, които са 4есто пъти непълни и не се виждат многото страни на медала.
    но, както и да е, и аз се присъединявам към пожеланието за успех на вси4ки родители, да са им живи и здрави децата, пък другото, каквото дойде.
    Nel,найстина нямам нищо против теб.Подразниха ме думите "така ли неразбрахте,че частните училища...".Повярвай ми всички искаме децата ни да учат в частни училища,а де да можехме и да си го позволим...
    По голямата част от хората със семейства,дошли от Бг с големи деца едва скърпват двата края.Знаеш,че разходите за едно дете на 12-13-14-15+ год са толкова,колкото са и нашите.По мой изчисления семейство с две деца за да живее добре трябва да има поне 50 000 паунда приходи на година.А колко ги имат?...Наскоро се оплаках на една съфорумка,че ни е тясно в къщи и тя ми каза за нейни познати,който живеят всички (двама възрастни и две деца )в една стая.За миг върнах времето и си спомних как плачех когато пратих децата на училище и на голямото междучасие ги гледах качена на една катерушка в парка до у-ще.Бях доволна,че децата ми са в английско училище и се чудех защо съседи и хора от квартала ме гледат с особен поглед като им кажа в кое училище са. Тези неща не се забравят! Радвай се,че имаш възможност детето ти да получава най доброто. Бъдете здрави и щастливи! Никой няма право да те съди за мнение,но мисля,че е по добре да си го спестиш когато виждаш,че хората страдат от това.Аз също съм работила много време в Детска градина,но си спестявам коментара защото ще засегна много хора.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цените са високи, в момента най-евтиното частно Секъндари скул в нашия район е около 8 хил на година. Униформите са по-скъпи, но училищата предлагат закупуване на стари запазени униформи на народни цени. Посещенията на тези екскурзии не е задължително. Уроците по китара, пиано и тн ги има и в държавните училища и са на същите цени
    Има възможност за Scholarships и bursaries. Според мен си заслужава да се пробва, без да се влагат големи надежди. Имам двама познати, на които децата посещават подобни елитни училища благодарение на тези две опции, а децата им определено не са гении в никоя област, но явно с нещо са впечатлили изпитващите.

Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Много полезен сайт Independent School Council.
    Има хубава търсачка за частните училища, в зависимост от критериите, които ви интересуват. Може да прочетете повече инфо за тях, да видите резултатите от изпитите им. Има и линкове към сайтовете на съответните училища
    Последно редактирано от merry : 20-09-2007 на 12:23

Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Частните училища.

Ако ще пращате челядта в частно училище поне го направере с замах.
    Препоръчвам ви Stowe в Buckinghamshire. Като се замисля то има само плюсове:

а. мъжът ви трябва да работи по 48 часа на ден за да можете да си го позволите, което означава че няма да ви се мота из краката

б. ще се оттървете и от раглесеното си хлапе щото то е бординг скул, и може само на визитацийки през уикенда да ходите; така, няма да ви се месва социалният живот

с. със сигурност ще го приемат в Оксфорд или Кембридж

Абе , само плюсове както виждате.

7. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Частните училища.

Здравейте, някой знае ли нещо за Валдорфските училища в Лондон?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Unhappy Re: Частните училища.

Според тази статия
    http://www.woodlands-junior.kent.sch.../schterms.html
    в една година има 6 term-а. Това по 2-3 К ми се струва, че прави 12-18 K на година. Това не е ли малко скъпичко?
    Дали не е 2-3 К на година, а не на term?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от toshe Виж мнението
    Според тази статия
    http://www.woodlands-junior.kent.sch.../schterms.html
    в една година има 6 term-а. Това по 2-3 К ми се струва, че прави 12-18 K на година. Това не е ли малко скъпичко?
    Дали не е 2-3 К на година, а не на term?
    Точно на търм е...нали разбираш,че ако е на година всеки ще си прати детето в частно училище..Само.че не са 6,а мисля,че са три.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

в годината има 3 търма - autumn, spring, summer
    този линк, който си дал са разделили half term na term, тоест слд ваканциите pо една седмица, които са half term са написали, че е друг терм.
    тоест, това прави окло 6000 на година само за обучението. което според мен не е кой знае колко, детските градини full time са над 9000. тоест ако си плащал с години по 9000 за детска градина, 6000 ти се вижда ок.
    дъщеря ми ходи на градина от 8 месечна, в момента таксата е 758 на месец или 9100 на година, затова аз от септември предпочетох да я дам в independent school, защото това дефакто ми спестява 3000 на година. и не само заради това, ами защото качеството в Independent school e доста над качеството в обикновена градина.
    естествено в училището са по-малко часове, затова излиза и по-евтино, но дори да я давам на after school i holiday club i да станат толкова часове, колкото правеше и в градината, пак излиза около 9000.
    тоест между full time gradina и училище, разлика в цената никаква.
    Последно редактирано от madlena : 02-08-2008 на 08:55

12. БЛАГОДАРЯ toshe thanked for this post
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

http://www.steinerwaldorf.org/steinerschoolslist.html
    Чувала съм добри отзиви за училището в Бристол. На мен първо ми го представиха като Steiner school.
    Подходът им на преподаване е доста по-различен от другите училища и може би, ако детето започне да учи в такова училище, е хубаво да продължи до края, 16 години. Не съм сигурна дали предлагат и Sixth form.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз доколкото знам методиката в тези училища не е академична, ами повече практична. там няма изпити, тестове и истинско учене, просто ''подготовка за живота''. също така знам че в тези училища, ходят много деца със ''special needs'' и тези училища са Partly funded от government.
    тоест тези училища са за деца, които нямат академични цели и се спонсорират от правителството, за да може да има ''по-нещичко за всеки''. или с други думи училище за ''трудни деца''.
    въпрос на личен избор, но аз предпочитам училище с академична подготовка.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Lily Виж мнението
    Ако ще пращате челядта в частно училище поне го направере с замах.
    Препоръчвам ви Stowe в Buckinghamshire. Като се замисля то има само плюсове:

а. мъжът ви трябва да работи по 48 часа на ден за да можете да си го позволите, което означава че няма да ви се мота из краката

б. ще се оттървете и от раглесеното си хлапе щото то е бординг скул, и може само на визитацийки през уикенда да ходите; така, няма да ви се месва социалният живот

с. със сигурност ще го приемат в Оксфорд или Кембридж

Абе , само плюсове както виждате.

По-добре направо в Eton .
    Ако издържи седмицата с тестовете и после интервюто е вътре .
    24 000 е таксата , но гарантирано попадаш на хора и ти самият ще станеш човек

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос за рейтинг на училища
    От sagittarius във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 17-09-2015, 11:39
  2. Кофти училища в UK
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-03-2014, 00:21
  3. Видове училища
    От skolev70 във форум Образование в UK
    Отговори: 0