Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    рицар без броня Аватара на MarkoToTeV
    Post Thanks / Like

По подразбиране Да спасим Иракли

Няма насищане тая ламя - мафиозорисираната ни управленческа прослойка.

И докато продължава поредният скандал около застрояването на Несебърските дюни, на Иракли, само на тридесетина километра разстояние оттам, се руши усилено.

ИРАКЛИ ОТИДЕ!
    ИРАКЛИ ОТИДЕ! « stopatom

Да спасим Иракли
    Да спасим Иракли

Да спасим Иракли
    Да спасим Иракли | Facebook

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Да спасим Иракли

“Луксозно ваканционно селище затворен тип”. Какво по луксозно от естествена природа, бе ламчурници?!?!?

Отново тихомълком
    МОСВ отказва да обяви Иракли за защитена територия
    От екоминистерството намират подобен акт за "нецелесъобразен" и "безсмислен"
    МОСВ отказва да обяви Иракли за защитена територия - Mediapool.bg

Това корумпираното е само за затвора:
    Нона Караджова: Строителството е законно, протестите са тенденциозни

Стреснати от протестите, управляващите временно спряха строежа на Иракли
    Според екоминистъра на Иракли се строи законно, протестите са тенденциозни
    Стреснати от протестите, управляващите временно спряха строежа на Иракли - Mediapool.bg

Е това е решението:

Еколози предлагат проект за национален парк "Българско Черноморие"

Еколози предлагат проект за национален парк "Българско Черноморие" - Конфликти - България - Новини - TV7

И от всички нас зависи в какъв “лукс” ще живеем или в какъв лукс “от затворен тип” няма да ни пускат.

Подкрепете протестиращите!!! Информирайте кого можете и помагайте колкото можете!

Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Да спасим Иракли

що ли не съм учуден.....

ПП
    с нетърпение очаквам началото .....
    на събарянето на хотели по черноморието.....

МОЖИ ДЪ СМИ СЪ УСРАЛИ......ВАЖНУТУ И ЧИ НИ СМИ СЪ ИЗЛОЖИЛИ....
    .................................................. .................
    ПО ДОБРЕ ЗДРАВ И БОГАТ.....ОТКОЛКОТО БЕДЕН И БОЛЕН !!!
    .................................................. ......................
    БЪЛГАРСКАТА МЕЧТА Е ЧАЛГА ТАИМ....ОНОВА БЕЗВРЕМИЕ , В КОЕТО ЗАДНИКЪТ СТОИ ПО ВИСОКО ОТ ГЛАВАТА....

Post Thanks / Like

Явно броенето на жълти пенсове за много хора се е оказало причина да не могат да осъзнаят истинските стойности на това което ни принадлежи и за което сме отговорни.

Осъзнайте се и подкрепете/включете се в/информирайте други хора за инициативата “Да спасим Иракли”-” Долу ръцете от морето”!

Долу ръцете от морето
    Да спасим Иракли

Тъй като строежите на Иракли бяха спрени само временно, ние продължаваме да протестираме. И няма да спрем до победата!

Четвъртък, 17.01.2013, ще повторим протеста от 14ти!
    София: 17:30 сбор на Попа, шествието тръгва по ул. Граф Игнатиев, Раковска, Цар Освободител до Народното Събрание в 18:30!
    Facebook: ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ ЧЕРНОМОРИЕТО!!! | Facebook

Варна:
    17:30 Сборен пункт - Община Варна
    18:00 Начало на протестно шествие през "Севастопол" до Драматичен Театър " Стоян Бъчваров". След това връщане обратно до "Севастопол"
    18:30 Протестно събиране на "Севастопол" и заявяване на нашето мнение
    "ЗАПАЗИ ИРАКЛИ" ВАРНА - НОВ ПРОТЕСТ - 17 Януари | Facebook

Пловдив:
    на 17.01.2013 на площад Съединение, Пловдив. Събираме се в 17.30,след това - мирно шествие до Община Пловдив.
    Да спасим Иракли - част II | Facebook

И за желаещите да подписват петиция:
    Варненският бряг Е Несебърския бряг: Писмо до премиера | causes.com

Post Thanks / Like

Нека да добавим и Бургас:

17:30ч. ще започне шествието от пл. Тройката (до Триата) през ул. Александровска - ул. Богориди - Морската градина (при Охлюва)

https://www.facebook.com/events/523060224391614/

Други желаещи!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Какво спасяваш ти? Частни парцели отнети от "народната" власт и впоследствие реституирани! Искал да плажува на чужда земя! Ами тия от морето идват ли в София да опъват палатки и каравани по витошките квартали и околовръстното и да искат всичко да е ничие! Много изперкал народ сътвори болшевишката власт!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз попрочетох тук и там, но не разбрах в какво се състои точно скандалът, защото има коренно противоположни мнения. Чия е земята, не разбрах точно какви видове собственост на крайбрежни ивици имало и какви били регулациите за тях - нямам време да изучавам законите по въпроса в подробности. Ако някой от търсещите съдействие за кауза може да обясни за какво точно става въпрос - ще е от полза.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз попрочетох тук и там, но не разбрах в какво се състои точно скандалът, защото има коренно противоположни мнения. Чия е земята, не разбрах точно какви видове собственост на крайбрежни ивици имало и какви били регулациите за тях - нямам време да изучавам законите по въпроса в подробности. Ако някой от търсещите съдействие за кауза може да обясни за какво точно става въпрос - ще е от полза.
    По-голямата част от земите в района на Иракли са на българи - бежанци от Мала Азия. В далечната 1924 година правителството ги оземлява и от тогава наследниците им пазят нотариалните актове за нивите. В продължение на 20 години те са изплащали земите със заеми от банка.

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    По-голямата част от земите в района на Иракли са на българи - бежанци от Мала Азия. В далечната 1924 година правителството ги оземлява и от тогава наследниците им пазят нотариалните актове за нивите. В продължение на 20 години те са изплащали земите със заеми от банка.
    Доколкото разбрах се строи на плажа или в резервата,което независимо на кой е земята е назаконно.Макар и на юг Иракли е супер местенце,хубав лаврак се въдеше.

Post Thanks / Like

И за да стане ясно, кой разграбва Българското Черноморие прочете една статийка от
    www.Bivol.bg

Познати муцуни сред "ликвидаторите" на Иракли
    https://www.bivol.bg/irakli-emona2000.html
    Фирмата, застрояваща Иракли, купила преди два месеца терен от Община Несебър за 19 лв/кв m
    Емона 2000 е еднолична собственост на лицето Добрин Иванов Иванов. Фирмата има 20% собственост в Иракли АД, която в момента е в ликвидация.

Съпругата на Николай Банев - Евгения, сикаджията Славян Теофилов - съдружник на депутата от ГЕРБ Емил Димитров, най-богатият българин Цоло Вутов и Стоян Захариев - шефът на офшорната фирма "Суис Пропъртис", която искаше да застрои Иракли, но беше спряна, това са лицата в борда на директорите на Иракли АД. Собствеността на фирмата Иракли АД е на контролирани от тях дружества: Голф Хотели на Баневи (20%), Суис Пропъртис (20%), ИВС на Цоло Вутов. Славян Теофилов като физическо лице също държи 20% от Иракли АД.

Начинът на придобиване на терена от 7002 кв/м, …, е интересен. Основното действащо лице е съдружникът на Емил Димитров - Славян Теофилов. Кой е той и с какво се занимава през годините можете да прочетете в полицейска справка, публикувана в списание "Правен Свят", препечатана по-долу.

В периода 2003 - 2006 Теофилов е собственик на фирмата Дарс Инвест и купува на Иракли няколко имота, които впоследствие разделя и обединява. От тях е получен и въпросният терен със строежа на самия плаж.

Единият от имотите е продаден от частно лице на майката на Славян Теофилов. После тя го препродава на фирмата Дарс Инвест. Друг имот Дарс Инвест купува от фирмата Аква Парк. Аква Парк пък придобива терена от Община Несебър през 2003 г. чрез заменка на 2 апартамента и 2 офиса на обща сума 83880 лв.

През 2009 г. Дарс Инвест заедно с имотите си е препродадена от Славян Теофилов на фирмата Фрам Билд, която е собственост на съпругата и децата на Добрин Иванов. Съседни терени в непосредствена близост до плажа също са придобити от частни лица свързани с Емона 2000, показа проверка на Биволъ в имотния регистър. ...
    Прочете я цялата от линка, ако не ви мързи и ако просто не имитирате, че ставащото в България ви интересува.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Да спасим Иракли

Какво спасяваш ти? Частни парцели отнети от "народната" власт и впоследствие реституирани! Искал да плажува на чужда земя! Ами тия от морето идват ли в София да опъват палатки и каравани по витошките квартали и околовръстното и да искат всичко да е ничие! Много изперкал народ сътвори болшевишката власт!
    Айде пак болшевиките виновни и който не мирува е червен.

Какви болшевики бе како, ами те тия дето протестират не се били родени даже кога целокупния български народ прати болшевизма в историята. Ми научи се поне да отброяваш годините.

Държавата ги оземлила в 1924, … ами просто ще ви отземли в 2014. Ми то в реално владение през тези 90 години хората са били само първите 20.

Не ме разбирайте на криво … Никой и нищо от това, което се прави не е показало отричане на частната собственост.

Ами каката хубаво е споменала за околовръстното, ама би трябвало да е наясно че отчуждаването на земи не е нещо ново, нито в България, нито по света.
    Навсякъде където се строи държавна инфраструктура (пътища, околовръстни, енергийни станции, природни паркове) винаги ще има някакъв процент от немного щастливи собственици.

И да, напълно съм съгласен, че те трябва да бъдат компенсирани за тяхната собственост.

Така че айде тия къде се надяват, че станат милионери за един ден, по добре да отидат и да се разтварят малко като гледат почти едноименния филм с Тодор Колев.

Защото в крайна сметка, дори да успеят да разплачат от умиление някой за нещастните бежанци от Мала Азия, тия наши ... български ... принадлежащи на всички българи природни ценности няма да са собственост на някой изстрадал бежанец, а на такива мафиоти като описаните в предишния пост.

И това което е най-важно в момента е да се съхранят природните ни ценности във вид оставен ни от нашите деди и от който няма да ни е срам от нашите потомци.

И най-добрия начин за това е създаването на

Национален парк "Българско Черноморие"

включващ поне тези обекти:

• Иракли
    • Карадере
    • Камчийски пясъци-Шкорпиловци
    • Дуранкулашко езеро-Св.Ана
    • Крапец
    • Шабленски езера
    • Корал
    • Аркутино
    • Дюни
    • Маслен нос (брегът и плажовете между „Перла” и резерват „Ропотамо”)

Подкрепете този проект в името на вашите деца!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Да спасим Иракли

Цитирай Първоначално написано от MarkoToTeV Виж мнението
    Нека да добавим и Бургас:

17:30ч. ще започне шествието от пл. Тройката (до Триата) през ул. Александровска - ул. Богориди - Морската градина (при Охлюва)

https://www.facebook.com/events/523060224391614/

Други желаещи!!!
    Последно , ти къде ще бъдеш !!!????

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от MarkoToTeV Виж мнението
    Няма насищане тая ламя - мафиозорисираната ни управленческа прослойка.

И докато продължава поредният скандал около застрояването на Несебърските дюни, на Иракли, само на тридесетина километра разстояние оттам, се руши усилено.

ИРАКЛИ ОТИДЕ!
    ИРАКЛИ ОТИДЕ! « stopatom

Да спасим Иракли
    Да спасим Иракли

Да спасим Иракли
    Да спасим Иракли | Facebook
    Даа, Иракли може да бъде спасен само когато всички българи се вдигнем и с неокастрени сопи натрошим дебелите тикви окупирали парламент и министерства!
    Да изгоним продажните и неграмотни политици и ко.пелдаците на комунистите!
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Да спасим Иракли

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Последно , ти къде ще бъдеш !!!????

.
    Аз ще витая навсякъде и ще действам подтискащо на елементарни глупондери къде мерят “Patriot” с прашки и не им пука за България.

Цитирай Първоначално написано от victor07

И ще замоля разни комплексарчета за които България е Абсурдистан да не вземат участие в тази тема.

Нали не ви пукаше … абсурдистанци смотани !!!

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Да спасим Иракли

Една интересна статийка на Явор Николов и Цветана Георгиева

И пак на крак, и пак ЗА Иракли
    Хиляди отново ЗА Иракли | webcafe.bg

Сред множеството - типичен възрастен господин (да се чете: дядо) с каскет. С любопитство следи стълпотворението на площада: "За пръв път съм тук, искам да видя каква е атмосферата". От телевизията и вестниците не разбрал кой излиза да си иска природата обратно.

Видимо се радва, че информациите за главорези, терористи и наркотично зависими лица не отговарят на истината. "Определено каузата на тези млади хора е справедлива, но въпросът е по-комплексен. Става въпрос за правила в живота", категоричен е господинът. Според него тези с властта разчитат на това да си стоим кротко и нищо да не правим, а "народът е народ, когато е на улицата". Съгласявам се.

Друг мой събеседник може спокойно да е внук на Каскета. На протеста са го довели "накърненото чувство за справедливост и желанието да живеем в една по-човешка среда, буквално и преносно". Разказва ми как в родната му Стара Загора по схема тип "Иракли" ще си заминат 300 декара от един парк и всичко е законно.

Всъщност няма да е лошо, ако решите да прочетете цялата статия от линка.

А и коментарите не са за изтърване:
    (Моя личен фаворит е Кривия Макарон. Има какво да научите от неговите постове)

Крив Макарон:
    … Грешиш и като прилагаш етитета "еколози". Обърни внимание, че протестите са най-силни там, където се нарушава закона. И по тази причина протеста за Иракли също е с граждански характер. …

Крив Макарон:
    Как ще коментираш, че със протести бяха спрени ГМО, шистовия газ, и беше отменен спорният член 8 от закона за горите?
    Кой от тези протести издигна политически искания?
    ... ние сме единствената истинска опозиция на коалицията на грабежа герб+бсп+дпс+рзс+атака+... и други.

Медиите съвсем умишлено ни изкарват идиоти и заблудени идеалисти, за да може телевизионните кибици да се дистанцират от нас, да пренебрегнат действията ни, и да си останат пред телевизорите.

Чудя се дали Кривия Макарон, не би могъл да включи и форумните драскачи и кибици към категорията на телевизионните такива.
    Последно редактирано от BGHelp : 21-01-2013 на 23:12 Причина: оф топик

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Да спасим Иракли

Докато гражданите гласуват, лудите си лудуват. Това е строеж в архелогичен резерват Яйлата (изключителна държавна собственост съгласно чл. 18 на Конституцията) и защитените зони Калиакра и Комплекс Калиакра. Ако Конституцията не може да спре унищожаването на природното ни и културно наследство за каква правова държава говорим?

На почивка
    Post Thanks / Like

Случайно попаднах на тази стара тема, та ми стана чудно, как може да има хора, които предпочитат да спят на палатка, каравани, без баня и да влачат консерви от най близкото село, защото последният път когато ходих, освен един гол плаж, друго нямаше.
    Аз съм против да се застроява като слънчев бряг, но ще ми бъде по приятно да съм на хотел, а не като някой шумкар на палатка

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Да спасим Иракли

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Случайно попаднах на тази стара тема, та ми стана чудно, как може да има хора, които предпочитат да спят на палатка, каравани, без баня и да влачат консерви от най близкото село, защото последният път когато ходих, освен един гол плаж, друго нямаше.
    Аз съм против да се застроява като слънчев бряг, но ще ми бъде по приятно да съм на хотел, а не като някой шумкар на палатка
    Виж какво пише тук - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...BA%D0%BB%D0%B8
    Иракли е местност (попадаща в защитени зони „Емине“ за опазване на дивите птици и „Емине-Иракли“ за опазване на природните местообитания), намираща се до с. Емона, Община Несебър. Отстои на 9 км от гр. Обзор, на 3 км от Баня и на около 20 км от гр. Бяла. На 51 км. южно от град Варна и на около 45 км. северно от град Бургас.
    Разбирам те, че искаш да спиш в хотел, но ако кажеш, че трите километра до Баня или деветте до Обзор са ти много ... Няма да те пращам във Варна или Бургас.
    В случая става дума за застрояване на самия плаж или в непосредствена близост
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Да спасим Иракли

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Виж какво пише тук - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...BA%D0%BB%D0%B8

Разбирам те, че искаш да спиш в хотел, но ако кажеш, че трите километра до Баня или деветте до Обзор са ти много ... Няма да те пращам във Варна или Бургас.
    В случая става дума за застрояване на самия плаж или в непосредствена близост
    Когато бях дете ходих с моите родители, та си спомням, че имаше много голи и самотни какички,та не е лошо да направят едно хотелче, сещаш се...

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

А спомняш ли къде си бил голичик и са били голи и другите хора...........Точно затова трябва да се запази романтиката на това място.Без никви хотели....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

22. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 15-09-2011, 22:06
  2. Разрешават строежи в перлата Иракли
    От p-m-p във форум Новини от и за България
    Отговори: 11
    Последно мнение: 10-02-2008, 15:46
  3. Да спасим живота на Дарина!
    От stertje във форум Общ форум
    Отговори: 29
    Последно мнение: 01-06-2007, 09:11
  4. Ще строят и в Иракли въпреки протестите