Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ще ми помогнете ли със съвети? (проблем с Български пощи))

Някакви идеи как оттук да се справя с институцията Български Пощи?
    През ноември пратих подарък на майка ми по случай рождения й ден,
    който беше през декември, едно пухкаво елече. Малко колетче - 500 грама, special delivery и с обявена стойност 50 liri. Чрез проследяване на пратката установих, че е влязла в БГ на 11 декември. И това е. Още не е получена. Преди седмица й изпратих писмо с ксерокопие на квитанцията и принтирана страница показваща кога пратката е влязла в БГ. Лошото е, че майка ми не е добре и няма сили да ходи да се разправя, та може ли да ме посъветвате как да постъпя? Имам принтирана една декларация за неполучена пратка, но не знам евентуално към кого да я адресирам.
    Не поглеждай с гняв назад.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ще ми помогнете ли със съвети? (проблем с Български пощи))

Арти, не би ли трябвало да се обърнеш към Royal Mail за компенсация, все пак с тях си ги пуснал и то special delivery? Също има шанс да го получи по-късно. Аз съм пускала писма средата на декември, а се получени в България края на януари. А тя ходила ли е до пощата да провери дали има колет на нейно място? Понякога просто не пускат известие за колет.
    Wild is the wind

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Ще ми помогнете ли със съвети? (проблем с Български пощи))

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    [...] Аз съм пускала писма средата на декември, а се получени в България края на януари. [...]
    Ужас... На мен калъфът за телефона ми дойде чак от Китай за едва 11 дни, и то календарни, миналия месец.

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    [...] може ли да ме посъветвате как да постъпя? [...]
    Непристигнало колетче за Бългаpия - случвало ли ви се е?

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Ще ми помогнете ли със съвети? (проблем с Български пощи))

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Арти, не би ли трябвало да се обърнеш към Royal Mail за компенсация, все пак с тях си ги пуснал и то special delivery? Също има шанс да го получи по-късно. Аз съм пускала писма средата на декември, а се получени в България края на януари. А тя ходила ли е до пощата да провери дали има колет на нейно място? Понякога просто не пускат известие за колет.
    Чудя се след като пише, че е в БГ колетчето, макар и още не получено, дали от РМ ще вземат отношение? А моето колетче е пуснато през ноември, другата седмица ще станат 2 месеца...
    Ходила е няколко пъти през декември, няма и следа от него.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Ужас... На мен калъфът за телефона ми дойде чак от Китай за едва 11 дни, и то календарни, миналия месец.

Непристигнало колетче за Бългаpия - случвало ли ви се е?
    Драги ми Дунди, онази тема не е много полезна, защото аз не търся превозвач на пратки. Има само едно леко мъгляво мнение:

http://www.bghelp.co.uk/forums/%C0%E...tml#post455362

от което обаче не става ясно как аз от тук - UK, да се оплача в БГ за неполучената пратка.
    В смисъл ако не съм там на място да се разправям, дали едно писмо с обратна разписка би имало силата на заведена кореспонденция?

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Ще ми помогнете ли със съвети? (проблем с Български пощи))

Чудя се след като пише, че е в БГ колетчето, макар и още не получено, дали от РМ ще вземат отношение? А моето колетче е пуснато през ноември, другата седмица ще станат 2 месеца...
    С Royal Mail се разправяй най-напред според мен.
    Wild is the wind

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И аз мисля, че ако ти си пуснал спешъл деливъри в Роял Мейл колетчето и си платил на тях, имаш отношения с тях, а те вече да си се разправят с българските пощи. Въпросът е, че вероятно ще ти предложат компенсация, не вярвам да наемат детектив в БГ да издири колетчето. Виж за недоставени пратки - има суми, с които компенсират почти автоматично, само трябва да попълниш един формуляр, като картонче, дават го в пощата.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ще ми помогнете ли със съвети? (проблем с Български пощи))

Майка ти да звънне *за международни входящи пратки – на телефон 02/949 33 76* Аз съм звъняла и ми казах в кой град ми е пратката и какво се случва след като е влезнала в БГ. Седеше си моята в Пощата, въпреки, че бяха ходили мойте хора няколко пъти да питат. Като им казаха, че е проследена и е звъняно *изведнъж* се намери. Може и тук да провериш, ако имаш код Български пощи > Проследяване на пратка

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tsvelichkova Виж мнението
    ...Може и тук да провериш, ако имаш код Български пощи > Проследяване на пратка
    Между другото аз бях проверявал и на този link, но както и сега - пише ми, че няма информация. А от линка на РМ пише, че е влязла пратката в БГ на 11 декември...

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Ние не сме доставчик на вашата пратка в България.
    Моля да се обърнете към http://www.postoffice.co.uk за това коя е фирмата доставчик и евентуално за рекламация
    Лек ден
    Това получих в отговор на първото ми запитване до Български Пощи. Имате ли представа дали Роял Мейл доставят кореспонденцията в БГ ползвайки други фирми?!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Това получих в отговор на първото ми запитване до Български Пощи. Имате ли представа дали Роял Мейл доставят кореспонденцията в БГ ползвайки други фирми?!!!
    Роял мейл може да ти отговори, пита ли ги?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

::Interlogistica::

04.06.2012 - Пратки от Royal Mail UK за БългарияУважаеми клиенти,
    Считано от 17.04.2012 доставките от UK с Royal Mail и по-точно сервиза "Signed For" (доставка с подпис) за Европа се обслужват от GLS, а за България от Интерлогистика.
    Моля, ако очаквате пратка се свържете с нас на телефони: 0889903800, 0887472036 и 052607607 или чрез e-mail:[email protected] .
    Намери се.

14. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

::Interlogistica::

Намери се.
    А елечето намери ли се? И къде беше отлежавало от ноември досега?

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    А елечето намери ли се? И къде беше отлежавало от ноември досега?
    Оказа се, че когато се изпраща нещо препоръчано чрез Роял мейл - тази фирма - интерлогистика - вече се занимава с доставките. Ами стояло е пакетчето в техен склад, защото аз го бях изпратил до пощенската ни кутия, а на тях им трябвал пълен адрес.

17. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Взел съм за подарък едно златно бижу, което може да се побере и в плик, но като се разрових в сайта на Ройал Мейл се оказа, че не мога да го пратя до България. Звъннах на Български пощи - забранено е. Ха, сега де как да пратя, като е и скъпо и дали няма да го проверяват на митниците и да не го допуснат дори и да го пратя с куриери?

Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Полетите доста поевтиняха....
    Using Tapatalk

20. ХАРЕСВАМ! juwele liked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Взел съм за подарък едно златно бижу, което може да се побере и в плик, но като се разрових в сайта на Ройал Мейл се оказа, че не мога да го пратя до България. Звъннах на Български пощи - забранено е. Ха, сега де как да пратя, като е и скъпо и дали няма да го проверяват на митниците и да не го допуснат дори и да го пратя с куриери?
    Пратките в рамките на Европейския съюз не подлежат на митнически проверки(никой няма да я проверява).Може да я изпратиш с TNT най-изгодно излиза с тях от сериозните куриери, като ще пишеш в заявката че изпращаш подаръци, нищо друго.Недостатъка за малките пратки е че излизат по-скъпо, ако да кажем изпратиш колет 20-30 кг. ще ти вземат 50-60 паунда за малка пратка ще е 20-30 някъде.Ние по прзниците пращаме с тях и никога не е имало проблем.Изпращали сме шоколади и други хранителни продукти, които по принцип са забранени но винаги са пристигали.
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

С пощенски гълъб , така хем няма да се набуташ 16 паунда хем няма да се звериш да проследяваш пратки.
    Баш , че никой не проверява пощенски пратки не е съвсем вярно. Гледал съм документални филми , как на летищата минават на скенер и ако някой колет се стори съмнителен на служителите могат да си го разфасоват , както си искат.

23. ХАРЕСВАМ! valeria_north liked this post
    Dislikes Pieroni disliked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Happy idiot Виж мнението
    С пощенски гълъб , така хем няма да се набуташ 16 паунда хем няма да се звериш да проследяваш пратки.
    Баш , че никой не проверява пощенски пратки не е съвсем вярно. Гледал съм документални филми , как на летищата минават на скенер и ако някой колет се стори съмнителен на служителите могат да си го разфасоват , както си искат.
    А ти правиш ли разлика между проверка за съмнителни стоки и митническа проверка?
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

25. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend Pieroni recommended this post
    Мистерия и за себе си!!! Аватара на misteriya
    Post Thanks / Like

Пращам редовно колети до БГ /деца, внуци /. От както ползвам тези, и повече неща мога да пратя наведнъж, и по-евтино ми излизат.
    https://www.parcel2go.com/?utm_sourc...iveryDispatch#

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от misteriya Виж мнението
    Пращам редовно колети до БГ /деца, внуци /. От както ползвам тези, и повече неща мога да пратя наведнъж, и по-евтино ми излизат.
    https://www.parcel2go.com/?utm_sourc...iveryDispatch#
    От там те препраща към различни куриери. Ползвал/а ли си PacketPort или Asendia?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Помогнете на задържани български моряци
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 7
    Последно мнение: 13-07-2011, 23:48
  2. ПРОБЛЕМ - Моля помогнете
    От Y_o_n_k_o във форум Интернет и компютри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-12-2010, 16:37
  3. Проблем,моля помогнете!
    От Drofy във форум Интернет и компютри
    Отговори: 18