Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 52
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Раждане на бебе в БГ, след това обратно към UK

я стига, два шифта баби и дядовци! те ще ти пречат повече отколкото да ти помагат.
    плюс това майчинството не е толкова сладко ако не минеш по истинският път - да не спип цяла нощ, да ревеш, след 2 мин да се смееш. мъжът ти да ти се сърди е си забравила женските си задължения, докато ти си умряла от умора и за сън и се чувстваш като парцал.
    абе хубаво е да си минете ''по пътя''. така ще се обичате повече после.

а мани ти бабите. аз с баби да съм отгледала 10 хахахах
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Направо ми "продаде" майчинството без баби и дядовци с тая реклама.

Може и да си права, изживяла си и двете доколкото разбрах, така че имаш повече опит. Може да опитаме златната среда 6 месеца тук, 6 там и после ще ти кажа къде е било по-хубаво.

Напреднал Аватара на S.Paunov
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Абе вие половината къде сте раждали та плюете така обслужването в БГ. ?? Не е вярно това което казвате поне за трите основни родилни в София или на някой са раждали преди 15 години! както и да е .

Към питащата: Моето мнение от опит е следното:Историята е идентична след 5 години в Испания и жена ми реши че ще ражда в БГ и точка. В 4-5 месец събрах куфарите натоварих колата и айде в БГ.Сега съжалява че не сме останали да роди там но не заради отношение в родилния дом!както и да е.Роди си тука и след това се прибери... то така и така ще трябва да си ходиш за ЕГН на бебето ако не се лъжа. После връщането ще е по сложно а и най вече Мадлена ти го е казала че по добре да е родено тук за всички документи свързани с него отколкото в БГ и после да се бориш за документите му тук.
    Но все пак вие си решавате.За мен и жена ми това което направихме беше грешка. Тоест тя ме накара а аз нямах избор.Не се бях прибирал хич вече 5 години и не ми се и прибираше но....

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Извинявам се, че пак нахълтвам в тази тема, но не ми се прави нова, тъй като пак ще питам за уточнение по тази тема. Появи се един нов проблем с квартирата ни и пак започнахме сериозното обмисляне за прибирането. Мадлена, може би ти ще можеш да ми отговориш най-добре. Мога ли да имам някакви проблеми с работодателя, ако родя в България и си гледам детето там първите месеци? Имат ли право да не ми плащат майчинство или нещо подобно? Също искам да питам, като се върнем, детето как мога да го водя на лекар и т.н., защото явно че те не знаят къде и как съм родила, просто го регистирам при моето GP или е по-сложно?

Знам, че би било 100 пъти по-лесно да си стоим тук, обаче в момента съм толкова афектирана от поредното идиотско отношение на агенция за имоти, че не съм готова отново да ни изнудват, особено предвид деликатното положение, в което сме.

Напреднал Аватара на varnagirl
    Post Thanks / Like

Здравей каквото и да решиш, добре е да си информирана. Аз като бях бременна също си бях навила на пръста да се прибирам, но след като изгледах поредицата "Такъв е животът - Шейново" и същевременно гледах One born every minute, взех за мен правилното решение да родя тук. Ето ти линк към епизодите за Шейново такъв е животът шейново - YouTube (и не забравяй, че са пред камера, тоест демонстрират добро поведение, реалността е по-страшна), а английската поредица можеш да я намериш тук: One Born Every Minute - Channel 4 . Гледай пък реши

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не смятах да давам съвети, няма и да дам относно здравната система, но съм запомнил едно култово мнение (да де, защото беше цитирано и в българската преса) което е така да се каже от първа ръка...

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Ето още нещо за капак:
    Край на здравните туристи във Великобритания?
    Край на здравните туристи във Великобритания? - Vesti.bg
    Само им се чудя защо са акцентирали в заглавието -"здравни гуристи"
    Тук сме си говорили много пъти,колко неефективна,мудна ,пълна с недостатъци е здравеопазната система в UK.Да не повтарям,че за да те види специалист се чака с месеци(аз лично чаках 7 месеца и 10 дни за да ме види алерголог)
    Кой е този,който ще се вдигне от BG за да дойде тук с цел лечение.
    ...

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

За едната алергия никой няма да се вдигне от Бг да се лекува в Англив, но има заболявания като примерно спин и повярвай ми доста хора се възползват от него :-)
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да, беше ми ясно какви реакции ще предизвикам. В крайна сметка хазяите ни се оказаха свястни, така че ще останем в Англия. Не мисля, че съм готова да мина през всички перипетии само и само да раждам в България, не мисля че си струва, а за раждането всичко е въпрос на шанс, ако всичко е наред, и в двете държави ще родиш еднакво успешно, ако има усложнения и на двете места могат да се омажат.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здрасти Magno, аз имам същата дилема, и термина ми е началото на декември. Разгледах из nhs сайта, и се оказа че nhs евентуално може да покрие раждане в чужбина също така: http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthc...vingbirth.aspx

Много ми се иска да родя в бг тк ще е около Копеда и предпочитам да съм със семейството си (тук сме само аз и моя съпруг). Съгласна съм с коментара по горе -всичко е шанс, навсякъде има рискове.

Лека бременност и успех! Хх

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз пак нахлувам в темата. Някой има ли яснота дали формата S2 върши някаква полезна работа в България и дали по някакъв начин пък ти усложнява живота в Англия? Става въпрос за формата, която се издава за раждане в чужбина (същият линк както мнението преди моето)?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Minka20 Виж мнението
    Аз пак нахлувам в темата. Някой има ли яснота дали формата S2 върши някаква полезна работа в България и дали по някакъв начин пък ти усложнява живота в Англия? Става въпрос за формата, която се издава за раждане в чужбина (същият линк както мнението преди моето)?
    То фактически S2 не е само за раждане. Да, в твоя случай ще е за раждане. Муси доколкото си спомням беше сложила във форума списъка на NHS за здравните услуги които покрива в чужбина задължително с S2. Ако твоя осигурител е NHS виж списъка. Ако за тази здравна услуга NHS иска S2 тогава взимай, ако ли не, то значи че ще покрият разходите и без S2, ми то на тях по-всяка вероятност ще им излезне по-евтино раждането ти в България.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Писах на overseas healthcare, и те казаха че с тази форма имаш право на същите услуги, на които осигурен би имал право в държавата, където ще се извършва процедурата. Няма нужда да се плаща нищо ако това, което НЗОК предлага, те устройва. За издаване на S2 формата изискват matb1, която се дава от midwife-а на 25седмица прегледа. Аз мисля да си се прибирам за сега, термина ми е декември, така че има време да се планира всичко.

Ако някой е минал по този път, моля да пише. Благодаря предварително!

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Има семейства, които хвърлят купища пари само и само да родят в по-хубава и обзаведена болница на запад, а вие се връщате обратно в джунглата.
    Бабите и дядовците винаги можете да им купите билет и да ги вземете да помагат, мъже помислете за почивен ден в повече, че те парите и без това никога не стигат.
    Радвам се че жена ми споделя моето мнение и като общителна личност си е намерила подходящи приятелки и не мисли ни най-малко за връщане за да ражда в България
    think different

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Така е проста, тъпа и необразована съм. Добре, че тоя форум е пълен с професори, че да го осъзная, иначе щях да си ходя заблудена цял живот. И къде ще раждам е мой личен избор и никой няма право да го коментира и да ме съди!

Kelly, след около месец ще знам повечко, така че ми пиши след няколко седмици, ако те интересува нещо.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Minka20 Виж мнението
    Така е проста, тъпа и необразована съм. Добре, че тоя форум е пълен с професори, че да го осъзная, иначе щях да си ходя заблудена цял живот. И къде ще раждам е мой личен избор и никой няма право да го коментира и да ме съди!

Kelly, след около месец ще знам повечко, така че ми пиши след няколко седмици, ако те интересува нещо.
    Мисля, че малко се горещиш в повечко, никой не е твърдял точно такива нища, ама ти е простено , периодът ти е такъв, хормонален. Това е форум и всеки си има мнение, не е необходимо да обръщаме внимание на тези мнения, които не ни харесват, нали? Разни хора - разни идеали. Космонавте, нещата в България са отишли много напред, има болници, които по нищони отстъпват на западните, говоря от личен опит. Важно е всеки да се чувства добре с избора си.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Minke
    , защо ми се обиждаш въобще?!?
    Споделям мнение и нашият избор, който сме направили.
    Мила,
    Напълно си права, но забравяш една малка подробност, че там това струва пари, много пари.

Дъщеря ми най-вероятно щеше да се роди в България, намерихме болница във Варна при Давидков бяхме за 4D а тогава това бе едва 80 лева. Както и да е тя се роди в Ню Йорк и летяхме в края на 7-ия месец ( как и защо е дълга история)
    Същите платени грижи, които получавахме в България, бяха безплатни в САЩ.
    В момента чакаме близнаци и въобще не се замисляме за България, освен за почивка а и малко е спорна тази дестинация дори за ваканция.
    Избрали сме децата да се родят в болница Хомертън, която ни е на 15мин както и консултациите до голямото събитие.
    И незнам какво толкова ми е професорското, че избирам възможно най-доброто за семейството си!
    think different

Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

3D, 4D в София - 70 лв. Има и
    5D но не знам цената, раждане в читава клиника(под читава разбирам да поддържа акушер-гинеколог - поне трима дежурни, анестезиолог, шокова зала и персонална стая и обгрижване) 2000 лв. Имайте предвид, че голяма част от частните акушерски болници в България нямат шокови зали, а в някои за тея пари поддържат само по един дежурен лекар на два етажа родилки(то да не дава господ.........) Вие си решавате, но дет се вика пет родилки в един коридор, разделени с по едно перде в NHS болница също може да е оферта.
    Sent from my HTC using Tapatalk 2

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Съгласна съм с Мила, нещата в БГ не са това което бяха. Наскоро роди близка в Окръжна в София и бих казала, че условията там са дори по добри отколкото тук (в момента са ме реферирали към royal free hospital в Хампстед, Лондон и там нещо хич не ми изглежда оферта).

Минка, мерси за отговора, ще ти пиша на лични след месец-два. Всичко най хубаво ти желая.

Пак да помоля, ако някой е минал по този път моля да пише.. Ако можеше да няма и тролене щеше да е супер, ама нейсе, знаем, че хората трудно се въздържат . Благодаря!
    Последно редактирано от Kelly : 05-07-2014 на 22:32

Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Kelly, ако толкова ти трябва инфо трябва да знаеш, че във фейсбук има грума бг мами в англия или нещо подобно, поне там ще ти се случи да намериш компетентно мнение, както ти така и Минка. Не ви съветвам да търсите такава информация тук. И там ще попаднете на кокошкитърсещи слава и внимание, но ще се отзовът доста вещи по въпроса.
    Успех!
    think different

20. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Kelly, ако толкова ти трябва инфо трябва да знаеш, че във фейсбук има грума бг мами в англия или нещо подобно, поне там ще ти се случи да намериш компетентно мнение, както ти така и Минка. Не ви съветвам да търсите такава информация тук. И там ще попаднете на кокошкитърсещи слава и внимание, но ще се отзовът доста вещи по въпроса.
    Успех!

Супер, мерси много! Намерих я

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kelly Виж мнението
    Съгласна съм с Мила, нещата в БГ не са това което бяха. Наскоро роди близка в Окръжна в София и бих казала, че условията там са дори по добри отколкото тук (в момента са ме реферирали към royal free hospital в Хампстед, Лондон и там нещо хич не ми изглежда оферта).

Минка, мерси за отговора, ще ти пиша на лични след месец-два. Всичко най хубаво ти желая.

Пак да помоля, ако някой е минал по този път моля да пише.. Ако можеше да няма и тролене щеше да е супер, ама нейсе, знаем, че хората трудно се въздържат . Благодаря!

Човек ще реши, че в Бг сте били принцеси и сте раждали в супер лукс ... хайде моля те забравихте гладните години, сега вече не било добра оферта ... ако и на раждането гледаш като на оферта не знам какво да кажа!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз набързичко да се разпиша. Родих си в България и си останах там няколко месеца. Искам да благодаря искрено на Мадлена за съветите, наистина ми помогна много. В крайна сметка не казах нищо на работодателя си, то те не са ме и питали де. Получавах си майчинството и съм нямала никакви проблеми. Като се прибрахме обратно си записах бебето при нашето ГП без проблем. Междудругото, нямах време да изкарам тая форма, дето ти поемат раждането в чужда държава, но в България намериха някаква пътека в болницата и в крайна сметка си родих нормално, без някой да ми иска допълнително пари. Не съжалявам за решението си и всичко в родината беше прекрасно.

24. ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Happy days

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам да поптам моята прияелка роди тук в Бългаия и икам да заминем за Англия.вапросът ми е как става свасинт и профиилактините прегледи?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

като се регистрирате при джи пи ще ви обяснят.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Работа за 1 година,университет след това. (в UK)
    От whitecall във форум Образование в БГ
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-09-2012, 11:56
  2. Въстановяване след раждане
    От vileto2002 във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 7
    Последно мнение: 30-07-2008, 11:22
  3. Голямо бебе и раждане?!?!
    От ir_iv във форум Бъдещи майки
    Отговори: 11
    Последно мнение: 30-06-2008, 23:31
  4. Отговори: 4