Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 45
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Натурализация

За да кандидатствам за бритиш паспорт, необходимо ли е да имам перманент резиденс?

2. БЛАГОДАРЯ frendy thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Натурализация

Цитирай Първоначално написано от vilivili333 Виж мнението
    За да кандидатствам за бритиш паспорт, необходимо ли е да имам перманент резиденс?
    И господ не може да отговори на този преливащ с инфо въпрос.
    Откога си тук и с какъв статут?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

През юли 2013 ще направя 6 години от както съм тук. Мислех тази година да подам документи за перманент резидент, но така и не го направих. Интересува ме, мога ли направо да подам документи през идващата година за направо за натурализация, без да съм подавал за перманент резидент? Благодаря предварително за отговора!

Старо куче
    Post Thanks / Like

През юли 2013 ще направя 6 години от както съм тук. Мислех тази година да подам документи за перманент резидент, но така и не го направих. Интересува ме, мога ли направо да подам документи през идващата година за направо за натурализация, без да съм подавал за перманент резидент? Благодаря предварително за отговора!
    И пак не стана ясно с какъв статут си през тези шест години в УК ???

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Старо куче
    Post Thanks / Like

Стига с тоя статут бе!
    Със статут на извънземен е.
    Пита просто дали му трябва PR (документ за това) за да кандидатства за паспорт (натурализация).
    Трябва да има право на неограничено пребиваване (за неопределен период от време и независещо от условия). То е част от правата на PR, но се придобива и без да се кандидатства за документ удостоверяващ PR, следвайки процедурата за натурализация след 6 тата (в общият случай) година.

7. БЛАГОДАРЯ desi_dpv thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

През тези 6 г. съм работил като селф имплойд. Имам жълта карта, НИНо, ЮТР.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

мадлена съветва първо да се кандидатства за постоянно местожителство, а после за гражданство. причината- първата апликация е безплатна,може да ти изискват допълнителни документи, да те мотаят, но това няма да ти струва нищо. докато, ако кандидатстваш направо за гражданство, може да ти откажат заради нещо дребно, и гориш със сумата, която си заплатил.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

10. БЛАГОДАРЯ madlena, behappy, frendy, korry thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

можеш да кандидатстваш направо за гражданство. имай предвид това което е казала змейчо. както и да е ако имаш strong case не би трябвало да се притесняваш. просто трябва всичко да е изпипано, за да не рискуваш да изгубиш парите за натурализация, защотот би имала малък пропуск в доказването на постоянно жителство.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

12. БЛАГОДАРЯ behappy thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Z1;572752]Стига с тоя статут бе!

Като прочетеш мнението на Мадлена ще разбереш зсщо някои се интерисуват от статута.
    Е и ти прав но не осветляваш изцяло нещата

Нов потребител
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Piter;572854]
    Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Стига с тоя статут бе!

Като прочетеш мнението на Мадлена ще разбереш зсщо някои се интерисуват от статута.
    Е и ти прав но не осветляваш изцяло нещата
    здравеи,Мадлена/не е лесно да търся буквите на кирилица/
    Моят въпрос е:

Полу4их миналата година постоянно резиденство,взех и теста,-трябвали да из4акам 1 та год,от датата на резиденството или мога и преди това да кандидаствам за гражданство и паспорт?

Колко месеца мога да отсъствам/да бъда извън Кралството/3 или 6,без да загубя правото си да кандидатствам евентуално след навършването на година?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    мадлена съветва първо да се кандидатства за постоянно местожителство, а после за гражданство. причината- първата апликация е безплатна,може да ти изискват допълнителни документи, да те мотаят, но това няма да ти струва нищо. докато, ако кандидатстваш направо за гражданство, може да ти откажат заради нещо дребно, и гориш със сумата, която си заплатил.
    Благодаря много за съвета! Може би наистина ще трябва пърево да кандидатствам за перманент резиденс.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря много за съвета! Може би наистина ще трябва пърево да кандидатствам за перманент резиденс.
    Притежаването на документ за PR не гарантита изпълнението на времевите изисквания за натурализация. Пак ще ги доказваш отсъствията.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А ако датите не са точни могат ли да ти откажат на базата на това-при положение че не ми се събира повече от 30 дни отсъствие за година
    Животът не се мери с броя на вдишванията,а със миговете които ни остават без дъх

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Римана;574200]
    Цитирай Първоначално написано от Piter Виж мнението

здравеи,Мадлена/не е лесно да търся буквите на кирилица/
    Моят въпрос е:

Полу4их миналата година постоянно резиденство,взех и теста,-трябвали да из4акам 1 та год,от датата на резиденството или мога и преди това да кандидаствам за гражданство и паспорт?

Колко месеца мога да отсъствам/да бъда извън Кралството/3 или 6,без да загубя правото си да кандидатствам евентуално след навършването на година?
    зависи какъв точно период си доказвал за постоянното жителство....
    по принцип когато кандодатстваш за перм резидънс се гледа периода от момента на разглеждането и 5 години назад.
    примерно ако кандодатсваш май 2012 и си получиш апликацията септември 2012 - периода ти който е квалификационен е сепштември 2007 до септември 2012. обаче ти може да си дефакто упражнявал съюзно право от януари 2007, но просто да си канддатствал през май 2012. когато кандидатстваш за гражданство, ако искаш да използваш синята си карта (перм резидънс) като доказателство за това изискване, то тогава най-ранната дата на която можеш да кандидатстваш за натурализация би била септември 2013. ако обаче примерно си си упражнявал съюзното право още от януари 2007, то тогава можеш пак да кандидатстваш без да чакащ една пълна година от издаването на перм резидънс, обаче трябва да докажеш упражняването на съюзно право от януари 2007 до септември 2007, защото то нее било разглеждано когато са ти дали перманент езидънс

оффф незнам изобщо дали разбра какво написах.....
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

19. БЛАГОДАРЯ Stanley9 thanked for this post
    The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Бих искал да попитам ако българка се омъжи за друг българин с Бритиш гражданство, доколкото разбрах от постове тук, трябва да живее тук 5 години и след това да поиска натурализация?
    Въпросът ми е- трябва ли тя да заплати натурализацията-доколкото виждам цената е около 800 паунда?
    И още нещо- нейно дете, което е българче, от предишен брак- кога и с каква форма кандидатства за перманент резиденс и после за гражданство?
    Благодаря на отговорилите предварително?
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря,не е много ясно
    -аз кандидаствувах на 03/2012/е приложени документи,вкл.от 01/2007/ но полу4их картата 08/2012/
    според теб ако не из4акам едната година/до 08,2013/6те трябва да да доказвам периода 01/2012 до 08/2012/?и с какви документи освен с ПР картата,????

Старо куче
    Post Thanks / Like

Едно леко забъркване идва от това че за документ за PR са необходими 5 години (в общият случай), не се искат пари и не се иска тест. За натурализация се иска 5 (+1) години, пари и тест. Разлика има и в изискаванията за отсъствия в 5те години. В конкретният случай (твоя) най-вероятно с покриването на условието за отсъствия при PR покриваш и тези за натурализация (най-вероятно за всички самонаети), но не е сигурно за всички случаи. PR е необходим и достатъчен като доказателство за право на неограничено пребиваване (изискващо се при натурализация), но не е достатъчен като доказателство за изпълнение на времевите изисквания за натурализация.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tegmentum Виж мнението
    Бих искал да попитам ако българка се омъжи за друг българин с Бритиш гражданство, доколкото разбрах от постове тук, трябва да живее тук 5 години и след това да поиска натурализация?
    Въпросът ми е- трябва ли тя да заплати натурализацията-доколкото виждам цената е около 800 паунда?
    И още нещо- нейно дете, което е българче, от предишен брак- кога и с каква форма кандидатства за перманент резиденс и после за гражданство?
    Благодаря на отговорилите предварително?
    Такса за натурализация заплащат всички, независимо каква националност имат и дали са от ЕС или не. Виж комбинираните такси: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...ality-fees.pdf

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Такса за натурализация заплащат всички, независимо каква националност имат и дали са от ЕС или не. Виж комбинираните такси: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...ality-fees.pdf
    Благодаря Мила!
    А как се процeдира с дете от предишен брак, което е с Бг гражданство?
    Заедно с майката ли трабва да подаде, или става и по-късно?
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

Нов потребител
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

И мен това с датите ме валнува (за влизане и излизане в страната)...има ли някой представа ако не са савсем точни би ли било проблем?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

самонаети?,а работе6тите по договор?
    и какви са времевите изисквания според теб?това за 5 и 1е така
    ,но ме интересува колко време е разре6ено да отсъствува6 ,за да ти са за4ита година/като ПР/ и си
    ре6ил да кандидатствува6 за натурализация и паспорт

Старо куче
    Post Thanks / Like

Директивата не прави разлика между самонает и нает. Разликата е в това че на самонаетия счетоводителите така му правят документите, че отпуските (евентуалните отсъствия) му са минимални и се вписва в изискванията. Които не са според мен, а са ясно дефинирани в 2004/38. PR си го придобиваш и без да кандидатстваш за документ, и без да кандидатстваш за натурализация и паспорт.

3. Непрекъснатостта на пребиваването не се влияе от временни отсъствия, ненадвишаващи общо шест месеца на година, или от отсъствия с по-голяма продължителност за отбиване на задължителна военна служба, или от едно отсъствие от максимум дванадесет последователни месеца поради уважителни причини като бременност и раждане, тежко заболяване, следване или професионално обучение или командироване в друга държава–членка или в трета страна.

homemover Аватара на bunkov
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dolphin Виж мнението
    И мен това с датите ме валнува (за влизане и излизане в страната)...има ли някой представа ако не са савсем точни би ли било проблем?

Ами ако пътуванията са в EU няма как да се помнят точни дати 5 години назад,особено в случай като моя примерно.Аз сега подадох за PR и ще тествам discretiona im за изключения ot отсъствия,понеже последните две години имам по повече от 180 дни out of UK,и незнам...Причините съответно са такива каквито те би трябвало да толерират.Предполагам тук няма моряаци подаващи за PR да ми кажат от собствен опит.Но като правило отсъствия до 90 дни на година,въобще не би трябвало да им обърнат внимание.Вече ако са повече може да се зачетете в правилата им.
    кАжи честно!

Старо куче
    Post Thanks / Like

За моряците важат едни други правила дифинирани в други директиви, но се прави връзка както със сроковете по 2004/38, така и с тези за данъчното и осигурително облагане, здравно застраховане. За теб ще има значение под какъв флаг си плавал, компанията наемател и къде си си запазил обичайното пребиваване (семейство, дом, основни парични трансфери...).

30. БЛАГОДАРЯ bunkov thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

За6то пак по старому /имам предвид изискванията на имиграционния закон,които не приложим ве4е за БГ/говорим за 3 месеца?
    И ако приложа картата за ПР от2012,какво друго освен формата и сертификата за теста 6те изискват?аз като 4ета маи не виждам друго,права ли съм

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Натурализация и ILR
    От muse във форум Британско поданство
    Отговори: 31
    Последно мнение: 23-04-2011, 13:54
  2. Натурализация
    От Edna във форум Британско поданство
    Отговори: 22
    Последно мнение: 02-07-2010, 20:11
  3. ИЛР или Натурализация
    От dyavolo във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 18
    Последно мнение: 27-02-2010, 07:46
  4. Документи за натурализация
    От Chikone във форум Британско поданство
    Отговори: 48
    Последно мнение: 03-12-2009, 22:05
  5. натурализация
    От the game във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 07-10-2007, 18:46

Отметки

Правила за публикуване