Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 38 от общо 38

Тема: Council Tax

Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Council Tax

Кипарис, защо българина те регистрира за сметките за ток, газ и пр? Това е трябвало да си го направиш сам. Когато се обаждаш за сметки ти искат лични данни и едва ли не българинът се е представил за теб. Това ми се вижда леко нередно.
    Как така караш хората да се представят за теб?!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krastavica Виж мнението
    Кипарис, защо българина те регистрира за сметките за ток, газ и пр? Това е трябвало да си го направиш сам. Когато се обаждаш за сметки ти искат лични данни и едва ли не българинът се е представил за теб. Това ми се вижда леко нередно.
    Как така караш хората да се представят за теб?!
    Много просто-незнам толкова добре езика за да се справя с разни термини при регистрация.

Днес ще ходя в общината и ще ви информирам какво се случва.
    Благодаря на всички за съветите най-вече на Мила

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Council Tax

[QUOTE=Мила;611215]Банд D или какъвто и да е зависи от адреса на имота - виж тук. Не зависи от това, каква част от имота наемаш.

Погледнах в линка-банд "D"
    Аз се регистрирах да си плащам таксата защото и хабер си нямах,че това е цял имот.
    Апартамента който наемам е с отделен вход и в договора ми пише адрес,номер, пост код,флат 1
    Указа се ,че флат 1 просто няма.
    Последно редактирано от Кипарс : 19-12-2013 на 08:16

Post Thanks / Like

Остава да се разбереш с хазяина си. Кажи му че си съгласен да плащаш 1/3 от таксата, но другото да си го покрива. Натисни го да прехвърли сметката на негово име и ти да му даваш парите.
    А погледнал ли си колко електромера има в къщата, колко газ метъра?
    Ако сметките за газ и ток вече са на твое име нали се сещаш, че като се нанесат други наематели по "апартаментите" отговорността остава пак твоя. И 15 човека да впишеш в последствие в сметките, ти винаги оставаш титуляра.
    Съветвам те да прехвърлиш всички сметки на името на собственика на имота.
    Същото важи и за водата.
    Прегледай си договора за домашен тел и интернет.
    Като се изнасяш не забравяй да канселираш всички сметки на твое име.
    Също като се изнесеш си направи редайрекшън на пощата за поне 6 месеца, за да видиш дали все още идват някакви сметки на твое име.
    Докато не научиш езика и разчиташ на други хора да говорят от твое име, всеки ще може да те клатурка!
    Това всичко най-добронамерено!
    Последно редактирано от krastavica : 19-12-2013 на 11:29

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Council Tax

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    Оф , до мене ли опря за съвет ....
    Та - както са ти казали - кансъла е фърст поинт ъф контакт , обаче ето как стоят нещата - когато една къща в дадена зона се преустройва и разбива на флатове вътре, в регистъра на кансъла се заличава къщата с референтния номер като имот и се появяват хикс на брой нови имоти (т.е. всеки появил се флат се смята за нов имот със собствен референтен номер) и всеки от тях е в същия кансъл такс банд, в който е била цялата къща ( и респективно - плаща същата кансъл такса като съседните къщи). С други думи - ако съседната до теб къща не е разбита на флатове и плаща 900 паунда на година, след като си разбиеш твойта къща на флатове, всеки ще плаща по 900 паунда, защото във всеки флат може да се нанесе по едно домакинство и всяко от тях ще прави толкова боклук и ще ползва толкова общински ютилити , колкото и единственото домакинство в съседната къща. Има сайтове на които по пощенския код можеш да провериш дали флата се води като отделен имот в къщата, ама и да се , и да не се - все тая . Това за което можеш да получиш отстъпка е за сингъл окюпанс(т.е.-че си единствен обитател на имота) след подаване на молба за отстъпка.
    Search for your Council Tax band
    Това не се ли отнася, когато различните апартаменти са собственост на различни хора?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Council Tax

Мила, няма значение дали са на различни хора или не. Те се водят вече различни пропъртита. Ако един собственик има 3 апартамента, дължи 3 такси.
    Дали обаче таксата за 3 апартамента е еднаква с таксата на съседната къща, не знам.
    В смисъл че таксата се изчислява и според размера на жилището.
    Ако разделиш една къща на флатове, тя не си увеличава размера. Създават се обаче различни домакинства.
    В смисъл ако съседната къща е едно домакинство и плащат да кажем 100 кинта на месец, то разделената на апартаменти може би ще е по 60 на апартамент.
    Предполагам зависи от броя на стаите, когато се пререгистрира като нови отделни имоти.

7. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Council Tax

Мила, няма значение дали са на различни хора или не. Те се водят вече различни пропъртита. Ако един собственик има 3 апартамента, дължи 3 такси.
    Дали обаче таксата за 3 апартамента е еднаква с таксата на съседната къща, не знам.
    В смисъл че таксата се изчислява и според размера на жилището.
    Ако разделиш една къща на флатове, тя не си увеличава размера. Създават се обаче различни домакинства.
    В смисъл ако съседната къща е едно домакинство и плащат да кажем 100 кинта на месец, то разделената на апартаменти може би ще е по 60 на апартамент.
    Предполагам зависи от броя на стаите, когато се пререгистрира като нови отделни имоти.
    Демек, излиза, че това, което аз съм му обяснила, е валидно само ако отделните наематели, да кажем, наемат само стаи, а не апартаменти? Т.е. ако една къща се раздели на апартаменти, край - вече каунсила си прибира троен и петорен размер на council tax-а. Според trakon, при разделянето на флатове, ако къщата е била с банд, за който се плащат 100 на месец и се раздели на флатове, всеки ще плаща по 100 на месец, защото жилището остава в същия банд, а не по 60 примерно или по по-малко.

С други думи, излиза, че понеже е наел флат, а не стая, човекът ще си плаща целия данък като поп и няма какво да направи... Хмм... Сори, Кипарс, май не съм ти била много полезна, съветът ми е приложим само ако наемаш стая, а не апартамент. То може да се получи сериозно увеличение на наема,в твоя случай, аз бих се огледала за аналогични имоти...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Council Tax

Мила, права си и не...
    При пререгистрация на имот се преизчислява банда му. Така че новата кансъл такса няма нищо общо със старата.
    Какво се е случило тук - един пакистанец купува къща, дели я на "апартаменти" ,защото така бил взел по-голям наем.

Дали той или някой друг е свирнал на общината ( може да е мислел да регистрира отделни апартаменти и да се д отказал, като е разбрал за данъците).
    За това от Общината са дошли на проверка к той е махнал вратите.
    Ако раздели на апартаменти, плаща отделно 3 кансела, 3 сметки за вода. Трябва да плати на Нешънъл грид за 3 газомера, 3 електромера и пр.
    Та въпросния пакистанец му е станало тъжно.
    Нашето момче обитава част от шеъруер хаус, с отделен вход.
    Не искам да обяснявам какво в Лондон се нарича студио флат, но мисля ме разбрахте всички.
    В съседство преди година имаше едно момиче българка, като ми обясняваше как в същата къща като нашата имало 3 апартамента и бях пред припадък.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Кипарс Виж мнението
    ...и като се разрових в нета видях,че моята такса е с банд "D" което значи че е на целия имот....
    Е, след като са те писали, че си наел цялата къща вземи си вкарай квартиранти на горните два етажа.
    Не поглеждай с гняв назад.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Council Tax

Мила, права си и не...
    При пререгистрация на имот се преизчислява банда му. Така че новата кансъл такса няма нищо общо със старата.
    Какво се е случило тук - един пакистанец купува къща, дели я на "апартаменти" ,защото така бил взел по-голям наем.

Дали той или някой друг е свирнал на общината ( може да е мислел да регистрира отделни апартаменти и да се д отказал, като е разбрал за данъците).
    За това от Общината са дошли на проверка к той е махнал вратите.
    Ако раздели на апартаменти, плаща отделно 3 кансела, 3 сметки за вода. Трябва да плати на Нешънъл грид за 3 газомера, 3 електромера и пр.
    Та въпросния пакистанец му е станало тъжно.
    Нашето момче обитава част от шеъруер хаус, с отделен вход.
    Не искам да обяснявам какво в Лондон се нарича студио флат, но мисля ме разбрахте всички.
    В съседство преди година имаше едно момиче българка, като ми обясняваше как в същата къща като нашата имало 3 апартамента и бях пред припадък.
    То това хубаво, ама какво да прави човекът - какъв съвет ще му дадеш?
    Артуре, аз бих използвала същия аргумент пред хазяина - не знам дали ще хване дикиш (щото излиза, че не е баш така), ама бих опитала със сигурност

Post Thanks / Like

По-горе съм писала, единствено да се разбере с хазяина си и да му прехвърли сметките. Ако не, изнася се и закрива сметките.

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Flight Level 600
    Post Thanks / Like

Трудно е да се даде съвет, когато не разполагаме с посткода и конкретните факти за имота, а само с трънки и глогинки. Може би най-важното в случая е да се изясни дали имота който наема е признат като отделен от кансъла и с отделни електромер и вода или не. Ако е, то къщата трябва да разполага най-малко с два електромера -един за флата и един за останалите помещения които стоят заключени. В такъв случай всичко е наред, обаче кансъл таксата на флата в началото пак ще бъде голема като за цяла къща и в същия кансъл такс банд. Това е така, защото след разбиването на къщата на флатове кансъла не преизчислява автоматично банда, защото не разполага с такива правомощия, а те са делегирани на VOA ( Valuation Office Agency ). За да се преизчисли банда , искане дo VOA може да подаде собственика който преустройва имота или искане може да подаде наемателя на флата отговорен за плащането на тая кансъл такса. Това че флата е по-малък от цяла къща обаче не значи че таксата му ще стане непременно по-ниска, защото банда се определя върху паричната стойност на имота, приравнена по таблица назад към 1991-ва. При някой по-ефтини къщи след като се разбият на флатове оценката на един флат е такава каквато е била оценката на цялата къща преди това, т.е. - подавате документи до ВОА
    What to do if you disagree with your council tax banding (England) - VOA , те идват, оценят и така...
    Всичко това при положение, че човека е наел флат ( т.е. -има такъв признат от общината като отделен от къщата имот) Ако обаче няма признат флат в общината с отделен електромер и вода, то човека е в ситуация да наема помещение в обща къща. В такъв случай трябва да се отрегистрира от плащане на ток и кансъл такса и да променят договора с ландлорда така че, ландлорда да плаща всички сметки, а наемателя да покрива своята част от тях като част от наема вписан в договора.
    You can learn to do anything you put your mind to

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Flight Level 600
    Post Thanks / Like

Ко става, да не се премести в къща без интернет?
    You can learn to do anything you put your mind to

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Council tax help
    От Hellblazer във форум Общ форум
    Отговори: 29
    Последно мнение: 14-04-2011, 17:29
  2. Council Tax
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 05-05-2010, 19:15
  3. Council Tax
    От armoran във форум Студенти
    Последно мнение: 16-04-2009, 13:54
  4. Ex-council property и отдване на жилище под наем на council.
    От lordm във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Последно мнение: 18-02-2006, 17:20

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops