Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Нов потребител Аватара на Jifko
    Post Thanks / Like

Smile Студент с приятелка с дете - въпроси?

Здравейте,

казвам се Живко,

предстои ми януари месец да започна обучението си в MONT ROSE COLLEGE в Източен Лондон. Кандидатствах за студентски заем пред Стюдънт Лоан Къмпани за студентски такси плюс Майнтенънс лоан, с който да си покривам част от разходите. Бях одобрен,тъй като имам постоянен адрес в Лондон.

Имам дете на 7 месеца,живея с майка му на семейни начела, но нямаме брак. Искам да ги взема с мен. И аз, и приятелката ми имаме NIN, тъй като сме ходили по студентски бригади 4 поредни години.

Въпросът ми е: Откъде да започнем?

Какъв статус ще е най-добре приятелката да придобие?

Добре ли е да сключим брак?

За какъв вид помощи можем да кандидатстваме при положение, че аз в началото все още няма да имам работа,а тя получава майчинство от България?

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	DSC05058.JPG
Разглеждания:	745
Размер:	3,05 МБ
ID:	5528

Ще ви бъда благодарен ако погледнете този документ и ми кажете дали този Tax reference number е всъщност моят UTR?

За момента тези въпроси ми се въртят в главата.

Благодаря предварително.
    ПОМОГНИ СИ САМ, ЗА ДА ТИ ПОМОГНЕ И ГОСПОД.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Моля за съвет!

Не си от един ден на острова, пък и той все още е в ЕС, вие сте с БГ папспорти (нали?) и не на последно място, ей, все пак този остров е цивилизован и се има за демократичен и социален, така че няма какво да питаш, а се хвърляй (не в Темза) а напред. Дано някой ти отговори, но аз не бих се възприемал като Петкан чакащ Робинзон да благоволи да ми даде някакъв статус. Успех!

3. БЛАГОДАРЯ Jifko thanked for this post
    Post Thanks / Like

Здравейте,

не съм за първи път на острова,но преди това съм работил сомо във ферма и не са ми ясни някои неща за живота извън фермата.

Мисълта ми е - от къде да започнем - да я регистрирам ли като селф емплойд заради помощите или няма нужда, как ще е най-добре да постъпим Та те така

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Как е най-добре да постъпиш, ще трябва да решиш сам.

Ето някои общи положения:
    Във Великобритания българите и румънците все още нямат пълен достъп до трудовия пазар, т.е. не могат лесно да бъдат наемани на работа, могат свободно да развиват собствен бизнес.

В този форум можеш да прочетеш какви са ограниченията, поне до края на 2013-та година и за възможностите, които имат българите дотогава:

Общо четиво: Работен статут и Документи

Ако ти си със статут на студент и приятелката ти е съпруга, може да кандидатства на основание на твоя статут за син регистрационен сертификат (синя карта) за пълен достъп до трудовия пазар. Проблемът е, че минават доста месеци, докато извадите каквито и да са карти...

Аз се съмнявам с пристигането си да имате право на каквито и да било помощи, както подозирам, че предполагаш, но можеш да разгледаш този калкулатор (има и доста други в интернет) и да видиш дали отнякъде няма да изскочи зайчето. Ако майката получава детски в България, няма да може да ги получава тук, трябва или да ги спре в БГ, или няма смисъл да подава тук, защото се проверява по служебен път.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ Jifko thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Студент с приятелка с дете - въпроси?

Здравейте,

продължавам темата,тъй като имам още въпроси. Аз вече съм студент и усвоих студентския заем,предстои да взема приятелката ми заедно с детето ми. Както бях казал тя има НИН,според Вас какво ще е най-добре да направим - да регистрираме като селф имплоид и да аплайваме за уърк такс кредит или да я регистрираме за Job seeker alowance ? Тя няма да може да работи тъй като ще се грижи за детето. А дали може да се регистрира като Нанни в Хоум офис,защото аз имам право на помощ за Нанни, но трябва да е регистрирана в Хоум офис?

Много благодаря предварително.

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Jifko Виж мнението
    Здравейте,

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	DSC05058.JPG
Разглеждания:	745
Размер:	3,05 МБ
ID:	5528

Ще ви бъда благодарен ако погледнете този документ и ми кажете дали този Tax reference number е всъщност моят UTR?

За момента тези въпроси ми се въртят в главата.

Благодаря предварително.
    Живко-не мога да помогна, но искам само да вметна........този НИН дето се вижда на снимката не ми се вижда читав, брат.....виждал съм доста такива номера те започват с 2 букви и завършват с една, а по-средата има 6 цифри .......дано да бъркам ама да не стане инфекция......иначе успех с ученето и не бързай да взимаш жената и бебока още( Просто съвет))
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vaskolini Виж мнението
    Живко-не мога да помогна, но искам само да вметна........този НИН дето се вижда на снимката не ми се вижда читав, брат.....виждал съм доста такива номера те започват с 2 букви и завършват с една, а по-средата има 6 цифри .......дано да бъркам ама да не стане инфекция......иначе успех с ученето и не бързай да взимаш жената и бебока още( Просто съвет))
    Прав си. NIN на тази снимка не е постоянен. Това е някакъв временен номер, който се издава при липса на постоянен такъв, а е започната работа. Временните са именно във формат 2 цифри, буква, 5 цифри.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ако ти си фул тайм студент нямаш право на JSA -ако с приятелката ти не сте женени, без синя карта и тя не може да кандидатства за никакви помощи. А ти с каква карта си? какъв ти е статута изобщо?
    https://www.gov.uk/browse/benefits

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Thanks / Like

Здравейте,

да това е временния ми НИН отпреди 3 години,въпроса там беше за Такс референс номера дали се ползва като УТР,но аз вече разреших този проблем.

Аз чакам да ми бъде издадена жълта карта,инак в момента съм селф емлойд,имам УТР.
    Сигурни сте,че без синя карта приятелката ми не може да аплайва поне за JSA?
    Тя има НИН,ако и извадя УТР поне за Уърк Такс креди не може ли да аплайне?

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

уъркинг такс кредита е за работещи- сам човек поне 16 часа, а двойка минимум 24 часа на седмица.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

можеш да кандидатстваш за чайлд такс кредити заради детето

двамата общо имате над 24 часа работене за седмица като поне единия над 16, ще можете да вземате и уъркинг

и двата бенефита ще ви ги отпуснат след една година като пари, ако кандидатствате сега, и в продължение на тази година през два три месеца ще се налага да пращате разни работи на данъчните и доста вероятно ще се наложи и на трибунал да ходите, докато ви ги дадат

jsa най вероятно ще ви бъде отказан защото тя няма да отговаря на хабичуъл резидънс теста, ама пробвайте. самия хабичуъл резидънс тест е незаконен според ЕС законите. вместо това ЕС иска да въведе един общ тест за всички държави, ама не му знам изискванията.

ако сте късметлии jsa ще ви бъде отпуснат след няколко месеца, като ще имате поне един отказ със сигурност (който ще трябва да обжалвате)

същата работа е и за хаузинг бенефита. чакане и нерви

успех и приятни мигове с уелфеър системата на УК ти желая
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпроси относно живота на един студент в Англия.
    От HEPBAKA във форум Образование в UK
    Отговори: 20
    Последно мнение: 02-02-2017, 19:21
  2. Последна година студент в UK ..... въпроси
    От 30f400 във форум Работа в UK, докато учите
    Отговори: 8
    Последно мнение: 11-05-2013, 07:53
  3. Жълта карта за Студент-Въпроси
    От mihi76 във форум Студенти
    Отговори: 18
    Последно мнение: 29-10-2011, 13:17
  4. търся приятелка за кафе