Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 4121314
Резултати от 326 до 346 от общо 346
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Цитирай Първоначално написано от gondoro Виж мнението
    Тоест не мога да отида и веднага да подам за смяна на книжка ?!
    Във формата която попълваш за смяна на книжката, има една декларация която подписваш, че данните които си предоставил са верни, и че носиш наказателна отговорност ако послъгваш . На практика, много хора ( вкл. и аз) са си сменили книжката на първата седмица/месец след като са пристигнали. Вече сам си преценяваш как да процедираш. Едно от приложенията на смяната на книжката е да ти послужи като доказателство за адрес, което в началото, и не само, че ти бъде искано на много места ( банката, за да си откриеш банкова сметка, агенция за работа , за да те регистрират и др.)

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Тоест не мога да отида и веднага да подам за смяна на книжка ?!
    Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    По принцип не, ама на практика - да !
    МОЖЕШ да подадеш - и по принцип, и на практика. Но няма гаранция, че ще ти я сменят.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моята я смених преди месец - получих си новата след седмица. Платих с чек.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

За да платиш с чек трябва да имаш банкова сметка нали така ?!
    А за банкова сметка ти трябва доказателство за адрес, аз за това питам дали мога да си сменя книжката след като отида веднага в UK, за да позлужи както доказателство за адрес, както е написал по-горе колегата.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

За да платиш с чек трябва да имаш банкова сметка нали така ?!
    А за банкова сметка ти трябва доказателство за адрес, аз за това питам дали мога да си сменя книжката след като отида веднага в UK, за да позлужи както доказателство за адрес, както е написал по-горе колегата.
    Може приятел/познат да плати с чек вместо теб

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

6. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Може приятел/познат да плати с чек вместо теб
    Може и непознат - стига да се съгласи.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Град
    Cambridge
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Ако е възможно да проверите дали правилно съм попълнил формата D2 :

Цел на подаване на формата : Подмяна на UK шофьорската книжка поради скоро изтичащ срок през Август 2017г.
    Заедно с валидността на книжката ще си сменя и адреса. Ще им изпратя и актуална снимка.

На 37 години съм, имам UK категории B,B1,C,C1,f,k,p. Нямам нарушения и не страдам от заболявания на очите и други подобни описани във формата D2,.

Имам следните въпроси :
    В секция 2 ( Your details):
    - Необходимо ли е в графа „ If any of your personal details above have changed since your last licence was issued please give the previous details below” – да попълня стария си адрес отпечатан върху книжката която ще сменям?

- Пак там, необходимо ли е да попълвам „Country you were born” и „ What date did you come to live in the UK” при положение, че предишният път съм ги посочил?

-Частта Official use only”се попълва от служител на DVLA

Имам хартиена форма която ми дадоха при предишното изваждане на книжката ( Counterpart Driving Licence). Трябва ли да изпратя и нея?

Документи които ще им изпратя:
    1. Старата книжка
    2. D2 формата
    3. Снимка
    4. Чек

Прилгам снимки на попълнената от мен форма

D2-2 popylneni.jpg
    D2-1 popylneni.jpg

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз мисля, че платих с пощенски ордер.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

10. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

В пощата може да се плати с пощенски ордер т.е. плащаш кеш и те ти дават една бележка която описваш (номера й) и слагаш в плика заедно с книжката и личната си карта . Таксата за смяна на книжката е 43 паунда, такса за пощенския оредер е 5,85 паунда и първа класа (това ако искаш, но можеш да си следиш кога и къде е пратката) струва още 6.40 т.е. общо отива 55-56 кинта.

12. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, jhoro thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    В пощата може да се плати с пощенски ордер т.е. плащаш кеш и те ти дават една бележка която описваш (номера й) и слагаш в плика заедно с книжката и личната си карта . Таксата за смяна на книжката е 43 паунда, такса за пощенския оредер е 5,85 паунда и първа класа (това ако искаш, но можеш да си следиш кога и къде е пратката) струва още 6.40 т.е. общо отива 55-56 кинта.
    Това, за special delivery според мен не е ако искаш, а направо задължително. Иначе - спестяваш малко пари, но ако ти потурчат пашапорта - ще станеш пишман.

14. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fencho Виж мнението
    Здравейте,
    Ако е възможно да проверите дали правилно съм попълнил формата D2 :

Цел на подаване на формата : Подмяна на UK шофьорската книжка поради скоро изтичащ срок през Август 2017г.
    Заедно с валидността на книжката ще си сменя и адреса. Ще им изпратя и актуална снимка.

На 37 години съм, имам UK категории B,B1,C,C1,f,k,p. Нямам нарушения и не страдам от заболявания на очите и други подобни описани във формата D2,.

Имам следните въпроси :
    В секция 2 ( Your details):
    - Необходимо ли е в графа „ If any of your personal details above have changed since your last licence was issued please give the previous details below” – да попълня стария си адрес отпечатан върху книжката която ще сменям?
    Да,правилно си попълнил

- Пак там, необходимо ли е да попълвам „Country you were born” и „ What date did you come to live in the UK” при положение, че предишният път съм ги посочил?
    Не е необходимо
    -Частта Official use only”се попълва от служител на DVLA
    Да
    Имам хартиена форма която ми дадоха при предишното изваждане на книжката ( Counterpart Driving Licence). Трябва ли да изпратя и нея?
    Изпращаш и нея
    Документи които ще им изпратя:
    1. Старата книжка
    2. D2 формата
    3. Снимка
    4. Чек
    5.Counterpart Driving Licence

16. БЛАГОДАРЯ fencho thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! fencho liked this post
    Нов потребител
    Град
    Cambridge
    Post Thanks / Like

Благодаря много за отговора!

P.S: Имам сканирана непопълнена Форма D2 заедно с втория лист с инструкциите за попълване. Ако е небоходимо, мога да ги кача във форума.

Нов потребител
    Град
    Cambridge
    Post Thanks / Like

Благодаря много на Musi за отговора!

P.S: Имам сканирана непопълнена Форма D2 заедно с втория лист с инструкциите за попълване. Ако е небоходимо, мога да ги кача във форума.

Post Thanks / Like

Благодаря много на Musi за отговора!

Няма нужда ,пращай и успех

Нов потребител Аватара на eneiii
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Ако се прибера на БГ да изкарам С+Е категория после как ще си я включа в английската книжка ? По скоро требва ли като я изкарам да си извадя пак БГ книжка и после пак да дойда тук и пак да я сменя с английска ? То требва да мина и нов СРС курс за С+Е и от там нова СРС карта която пък нема да ми дадат ако не съвпадат номерата с БГ книжката която в момента е английска ! Това със съвпадането на номерата го има само в БГ тая простотия както и това ,че за С и С+Е требва да караш отделни курсове . Тукашните са направо със СРС карта за С и С+Е без значение дали имаш клас 1 или 2 !

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Точно както сам си го написал - подчертаното. Само една корекция - първо ще смениш британската за бъбгарска, после ще запишеш курса, после - нова БГ с категория/ите, после СРС, и чак тогава - нова бритиш. Sorry!
    към bmwww - за колко време смениха UK->BG книжка, че и аз отивам към същата процедура ? И по принцип цялата процедура колко време ти отне?
    Още един въпрос - имам изкаран CPC за C - за C+Е наново ли трябва да минавам CPC или е някакво друго - щото доколкото знам са два типа CPC-тата - за товари и за пътници?

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Празници са, ядене, пиене, лежане и който има сили за е..... и те така. Ама викам дай да свърша нещо полезно, така и така скоро може да ми потрябва. Изтеглих си форма D777B (DL) иначе казано Application for a digital tachograph driver card. Попълних първото поле ; What are you applying for? а именно a first digital tachograph card and I have a GB driving license. От там ме праща на секция 2 и 3 и там леко зациклих, та викам да попитам.
    Искат ми: - 1. Your GB digital tachograph card number ( if you know it)
    2. Your GB driver number ( if you know it)

Та питането ми е: Първото,ясно какво е,но при положение че до сега съм нямал, просто го оставям непопълнено, нали?
    Второто не ми е ясно какво е. Номера на GB шофьорската книжка ли е или нещо друго.

След това ми е ясно, имена, адрес, и-мейл и подпис. То буквално се попълва за 2 мин.......... при условие че знаеш какво точно да попълниш .

Благодаря предварително на отзовалите се и Весели празници на всички!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Хо-хо-хо!!! Гледам и не вярвам на … ушите си.
    Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Искат ми: - 1. Your GB digital tachograph card number ( if you know it)
    2. Your GB driver number ( if you know it)
    Та питането ми е: Първото,ясно какво е,но при положение че до сега съм нямал, просто го оставям непопълнено, нали?
    Второто не ми е ясно какво е. Номера на GB шофьорската книжка ли е или нещо друго.
    Амчи те са ти го написали хората - и първото, и второто (ако можеш даа четеш, разбира се)!
    Правилно се досещаш и за двете. Първото е номера на бритиш тахокартата, а второто - номера на бритиш СУМПС. Оставяш полетата празни, ако:
    1. си нямал досега;
    2. имал си, но не знаеш въпросния номер!

Ho-ho-ho!!! Merry Christmas!

23. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравеите, на 01.11.2018 си смених БГ книжката с англиска. Малко преди да я сменя се записах в БГ да изкарам C категория и да я добаве в англиската (прецакаха ме, не става ). Явих се в БГ на испит взех го, подадох за нова БГ книжка с вписана C категория, всичко ок, казаха ми след месец за книжката. Отивам днес и ми казват, че трябва да имам отседналост 6 месеца в БГ, не ми дадоха книжката, трябва да минат 6 месеца от издаване на Англиската. Яко прецакване  Сега Май месец като си взема БГ книжката и подам веднага за Англиска, дали ще ми я сменят или пак ще искат 6 месеца от датата на издаване на БГ книжката.

Благодаря !

25. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от snm84 Виж мнението
    Здравеите, на 01.11.2018 си смених БГ книжката с англиска. Малко преди да я сменя се записах в БГ да изкарам C категория и да я добаве в англиската (прецакаха ме, не става ). Явих се в БГ на испит взех го, подадох за нова БГ книжка с вписана C категория, всичко ок, казаха ми след месец за книжката. Отивам днес и ми казват, че трябва да имам отседналост 6 месеца в БГ, не ми дадоха книжката, трябва да минат 6 месеца от издаване на Англиската. Яко прецакване  Сега Май месец като си взема БГ книжката и подам веднага за Англиска, дали ще ми я сменят или пак ще искат 6 месеца от датата на издаване на БГ книжката.

Благодаря !
    Аууу,това са нови неща
    Тук до сега не е имало проблеми,но в апликацията е записано,че се искат 180 дни престой за да се смени книжката
    Не се знае и след Брексит има/няма ,какво ще стане
    Благодаря за информацията,ще е от полза
    Дръж в течение и пиши какво е станало натам

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от snm84 Виж мнението

Благодаря !
    В кой град в България се случва това? Питам, защото един мой познат неотдавна си добави категория по същия механизъм в България, сега си сменя книжката за британска отново.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В София. Пак ходих до Кат и пак същото 6 месеца трябва да имам в Бг.Пиши да кажеш дали е имал проблем при смяната на бг книжката с английска.
    Благодаря!

29. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 4121314

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смяна на БГ шофьорска книжка категория В с британска такава.
    От musi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 246
    Последно мнение: 09-05-2018, 07:23
  2. бг шофьорска книжка или английска
    От deijei във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 12
    Последно мнение: 09-08-2012, 21:19
  3. Отнета английска шофьорска книжка
    От Varna във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 24
    Последно мнение: 04-09-2011, 21:17
  4. При смяна на БГ шоф.книжка за ЮК такава изискват ли медицинско ?
    От frendy във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-05-2011, 20:56
  5. англииска шофьорска книжка и точки
    От Naughty във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-04-2007, 22:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове