Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 14 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 346
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Здравейте! Искам да попитам след смяната на БГ шофьорска книжка и получаването на УК , мога ли да подам заявление за изгубена в България и да си взема и българската , така че да бъда с две. Доста хора и приятели разтягат този въпрос.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Цитирай Първоначално написано от svileng Виж мнението
    Здравейте! Искам да попитам след смяната на БГ шофьорска книжка и получаването на УК , мога ли да подам заявление за изгубена в България и да си взема и българската , така че да бъда с две. Доста хора и приятели разтягат този въпрос.
    A защо са ти две??? Дай ни жокер???))
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Не.DVLA уведомява КАТ за издаването на UK шофьорска книжка-EU сме,всичко е свързано и се проследява.Ако искаш да ти се издаде БГ книжка трябва да представиш /дадеш UK такава в България.
    Би ли казал защо са ти две книжки?Какъв терикатлък пак е измислил Бай Ганьо?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

4. ХАРЕСВАМ! rumi_066 liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Не можеш.....БГ книжката се изпраща обратно в КАТ..ако искаш БГ книжка , даваш УК и си вземаш БГ...иначе номера минаваше допреди няколко години, когато такива като мен и по старите емигранти минаха изпит и тук за УК книжка и се оказахме с БГ и с УК.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Не можеш.....БГ книжката се изпраща обратно в КАТ..ако искаш БГ книжка , даваш УК и си вземаш БГ...иначе номера минаваше допреди няколко години, когато такива като мен и по старите емигранти минаха изпит и тук за УК книжка и се оказахме с БГ и с УК.
    Което вече не би трябвало да може - в момента се извършва синхронизиране на базите данни на отделните страни-членки с цел избягване на дублирания.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много сте полезни с информацията която давате!Благодарим ,че ви има!
    Все пак трябва да отбележа ,че информацията ви е маааалко остаряла.
    1.Няма как да отидеш в DVLA/DVSA и директно от там да попълнеш D2 или D1 формите,защото повечето такива офиси в по-голямата част на Англия вече са закрити за работа с клиенти!Можеш да се свържеш с тях само онлайн!
    2.Тъй като не можеш да отидеш до DVLA(английското КАТ) трябва да отидеш в пощата и там да попълнеш апликацията котя ти е нужна
    3.Ти хубо ши ходиш до пощата ,но там има само апликационни форми -D1 ,а за "C" категория- D2 форми няма в пощите!!!
    4.D2 можеш да си поръчаш от сайта на DVLA или сайта на правителството ,но се чака м/у 7 и 10 дена докато ти я пратят!!!!!!
    5.Тука в началото сте писали ,че освен D2 ти трябва и D9 ...........никъде не съм чувал да искат D9 ,даже и в пощата ,нито бяха чували,нито имаха такива

1.Та който има по-прясна информация нека сподели откъде може да се намери D2 тъй като в пощите няма,а DVLA центровете в повечето градове вече работят с клиенти само онлайн?
    2.Ако си над 45 годишна възраст искат и медицинско-D4 и не можеш ли да си намреиш GP трябва да отидеш на очен лекар,а той може да те издруса 50 паунда!Въпроса е под 45 г. искат ли медецинско?
    3.Нося очила(малък дъоптър) и ако искам смяна на книжката за лек автомобил няма ми правят проблеми за очилата.Но тъй като българската ми книжка е за тежкотоварен камион трябва и английската книжка да е такава, след като ще караш камион вече критериите се завишават.Така ,че е възможно ли е да искат да ме пращат на очен?Чудя се на въпросите на формата D2 да не казвам,че нося очила.Те имат 2 въпроса- Можеш ли да виддиш Рег. номер от 20 метра -С ОЧИЛА?В случая ще отговоря ДА ,защото С очила виждам без проблеми,но без тях трудно карам разбира се. На другия въпрос ,обаче какво да кажа-Трябват ли ви очила или лещи ,докато карате?Да трябват ми ,но кажа ли ДА да не ме карат да ходя на очен?Смятам да кажа НЕ ,защото и на снимките съм без очила.
    Благодаря!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от detroiter Виж мнението
    1.Та който има по-прясна информация нека сподели откъде може да се намери D2 тъй като в пощите няма,а DVLA центровете в повечето градове вече работят с клиенти само онлайн?
    D2 и всички други форми:

https://forms.dft.gov.uk/order-dvla-forms/

Тука в началото сте писали ,че освен D2 ти трябва и D9 ...........никъде не съм чувал да искат D9 ,даже и в пощата ,нито бяха чували,нито имаха такива
    Не ти трябва D9 вече*
    Въпроса е под 45 г. искат ли медецинско?
    МедИцинско.
    Не.
    "You do not need to send in a medical examination report (D4) when you renew a medically restricted licence until you are age 45. "

3.Нося очила(малък дъоптър)Така ,че е възможно ли е да искат да ме пращат на очен?Чудя се на въпросите на формата D2 да не казвам,че нося очила.Те имат 2 въпроса- Можеш ли да виддиш Рег. номер от 20 метра -С ОЧИЛА?В случая ще отговоря ДА ,защото С очила виждам без проблеми,но без тях трудно карам разбира се. На другия въпрос ,обаче какво да кажа-Трябват ли ви очила или лещи ,докато карате?Да трябват ми ,но кажа ли ДА да не ме карат да ходя на очен?Смятам да кажа НЕ ,защото и на снимките съм без очила.
    Можеш ли да видиш без очила-"не"-значи задължително е да минеш и на очен.
    Какъв ти е проблема??Отиди на очен и се снимай с очила .

Ако омаш някакви други въпроси питай
    Последно редактирано от musi : 16-01-2015 на 20:33

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Cool За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    D2 и всички други форми:

https://forms.dft.gov.uk/order-dvla-forms/

Не ти трябва D9 вече*

МедИцинско.
    Не.
    "You do not need to send in a medical examination report (D4) when you renew a medically restricted licence until you are age 45. "

Можеш ли да видиш без очила-"не"-значи задължително е да минеш и на очен.
    Какъв ти е проблема??Отиди на очен и се снимай с очила .

Ако омаш някакви други въпроси питай
    Благодаря,за бързия отговор!След като всичко премине успешно ще се опитам и аз да бъда полезен на другите ,като припомня подробно в точки ,какви стъпки трябва да се предприемат за да можеш най-бързо да си смениш книжката(за камион).Все пак сме българи и противно на славата, която имаме трябва да си помагаме взаимно

Относно очен преглед ме притеснява да не е прекалено скъпо,защото аз нямам тук личен лекар.Другото нещо е ,че може да ме забави много време.С други думи -изпращам по пощата паспорт,формуляр D2,50 паунда.... и след 1 седмица да ми кажат ,че заедно с това е трябвало да им пратя и бележка от очен лекар и оттам насетне да чакам още 2,3 седмици ,като вече съм чакал 1 седмица.
    Поздрави!

Post Thanks / Like

Fee за смяна на книжката -намалено на 43 лири(не 50)
    Ако си тикнал на D2,че ти трябват очила ще трябва да отидеш при GP.
    Има стандарти за очен преглед при GP и ако не ги покриеш трябва да отидеш на специалист.
    Ето за очен преглед:
    http://www.croner-i.croner.co.uk/croner-i/gateway.dll/ctaa-resources/ctaa-features/ctaa-features-content/ctaa-gold-features-wkid-201304191057260531-46520388?f=templates$fn=ctaa-frameset.htm$3.0
    Не знам ,колко струва прегледа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички ,
    благодаря ви , че сте направили този форум! Давате ми безценна информация!

Предстои ми да дойда в UK другия месец и сега си набавям нужните документи и квалификации . Притежавам BG шофьорска книжка категории A , B , C , D и E .
    Изкарах си сега :

1. Карта за квалификация водач на МПС МПС (DRIVER QUALIFICATION CARD)
    2. Карта на водача (DRIVER KARD) - кара за дигитален тахограв
    3. Квалификация ADR- основен курс
    ADR- цистерни
    4. Книжка за мотокар (разбрах , че тя не важи , трябва на ново да я карам )

Имам няколко въпроса към вас . Правилно ли съм разбрал процедурата ?

1. Пращам по пощата на адреса на DVLA/DVSA BG шоф. ми книжка +чек за 43 + формуляр D2 (D4 не пращам защото съм на 39)
    2. След като ми сменят BG книжката с UK подавам заявление за карта за диг. тахограв (не признават българската ли , тя е европейска с чип)
    3.Тази карта CPC не е ли DQC (DRIVER QUALIFICATION CARD) -както разбирам не е задължително да се смени , но някои работодатели може би от незнание се дърпат да наемат такива хора . Последната ми категория е от 2006 г. така , че съм без изпит или 7 часа курс.
    4. Мога ли да подам за смяна едновременно картата за диг тахограв и CRC(DQC) след като съм си получил UK книжка ?
    5.Не можах да намеря никаква информация за АДР картата . Тя трябва ли да се сменя?
    6. Има ли в UK такава глупост като психо тест?
    7. Имам време още месец ! Каква друга компетентност мога да си набавя докато съм си в България?

Благодаря на тези които ми отговорят!
    Това ми е първия пост тук!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mitsakov Виж мнението

1. Пращам по пощата на адреса на DVLA/DVSA *BG шоф. ми книжка +чек за 43 + формуляр D2 *(D4 не пращам защото съм на 39)
    Още изпращаш снимка и *ID-може паспорт или лична карта

2. След като ми сменят *BG книжката с UK *подавам заявление за карта за диг. тахограв (не признават българската ли , тя е европейска с чип)
    Да,след получаването на UK книжка подаваш апликация за тахокарта.
    Признава се BG тахокарта,но тъй,като *UK книжка ще е с различен номер то трябва да се промени номера на тахокартата за да съответства този номер с нея

3.Тази карта CPC не е ли DQC (DRIVER QUALIFICATION CARD) -както разбирам не е задължително да се смени , но някои работодатели може би от незнание се дърпат да наемат такива хора . Последната ми категория е от 2006 г. така , че съм без изпит или 7 часа курс.
    Тези 7 часа за :
    Non UK, EU and third country licence holders
    You can get a driver qualification card (DQC) from the Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA) if you live or work in the UK.
    You must also have a driving licence from non-UK, EU Member States and third countries such as:
    Gibraltar
    Guernsey
    Iceland
    Isle of Man
    Jersey
    Liechtenstein
    Norway
    Switzerland
    At least the last 7 hours of your periodic training must have been done in the UK."

!!!!Не касаят BG шофьорски книжки

Ако желаеш да смениш и картата*заПрофесионалната компетентност за UK Driver Qualification Card DQC изпращаш:

BG CPC карта и кратко писмо -
    имена,адрес,N на UK шофьорска книжка*
    Желая да ми бъде сменена БГ CPC карта с UK такава.

Адрес на,който се изпраща :

Driver CPC*
    Driver and Vehicle Standards Agency
*

PO Box 280
*
    Newcastle-Upon-Tyne
*
    NE99 1FP*
    Смяната е безплатна*

4. Мога ли да подам за смяна едновременно картата за диг тахограв и CRC(DQC) след като съм си получил UK книжка ?
    Да

5.Не можах да намеря никаква информация за АДР картата . Тя трябва ли да се сменя?
    Ще потърся информация.
    Не знам,но ако*на нея е записан номера на BG шофьорска книжка вероятно трябва да се смени,както е за Тахокартата*
    Видях,че на UK няма номер на шоф книжка,но не знам.
    Обади се и питай*

6. Има ли в UK такава глупост като психо тест?
    Не*

7. Имам време още месец ! Каква друга компетентност мога да си набавя докато съм си в България?
    съвет от мен-да имаш в картата за професионална компетентност изкаран /записан тест за всяка категория(те са 5

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

[QUOTE=musi;650152]

Муси здравей понеже виждам,че си по запозната с нещата тук.Аз съм от 4 дни на острова и както върви май ще трябва да си сменяма документите за шофиране на камион /категория С+Е/ и да кандидаствам през агенция,та искам да попитам няколко неща ако може да ми помогнеш:

1.Какъв е тоз чек който се праща за смяната на книжката,не се ли плаща такса в пощата където подавам документите и тази форма Д2 само ли се пуска и ще я намеря ли там,за да я попълня или да я сваля от някъде.И ако може да ми драснеш адреса до където трябва да се изпрати?

2.Трябва ли да имам тези 185 дни тук,за да мога да си сменя всички необходими документи с английски.
    3.Колко време ще ми отнеме смяната на книжката и после смяната на Картата на водача и Картата за компетентност.
    4.Нещо специално трябва ли да се пише в писмото за подмяната на картите?
    5.Ако може да ми препоръчаш някаква агенция за работа по - разпространена?

Благодаря за своевременния отговор и се радвам,че има истински Българи,който помагат

Post Thanks / Like

[QUOTE=Vasilii;650298]

Муси здравей понеже виждам,че си по запозната с нещата тук.Аз съм от 4 дни на острова и както върви май ще трябва да си сменяма документите за шофиране на камион /категория С+Е/ и да кандидаствам през агенция,та искам да попитам няколко неща ако може да ми помогнеш:

1.Какъв е тоз чек който се праща за смяната на книжката,не се ли плаща такса в пощата където подавам документите и тази форма Д2 само ли се пуска и ще я намеря ли там,за да я попълня или да я сваля от някъде.И ако може да ми драснеш адреса до където трябва да се изпрати?

2.Трябва ли да имам тези 185 дни тук,за да мога да си сменя всички необходими документи с английски.
    3.Колко време ще ми отнеме смяната на книжката и после смяната на Картата на водача и Картата за компетентност.
    4.Нещо специално трябва ли да се пише в писмото за подмяната на картите?
    5.Ако може да ми препоръчаш някаква агенция за работа по - разпространена?

Благодаря за своевременния отговор и се радвам,че има истински Българи,който помагат
    Прочети темата от начало и ще видиш отговорите на въпрлосите си.Ако обаче все още нещо не ти е станало ясно-пиши.

16. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Трябва ли да имам 185 дни ук престой,за да мога да си сменя книжката с българска,защото си търся работа като шофьор на ТИР,а през агенция знам,че искат Английска.И таксите за преиздаване като пощенски запис ли се плащат или по друг начин.

Благодаря на тези които ми отговорят.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

БЛАГОДАРЯ за бързия отговор MUSI !

Ти си енциклопедия!

И на БГ картата за АДР няма номер на книжка . Като дойда в началото на март ще попитам, но като гледам форума ти ще имаш информация и преди това!
    Ще ти послушам съвета и ще изкарам компетентност и за D ! Благодаря отново!
    Само не ми стана ясно какво имаш в предвид с :

"съвет от мен-да имаш в картата за професионална компетентност изкаран /записан тест за всяка категория(те са 5"

те са 4 : C , CE, D , DE
    или 8 ако броиш и тези с 1

Post Thanks / Like

БЛАГОДАРЯ за бързия отговор MUSI !

Ти си енциклопедия!

И на БГ картата за АДР няма номер на книжка . Като дойда в началото на март ще попитам, но като гледам форума ти ще имаш информация и преди това!
    Ще ти послушам съвета и ще изкарам компетентност и за D ! Благодаря отново!
    Само не ми стана ясно какво имаш в предвид с :

"съвет от мен-да имаш в картата за професионална компетентност изкаран /записан тест за всяка категория(те са 5"

те са 4 : C , CE, D , DE
    или 8 ако броиш и тези с 1
    Да,изкарай и за D дори да не ти трябва веднага.
    Исках да кажа,че в UK те са 5 модула по 7 часа (по модул на ден)
    Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да,изкарай и за D дори да не ти трябва веднага.
    Успех
    ДЪЛЖА ТИ ПОЧЕРПКА! ОТНОВО БЛАГОДАРЯ

21. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Успех
    5 модула за 5 години.....може да се кара й по модул на година
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Ако и мъжа ти е нърс колкото ти си драйвър ще го вземат в най елитните болници
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

24. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    5 модула за 5 години.....може да се кара й по модул на година
    Да,ако си плащаш сам курса за CPC аз мисля,че е удачно да го караш точно така- 1 модул на година- по безболезненно ,като пари и време,но всеки сам си преценява.Само да отбележа,че много от работодателите плащат курса за CPC .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

вместо чек не може ли в пощата да се платят парите за новата книжка ?
    Днес ходих но не съобразих че не в всички пощи има фото. Вече имам снимка и попълнена форма Д2
    Проблема е отностно парите ?
    Къде мога да ги платя и на коя сметка ? ( тук нямам сметка в банка все още )
    Плика който ми дойде в пощата беше запечатан и нямаше друг празен вътре ( казвам го защото някой хора пишат че идват пликовете с празните форми отворени после да се ползва същия плик.)

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Плащаш в пощата с postal order, payable to DVLA.
    В самата форма има поле за попълване на сумата, както и номера на този postal order.
    Във формата има и специфичните адреси за отделните апликации.
    Плик- обикновен плик за писмо.
    За по- сигурно- спешъл деливъри, ако не- фърст клас.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

28. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Old Gold Аватара на cercata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте.Жител съм на Англия от 2008.
    Имам българска шофьорска книжка B, C, T, M.
    Шофьорска книжка е изтекла през 2010 година.Моят въпрос е мога ли да я подновя за британска и какво трябва да направя?
    Последно редактирано от cercata : 05-05-2015 на 22:39
    GO BIG OR GO HOME!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cercata Виж мнението
    Здравейте.Жител съм на Англия от 2008.
    Имам българска шофьорска книжка B, C, T, M.
    Шофьорска книжка е изтекла през 2010 година.Моят въпрос е мога ли да я подновя за британска и какво трябва да направя?

Не може да ти се подмени Бг изтекла книжка с UK.Трябва в момента на изпращането и получаването в DVLA да не е изтекъл срока и:

licences from the designated countries must be current at the time the application for exchange is received at DVLA.

Трябва да се смени в Бг

http://tachotachev.com/помощни-матер...ьорска-книжка/

и после новата книжка без проблеми може да се замени с UK

Old Gold Аватара на cercata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

GO BIG OR GO HOME!

32. БЛАГОДАРЯ Ka 2 thanked for this post
Страница 3 от 14 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смяна на БГ шофьорска книжка категория В с британска такава.
    От musi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 246
    Последно мнение: 09-05-2018, 07:23
  2. бг шофьорска книжка или английска
    От deijei във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 12
    Последно мнение: 09-08-2012, 21:19
  3. Отнета английска шофьорска книжка
    От Varna във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 24
    Последно мнение: 04-09-2011, 21:17
  4. При смяна на БГ шоф.книжка за ЮК такава изискват ли медицинско ?
    От frendy във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-05-2011, 20:56
  5. англииска шофьорска книжка и точки
    От Naughty във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-04-2007, 22:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове