Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 14 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 346
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Държавите членки на шенген имат обща информационна система...
    Няма бъзици тука
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Държавите членки на шенген имат обща информационна система...
    Няма бъзици тука
    Имат и за книжките, но не е точно по проблема който дискутирате. За него информационната система е друга.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Здравейте,

Имам един въпрос. Имам UK(B- категория) книжка, но искам да изкарам и "C" категория в България. Та въпросът ми е каква е процедурата? Трябва ли да сменя UK книжката със старата ми от БГ ( и най-важното: КЪДЕ)??? Или има и друга процедура? Получих информация от Българска автошкола, че мога да карам курса с UK книжка, но какво следва после?! Ще ми издадът ли нова в БГ? Ако да, ще мога ли да я сменя за UK такава в последствие, при положение че вече мие издадена такава?

Благодаря предварително!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Цитирай Първоначално написано от G.Mladenov Виж мнението
    Здравейте,

Имам един въпрос. Имам UK(B- категория) книжка, но искам да изкарам и "C" категория в България. Та въпросът ми е каква е процедурата? Трябва ли да сменя UK книжката със старата ми от БГ ( и най-важното: КЪДЕ)??? Или има и друга процедура? Получих информация от Българска автошкола, че мога да карам курса с UK книжка, но какво следва после?! Ще ми издадът ли нова в БГ? Ако да, ще мога ли да я сменя за UK такава в последствие, при положение че вече мие издадена такава?

Благодаря предварително!
    Муси (или някой около нея) е минала през подобна процедура.
    То погледнато законно е елементарно и принципно.
    Всичко около правото да се управлява ПС е свързано с мястото на обичайно пребиваване. Изкарване, подмяна на шифьорски книжки, курсове, медицински, психологически прегледи, категории, точки...Винаги компетентна държава (тази която търсиш да ти впише нови категории например) е държавата ти на обичайно пребиваване-може би Великобритания в твоя случай.
    Ако си смениш обичайното пребиваване с такова в БГ, тогава там изкарваш курс. Ма нищо ти не пречи след като вече имаш изкаран курс да се явиш пред англичаните и да им кажеш, е ми аз тук си живея имам си книжка, но сега някак си съм си изкарал и за още категории, ако обичате добавете ми ги към книжката. Ще го направят, разбира се не срещу думата ти, но като държава на обичайно ти пребиваване те са длъжни да свършат административната работа.
    Ако питаш в БГ, разбира се че първо ще те накарат да си вземеш пак българска с новите категории, все пак парички са това, за тях..., ма то погледнато законно разни ми там инструктури би трябвало да уведомяват че ако не пребиваваш обичайно в БГ, то неможе да караш курс при тях, но премълчавайки, пък и ти премълчавайки че реално не си се върнал в БГ, работите заспиват, после или опитваш във Великобритания или го караш все едно че си се завръщал в БГ за период от време в който между другото си взел нова категория, по собствено желания си си сменил книжката и после съдбата пак те е отвяла на острова, където пак по желание отново си сменяш книжката...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здрасти на всички
    Може ли някои да ми обясни по-подробно какъв е прегледа тук за D4 в поликлиника или очен лекар. Изжинявам се - на 49 год съм с очила и ми поискаха формуляр D4 заверен от лич.лекар или очен.
    Благодаря

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mirko123 Виж мнението
    Здрасти на всички
    Може ли някои да ми обясни по-подробно какъв е прегледа тук за D4 в поликлиника или очен лекар. Изжинявам се - на 49 год съм с очила и ми поискаха формуляр D4 заверен от лич.лекар или очен.
    Благодаря
    Отиваш в поликлиниката,където си записан и е твоето GP.Искаш да ти бъде дадат час за медицински преглед и попълване на форма D4.Ще ти кажат,каква е цената,която трябва да се заплати предварително и ще си избереш ден/час удобен за теб.
    Ако носиш очила си носи и рецептата за тях.Прегледа се извършва от общопрактикуващият лекар(+очен преглед).Ако този лекар не може да попълни секцията за зрение,може да остави тази графа и ще трябва да отидеш при очен специалист на който се заплаща допълнително.
    Ето тук D4 -цялата форма 1-ва страница е Vision assessment

https://www.gov.uk/government/upload.../203049/D4.pdf

Прочети и това :
    " If you wear glasses (not contact lenses) to meet the eyesight standard required for driving, you must take a copy of your current prescription clearly showing your dioptre measurements with you to the assessment.
    The D4 Medical assessment must be filled in by
    a doctor registered and licensed to practice in the United Kingdom or registered within the EU. If your own doctor fills in the D4 Medical assessment, it may speed up your application.
    If the doctor is unable to fully and accurately complete the Vision assessment you must arrange for an optician or optometrist to complete the assessment. Send the completed report (Vision and Medical assessment), application form and your driving licence to DVLA.
    If you do not send all the forms together, it will delay your application.
    DVLA will not be responsible for any fees
    you have paid to a doctor and/or optician or optometrist, even if you are unable to meet the medical standards of fitness to drive Group 2 vehicles and your application has to be refused. You must take a form of photographic identity to the examinat."

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

7. БЛАГОДАРЯ victor07, mirko123 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здрасти, musi
    Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
    Но аз съм тук от 4 седмици и нямам (или какво значи моето JP?). Би ли ми го обяснил като на един шофьор .
    И ако знаеш, кажи ми моля те самия преглед от какво се състои и как протича.
    Благодаря ти още веднъж.

Post Thanks / Like

Здрасти, musi
    Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
    Но аз съм тук от 4 седмици и нямам (или какво значи моето JP?). Би ли ми го обяснил като на един шофьор .
    И ако знаеш, кажи ми моля те самия преглед от какво се състои и как протича.
    Благодаря ти още веднъж.
    http://infozauk.com/2014/04/04/%25D0...582%25D0%25B8/

Разгледай апликацията-линка,който съм пуснала по-долу.Без проблеми е прегледа.

https://www.gov.uk/government/upload.../203049/D4.pdf

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

.......кажи ми моля те самия преглед от какво се състои и как протича.
    Самият преглед е на английски и се състои и протича срещу 75 паунда.....

11. БЛАГОДАРЯ mirko123 thanked for this post
    Post Thanks / Like

. Би ли ми го обяснил като на един шофьор ....кажи ми моля те самия преглед от какво се състои и как протича.

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Самият преглед е на английски и се състои и протича срещу 75 паунда.....

13. БЛАГОДАРЯ mirko123 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здрастиии

Ей това ми хареса от rossbg
    Получих тази апликация. Не ме притесняват тези 75 пари,а дали има тест като в бг за далтонизъм , 4е с последните страници не се справям. И дали мога да я заверя във всяка поликлиника или направо да отида при очен лекар,за да не губя време ?
    Благодаря Ви

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Има тест и можеш само при ДжиПи-то или в офис на ДВЛА /или оторизиран от тях доктор/
    Частните клиники не правят това медицинско....
    Очния лекар със сигурност ще те гепи че не познаваш цветовете докато джипито може и да пропусне...
    Ако имаш някакво хистори тука той ще го види или ако се усъмни че нещо не е на ред ще те прати при специалист...

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По принцип във формата има доста въпроси точно за това не си го спомням дали се пита но ако го има трябва да го тикнеш защото ако скриеш някакъв проблем и след време стане беля бъди сигурен че ще те хванат и последствията няма да са благоприятни за теб......никак даже

17. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

На съпруга ми по време на теста му провериха "помежду другото"дали има проблеми с цветовете.Тъй като той няма дори не обърнахме внимание,че това беше направено.За очилата -съпруга ми ползваше очила за "дълго" само,като гледаше TV.При проверката на зрението му той не виждаше без очила.Др го попита ползва ли някакви очила и съпруга ми му каза,че само за TV.Добре,че ги бяхме взели-наново проверка и беше тикнато,че може да кара но да е с очила.Наложи се да се смени и снимката в книжката-трябвше да е с очила.
    Това беше преди 3 години-сега погледнах,че очният тест е отделен и по подробен,иска се рецепта за очилата.
    Не трябва да се крие-rosbg също ти е казал,ще има много тежки последствия,ако стане нещо.С подписа си потвърждаваш,че всичко,което си подпълнил е истина.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    На съпруга ми по време на теста му провериха "помежду другото"дали има проблеми с цветовете.Тъй като той няма дори не обърнахме внимание,че това беше направено.За очилата -съпруга ми ползваше очила за "дълго" само,като гледаше TV.При проверката на зрението му той не виждаше без очила.Др го попита ползва ли някакви очила и съпруга ми му каза,че само за TV.Добре,че ги бяхме взели-наново проверка и беше тикнато,че може да кара но да е с очила.Наложи се да се смени и снимката в книжката-трябвше да е с очила.
    Това беше преди 3 години-сега погледнах,че очният тест е отделен и по подробен,иска се рецепта за очилата.
    Не трябва да се крие-rosbg също ти е казал,ще има много тежки последствия,ако стане нещо.С подписа си потвърждаваш,че всичко,което си подпълнил е истина.

Здрасти на тези ,които ми обръщат внимание!
    Първо да ви благодаря за инфото и после да попитам :
    За какво JP иде реч, та аз сум от 1 месец тук.
    И още един въпрос : имам подновен лиценз за мотокар и преведен от легализиран преводач. Важи ли или трябжа тук наножо да се кара този курс ?
    Благодаря

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Смяна на БГ шофьорска книжка категории C /D за английска такава.

Ужас,без коментар

И още един въпрос : имам подновен лиценз за мотокар и преведен от легализиран преводач. Важи ли или трябжа тук наножо да се кара този курс ?
    Благодаря
    http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...25D1%2580-!-!-!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Здрасти на тези ,които ми обръщат внимание!
    Първо да ви благодаря за инфото и после да попитам :
    Благодаря
    Здрасти!
    Ми що немаш JP, какво чакаш? 45 дена? А лиценза за мотокар заклет ли е?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Ми що немаш JP, какво чакаш? 45 дена?
    какво значи моето JP?). Би ли ми го обяснил като на един шофьор .

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от saver Виж мнението
    За книжката да споделя. Щях да си подам и аз за смяна,но имам всички категории,което ще рече,че трябва и преглед да минавам? Вчера си взех документи за личен лекар. Ако споделите мнение,няма да се разсърдя и ще го прочета с благодарност.
    !
    Ето ти от а-я,ако все пак имаш въпрос след,като го прочетеш-питай.

http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...глийска-такава

PS не разбрах защо ако споделим мнение ,"няма да се разсърдиш?"

24. БЛАГОДАРЯ victor07, няма thanked for this post
    saver
    Guest

PS не разбрах защо ако споделим мнение ,"няма да се разсърдиш?"
    Привет! Благодаря за линка musi! За горното,опитвам се да имитирам плосък хумор,но май надминавам очакванията си.
    Относно книжката, като гледам колко проблеми има,май ще гледам да я задържа ако мога с буквите на кирилица в нея.
    Поздрави!

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

DVLA вече се нарича DVSA.....само за инфо

27. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте колеги ... Някои смени ли си вече БГ СРС с Ук такава ?
    Предстои ми смяна на БГ книжка с англиска - процедурата ми е ясна.
    Попринцип проблемите, са че на СРС картата има изписън номера на книжката.
    След като се смени книжката номерата стават различни ... При дигиталната тахо карта проблема е пак същия номера на книжката. Разгледах различни теми и видях, че се подават документи за нова дигитална карта след като си смениш книжката с англиска и така.
    Аз писах на DSA и ето го отговора. Разбирам , че не е задължително да я сменям , мислех си преди да си сменя книжката да и направя едно фотокопие за доказатеслтво

If you would like to exchange your EU Driver Qualification Card (DQC) for a UK one, please write your UK driving licence number and contact telephone number in a short letter and send it with your DQC to:-

Driving Standards Agency
    Driver CPC Team
    PO Box 280
    Newcastle upon Tyne
    NE99 1FP

We recommend that you take a photocopy of your EU DQC before this is sent to the CPC Team as we do not hold any responsibility if this is lost.

We also recommend for the security of your DQC you send this to us by Special or Recorded Delivery.

There is currently no charge to exchange your EU DQC for a UK one.

We can only issue a DQC to the address that you currently have registered with the DVLA, therefore it is important that your licence address details are kept up to date.
    If you need to discuss this further, please feel free to contact us on 0300 200 1122.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой не си ли смени вече ''DQC със (CPC)" Да каже как става цялата процедура!

saver
    Guest

Колеги, изкараното СРС в Бг нали е валидно и тук? Трябва ли да се сменя за местно DQC ? Съответно и Диги картата ли е за смяна!? Напълно се обезсмисля правилото че важът за целия EU, ако е така.
    Първо книжката да се смени, сега и документите за квалификация...
    И друго да попитам, трябва ли да се минат някакви допълнителни часове тук, при условие че имам всички категории и документи от Бг?
    Мерси предварително.

Post Thanks / Like

Не писах и отговорих веднага на зададените въпроси защото исках да съм напълно сигурна и да не подведа някого .Още исках да обновя информацията за смяна на шофьорска книжка категория С/D

1. Българска шофьорска книжка, която е валидна в момента на подаването;
    2. Формуляр D2;
    3 Формуляр D 9;
    4. Паспорт или лична карта;
    5. Такса от 50 лири;
    6. Една снимка паспортен формат;
    7. Формуляр D4 - само ако шофьорът е по-възрастен от 45 години.

Адрес - на формата го пише:
    Swansea
    SA 991BT

Срок на получаване на сменената книжка: до 2 седмици (има изключения)
    Промяната е в таксата-намалена от 50 на 43 лири

------

След като се получи британската шофьорска книжка, се подава апликация за Tachograph card-необходима апликация D777B -може да се свали от тук:
    https://www.gov.uk/government/public...ph-driver-card
    Попълнената форма, чек за Ј32 (може и пощенски ордер) се изпращат на посочения адрес. Не е необходимо да изпращате шофьорската книжка или снимка,
    Адресът,записан във формата е:
    Swancea
    SA991ST
    Заявлението за тахо-карта може да се подаде и на място в офис на DVLA.
    Променена /намалена е цената от 40 на 32 паунда.
    -----
    След смяната на БГ шоф книжка за UK може да се смени и СPC карта.
    Ето най-често задаваните въпроси във връзка със CPC картата:

1-Валидно ли е в UK СРС изкарано в BG?
    -да,СРС изкарано в Бг е валидно в ЕU в това число и UK до датата на изтичането му

2-сменена BG шофьорска книжка за UK-трябва ли задължително да сменя и BG СРС карта за UK CPC?
    Не е задължително,СРС ,както казах в т.1 е валидно до датата на изтичане ,а DVLA уведомява DQC за смяната на книжката.

3-Искам да си сменя BG CPC за UK СРС карта,какво да маправя?

След смяна на BG шофьорска книжка
    за UK такава ,ако желаеш да смениш и CPC картата трябва да изпратиш :

BG CPC карта и кратко писмо -
    имена,адрес,N на UK шофьорска книжка
    Желая да ми бъде сменена БГ CPC карта с UK такава.

Адрес на,който се изпраща :

Driver CPC
    Driver and Vehicle Standards Agency

PO Box 280

Newcastle-Upon-Tyne

NE99 1FP
    Смяната е безплатна

4-Необходимо ли е да карам допълнително курс /часове допълнително за да ми бъде заменена BG CPC карта с UK карта?
    Не!!!
    Ако имаш BG CPC карта и искаш да я замениш не е необходимо да се карат допълнително часове в UK.

32. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Recommend jhoro recommended this post
Страница 2 от 14 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смяна на БГ шофьорска книжка категория В с британска такава.
    От musi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 246
    Последно мнение: 09-05-2018, 07:23
  2. бг шофьорска книжка или английска
    От deijei във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 12
    Последно мнение: 09-08-2012, 21:19
  3. Отнета английска шофьорска книжка
    От Varna във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 24
    Последно мнение: 04-09-2011, 21:17
  4. При смяна на БГ шоф.книжка за ЮК такава изискват ли медицинско ?
    От frendy във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-05-2011, 20:56
  5. англииска шофьорска книжка и точки
    От Naughty във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-04-2007, 22:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове