Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 96 от общо 96
    Нов потребител Аватара на iva_d66
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

Цитирай Първоначално написано от irnik Виж мнението
    Съжалявам да го кажа но от коментарите ти лъха много наивност, толкова много, че започвам да си мисля дали въобще имаш нещо общо с образа който си докарал тук! Звучиш като социологическа агенция и доста неистински!
    И защо наивен…Защото има образование, явно заделени пари, знае език що-годе добре като за начало и иска да дойде за да пробва нещо ново, защото не харесва живота си в БГ и по този начин? Защо си мисля, че има хора, които са забравили как са дошли и откъде са започнали - вероятно без образование, без език, та дори и без достатъчно пари… Защо се заяждаш с човека? Нима му е лесно, нима иска да остави семейството си, близки и приятели и ей така, от кеф, е решил да се премести в друга държава и да започне всичко отначало…??? Защо не се върнеш сега, точно сега, преди празниците и да се опиташ с 1000 лева за 4 – членно семейство да платиш всички сметки , да купиш подаръци, пък и да посрещнеш и Коледа и Нова година /вкъщи!/, а и да ти останат някакви щото ще трябва и да започнеш някак си и следващата година. Ще го направиш, ама някой друг път? Защо не се опитате поне за малко да се поставите на отсрещната страна. В този форум съм почти всеки ден и вече имам изградени образи. За много неща съм благодарна на определени хора и те си знаят кои са, но за съжаление има и доста, които май се чудят как да си изгубят времето си в празни приказки, а други, които като че ли са им „изяли десерта” – вечно сърдити и капризнещи, идващи тук, във форума, да си излеят яда и негативната енергия. Ако можете помогнете, ако не- не се намесвайте и не изказвайте такива крайни мнения! Не помагате по този начин!
    Виж тази информация NVQ - информация за Innol Centre?, но внимавай, все пак са замесени българи / who knows?/
    Има и доста инфо тук, защото и аз търся подобни курсове:
    Training and Courses - training courses, apprenticeships, NVQ training
    C&G City and Guilds of London Institute
    Training Courses at Courses Plus UK

И твоето мнение не е само на болшинството млади хора в БГ за съжаление, но и на хора от по-зряла възраст!

И успех!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от izvestniifno Виж мнението
    Много негативизъм хора.Ама много... Все пак ще продължа да ви информирам как върви моята миграция в UK. Моето мнение , че в БГ бъдеще за млади няма - няма как да го промените. Един ден , като се установя и посвикна и имам нормална работа - ще ви кажа - ха , казах ли ви че ще успея

Лек път няма , това ми е ясно - но заминаването там определено е стъпка в правилната посока.Стъпка по стъпка , с помощ от приятел или сънародник или пък без - вярвам , че ще успея .

За човека , който писа, че му изглеждам нереален , определено трябва да посети лекар - моето мнение съвпада с болшинството от младите хора тук в БГ- на които им е писнало от правителство , закони , цени и всичко , което бута държавата ни в края на всякакви класации.
    Идвай смело,пи4-зае.и ги умниците

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iva_d66 Виж мнението
    И защо наивен…Защото има образование, явно заделени пари, знае език що-годе добре като за начало и иска да дойде за да пробва нещо ново, защото не харесва живота си в БГ и по този начин? Защо си мисля, че има хора, които са забравили как са дошли и откъде са започнали - вероятно без образование, без език, та дори и без достатъчно пари… Защо се заяждаш с човека? Нима му е лесно, нима иска да остави семейството си, близки и приятели и ей така, от кеф, е решил да се премести в друга държава и да започне всичко отначало…??? Защо не се върнеш сега, точно сега, преди празниците и да се опиташ с 1000 лева за 4 – членно семейство да платиш всички сметки , да купиш подаръци, пък и да посрещнеш и Коледа и Нова година /вкъщи!/, а и да ти останат някакви щото ще трябва и да започнеш някак си и следващата година. Ще го направиш, ама някой друг път? Защо не се опитате поне за малко да се поставите на отсрещната страна. В този форум съм почти всеки ден и вече имам изградени образи. За много неща съм благодарна на определени хора и те си знаят кои са, но за съжаление има и доста, които май се чудят как да си изгубят времето си в празни приказки, а други, които като че ли са им „изяли десерта” – вечно сърдити и капризнещи, идващи тук, във форума, да си излеят яда и негативната енергия. Ако можете помогнете, ако не- не се намесвайте и не изказвайте такива крайни мнения! Не помагате по този начин!
    Виж тази информация NVQ - информация за Innol Centre?, но внимавай, все пак са замесени българи / who knows?/

И твоето мнение не е само на болшинството млади хора в БГ за съжаление, но и на хора от по-зряла възраст!

И успех!!!
    Специални благодарности за милите думи Курсовее NVQ и аз доста ги мислих и се свързах с една жена по мейл даже(която ми обясни долу горе цялата продцедура), но парите не са никак малко , и няма как да ги започна веднага.На 1во време мисля да записвам курс по английски в акредитиран университет и така с 1 куршум 2 заека , хем езика ще усъвършенствам хем и мога да тръгна да вадя жълта карта , за 20 часа легална работа.

Поздрави!

Нов потребител Аватара на iva_d66
    Post Thanks / Like

...и мога да тръгна да вадя жълта карта , за 20 часа легална работа...
    Внимавай, защото 20 часа легална работа би могъл да имаш само при издадена жълта карта, а за нея сега се чака 6-7 месеца, та и повече. Един познат макар и студент в колеж чака вече 4 месец. Потърси възможност да намериш курс NVQ, който да ти съдейства за намиране на работа full time, защото ще трябва да те оценят през периода на обучение и така биха могли и да ти съдействат за получаване на жълта карта по-бързо. /мое мнение!/ NVQ курсовете са обикновено за 1 година и можеш да работиш 8 часа на мин. ставка. Ако се докажеш, работиш съвестно и пр. може и да ти увеличат ставката, както и да работиш допълнителни часове. Ето още един сайт: Welcome to Maxwell Work Based Training
    Но и там искат пари предварително.
    Последно редактирано от Модератор : 24-11-2012 на 17:31

Напреднал
    Post Thanks / Like

И успех!!!
    Гръмко включване но нищо полезно!. Помощта няма само розова консистенция! тзтзтз не заблуждавай себе си, недей!

6. БЛАГОДАРЯ bukanir thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

..................................
    ......................
    За човека , който писа, че му изглеждам нереален , определено трябва да посети лекар - моето мнение съвпада с болшинството от младите хора тук в БГ- на които им е писнало от правителство , закони , цени и всичко , което бута държавата ни в края на всякакви класации.

Давай, идвай тогава ама пиши тука как върви, че иначе ще го приема лично и като загуба на време.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от irnik Виж мнението
    Давай, идвай тогава ама пиши тука как върви, че иначе ще го приема лично и като загуба на време.
    Ще пиша как иначе , нали съм обещал . Хубаво е всеки да описва опита си и с какво се е сблъсквал , може да е полезно за тези след него.

Сега ще си правя украсата за Коледа и Нова Година , и ще чета още тези из форума

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

...На 1во време мисля да записвам курс по английски в акредитиран университет ...
    В колеж.
    Не поглеждай с гняв назад.

10. БЛАГОДАРЯ ggeoreto thanked for this post
    Напреднал
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Много негативизъм хора.Ама много... Все пак ще продължа да ви информирам как върви моята миграция в UK. Моето мнение , че в БГ бъдеще за млади няма - няма как да го промените...
    Ние твоето мнение няма как да промениме, ти сам ще го промениш, след време.

За жълтата карта като студент - няма смисъл да тръгваш по този път. Ти пристигаш през Януари, нали така? Докато се ориетираш къде си, докато ти излезе жълтата карта, докато започнеш работа по 20 часа седмично, ще са минали близо 6 месеца. А след още 6 ограниченията падат и нямаш нужда от никакви карти. Или ела след една година, или директно се насочвай към нещо, което да работиш като self-employed, за да имаш що-годе нормални доходи докато паднат ограниченията. Иначе с парите от 20 часа седмично, най-много наема да можеш да си платиш. Трябва да донесеш отделно за храна и транспорт.
    Кажи на Господ, че имаш планове, за да го разсмееш!

12. БЛАГОДАРЯ treven, Zara, Мила thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krembo_t Виж мнението
    Мое лично мнение: основна причина за грешната представа на новопристигащите са именно българите тук- в Ук. Та отиват си те на холидей в БГ и започват да парадират с ХанЦузите Адидас, Айфона, Ј1000 и т.н. Именно тия същите пропускат да споделят, че живеят по 12 човека в къща с една тоалетна, че ядат Смарт прайс, и пазарят само от спорт дайрект и прайм арк. Но пък обясняват на широко как видите ли в УК всичко е супер гот. И решава Петко ит 4-я етаж, че щом Венци от 6- я може, що и той да не може.

И пристига на Виктория стейшън... Исторята нататък я знаете.

Ако почнеш обаче да им обясняваш, че нещата не са толкова розови те обвиняват, че не ги искаш там.

Относно коментара ми в началото, обръщам се към питащия: дали си градинар или клинър- все едно. Ако си вършиш работата добре няма да останеш гладен. Това са услуги, които се търсят много. Ако пък наистина си добър и предприемчив си е много добро поле за изява, бизнес, печалба. Зависи колко ти стиска. За това някои виждат чашата наполовина пълна или празна. Въпрос на гледна точка.

Но тази ти предубеденост няма да ти е от полза .

Късмет ти желая!
    така,така ,ама мен лесно не могат да ме излъжат,обаче за лековерния български народ чуждата кокошка все патка му се вижда.чудят ми се на акъла как съм зарязал една уредена и богата държава с 50 000 д. годишна заплата и съм се върнал в българия .ми много просто бре ,тука нямам моргидж,нямам аутолоан,нямам 35% данъци,а на всичко съм си оунър и с 25К лева на година си живея много по добре от болшинството жители на така прехваления запад.
    на запада единственно това му е далаверата,че като се пенсионираш се осигуряваш с добра пенсия докато тука ше вземаш някакви мизерни пари.но и ние сами сме си виновни като изкарваме по 2-3 хилки чисто на месец ,а се осигуряваме в/у 400 лв.ама пусти му пари като много не ти се дават.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

14. БЛАГОДАРЯ siltal, Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    така,така ,ама мен лесно не могат да ме излъжат,обаче за лековерния български народ чуждата кокошка все патка му се вижда.чудят ми се на акъла как съм зарязал една уредена и богата държава с 50 000 д. годишна заплата и съм се върнал в българия .ми много просто бре ,тука нямам моргидж,нямам аутолоан,нямам 35% данъци,а на всичко съм си оунър и с 25К лева на година си живея много по добре от болшинството жители на така прехваления запад.
    на запада единственно това му е далаверата,че като се пенсионираш се осигуряваш с добра пенсия докато тука ше вземаш някакви мизерни пари.но и ние сами сме си виновни като изкарваме по 2-3 хилки чисто на месец ,а се осигуряваме в/у 400 лв.ама пусти му пари като много не ти се дават.

колко си прав ама много хора не го разбират

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от siltal Виж мнението
    колко си прав ама много хора не го разбират
    Абе прав е, ама не съвсем!
    То ако беше само до ниските заплати в БГ-то- с мед да го помажеш!
    Хората не бягат от това на първо място!
    Хората се погнусиха от тоталната липса на държаwa, от простащината и пълната профанщина достигнала върховете на властта и показваща се всяка вечер по ТВ под формата на малоумен мутро-милиционеро-пожарникар с 3 гънки мозък хилещ се грозно и обещаващ светло бъдеще на още по кретенясали съграждани!
    Погнуса от тоталната разруха обзела държавата- като се почне от химикалите в храните до тоталното отказване от права и закони с тъполгави милиционери използвани само за репресия над овчедушното население!
    Ето там е проблема.
    Последно редактирано от Tegmentum : 25-11-2012 на 18:20
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

17. БЛАГОДАРЯ padina.pavonia, iva_d66, bakari, zmei4o_pk, stefiteo and 3 others thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tegmentum Виж мнението
    Абе прав е, ама не съвсем!
    То ако беше само до ниските заплати в БГ-то- с мед да го помажеш!
    Хората не бягат от това на първо място!
    Хората се погнусиха от тоталната липса на държа, от простащината и пълната профанщина достигнала върховете на властта и показваща се всяка вечер по ТВ под формата на малоумен мутро-милиционеро-пожарникар с 3 гънки мозък хилещ се грозно и обещаващ светло бъдеще на още по кретенясали съграждани!
    Погнуса от тоталната разруха обзела държавата- като се почне от химикалите в храните до тоталното отказване от права и закони с тъполгави милиционери използвани само за репресия над овчедушното население!
    Ето там е проблема.
    втълпяваш си.картинката макар и калпава не е чак толкова грозна.големият проблем е липсата на пари и всички нещастия които описваш се въртят около тая липса.
    ко има кинти народа вечер ше яде и пие ,а няма да гледа телевизия и няма да му правят впечатление върховете на власта нито мутро-милиционерския барок.това последното образно казано г-н политически имгранте.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

19. БЛАГОДАРЯ siltal thanked for this post
    Нов потребител Аватара на petarEC1M3JB
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

Цитирай Първоначално написано от vm13 Виж мнението

За жълтата карта като студент - няма смисъл да тръгваш по този път. Ти пристигаш през Януари, нали така? Докато се ориетираш къде си, докато ти излезе жълтата карта, докато започнеш работа по 20 часа седмично, ще са минали близо 6 месеца. А след още 6 ограниченията падат и нямаш нужда от никакви карти. Или ела след една година, или директно се насочвай към нещо, което да работиш като self-employed, за да имаш що-годе нормални доходи докато паднат ограниченията. Иначе с парите от 20 часа седмично, най-много наема да можеш да си платиш. Трябва да донесеш отделно за храна и транспорт.

Наистина е така защо не изчакаш 11 месеца до падането на ограниченията , тогава всичко ще става много по-лесно и евтино.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

Внимавай, защото 20 часа легална работа би могъл да имаш само при издадена жълта карта, а за нея сега се чака 6-7 месеца, та и повече. Един познат макар и студент в колеж чака вече 4 месец. Потърси възможност да намериш курс NVQ, който да ти съдейства за намиране на работа full time, защото ще трябва да те оценят през периода на обучение и така биха могли и да ти съдействат за получаване на жълта карта по-бързо. /мое мнение!/ NVQ курсовете са обикновено за 1 година и можеш да работиш 8 часа на мин. ставка. Ако се докажеш, работиш съвестно и пр. може и да ти увеличат ставката, както и да работиш допълнителни часове. Ето още един сайт: Welcome to Maxwell Work Based Training
    Но и там искат пари предварително.
    Може да се опита да си запази час в Кройдън и да вземе жълта карта на същия ден.Аз така направих.Сега се опитвам да си запазя час за синя карта,защото имам всички нужни документи.Но вече 4 месеца не успявам да го запазя този час.Но колежа ми свърши и сега мога да работя 4 месеца фул тайм.Нещо става и недават часове,ако някой е успял последните месеци да сподели.Ще съм му много благодарен.По пощата няма смисъл да праща защото се чака около 9 месеца,демек ще получи евентуално ноември.И остават два месеца до падане на рестрикцийте,няма смисъл.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

не мога да повярвам,че обсъждате заплати от порядъка на 3000 лв за България.
    Такива заплати тук няма,а ако има това са за определени хора,които каквато и професия да имат никога не биха останали без работа в БГ.
    Странно ми е някой да пише анти при положение,че живее в Англия.В БГ толкова е голяма безработицата,че скоро само циганите ще останат тук,но те данъци не плащат така че пенсионната система е една от първите,които ще рухнат в следващите години.
    Всеки,който пише колко е зле в UK и не знам си кво си е или лъжец или мързелив,но не и реалист.
    И моля престанете да перефразирате президентът на републиката,който всеки ден тръби колко добре платени са програмистите....болшинството от хората,които познавам работят за заплати между 500 и 800,всички които твърдят,че взимат повече лъжат и ги е срам да си признаят,тъй като това е реалиността в наркотрафикантската ни република - взимат се ниски пари!

23. БЛАГОДАРЯ MyleneFarmer thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от illusion Виж мнението
    не мога да повярвам,че обсъждате заплати от порядъка на 3000 лв за България.
    Такива заплати тук няма,а ако има това са за определени хора,които каквато и професия да имат никога не биха останали без работа в БГ.
    Странно ми е някой да пише анти при положение,че живее в Англия.В БГ толкова е голяма безработицата,че скоро само циганите ще останат тук,но те данъци не плащат така че пенсионната система е една от първите,които ще рухнат в следващите години.
    Всеки,който пише колко е зле в UK и не знам си кво си е или лъжец или мързелив,но не и реалист.
    И моля престанете да перефразирате президентът на републиката,който всеки ден тръби колко добре платени са програмистите....болшинството от хората,които познавам работят за заплати между 500 и 800,всички които твърдят,че взимат повече лъжат и ги е срам да си признаят,тъй като това е реалиността в наркотрафикантската ни република - взимат се ниски пари!
    Възможно е да си прав за България. Но за ЮК определено нямаш идея... Или поне нямаш идея за огромната част от Кралството, което е извън Лондон.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

който е упорит и знае какво иска ще успее....

Напреднал Аватара на anix
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vm13 Виж мнението

Да...И на мен ми се наложи да се откажа от тази блестяща идея.../За жълтата студенска книжка иде на реч/

27. БЛАГОДАРЯ Qgelo thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

ПОЧВАШ В СТРОИТЕЛСТВОТО И ТОВА ЕЕЕЕ....ЦСЦС ЗА 5 ДЕНА И ЗАХАПВАШ НА 7 ПАУНДА СИ ТРАЕШ

29. БЛАГОДАРЯ illusion thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

4 години точно. Какво стана с това момче?

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 11
    Последно мнение: 21-02-2012, 17:42
  2. Разкрилият даренията на МВР полицай остана без работа
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 16
    Последно мнение: 07-08-2011, 14:45
  3. Как да остана в УК?
    От the_Unleashed във форум Общ форум
    Отговори: 34
    Последно мнение: 24-10-2009, 19:50
  4. Остана ли човещина в хората?
    От Mystic във форум Общ форум
    Отговори: 52
    Последно мнение: 15-12-2008, 19:55
  5. Мога ли да остана в Англия?
    От kalinkalin във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 14-12-2008, 14:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker