Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 96
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

Да сигурно има работа за икономисти и ИТ само незнам защо колега поляк и колега унгарец - единия перфектен ИТ другия с английска диплома по икономика работят при нас като портери - и двамата с университетска английска диплома но може би всеки с късмета си :–)
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от juld Виж мнението
    Да сигурно има работа за икономисти и ИТ само незнам защо колега поляк и колега унгарец - единия перфектен ИТ другия с английска диплома по икономика работят при нас като портери - и двамата с университетска английска диплома но може би всеки с късмета си :–)
    Защото дипломата не работи Те като не си търсят работа и като нямат голям мерак да го работят тва което са завършили мн ясно че ще сапортери

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Имам телефона на Мадлена - тя е моя счетоводител, но не съм упълномошен от нея да го давам на трети лица без да съм я попитал :-) Намери неин пост и й пиши на лична :-) Аз тръгнах по пътя на селфа 2009 но това беше лошо начало - всеки ден четях постове за документи и прочие, работа нямаше, ядях супи по 28 стотинки от Асдата работих нелегално като разнасях лифлети, бях при един "счетоводител" дето ме подведе и лимитед компани да отворя та после се чудих как да я затворя - внимавай с лимитед компани - не се хващай на тази въдица! и още един куп щуротии, но да не се отклоняваме :-) Счетоводител ще ти трябва - аз съм работник на постоянен договор и въпреки всичко пак Мадлена ми помага - винаги излизат разни неща - например последно беше като наемах жилище но това е друга тема :-) Като ти чета постовете и гледам че си много надъхан и май искаш всичко веднага и сега - тука в Лондон времето освен 4е е ужасно гадно / например вятъра който духа от всички посоки едновременно и дъжда който вали от долу нагоре и отляво надясно и винаги си мокър :-) / та времето тука особено за бюрокрацията тече много много бавно - запаси се с търпение и пари ще ти трябват :-) Езика ще го научиш само ако работиш сред англичани :-) - аз в началото по скоро научих сръбски и чешки лафове отколкото английски но както и да е:–) И преди да тръгнеш за Лондон - помисли си какво оставяш - ако имаш собствено жилище и не лоша работа - не ти трябва Лондон - помисли си за морето и пясъка - щото тука море и пясък няма - има адски студен ветровит океан и камъни - плаж няма :-) помисли си за нашата хубава българска храна, за твоите приятели, помисли си за социалната среда която оставяш и още един куп неща :-) Да тука е пълно с усмихнати англичани - боже колко изкуствени усмивки ще видиш но ай стига щото нещо ме изби на размисли и страсти :-) Все си мисля, че ако бях хвърлил същата енергия в БГ сигурно щеше да е по добре но както и да е :-) Любопитно ми е какво точно не ти харесва в БГ :–) ? За шофорската книжка - ако имаш веднага я смени с английска - много помага тука е като документ за самоличност. И ако намериш време преведи си личната карта - да правилно си ме разбрал - преведи си на английски с подпис и пе4ат от преводач личната карта щото нашите умници от МВР то пак са забравили да напишат адреса н само на български но и на латиница което е голям проблем щото хората тука не могат да четат български :-)

4. БЛАГОДАРЯ wickedness, sanlivka, musi thanked for this post
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

Цитирай Първоначално написано от kalopicha Виж мнението
    Защото дипломата не работи Те като не си търсят работа и като нямат голям мерак да го работят тва което са завършили мн ясно че ще сапортери
    Ми доколкото знам и двамата кандидастват на хиляда места ама нещо не се обаждат от другата страна но както писах всеки с късмета си - може някой като дойде и веднага и в Бъкингамския дворец да го вземат :-)

6. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Заминавам за Лондон с цел работа и да остана постоянно

И аз ще идвам в ЛОНДОН януари да пробвам как е в Англия.За мизерията ми е ясно,строителство каквото дойде .Знаели някой как стои въпроса с остров Джърси в момента предвид работни места заплащане .....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ми доколкото знам и двамата кандидастват на хиляда места ама нещо не се обаждат от другата страна но както писах всеки с късмета си - може някой като дойде и веднага и в Бъкингамския дворец да го вземат :-)
    Имам впредвид,че няма да ги вземат на работа,щото имат дипломи
    Нужен е опит- за който може да се излъже ако наистина си разбират от работата и свестни св-та. Аз Когато кандидатствах за работа ми се обадиха от 90% от местата на които бях пуснал СВ и след това на 70%от интервютата за второ и накрая си избирах къде да отида и естествено отидох там където дават най-мн пари. Неможеш да пуснеш някво измислено СВ по европейски стандарт и да си мислиш че ще те вземат на сериозно. Също така като кандидатстваш за работа се потготвяш предварително с отговори на въпросите които ще те питат-навсякъде питат едно и също, което вкючва и проучване на компанята в която кандидатстваш.

9. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

ами то някой го каза,самата наличност на диплома дори и местна не е стратегическа предпоставка да бъдеш нает на работа според образованието си.иска се и професиална квалификация ,а тя се гради от практиката и всъщност тя продава ,а не хартийката в джоба.трябва да има какво да напишеш в сивито за да хване окото на рекрутъра.ти напиши работил съм в лондон/ук по специалноста в тая,тая и тая компания като такъв,такъв и такъв със съответните координати на фирмите/телефон за референции на който да питат ставаш ли поне за чеп за зеле тогава ,ако им хванеш окото даже и няма да питат и да искат дипломата ти освен професията ти ,ако не е на някакъв лицензионен режим и наличието на дипломата ти да е необходимо условие.
    с празно сиви не става,те унгария и чехия не я знаят на картата ти искаш работа да им дадат.може ако са бъхтили за някоя мултинационална компания която е позната и на тях,например като хюлед пакард,кока кола етк, ама с войчех тех оод или яцектрейдкъмпани забрави.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

11. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Пропуснах да кажа и че нямам никакви дипломи и опит- за всичко ги налъгах. Уча в колеж вечерно време даже ми казаха че няма нужда да уча.Те щяли даме научат-само искат да са сигурни, че могат да разчитат на тебе за определената роля

13. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз ти предлагам да отидеш в някоя друга държава, където няма ограничения за българи. Например Ирландия наскоро свалиха ограничениата, документи се изкарват много по-лесно и стандарта е почти един и същ с УК.

15. БЛАГОДАРЯ bukanir, sanlivka, d17, musi thanked for this post
    Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Само не мога да разбера защо след като в другите европейски страни постепенно започнаха да падат ограниченията за работа на българи, все повече българчета искат да идват тук, където все още пазарът не е отворен изцяло?! Господа новодошли или вие които смятате да идвате, бихте ли споделили...?
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

17. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от ggeoreto Виж мнението
    Само не мога да разбера защо след като в другите европейски страни постепенно започнаха да падат ограниченията за работа на българи, все повече българчета искат да идват тук, където все още пазарът не е отворен изцяло?! Господа новодошли или вие които смятате да идвате, бихте ли споделили...?
    Езикът. Нищо друго. В другите страни без език няма да ти кажат дори Здравей. И защото всеки смята, че владее английски...

19. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от GalyaR Виж мнението
    Езикът. Нищо друго. В другите страни без език няма да ти кажат дори Здравей. И защото всеки смята, че владее английски...
    Донякъде си права, всеки втори говори английски...аз бих добавил, че е и модерно...
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

Напреднал
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Като ИТ съпорт в България със сигурност имаш по-добър стандарт на живот, от колкото всички професии дето си ги изброил за UK. Ама щом си решил да пробваш и имаш пари за харчене за няколко месеца, идвай.

Разкажи за този ИТ съпорт - какво разбираш, какво можеш. Тук съпорт няма - всичко е в Индия, добре поне че работят в часовата зона на Великобритания. За програмист ставаш ли? Сис админ? Ма то едва ли щеше да идваш насам, не е нещо особено, но поне работа има доста и нямаш проблеми като селф емплойд, макар че може да се наложи да започнеш от начало, от най-ниското ниво. Аз честно казано се замислям за обратната посока - тази сфера в БГ е много добре и ще става все по-добре, възможностите са много повече.
    Кажи на Господ, че имаш планове, за да го разсмееш!

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Даа, така- а през годините в този форум имаше немалко мнения колко гадни били англичаните, колко нетолерантни били, каква гадна страна бил ЮК!
    А истината е, че е доста,прекалено, толерантна към чужденците!
    Я Швейцария или Германия ако не им говориш немски с местния акцент, ще те подминат като пътен знак и хич няма да се напрагят да ти слушат неразбираемото (за тях) мучене-щом си там трябва да говориш като тях-точка!
    И така и трябва да бъде!
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

23. БЛАГОДАРЯ sanlivka, RNOH thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

или по-то4но толерантността на англи4аните към НЕзнаенето на езика им...
    6тото много ама много голям процент от българите живее6ти в Англия не могат да вържат едно изре4ение на английски, така 4е няма как владеенето на езика да е при4ината да са избрали да заминат нататък....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

25. БЛАГОДАРЯ d17, Мила thanked for this post
    electrician Аватара на Mahoni
    Град
    Бургас
    Post Thanks / Like

Я прочети малко тука:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%D1%F...D%F2%E8-4.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/regis...2-21-09-a.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...%ED%E8%FF.html
    И после имай предвид че в момента има голяма стегнация за работа един мой приятел се връща в БГ защото търсене голямо а предлагане никакво . Дали е заради предстоящите празници не знам.

Post Thanks / Like

може би езика ама едва ли той е най важната причина.просто има много българи там и всеки има познат или роднина който да го посрещне и да го въведе в нещата,а и тлерантноста на а англичаните към незнаещите езика им чужденци в която група предполагам са и огромната грпа бг имигранти.
    аз например искам да отида в швейцари,ама за да прокопсам там трябва да съм билингуъл,аз всъщност съм обаче в неправилната конфигурация френч и инглиш гокато там върви френч и джермън.
    за съжаление няма държава в европа в която да се говорят френч и инглиш,там ще се чувствам най добре,френч и джермън,френч и дъч има,ама точно тая конфигурация от езици като моята я има само на едно место в северна америка където обаче не ми се ходи щото вече съм бил.
    и в тоя ред на мисли съм си направил извода,че ако ми се наложи или просто реша за разнообразие някога да имигрирам това ще е Херцогство Люксенбург-френч е официален език ,а всички говорят и инглиш-плюс това заплатите са едни от най високите в европа/2 пъти по високи от тия в англия/ ,а цените на бензина,тютюневите изделия и алкохола най ниски в европа/едно доста не маловажно перо от бюджета/.също така и наемите на жилищата са наполовина на лондонските

28. БЛАГОДАРЯ d17 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vm13 Виж мнението
    Като ИТ съпорт в България със сигурност имаш по-добър стандарт на живот, от колкото всички професии дето си ги изброил за UK. Ама щом си решил да пробваш и имаш пари за харчене за няколко месеца, идвай.

Разкажи за този ИТ съпорт - какво разбираш, какво можеш. Тук съпорт няма - всичко е в Индия, добре поне че работят в часовата зона на Великобритания. За програмист ставаш ли? Сис админ? Ма то едва ли щеше да идваш насам, не е нещо особено, но поне работа има доста и нямаш проблеми като селф емплойд, макар че може да се наложи да започнеш от начало, от най-ниското ниво. Аз честно казано се замислям за обратната посока - тази сфера в БГ е много добре и ще става все по-добре, възможностите са много повече.
    И кое е добре в БГ ? Работя със САП , оторизации - поддържаме много страни в голяма фирма.Заплатата за която работя , ако работя същото в Англия е сигурно 5 пъти и нагоре по ниска.Някакси нереално ми се струва да работя ИТ специалист в БГ , а ако работя чистач в UK да взимам повече пари .... Стандарта в БГ е нисък , толкова нисък , че парите на повечето хора стигат само за основните нужди , сметки , храна и бензин до работа.А кога ще се живее е друг въпрос - след пенсия. Все още съм млад искам и да спестя някакви пари , не да харча всичко до стотинка и едвам да ми стигат парите преди заплата.

Решението е вззето . Въпроса е към какво да се насоча и да вървя в тая насока .1-2-3 години ще мизерствам , след това като вече имам някакви курсове или някакъв опит и всички документи съм сигурен , че ще живея мн по добре от колкото тук. България е на светлинни години от Англия и то не само в парично отношение.

Поздрави,
    Жоро

30. БЛАГОДАРЯ bukanir, stefiteo, sanlivka thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Добре е че си амбициозен, но имай предвид, че ще е трудно и освен ако не си някой безработен в България, то ще ти отнеме поне 5 години да стигнеш българският стандарт на живот в ЮК, а после както ти провърви.

Не гледай заплатите в абсолютни стойности а в относителни.
    Например за Лондон ще ти трябва доход от поне Ј70-80 хил годишно за да живееш що годе нормално (храна, сметки, бензин) а за добре трябват от 100 хил нагоре.

Незнам колко изкарват масажистите, но се съмнявам че с масаж ще ги докараш тия 70-80 хиляди.

32. БЛАГОДАРЯ vm13 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Добре е че си амбициозен, но имай предвид, че ще е трудно и освен ако не си някой безработен в България, то ще ти отнеме поне 5 години да стигнеш българският стандарт на живот в ЮК, а после както ти провърви.

Например за Лондон ще ти трябва доход от поне Ј70-80 хил годишно за да живееш що годе нормално (храна, сметки, бензин) а за добре трябват от 100 хил нагоре.

Незнам колко изкарват масажистите, но се съмнявам че с масаж ще ги докараш тия 70-80 хиляди.
    Зависи какво разбираш под 'що годе нормално' - ако за теб това са Ј70-80 хил., то за Виктория Бекъм ще са вероятно Ј7-8 мил., а за Абрамович сумата ще е още по-голяма. Всики си има различни разбирания за нормалното и има различни необходимости. Не мисля, че има много българи, които могат да се похвалят с такъв доход, но съм сигурен, че много българи, които ще кажат, че си живеят нормално с доста по-малко.
    Последно редактирано от schismy : 23-11-2012 на 12:16
    There is no money in healthy people, and there is no money in dead people. Money is in the middle, people who are alive, sort of, but with one or more chronic conditions that puts them in need of drugs.

Bill Maher

34. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението

зависи какви са масажите ,ако са например с хепи енд що пък да не ги докара

36. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от schismy Виж мнението
    Зависи какво разбираш под 'що годе нормално' - ако за теб това са Ј70-80 хил., то за Виктория Бекъм ще са вероятно Ј7-8 мил., а за Абрамович сумата ще е още по-голяма. Всики си има различни разбирания за нормалното и има различни необходимости. Не мисля, че има много българи, които могат да се похвалят с такъв доход, но съм сигурен, че много българи, които ще кажат, че си живеят нормално с доста по-малко.
    70-80К са си много добър доход,спокойно можеш да си плащаш моргидж за половин милион и след 25-30 години като го изплатш ще си вече пенсионер-милионер

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Вече малко го обърнахте на някакви мечти 70-80 холяди годишно викаш в Англия се живеело долу -горе добре...., в БГ с 1000 лева заплата се правят 12 хиляди лева годишно - а има хора дето живеят с половината от тези пари и пак преживят.Аз в Англия и с 12 хиляди паунда на година ще живея по добре от колкото в БГ.От мненията до тук смятам че някой хора живеят в огромна заблуда , 4е в БГ нормалния човек си живее с малко пари като цар.Разликата в цените на храната и дрехите е пренебрежимо малка , за разлика от доходите на хората.

39. БЛАГОДАРЯ sanlivka, iva_d66 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Вярно е, че в България храната и дрехите са скъпи, но пък тук са скъпи квартирите и транспорта.

Добре, ако говорим само за съществуване на млад човек без семейство, то за Лондон може да ти стигнат и 50 хил заплата. Ј50к ти дават чисто на месец около Ј3,000:

Квартира + сметки = Ј1,500
    Транспорт + храна = Ј500

Остават ти около 1000 паунда
    Ако имаш кола, излизаш, почиваш и не си купуваш дрехи само от Праймарк, то махни още Ј500 на месец.
    Последно редактирано от Motovilkov : 23-11-2012 на 14:33

41. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    или по-то4но толерантността на англи4аните към НЕзнаенето на езика им...
    6тото много ама много голям процент от българите живее6ти в Англия не могат да вържат едно изре4ение на английски, така 4е няма как владеенето на езика да е при4ината да са избрали да заминат нататък....
    Може би си права, но дали хората го знаят това? Ти го знаеш, защото имаш опит. За мен по-логично е УСЕЩАНЕТО, че знаеш езика. Някак по-комфортно се чувства човек. А хората доста поназнайват от обща култура. Друга история е колко го знаем. Няма да казвам колко време ми струваше на мен самата да вляза в час на някакво прилично (високо) ниво и как се правех че разбирам само от асоциации, но все пак се чувстваш friendly. В Германия чакай на такова усещане. Помня как ме погледна като изкопаемо един немец близо до Дортмунд, когато спрях колата и го питах на английски за посока, бях се изгубила. Щеше да ми изяде грацмуля и не ми отговори нищо. Пардон, измърмори нещо, но няма да спорим какво ли ми е казал.

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 11
    Последно мнение: 21-02-2012, 17:42
  2. Разкрилият даренията на МВР полицай остана без работа
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 16
    Последно мнение: 07-08-2011, 14:45
  3. Как да остана в УК?
    От the_Unleashed във форум Общ форум
    Отговори: 34
    Последно мнение: 24-10-2009, 19:50
  4. Остана ли човещина в хората?
    От Mystic във форум Общ форум
    Отговори: 52
    Последно мнение: 15-12-2008, 19:55
  5. Мога ли да остана в Англия?
    От kalinkalin във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 14-12-2008, 14:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker