Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 31
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb Кой идиот кръсти детска градина на Веселин Маринов?

Явор Дачков
    Glasove.com - анализи, коментари, интервюта

Кръстили детска градина на името на Веселин Маринов. Уви, това не е поредният виц от прочутата серия за най-добрия приятел на Цветан Цветанов. Това е самата истина, която ни застигна тези дни от смолянското село Бани. Вярно е, че новината много прилича на най-любимия ми виц за Веселин Маринов: Отишло едно джудже при него за автограф и му казало: „Г-н Маринов, пораснах с вашите песни“.

Боя се, че малките палавници, както журналистите обичат да наричат децата, от въпросната детска градина в с. Баня, няма да имат друг шанс, освен да пораснат с песните на Веселин Маринов. А това вече е

сериозен повод Агенцията за закрила на детето да се самосезира и да вземе мерки.

Гледах репортажа по телевизията за милото събитие. Веско много помагал на тази градина: купувал компютри, давал компоти и пари за играчки. С голяма неохота приел приживе на негово име да бъде кръстено детското заведение. Изкараха го скромен, разбираш ли.

На вас тази работа може да ви е смешна, но на мен ми се плаче.

Сблъсъкът с подобна неадекватност, която направо граничи с някакъв психически разпад, ме кара да се чувствам безсилен. Тези всичките са за лудница, а не за новините в централната емисия. На всичкото отгоре се налага да ги коментираме като сериозен феномен. Въобще не мисля, че това е случайна проява на безвкусица, или провинциален идиотизъм.

Аз изтълкувах тази новина като поредния знак за разрастващата се патология в българския публичен живот. Всичко живо дава фира и надежда за спасение няма. И защо трябва да намесваме децата в общата си лудост. Какво са виновни те, че ние не сме добре?

Що за идиот трябва да си, за да ти мине въобще мисълта да кръстиш каквото и да било на името на Веселин Маринов, още повече детска градина. И защо точно Веселин Маринов, а не Панайот Панайотов или Христо Кидиков? Защо не Бисер Киров? Или пък просто детска градина „Здравко от „Ритон“?

Една политическа целесъобразност прозира у инициаторите

на това злополучно кръщение. Едно бодро слагачество струи от тази новина. Имам лошото предчувствие, че само опипват почвата с този Веско Маринов. А като видях и „неохотата“, с която той се е съгласил, направо ми настръхват косите.
    Отсега виждам с големи букви вълна от преименувани детски градини, училища, университети и обекти от национално и регионално значение. Първо основно училище „Бойко Борисов“, Съдебна палата „Цветан Цветанов“, Втора градска болница „Сестрата на Бойко Борисов“,Дом за социалнослаби „Искра Фидосова“, музей „Вежди Рашидов“,пицария „Симеон Дянков“ и все в този дух. Българската мегаломания не знае граници, нито българското подлизурство. Да не говорим за българската безвкусица, чието сиво ежедневие са таланти като Веско Маринов. Може и паметник да му издигнат пред детската градина като на Евлоги и Христо Георгиеви пред Софийския университет.

От гледна точка на Веселин Маринов и инициаторите от село Бани, двамата сигурно приличат на пълни бунаци, след като са дали пари за този университет, а не са го кръстили на свое име.

Сега, като се замисля обаче, не ми е ясно
    кога малките палавници ще изучават песента „Горчиво вино“
    - във втора, трета или подготвителна група? Предполагам, че химнът за родната полиция е в задължителната програма още от първа група. Никой обаче не е в състояние да ни опази от безвкусицата, кича и агресивната селяния.

Чрез Kafene.net

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кой идиот кръсти детска градина на Веселин Маринов?

Това е топновина!
    Но не съм съгласна Вежди Рашидов да е патрон на музей-по добре също на детска градина, тъкмо ще си имат готов Дядо Коледа.
    Вече има детска градина "Веселин Маринов", остава само някой по-инициативен директор на старчески дом да го нарече "Джъстин Бийбър"-така най-невръстните и най-възрастните ще си разменят идолите и няма да има ощетени....
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

3. БЛАГОДАРЯ Мила, bakari, Foxy thanked for this post
    Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Минно-Геоложки Институт - Азиз
    Спешно отделение - Сашка Вacева

...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Погнусен съм от тази статия! Не може човек, който претендира, че е интелигентен и има някакво ниво на култура, да използва в публичното пространство изрази като "тези всичките са за лудница" и "провинциален идиотизъм" по адрес на други хора. Съжалявам, но за мен е неприемливо.

6. БЛАГОДАРЯ jimmbo, bubi83, wlad thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Погнусен съм от тази статия! Не може човек, който претендира, че е интелигентен и има някакво ниво на култура, да използва в публичното пространство изрази като "тези всичките са за лудница" и "провинциален идиотизъм" по адрес на други хора. Съжалявам, но за мен е неприемливо.
    Аз пък ги смятам за приемливи, защото тази новина е шокираща. Всички тези изрази ми се виждат прекалено слаби, за да опишат това. Статията е написана с провокативен език точно за да стресне...

wickedness, какво точно значи "патрон на музей".

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ wickedness, petzka thanked for this post
    Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

И на мен ми направи впечатление. Много лошо е написана и кой е дал разрешение да се публикува, изобщо.

.....и особено..."Що за идиот трябва да си, за да ти мине въобще мисълта да кръстиш каквото и да било на името на Веселин Маринов, още повече детска градина"
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

10. БЛАГОДАРЯ Doondie, George_d thanked for this post
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз пък ги смятам за приемливи, защото тази новина е шокираща. Всички тези изрази ми се виждат прекалено слаби, за да опишат това. Статията е написана с провокативен език точно за да стресне...

wickedness, какво точно значи "патрон на музей".

В статията се дават примери за имена на музеи и едното беше на културния министър.
    Нали личността, чието име носи даден обект, е "патрон"-поне така ни учеха някога, сега "патрон" май има по-друго значение, в крак с времето.
    Последно редактирано от wickedness : 21-11-2012 на 23:41

Две житейски правила:
    Ницше

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

На мен пък ми харесват песните на Веселин Маринов. В пъти повече пред всякаква чалга. И от къде знаете, че не е спонсор на детската градина? Може да си имат договорка.
    Не поглеждай с гняв назад.

13. БЛАГОДАРЯ jimmbo thanked for this post
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

В статията пише, че е-и какво от това. Истински добрият човек дава от сърце, без да трупа дивиденти.
    Уж не искал...ама и договорка да е-толкова по-лошо-простотия и грандомания.

Две житейски правила:
    Ницше

15. БЛАГОДАРЯ George_d, bakari thanked for this post
    Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

И на мен ми харесват песните на Веселин Маринов. Не виждам нищо лошо в това, градината да се казва така. И не е по-зле, отколкото да беше се казвала "Детелина" или "Теменужка", например.
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

17. БЛАГОДАРЯ Doondie, jimmbo thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wickedness Виж мнението
    В статията се дават примери за имена на музеи и едното беше на култулния министър.
    Нали личността, чието име носи даден обект, е "патрон"-поне така ни учеха някога, сега "патрон" май има по-друго значение, в крак с времето.
    Аа, сега разбрах. Ама тези неща нали не са се случили още... слава Богу, де.

Гугъл търсачка на форума

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    [...] И от къде знаете, че не е спонсор на детската градина? [...]
    [...] Веско много помагал на тази градина: купувал компютри, давал компоти и пари за играчки. С голяма неохота приел приживе на негово име да бъде кръстено детското заведение. [...]
    [...]
    Ако ситуацията беше такава, каквато я описва авторът, може би щеше да има и шокиращ елемент новината, обаче какво лошо има в това детско заведение в едно село (да беше по-голям град, ОК, но то е село, което се предполага, че не разполага с кой знае какъв бюджет за издръжка на детската си градина) да бъде кръстено на неговия (основен?) дарител? Какво като в случая той е певец? Голяма работа! Нарочно не застъпих този въпрос в коментара си по-горе, защото за мен е по-важно пренебрежителното и грубо отношение на автора, отколкото ограниченото му мислене. Може да е много ерудиран и прочие, но да преценяваш и обиждаш хората заради това, че слушат определен изпълнител/жанр музика или че живеят на село, според мен е израз на тесногръдие и самовеличаене.

Не си спомням да съм чел подобни "адекватни статии", когато в Плевен кръстиха улица на Емил Димитров, когато почина (лека му пръст!) - никой не е питал защо на него, и защо не например ул. "Наско от "БТР", ако мога да използвам аналогични "шеги". За мен статията е безвкусна и позорна за автора ѝ.

20. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, bubi83 thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако ситуацията беше такава, каквато я описва авторът, може би щеше да има и шокиращ елемент новината, обаче какво лошо има в това детско заведение в едно село (да беше по-голям град, ОК, но то е село, което се предполага, че не разполага с кой знае какъв бюджет за издръжка на детската си градина) да бъде кръстено на неговия (основен?) дарител? Какво като в случая той е певец? Голяма работа! Нарочно не застъпих този въпрос в коментара си по-горе, защото за мен е по-важно пренебрежителното и грубо отношение на автора, отколкото ограниченото му мислене. Може да е много ерудиран и прочие, но да преценяваш и обиждаш хората заради това, че слушат определен изпълнител/жанр музика или че живеят на село, според мен е израз на тесногръдие и самовеличаене.

Не си спомням да съм чел подобни "адекватни статии", когато в Плевен кръстиха улица на Емил Димитров, когато почина (лека му пръст!) - никой не е питал защо на него, и защо не например ул. "Наско от "БТР", ако мога да използвам аналогични "шеги". За мен статията е безвкусна и позорна за автора ѝ.
    1. Наистина ли не виждате разлика между Емил Димитров и Веселин Маринов?
    2. Наистина ли не виждате разлика между кръщаване на нещо на починал човек и кръщаване на детска градина на жив човек?
    3. Наистина ли смятате, че протестът на автора на статията е само защото той е певец, чиято музика не харесва? Нищо друго не сте чели и слушали? Нямате идея защо се говори за "политическа целесъобразност" и "бодро слагачество", които очевидно не са свързани с качеството на музиката, която пее?

По т. 3 ползвайте гугъл. По първите две... какво да кажа.

Интервю на певеца за песента и как възгледите му са се променили под влияние на министъра на вътрешните работа - Цветан Цветанов.
    Последно редактирано от Мила : 22-11-2012 на 00:54

Гугъл търсачка на форума

22. БЛАГОДАРЯ Doondie, wickedness, bakari, Demy thanked for this post
    MasterBlaster Аватара на jimmbo
    Град
    Lundun
    Post Thanks / Like

"сериозен повод Агенцията за закрила на детето да се самосезира и да вземе мерки"
    Вие нормални ли сте ? Кого от кого закриляте ?!

Човека дарявал пари, за да направи условията в градината по-добри.
    Тук в УК кръщават roundabout-и на фирми финансиращи поддръжката им,
    даже пейки по парковете на хора които са дарили определена сума пари.
    А в милата ми родина са скочили срещу Веселин Маринов.

Боже, вразуми този неблагодарен народ !

24. БЛАГОДАРЯ bubi83, Arthur's Sword EXCALIBUR, Doondie thanked for this post
    Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jimmbo Виж мнението
    "сериозен повод Агенцията за закрила на детето да се самосезира и да вземе мерки"
    Вие нормални ли сте ? Кого от кого закриляте ?!

Човека дарявал пари, за да направи условията в градината по-добри.

Дарявал...... Той и Джими Савил дарявал ама...... А песните са му абсолютно типичен селяндурски репертоар.
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

26. БЛАГОДАРЯ Demy thanked for this post
    Напреднал Аватара на bubi83
    Post Thanks / Like

А някой от вас случайно да обърна внимание на автора на статията?
    Случайно да се сещате кой е Явор Дачков?
    А чували ли сте, че той 10 години живя на семейни начала с Люба Кулезич и, че благодарение на нея стана известен, а после я заряза щото била стара.Макар през тези години в които е живял с нея всички го наричаха баболюбец и го гавреха, той живя с нея и я използва до дупка.
    За мен Явор Дачков е глупак, злобно малко нищожно недоразумение, в България е обект на подигравки и всички го гледат с насмешка.
    Така, че точно този няма право да пита и да обижда, защото нито е спонсорирал някой, нито е помагал с нещо той е от типа човек-паразит.
    Ако аз бях на мястото на Веселин Маринов нямаше да го съдя, а щях да го набарам в тъмното и да му покажа как се става спонсор.

Животът е трагедия за този, който чувства, и комедия за този, който мисли.

28. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, Doondie thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Аз лично не виждам проблем. Имал Веско пари, дарил ги за благородна кауза, хората са му благодарни. Ще кръстят на него детската градина, защото се надяват и в бъдеще да продължи да ги спонсорира. И хайде сега да не омаловажаваме добрите дела търсейки задни помисли у всеки.
    Предлагам, да продължите да спонсорирате потребителите от Зов за помощ, може и на вас да ви излезе късмета с признателността някой ден.

30. БЛАГОДАРЯ bubi83 thanked for this post
    Напреднал Аватара на bubi83
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от edin balgarin Виж мнението
    Дарявал...... Той и Джими Савил дарявал ама...... А песните са му абсолютно типичен селяндурски репертоар.
    Е то пък всички не може да са родени в Бъкингам като тебе.
    Не е важно дали репертоара му е селяндурски, важно е, че издържа цяла детска градина, което изобщо не му влиза в задълженията, а го прави защото е добър човек.
    И не ми давай за пример разни английски *****и, защото определено то е селяндурско.
    По скоро трябва да се запитаме кой идиот написа тази статия и защо, и от кога благотворителност стана лоша дума и повод за изливане на помия по дарителите.
    Последно редактирано от bubi83 : 22-11-2012 на 11:19

Животът е трагедия за този, който чувства, и комедия за този, който мисли.

32. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

И то какво се оказа в крайна сметка...?
    Подлогата Дачков пише за милиционерския певец Маринов.
    Тва е все едно дрисня да пише за *****.
    Че е малоумно направеното, такова е. Но само като гледам господин "журналиста" как се е изразил ми иде да му счупя едно по едно пръсченцата на ръчичките а после да му залепя гнусната устичка, че толкова глупости е надрънкал през тея всичките години, че си не е истина. А Потния звяр В.М. е за психодиспансер!

Искам сега - Министър председател, бивш кмет, генерал-майор, бивш главен секретар, пожарникар и охранител, господин Бойко Борисов, нашата майка баща да си кръсти на себе си някой музей, магистрала, университет(в което не се съмнявам, че някой малоумник ще му го предложи най-учтиво за да спечели благоволението на Всевишния). Тогава вече ще тегля чертата на нашата мила родина!

ХУбав ден и се радвайте че днес не вали :Д... поне за сега
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

Мисля, че съпоставяш несъвместими неща.

Спортни зали, обществени сгради и други носят имена на спонсориращите ги фирми в много страни. Спортни отбори също - ПСВ Айндховен е първото, което ми идва наум.

Пейките по парковете поне в Канада имат възпоминателни табелки за починали хора.

Българската традиция е, когато някой иска да бъде запомнено името му да съгради нещо - чешма например. Пил съм много пъти вода от чешмата съградена от мой прапрадядо в далечната 1848-а.

Българска традиция е да се изпишат имената на дарителите на църкви - ктиторсkи надписи има в почти всички наши църкви, но те не носят името на никой от дарителя си.

Българска, че и световна традиция е да се дарява на училища и университи, но аз поне не се сещам някое от тях да е носило името на дарителя си приживе и това не е случайно.

Ще се опитам да ти дам пример защо е така.

Представи си, че бяха кръстили училище на Максим Ставийски, детска градина на Гълабин Боевски или спортно училище на Ланс Армстронг.

Никога не е късно да станеш за резил и горните примери са показателни в това отношение.

Пуснатия по-горе клип с песента за МВР на Васил Маринов е пълен резил според мен.
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

35. БЛАГОДАРЯ bakari, wickedness, wlad, Demy thanked for this post
    MasterBlaster Аватара на jimmbo
    Град
    Lundun
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    Мисля, че съпоставяш несъвместими неща.

Спортни зали, обществени сгради и други носят имена на спонсориращите ги фирми в много страни.
    Спортни отбори също - ПСВ Айндховен е първото, което ми идва наум.
    На мен ми дойде наум Arnold Schwarzenegger Stadium на Щурм Грац

Пак го казвам не ме интересува как се казва градината в село Баните Смолянска област,
    щом децата там ще имат по-добри условия.
    Щом хората там са решили така не можеш да им се месиш, не вярвам директорката
    да е решила на собствена глава.

Не виждам защо всички са против Веско Маринов видиш ли,
    защото се потял и станал известен по времето на комунизма и изпял песен за полицията.
    Той е в пъти повече артист от Алисии, Анелии и другите там селски пръчки.
    Да добавя че не съм чалга слушател, но предпочитам Веско Маринов пред Преслава.

37. БЛАГОДАРЯ bubi83, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

На мен ми дойде наум Arnold Schwarzenegger Stadium на Щурм Грац
    Там май са се поправили.

UPC-Arena - Wikipedia, the free encyclopedia

Аз не се меся на никой. Кой и защо го е решил аз не знам, а се съмнявам и ти да го знаеш.

Ако детската градина беше частна, едва ли някой би се противил.

Случая май не е такъв. Държавата е дала 192 000 лева за ремонти наскоро.

Ремонтираха детска градина "Веселин Маринов" в с. Баните - 24chasa.bg

Чудя се дали пък средствата отпуснати за този ремонт не са за сметка на някоя друга детска градина с по-травиално име като "Слънце" например?
    Последно редактирано от Ivan II : 23-11-2012 на 04:03
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    ...
    Чудя се дали пък средствата отпуснати за този ремонт не са за сметка на някоя друга детска градина с по-травиално име като "Слънце" например?
    Мислиш си, че в село Баните има 2 детски градини ли? Освен това името му ВЕСЕЛИН е подходящо за детска градина, където вероятно е весело

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

На мен пък ми харесват песните на Веселин Маринов. В пъти повече пред всякаква чалга. И от къде знаете, че не е спонсор на детската градина? Може да си имат договорка.
    абе те и мутрите спосорират със скъпи вещи и имущество висшите духовници....значи ли ли това, че ако се построи църква ще я наименуват на главния и спосор. А?
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

41. БЛАГОДАРЯ wickedness, Demy thanked for this post
    because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Мислиш си, че в село Баните има 2 детски градини ли? Освен това името му ВЕСЕЛИН е подходящо за детска градина, където вероятно е весело
    да я бяха кръстили само ВЕСЕЛУШКО като искат да им е весело на децата
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

43. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Нова детска градина
    От lolita във форум Childcare
    Отговори: 4
    Последно мнение: 21-08-2008, 14:15
  2. съвет за избор на детска градина
    От kan4o във форум Childcare
    Отговори: 32
    Последно мнение: 27-09-2007, 12:00
  3. Търся бг детска градина в Barking!
    От mitich във форум Childcare
    Отговори: 1