Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 10 от 10 ПървиПърви ... 8910
Резултати от 226 до 247 от общо 247
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категория В с британска такава.

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Добри съвети им даваш....
    Ако е над 45 нали се сещаш, че требва и медицинско
    Принципно си праф, ама само за ... лори енд бъс драйвър. Нали???

Тук не се говори за фалшиви документи, а кой ще изпрати вече готовите.

Другото - щом питащия е още в БГ и ако не е влизал в ЮК.
    Няма да се учудя, ако DVLA проверяват и в Border Agency кога е влезнал и дали изобщо е влезнал. То се знае, че за „185-те дни“ не се заяждат, ама при такова дистанционно кандидатсване ... може да се запънат.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

2. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ шофьорска книжка категория В с британска такава.

Цитирай Първоначално написано от ivank90 Виж мнението
    Здравейте, в момента съм в България и ще се върна в Лондон края на Ноември.
    Може ли друг човек да изпрати документите за смяна на Бг книжка с УК( докато аз съм в БГ) и как става това (кои документи му трябват)? Идеята ми е, когато се прибера в Лондон директно да почна да позлвам УК книжката.
    Когато се изпрати книжка за подмяна, тя се връща на органа, който я е издал - т.е. в България. Ако решиш да шофираш през това време в България и те спре полиция и ти я поиска, може да стане интересно... Да не говорим, че във формуляра декларираш, че вече живееш от 185 дена в Кралството... Малко е като в оня виц - Къде отиваш? - До магазина за бира. - Ако не те хванат, донеси една и на мене.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Когато се изпрати книжка за подмяна, тя се връща на органа, който я е издал - т.е. в България. Ако решиш да шофираш през това време в България и те спре полиция и ти я поиска, може да стане интересно...
    А ако като ID е изпратил и личната си карта - ще стане ... голямо мазало!!!

Не забравяйте, че в България, все още по закон, сте длъжни винаги да имате във вас документ за самоличност!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В Англия се водя от миналата година, че съм пристигнал. Задължително ли ще трябва да приложим и личната ми карта при положение, че няма да ги подам лично? Ако не изпратя личната карта ще откажат ли документите ? В интерес на истината аз мога да си ползвам паспорта за ID в България така или иначе само трябва да видя дали е валиден още

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

В Англия се водя от миналата година, че съм пристигнал.
    Това е добре - отговаряш за изискването за 185-те дни.
    Задължително ли ще трябва да приложим и личната ми карта при положение, че няма да ги подам лично?
    Да, задължително е да изпратиш идентификационен документ - National identity cards или паспорт.
    Колкото до подаването - никой не си подава дакументите лично - всички ги изпращат по пощата.
    В интерес на истината, аз мога да си ползвам паспорта за ID в България така или иначе, само трябва да видя дали е валиден още.
    За това си прав - може.
    Да ти напомня, че ако е с изтекъл срок - имаш 3 варианта.
    1. Срока е изтекъл преди по-малко от 3 месеца. Тогава го подновяваш или просто го връщаш в паспортна служба.
    2. При повече от 3 месеца, но по-малко от 1 година и 3 месеца. Същото като 1, но си носи и пари за глобата. От 20 до 150 лева.
    3. Ако са минали повече от 1 година и 3 месеца. Може да го върнеш или не, и да ти издадат нов. За стария казваш, че просто не знаеш къде е. Вече няма санкция.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В Англия се водя от миналата година, че съм пристигнал. Задължително ли ще трябва да приложим и личната ми карта при положение, че няма да ги подам лично? Ако не изпратя личната карта ще откажат ли документите ? В интерес на истината аз мога да си ползвам паспорта за ID в България така или иначе само трябва да видя дали е валиден още
    Виж изискванията за изпращаните документи за самоличност заедно с молбата.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Налага се да сменя адрес на английска книжка.До сега не знаех,че трябва да уведомя DVLA за смяната на същият-моя грешка.С голямо неудоволствие разбрах ,че може да бъде наложена и глоба .Мога ли да използвам форма за подмяна на книжката ,на която да попълня новия адрес и да очаквам ,че новата пластика ще пристигне с настоящ адрес а не със стария?Предполагам сте се сблъсквали с подобен въпрос и бих се радвал да споделите .Благодаря предварително!

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Можеш....
    Провери дали става онлайн...
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, става онлайн от сайта на DVLA. После получаваш новата пластика и трябва да върнеш старата, срязана на две, в срок ( май беше 2÷4 седмици).
    Ако имаш кола на твое име, също трябва да смениш талона.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Здравейте. Искам да попитам, ако си с британска книжка и караш категория Д в България. Кой е по добрият вариант: Да се смени с българска докато изкараш категорията и после пак с английска в Англия или да не се сменя, а да се добави категорията в Англия после?? Благодаря предварително.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Здравейте. Искам да попитам, ако си с британска книжка и караш категория Д в България. Кой е по добрият вариант: Да се смени с българска докато изкараш категорията и после пак с английска в Англия или да не се сменя, а да се добави категорията в Англия после?? Благодаря предварително.
    ако си спомням правилно, в БГ ще ти издадат нова книжка с категорията ,която после в УК пак можеш да я смениш за УК книжка.

14. БЛАГОДАРЯ King thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Няма по-добър или по-лош - варианта е един.
    Подменяш UK за. БГ, записваш курса (с UK няма да стане) и взимаш категорията. Пак ти я сменят - за да допитват новата категория.
    Връщаш се в UK и отново подменяш! Новия uk driving licence ще е с всички категории.
    Няма как в България да допишат нещо в британски документ или в. UK да се позоват на резултатите от изпита ти в България!

16. БЛАГОДАРЯ King thanked for this post
    Enjoy the moment ! Аватара на gifty_gifty
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здавейте.

Прочетох цялата тема, но не можах да видя това, което ме вълнува в момента. Бих била благодарна, ако знаете (от опит, предполагам).

Имам БГ книжка, която изтича през 07.2018. Ако сега изпратя формата за подмяна на книжката с ЮК такава, тази, ЮК новата (или подменената - ако е такъв терминът) дали ще бъде с нов срок на валидност (броейки от датата на издаване) или срокът и на валидност ще бъде като на старата БГ книжка.

И още нещо, мисля, че мернах напред в темата - синият талон (за точките беше, мисля) май не се изпраща?

Благодаря предварително!

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ще имаш книжка с нов срок на валидност. За талона, не знам. Аз моя май го пратих.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gifty_gifty Виж мнението
    И още нещо, мисля, че мернах напред в темата - синият талон (за точките беше, мисля) май не се изпраща?

Благодаря предварително!
    Да, талона не се изпраща и с ЮК-ското СУМПС няма да имаш талон.
    Сегашния си ти остава - за спомен.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Ще имаш книжка с нов срок на валидност. За талона, не знам. Аз моя май го пратих.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Това не е много ясно... Нека и други да кажат на практика как е било при тях.
    Аз я смених още когато за първи път можеше, тогава в града в който бях имаше клон на DVLA и отидох директно на място. Книжката ми беше много стара, но на новата сложиха дата на издаване от преди около 8-10г(незнайно защо), Ходих пак и питах, опасявайки се, че това се отразява на застраховки и други. Успокоиха ме, че няма значение, след 5-6г няма значение колко е стара...

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Какво неясно има???
    Казвам за мен - очаква се и за другите да е на същия принцип.

Българско СУМПС издадено след изпит от 11.01.1985 г. Категории - „В“ и „М“ (тогава ги даваха комплект).
    Изпратено за подмяна на 11.09.2015. Издадено британско на 22.09.2015 с валидност до 22.09.2025 (тоест - 10 години валидност на пластиката).
    Категории на британското:
    - категории В1 и В - Valid from 11.01.85 / Valid to 14.01.36. Тук се запазва положението от БГ СУМПС. Категория В е с код 70BUL;
    - нови категории „fkpq“ - Valid from 11.01.85 / Valid to 14.01.36. С код 118;
    - категория АМ - Valid from 22.09.15 / Valid to 14.01.36. Тази замества БГ категория М;
    - категория А - Valid from 19.01.13 / Valid to 14.01.36. С код 79(3) - само за триколки. Защо е с тази дата на придобиване ... божа работа!
    Всички категории важат до 14.01.36 - когато ще навърша 70 години. Тогава ще трябва да си го подновя
    Renew your driving licence if you're 70 or over

Пп.
    Цитирай Първоначално написано от gifty_gifty Виж мнението
    Имам БГ книжка, която изтича през 07.2018.
    Много хора бъркат срока за валидност на пластиката с срока на валидност на шофьорската правоспособност. Без значение за коя държава става дума - пластиката само показва каква правоспособност имате. Ако пластиката е с изтекъл срок, но не ви е нужна - може да изчакате, и да си я подновите когато ви потрябва. Важното е, да не управлявате МПС с пластика, с изтекъл срок.
    Що се отнася за самата правоспособност - до 70 годишна възраст нямате проблеми.

22. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Какво неясно има???
    Ставаше дума за началната дата откакто имаш книжка в БГ, дали слагат същата дата на англ. книжка. При мен не беше така, сложиха ми доста по-късна година. При първата смяна бяха сложили 2000г, а миналата година изтече и я смених, сега за някои категории е от 2000г, други 2008 и една от 2017. Иначе валидността е до когато навършиш 70...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Ставаше дума за началната дата откакто имаш книжка в БГ, дали слагат същата дата на англ. книжка. При мен не беше така, сложиха ми доста по-късна година. При първата смяна бяха сложили 2000г, а миналата година изтече и я смених, сега за някои категории е от 2000г, други 2008 и една от 2017. Иначе валидността е до когато навършиш 70...
    при мен е същата дата
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Аз доколкото разбрах, питащия се интересува дали няма и на английската книжка да му сложат срока до юли 2018. Не, ще има книжка валидна за още 10 години.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

26. БЛАГОДАРЯ gifty_gifty thanked for this post
    Enjoy the moment ! Аватара на gifty_gifty
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички, които коментираха и отговориха на моя въпрос, чувствам се по-спокойно сега.
    А само един въпрос извън тази тема, но не можах да открия- има ли БТ-хелп ЮК версия за мобилни телефони, или там както се казва, че ми е страшно трудно с “нормалната” версия.

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Форума го има в Tapatalk. Това е мобилно приложение, много е удобно.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

29. БЛАГОДАРЯ Мила, jhoro thanked for this post
Страница 10 от 10 ПървиПърви ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смяна на шофьорска книжка - Проблем
    От varkolak във форум Общ форум
    Отговори: 14
    Последно мнение: 29-04-2013, 13:58
  2. Смяна на шофьорска книжка: какво е категория "n"?
    От kaloyans във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 26-10-2012, 21:11
  3. Смяна на Българска шофьорска книжка с УК
    От ickata_86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-10-2012, 20:03
  4. При смяна на БГ шоф.книжка за ЮК такава изискват ли медицинско ?
    От frendy във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-05-2011, 20:56
  5. Смяна на шофьорска книжка без талон????
    От charisma във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 34
    Последно мнение: 16-08-2008, 18:07

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker