Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Помощ относно брак с англичанка - смяна на име

Здравейте,

Извинявам се много ако съм го пропуснал някъде, но чета от близо месец във форума и по разни саитове на българското посолство и прочие и не мога да намеря отговор.
    Положението ми е - имам сключен брак с англичанка. Проблема ми е относно смяната на нейната фамилия с моята. Според сайта на българското посолство в UK - "Ако съпругата желае да приеме фамилното име на съпруга си, трябва да предостави служебна бележка от Register Office, в която изрично да е упоменато, че в момента на сключване на гражданския брак, тя е декларирала пред длъжностното лице по гражданско състояние желанието за промяна на фамилното име. Така представената бележка, следва да бъде приложена към удостоверението за сключен граждански брак, което се представя за регистрация в общината по местоживеене в България." http://www.bulgarianembassy-london.o...=84&Itemid=152
    От Register Office ми казаха, че такива белжки не издават. В UK е нужно само удостоверението за сключен брак за да си смени фамилията. Моля, ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил без да води дело в бг след регистрация, да сподели.

Благодаря

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ относно брак с англичанка

Вие опитахте ли следното: по време на регистрацията на брака в БГ да промените фамилното име. За българките сключили брак в UK важи това правило. При регистрация да покаже доказателство, че вече ползва съответната фамилия - банкови карти и др.официални документи с новото име вършат работа.
    Не поглеждай с гняв назад.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Къде е сключен брака и къде ще живеете?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Hattori_Hanzo Виж мнението
    [...]
    Положението ми е - имам сключен брак с англичанка. Проблема ми е относно смяната на нейната фамилия с моята. Според сайта на българското посолство в UK [...]
    Българското посолство? Че тя да не е българка, бре?

How to change your name

If you wish to be known by a different name you can change your name at any time, provided you do not intend to deceive or defraud another person. There is no legal procedure to follow in order to change a name. You simply start using the new name. You can change your forename or surname, add names or rearrange your existing names.

Although there is no legal way to change a name, you may want evidence that you have changed your name (see under heading Evidence of change of name). However, you cannot change details on your birth certificate, except in limited circumstances.

For more information about changing your name on a birth certificate, go to the Directgov website at www.direct.gov.uk.

Once you have decided to change your name, you can use the new name for all purposes, for example, publishing marriage bans, legal proceedings and obtaining, or changing details on a driving licence or passport.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ относно брак с англичанка - смяна на име

Doondie, като регистрирам брака в бг(сключен брак имам тук в UK), ако съпругата ми няма тази служебна бележка бива регистрирана с моминското си име като фамилия в бг. Ако иска да смени фамилията в бг след като е регистриран брака, трябва да се води дело. От там и моят въпрос относно бележката, а за англия не ми трябва такава бележка. Тя вече си смени английския паспорт само със свидетелството за сключен брак.

6. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ относно брак с англичанка - смяна на име

Обади се в общината,в която ще регистрираш брака какво доказателство ще искат, но английски паспорт с новото име би трябвало да е достатъчен, ако не да си направи deed poll да го легализира и преведе и заедно с удосоверението за геаждански брак легализирано и преведено би трябвало да свърши работа. макар че честно казано не виждам защо ще се занимаваш освен ако не планувате да живеете в бг

8. БЛАГОДАРЯ Hattori_Hanzo thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. смяна на документи след брак в англия моля за помощ??
    От mihaellaivanova във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 15-04-2010, 20:23
  2. Подарък за жена (англичанка)от БГ ?
    От gastarbaita във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-10-2008, 07:16
  3. Отговори: 59
    Последно мнение: 09-05-2008, 08:37
  4. 180 EUR глоба за закачка с мома англичанка
    От Charlotte във форум Интересни статии
    Отговори: 23
    Последно мнение: 12-11-2007, 22:20