Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 21 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 502
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

Най-чистия начин е да им се обадиш и да ги питаш за такса за ранно прекратяване (вероятно я пише и в документацията, която са ти пратили, ама ако не ти се занимава да търсиш...). След това си правиш аритметиката дали ти е изгодно да я платиш и да преминеш при другите или предпочиташ да останеш до края на периода и тогава да преминеш - и си готов.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ King thanked for this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

въпросът, доколкото схванах, не е дали може да се канселира изобщо, а дали може да се канселира в конкретния случай- когато застраховката се плаща на равни месечни вноски.
    и така, когато сключваш такава застраховка, на изплащане, това е всъщност заем, който ти се отпуска от банка, не от застрахователите.
    тази , така наречена банка, ти изпраща кредит агриймънт, който да подпишеш и върнеш.
    не виждам как, след като си подписал този агриймънт, може да се отметнеш и да спреш да плащаш. всъщност, можеш, но само в 14 дневен срок.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    въпросът, доколкото схванах, не е дали може да се канселира изобщо, а дали може да се канселира в конкретния случай- когато застраховката се плаща на равни месечни вноски.
    и така, когато сключваш такава застраховка, на изплащане, това е всъщност заем, който ти се отпуска от банка, не от застрахователите.
    тази , така наречена банка, ти изпраща кредит агриймънт, който да подпишеш и върнеш.
    не виждам как, след като си подписал този агриймънт, може да се отметнеш и да спреш да плащаш. всъщност, можеш, но само в 14 дневен срок.
    Аз съм бил застрахован към Алианц и към АВИВА и не съм имал нищо общо с никакви банки.
    Те ми разсрочват плащането на 10 вноски.

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

5. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ние сме прекратявали такава застраховка, която се изплаща на месечни вноски - няма разлика. Не знам дали има банка намесена, по-скоро не - защото още когато купувам застраховката ме пита - искаш ли да я плащаш наведнъж или на части (струва по-скъпо), това е между мене и застрахователната компания, аз не сключвам договор с никоя трета банка, само подписвам за директен дебит и това е.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, King thanked for this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

синът ми си купи ван и го застрахова в autonet insurance. избра си опцията да плаща на месец, плати някакъв депозит, не помня колко.
    след това някаква съвсем друга организация- close motor finance, го затрупаха с имейли, настоявайки да се логне и да подпише този кредит агриймънт до определен срок, иначе застраховката става невалидна.
    после изпратиха същия агриймънт по пощата, на хартия. четох,четох, и едрите букви, и ситните. доколкото схванах, канселиране само в 14 дневен срок.
    и така, понеже синът ще го кара този ван на българия, и през август трябва да канселира застраховката, обадихме се на застрахователите- аутонет, и платихме всичко накуп, за цяла година.
    сега си спомням, че първата му кола тук беше застрахована в more than, и плащахме месечно, с директен дебит, без да подписваме никакви споразумения
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    синът ми си купи ван и го застрахова в autonet insurance. избра си опцията да плаща на месец, плати някакъв депозит, не помня колко.
    след това някаква съвсем друга организация- close motor finance, го затрупаха с имейли, настоявайки да се логне и да подпише този кредит агриймънт до определен срок, иначе застраховката става невалидна.
    после изпратиха същия агриймънт по пощата, на хартия. четох,четох, и едрите букви, и ситните. доколкото схванах, канселиране само в 14 дневен срок.
    и така, понеже синът ще го кара този ван на българия, и през август трябва да канселира застраховката, обадихме се на застрахователите- аутонет, и платихме всичко накуп, за цяла година.
    сега си спомням, че първата му кола тук беше застрахована в more than, и плащахме месечно, с директен дебит, без да подписваме никакви споразумения
    Синът ти може би не е имал кредитна история, затова са го прекарали да мине през финансова организация. Гледам, и депозит са му искали. При мен и депозити няма. Аз затова обаче съветвах автора да се обади и да пита застрахователната компания, че да не го натоварят със сумата до края на годината плюс такса за отказ и да му пратят след време събирачи на дългове... ще си прецака кредитния рейтинг за години напред.

Гугъл търсачка на форума

11. БЛАГОДАРЯ King thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за отговорите. Ето какво се случи. Тъй като аз плащам на месечни вноски компанията е готова да прекрати това споразумение само при условие, че им изплатя остатъка от сумата до края на застраховката, което значи пълната сума. Аз просто исках да сменя компанията с друга, но разбирам, че е късно за това. Трябва да изчакам да изтече застрахователният период. Написано е и в договора с малки букви естественно.

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Freelance Photographer Аватара на photographer
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    1-имаш ли NCB -т.е.карал ли си тук след сменяването на книжката ти или не.
    2- не се брои датата на смяна на книжката ти с английска,а започва от датата на взимане на изпита-първата ти книжка -датата е записана отзад на книжката-погледни.
    Така ще излезне,че имаш 5години "стаж",като шофьор,а ако ти си я получил преди това се увеличават годините ти на "стаж",което в по-добре за застраховката ти.
    Пр:шофьор с категория HGV (професионален шофьор в Бг)от 20 години с Бг шофьорска книжката ,сменя я за UK преди 2 години.Грешка е да казва,че той има книжка от 2години.Той има шофьорска книжка от 20 години.
    Никой не пита:"от кога имаш сменена книжка?"обикновенно въпроса е :"От кога имаш книжка?"Не допускайте грешка -ще ви се вдигне застраховката ,защото ще попаднете в категорията "млад шофьор"

Ако отговора ти е "не "на 1-застраховката ти ще е доста висока(търси в различните сайтове-изброени са и избирай .
    Зарових се да смятам (от 4 часа само с това се занимавам) с каква книжка и при какви условия ще ни излезе по-евтино застраховката. И понеже прочетох мнението по-горе на @musi, бих искал да попитам относно този съвет да се пише датата от която имаш книжка, а не датата на която е сменена книжката. В графата на gocompare ако зададеш, че имаш UK книжка, то по-долу има поле, в което да опишеш от кога имаш такава. Да разбирам ли, че в това поле трябва да попълниш датата на издаване на българската такава и това няма ли да е лъжа в случая?
    Също така в полето за no claims bonus какъв период е правилно да се попълни, в случай, че тъкмо си сменил книжката, а БГ книжката ти е изрядна и нямаш проишествия?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от photographer Виж мнението
    Зарових се да смятам (от 4 часа само с това се занимавам) с каква книжка и при какви условия ще ни излезе по-евтино застраховката. И понеже прочетох мнението по-горе на @musi, бих искал да попитам относно този съвет да се пише датата от която имаш книжка, а не датата на която е сменена книжката. В графата на gocompare ако зададеш, че имаш UK книжка, то по-долу има поле, в което да опишеш от кога имаш такава. Да разбирам ли, че в това поле трябва да попълниш датата на издаване на българската такава и това няма ли да е лъжа в случая?
    Също така в полето за no claims bonus какъв период е правилно да се попълни, в случай, че тъкмо си сменил книжката, а БГ книжката ти е изрядна и нямаш проишествия?

За дата пишеш когато си минал теста ....т.е. Откога дефакто си шофьор, книжката само доказва това. No claim bonus се доказва с писмо от последния застраховател. Чувала съм,че все още има компании, които приемат такова от БГ, но са малко бяла лястовица. Така,че тук ще трябва да пишеш от нула ичда започнеш да трупаш. След 1 г ако нямаш клеймове ще имаш 1 г и т.нт.н

16. БЛАГОДАРЯ musi, photographer thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Zara e права за NCB,направо си е шанс (и то малък )някъде да ти приемат NCB от българският ти застраховател.Дори някои от застр.компании казват -ОК,изпращат ти документите,дръпват си 1-ва сума или цялата за периода и после пращат писмо с което искат да изпратиш NCB.Ако не направиш това в 2-седмичен срок ти вдигат застраховката(сумата за която сте се разбрали).Изпратиш ли BG -NCB писмо ти връщат отговор,че не го признават.
    Само да вметна за книжките-приема се с малко"по добро око" UK книжка.
    За датата точно,както Zara е писала-не от издаването,а от изпита(отзад на категориите е даписано кога си изкарал съответната категория)
    И една много прясна новина-на моя приятелка зет и дъщеря и дойдоха края на януари т.г.
    Зет и си смени книжката още с идването тук,купиха кола 1 месец по-късно и е направил застраховка към RAC ,които са признали NCB *писмо от България-преведено и заверено.Около седмица му е отнело,като разправии по телефона,email докато всичко е било готово.
    Застраховкана му е 400 лири сега,а е била над 1000 без NCB

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

18. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Много благодаря за отговорите. За NCB разликата от притежаването на такъв и не е огромна, направо двойна (в моя случай). Гледах и индивидуалните сайтове на някой застрахователни компаний. Още не съм намерил такава, която да приема NCB от non-UK страна. Цените на direct line са най-приятни според автомобила (под 1000 GBP) и индивидуалните ми критерий и район. Относно книжките се оказа, че няма никаква разлика в цената дали застраховката се прави с UK или БГ шоф. книжка, но сигурно е по-добре наистина да е UK такава. Благодаря и за новината за RAC - те също са с не-лоши цени, ще проверя как стои въпроса с NCB oт БГ. Чух, че и тук имало някакви "агенти", които можели да извадят документ за NCB срещу заплащане, само дето не мисля, че ще опра до тях, защото не съм сигурен доколко това е легално и съответно законно...

Post Thanks / Like

Много благодаря за отговорите. За NCB разликата от притежаването на такъв и не е огромна, направо двойна (в моя случай). Гледах и индивидуалните сайтове на някой застрахователни компаний. Още не съм намерил такава, която да приема NCB от non-UK страна. Цените на direct line са най-приятни според автомобила (под 1000 GBP) и индивидуалните ми критерий и район. Относно книжките се оказа, че няма никаква разлика в цената дали застраховката се прави с UK или БГ шоф. книжка, но сигурно е по-добре наистина да е UK такава. Благодаря и за новината за RAC - те също са с не-лоши цени, ще проверя как стои въпроса с NCB oт БГ. Чух, че и тук имало някакви "агенти", които можели да извадят документ за NCB срещу заплащане, само дето не мисля, че ще опра до тях, защото не съм сигурен доколко това е легално и съответно законно...
    Незаконно е и ако стане нещо всичко ще е на твоята глава и джоб.(за NCB срещу заплащане)
    В сайтовете -малко вероятно е да намериш някой,където е написано,че се приемат NCB отEU страна.Обаждай се по телефона и говори лично.

21. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Eто какво пише при RAC:

What is acceptable no claims discount proof?

Your renewal notice or letter from your last insurer or broker confirming your no claims discount. No claims discount is sometimes referred to as no claims bonus (NCB) proof.

To be acceptable no claims discount proof the following must apply:

the copy must be in English.
    it must be less than 2 years old and show the no claims discount in years, the date the policy ended or was due to be renewed, and the registration number of the vehicle.
    must not be in use on another vehicle.

In addition, if you have foreign no claims discount proof it is only acceptable when the letter is written in English on the motor insurer or broker’s headed paper. Translations must be stamped by the translator. The proof must show the date of expiry of the previous motor insurance and the amount of no claims discount years must be stated. This can be shown using ‘from’ and ‘to’ dates. The claims and accident history must be confirmed. The proof must have been issued and dated within the previous 2 years.

Proof from a company vehicle is acceptable. We require a letter from the employer stating: how long the driver was insured by the company, full details of accident, claims and loss history and that the regular driver had sole use of the vehicle including personal usage. The regular driver must no longer have use of the company vehicle for the discount to be applicable.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Аз ползвах един такъв агент преди 3 години. Прати ми писмо от Алианц с тяхното лого на листа и печат. Чърчил го приеха и оттогава съм си все с тях, и съответно ми се натрупаха още 3 години върху 5-те които бяха в писмото. Струваше ми 80 паунда, но ми спести много повече.

You'll Never Walk Alone

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Аз ползвах един такъв агент преди 3 години. Прати ми писмо от Алианц с тяхното лого на листа и печат. Чърчил го приеха и оттогава съм си все с тях, и съответно ми се натрупаха още 3 години върху 5-те които бяха в писмото. Струваше ми 80 паунда, но ми спести много повече.

You'll Never Walk Alone

Знаеш ли я приказката за мечката"Бай бабо ,да не те срешнеш мечка"-късмет,че си нямал произшествие.

Тези две компании също приемали NCB от ЕU

http://www.adrianflux.co.uk/foreign-ncb/#&ts=-

http://www.budgetinsurance.com/Car-Insurance/

Също и:
    Elephant и Admiral) accept foreign NCD:
    "Will you accept No Claims Bonus proof from abroad?
    We can accept proof of No Claims Bonus from any EU country so long as it is in writing and we can confirm the bonus with the insurer if necessary. The proof document must show your No Claims Bonus in years and not as a percentage. We can only accept No Claims Bonus from the EU. "

25. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Много е интересен казуса за момента. Без да правя излишна реклама, искам само да спомена, че по зададените от мен параметри при direct line без NCB (NCB=0) цената на разсрочено плащане излиза с 10 паунда повече месечно, сраенено със същите условия и критерий с включен в заданието NCB за 14 години, при посочените сайтове за сравнение в началото на темата (Gocompare, MoneySupermarket, Confused, TescoCompare). Дори месечните вноски се изравняват като цени, ако увеличим доброволното самоучастие (Voluntary excesss) при инцидент/щета при direct line.

Всъщност вие кой застраховател ползвате? Питам защото тези direct line не ми излизат в сравнителните сайтове (явно не си плащат за това), а ги намерих от публикациите в темата. Може би има и други такива застрахователни компании, които не са включени в сравнителните сайтове, а всъщност при тях цените са по-приемливи?!?

Post Thanks / Like

Много е интересен казуса за момента. Без да правя излишна реклама, искам само да спомена, че по зададените от мен параметри при direct line без NCB (NCB=0) цената на разсрочено плащане излиза с 10 паунда повече месечно, сраенено със същите условия и критерий с включен в заданието NCB за 14 години, при посочените сайтове за сравнение в началото на темата (Gocompare, MoneySupermarket, Confused, TescoCompare). Дори месечните вноски се изравняват като цени, ако увеличим доброволното самоучастие (Voluntary excesss) при инцидент/щета при direct line.

Всъщност вие кой застраховател ползвате? Питам защото тези direct line не ми излизат в сравнителните сайтове (явно не си плащат за това), а ги намерих от публикациите в темата. Може би има и други такива застрахователни компании, които не са включени в сравнителните сайтове, а всъщност при тях цените са по-приемливи?!?
    Direct line ще ти го поискат после-сега е да клъвнеш,а после ще те хванат.Те не признават NCB извън UK

"Do you accept No Claim Discount (NCD) earned in a foreign country?
    We will only accept proof of NCD from the UK, Channel Islands, Isle of Man and Republic of Ireland"

Лично ние сме с Post office тази година-имаше оферта на която не повярвах:
    "We guarantee to beat your car insurance renewal quote by at least Ј50",ама наистина ми предложиха и то с цели 60 лири по-ниска застраховка.
    http://www.postoffice.co.uk/car-insurance/over-50s

Аз съм писала в друга тема-сменям всяка година застрахователя,ако не ми е по-ниска застраховката.Тази година бих рекорда-fully comprehensive car insurance за 2 шофьори 128 лири

Миналата годинa Halifax (188)-1год
    предишната Churchill. (2months free 194)-1 год
    по предишната АА (214)-1 год
    RAC (не си спомнам точно-(240 мисля )-1год
    Tesco (старт с 260 и спаднаха след 5 години до 180,но след малък claim за 300 лири ми вдигнаха застраховката на 800 -веднага ги смених )

28. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Direct line ще ти го поискат после-сега е да клъвнеш,а после ще те хванат.Те не признават NCB извън UK

We will only accept proof of NCD from the UK, Channel Islands, Isle of Man and Republic of Ireland"
    Не, не! Аз имам предвид, че при Direct Line цените са такива (с 10 лири/месец по-високи от останалите застрахователни компании) при условие, че посочвам 0 years NCB, т.е. няма да представям документ за да доказвам, че не съм използвал обезщетение. Ако задам NCB за повече години (9+), то тогава бие цените на всички и тогават имат основание да ми поискат документ за доказване на това. Иначе видях, че не приемат различен от UK документ за това, но аз говоря за варианта без изобщо такъв!

ПП: Направо ви завиждам за цените. При нас под 130-140 на месец не може да падне цената, без значение дали има NCB или не. Но и в секцията от кога сме в страната - също пиша истината, а именно от настоящия месец 2014г., както и за втори шоф. поставям половинката, която има книжка само от 2 години, а може и района в който живеем да се води криминален...Не знам, но цена под 130 паунда/месец не успявам да докарам от всички сайтове за момента...Става въпрос за малка количка до 10год. 1.2 двигател (Корса или Астра 1.4/1.6)
    Последно редактирано от photographer : 30-05-2014 на 16:23

Post Thanks / Like

Лично ние сме с Post office тази година-имаше оферта на която не повярвах:
    "We guarantee to beat your car insurance renewal quote by at least Ј50",ама наистина ми предложиха и то с цели 60 лири по-ниска застраховка.
    http://www.postoffice.co.uk/car-insurance/over-50s

Аз съм писала в друга тема-сменям всяка година застрахователя,ако не ми е по-ниска застраховката.Тази година бих рекорда-fully comprehensive car insurance за 2 шофьори 128 лири

Миналата годинa Halifax (188)-1год
    предишната Churchill. (2months free 194)-1 год
    по предишната АА (214)-1 год
    RAC (не си спомнам точно-(240 мисля )-1год
    Tesco (старт с 260 и спаднаха след 5 години до 180,но след малък claim за 300 лири ми вдигнаха застраховката на 800 -веднага ги смених )
    Значи цената има голямо значение и за каква кола е?
    щото на мойту под 300 не мога да падна.

иначе като си говорим за застраховки, включвате ли legal expenses и courtesy car. Днес разбрах ,че legal expenses покриват сипване на неправилно гориво. Днес за малко да сипя петрол в дизелова кола и се усетих. Замислих ако я бях напълнила какво става? Звъннах на брокера ми за консулт и ми каза ,че legal expenses покриват това. Единствено се изисква да не я карам колата,защото ще я изчистят но няма да платят за поразени части. Иначе звъня на 24/7 телефона които имат и идват да ми изчистят резервоара.

Post Thanks / Like

Разбира се, че има значение колата - аз за това дадох пример за малка сплескана количка с малък двигател и мощност, която ще можем да си позволим в началото като цена, така и като застраховка...и въпреки всичко цената на застраховката ми се струва много висока.
    Това да объркам горивото няма как да ми се случи, но виж сигурно има много други последствия, които да си причиня и сам, особено докато свикна с "обратното движение"

Post Thanks / Like

О ,Zara,съпруга ми повтатяше в началото"гледай маркучите-да е черен ". Не съм бъркала,колкото и да съм се поразсеяла,няма в нашта застраховка тази "екстра"
    Още нещо Road tax -и това си е разход-едим път годишно,но...разход
    Мойта Road tax e 30 на година -еко,малка кола,дизел и....ОК ,спестява много

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Значи цената има голямо значение и за каква кола е?
    щото на мойту под 300 не мога да падна.

иначе като си говорим за застраховки, включвате ли legal expenses и courtesy car. Днес разбрах ,че legal expenses покриват сипване на неправилно гориво. Днес за малко да сипя петрол в дизелова кола и се усетих. Замислих ако я бях напълнила какво става? Звъннах на брокера ми за консулт и ми каза ,че legal expenses покриват това. Единствено се изисква да не я карам колата,защото ще я изчистят но няма да платят за поразени части. Иначе звъня на 24/7 телефона които имат и идват да ми изчистят резервоара.
    Аз вече не включвам courtesy car, защото имаме повече от една кола в домакинството и сме се оправяли винаги по този начин, която едната кола е за ремонт. Имаше период, в който бяхме само с една кола, тогава плащахме за courtesy car. Legal expenses също плащаме, но никога не ми е дошло наум това, което казваш - сигурна ли си? Аз си мисля, че това са съдебни разноски, ако другият водач те съди, примерно, твоята застраховка не стига, за да му платиш колата, която си поразил или нещо такова. Иначе на мен ми се е случвало веднъж да сипя неправилно гориво, но се разминахме само с изпомпване и промиване - не се сетих да питам застрахователите дали могат да ми покрият таксата, нещо като 250 кинта ми се върти из главата. АА не ни го покриха, защото е по наша вина и изобщо не търсих нищо нататък.

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз вече не включвам courtesy car, защото имаме повече от една кола в домакинството и сме се оправяли винаги по този начин, която едната кола е за ремонт. Имаше период, в който бяхме само с една кола, тогава плащахме за courtesy car. Legal expenses също плащаме, но никога не ми е дошло наум това, което казваш - сигурна ли си? Аз си мисля, че това са съдебни разноски, ако другият водач те съди, примерно, твоята застраховка не стига, за да му платиш колата, която си поразил или нещо такова. Иначе на мен ми се е случвало веднъж да сипя неправилно гориво, но се разминахме само с изпомпване и промиване - не се сетих да питам застрахователите дали могат да ми покрият таксата, нещо като 250 кинта ми се върти из главата. АА не ни го покриха, защото е по наша вина и изобщо не търсих нищо нататък.
    Ами ние нямаме шанс да се оправим с една кола и пред перспективата да плащам за рент а кар, слагам courtesy.
    Ще питам пак брокера ми,не знам дали моята застраховка го покрива под тази точка, но е факт,че имам покритие ако се случи.

35. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как да застраховаме автомобила си евтино във Великобритания

Хора имам малко странен въпрос. Някой знае ли как мога да разбера към коя компания имам Insurance? Причината да НЕ зная , е че моят работодател ми го е направил и платил, а е малко сложно сега положението с него и не иска да ми каже. Някакви предложения?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от opa_88 Виж мнението
    Хора имам малко странен въпрос. Някой знае ли как мога да разбера към коя компания имам Insurance? Причината да НЕ зная , е че моят работодател ми го е направил и платил, а е малко сложно сега положението с него и не иска да ми каже. Някакви предложения?
    Той за служебната кола ли ти го е направил?

Страница 2 от 21 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Как наричате автомобила си?
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 26-02-2012, 14:46
  2. Охладителна система на автомобила
    От Wolf във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 03-11-2011, 15:15
  3. застраховане на кола
    От PLMN във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1