Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Последна година студент в UK ..... въпроси

Привет на всички.
    В момента съм последна година докторантура в UK. Доктурантурата е "full-time" и е в областта на инжинерните науки. Желанието ми е да да си търся работа в UK след като завърша. Доколкото разбирам от:
    http://www.google.co.uk/url?sa=t&rct...iBtJ_p87CT7lEQ
    ако искам да започна работа в момента ще трябва първо да получа "authorisation to work". В същият документ има някой професии които са изключение и могат директно да кадидатстват за "Accession worker card" без да е нужно работодателя да кандидатсва първо за "work permit". Та въпросите са ми:

1. Кави документи са ми нужни и как да подходя при кандидатсването за тях.
    2. Мога ли да започна да кандидатсвам за документите предварително (преди да съм завършил). Изобщо това че съм завършил доктурантура тук ще ми помогне ли при кандидатсването за нужните документи в последсвие?
    3. Точка f секция 1 от посочения документ, ще бъде ли приложима в моя случай когато завърша или е приложима само за доктори в областта на медицината.

До сега не съм кандидатсвал за никакви документи тук и като цяло процедурата не ми е ясна. Ще съм много благодарен на всички които споделят мнението си.

2. БЛАГОДАРЯ dani85 thanked for this post
    kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Последна година студент в UK ..... въпроси

Доктурантурата PhD ли е, защото има доктурантури, които не са PhD.
    Като цяло имаш два варианта. Да кандидастваш по IGS или HSMP.
    IGS e International Graduate Scheme, което дава права на хора придобили квалификация от УК да получат син сертификат и да работят свободно в УК.
    HSMP e Highly Skilled Migrant Programme, което е същото като горното, но по точкова система, която в случая вероятно е по-добрия вариант за теб, защото решенията за HSMP излизат по-бързо от IGS.
    Трябват ти 75 точки за да ти дадат син сертификат. 50 точки идват от PhD + още 5т. 'UK experience', тоест, че си завършил в УК. Дават още 10т, ако си под 30 и останалите се набавят от 'income'.
    Имаш ли друга квалификация от УК?

Кандидаства се по форма "BR2". Разгелдай форума за повече информация и задай конкретни въпроси след това, ако имаш нужда.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора.
    Доктурантурата е PhD, над 32 години съм и в момента съм 4та година която се води "continuation". През трите години преди това бях "full-time" и имах UK спонсор . Виждам че за HSMP се дават точки за приходи през последната година също. Реално през последната година докато съм в "continuation" се самофинансирам и не мога да докажа никакви доходи.
    Доколкото разбирам трябва да завърша и тогава мога да кандидатсвам по IGS или HSMP. Колко време отнема получаването на решението за HSMP и има ли вариант да подготвя/подам някой документи предварително с цел времето от завършване до получаване на решението да бъде максимално кратко?
    Има ли някаква друга схема по която мога да кандидатсвам преди да се дипломирам?
    Последно редактирано от 30f400 : 25-10-2012 на 15:23

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Ако нямаш друга придобита квалификация от УК, ще трябва да завършиш и да предоставиш или оригинален degree certificate, или certified letter confirming awarded qualification (в случай, че чакаш официалното връчване на сертификата). Ако от университета ти признаят първата и/или втората година на Mphil или MRes, тоест, ако прекъснеш на този етап (теоритично) и те наградят с MPhil/Mres можеш да кандидастваш още сега на база Master of Research, без официално да си завършил PhD програмата. Ако случаят е такъв, можеш да кандидатстваш директно с БР2 форма по IGS. Начините са два: единият по пощата (чака се около 10 месеца), дргуят е да запишеш час в Кройдън, на място, но там записването става трудно. Като цяло ситуацията си е ... bit of a pickle.

За HSMP трябва да си завършил целия PhD курс, не мога да кажа колко точно по-бързо става спрямо IGS. Ще трябва да се запозанеш по-детайлно с процедурата по кандидастване, писано е много по форума, има и официални guidance notes от УКБА по-въпроса, тъй като не мога да разяснявам цялта дълга процедура тук.
    --
    За съжаление няма друг вариант/схема.

6. БЛАГОДАРЯ sanlivka thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Доколкото разбирам ако кандидатсвам по HSMP докторантурата ще ми донесе 50т това че съм я завършил в УК още 5т. Останалите 20т могат да бъдат набавени от "income" за последната една година. Някой знае ли как стоят нещата при студенти които са се самофинансирали през последната една година и реално не са получавали никакви доходи?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравйте,
    Искам да попитам след завършване на MSc в UK и подаване на application BR2 за Internationa Graduate Scheme, колко време мога да работя след това в страната с тази синя карта. За българи тя безсрочна ли е или дава право само на 12 месеца extentsion?

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Безсрочна е.
    (от 01.2014 няма да ти трябва така или иначе)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Последна година студент в UK ..... въпроси

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Безсрочна е.
    (от 01.2014 няма да ти трябва така или иначе)
    Tоест всички завършили MSc 2014 нямат нужда от документи за постоянна работа в UK?

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Последна година студент в UK ..... въпроси

Даже тези с средно или тези които нямат никакво
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпроси относно живота на един студент в Англия.
    От HEPBAKA във форум Образование в UK
    Отговори: 20
    Последно мнение: 02-02-2017, 19:21
  2. Жълта карта за Студент-Въпроси
    От mihi76 във форум Студенти
    Отговори: 18
    Последно мнение: 29-10-2011, 13:17
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 08-09-2010, 08:31
  4. Надеждата умира последна
    От margi_pavlova във форум Зов за помощ
    Отговори: 44