Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Sixth form or college

Здравейте, синът ми е year 11 и му предстои избор дали да продължи с Sixth form или да отиде в колеж. Аз лично не мога да разбера конкретната разлика между двете. Кое ще е по- добре за него? Иска да учи после и в университет. Може ли след Sixth form да отиде веднага в университет или трябва да мине и през колеж?
    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от zvezda : 23-10-2012 на 15:23

2. БЛАГОДАРЯ Sunflower1 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Six form or college

Здравеи, zvezda :D Аз в момента сам Year 12 в Sixth Form. И аз трябваше да напарвя този избор и у4ителите много ми помогнаха. Казаха ни че главната разлика е че в College има хора на всякакви възрасти и не всеки иска след това да отиде в универстиет и аз това College е по подходящ за хора които искат направо да си намерят рабта. В Sixth Form (която е 2 години) се учат А levels и на сина ти ще му трябват 3/4 ако иска да отиде в добър университет. Sixth form е по- подходяща за хора които искат да отидат в университет защото там учениците полу4ават много помощ с UCAS (през този саит кандидатстваш за университет ) След Sixth form се отива направо в университет така 4е сина ти няма да му се налага да ходи и в College :D Аз бих препорачала да отиде в Sixth form защото много мои приятели които отидоха в College сега съжаляват за това (естествено има и добри College така че избора е ваш :D) Много дълго съобщение се получи, дано поне малко да съм помогнала и да не съм те объркала още пове4е :D

4. БЛАГОДАРЯ teaover, zvezda, bakari, vaskolini, mamamia and 2 others thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Sixth form or college

Цитирай Първоначално написано от zvezda Виж мнението
    Здравейте, синът ми е year 11 и му предстои избор дали да продължи с Sixth form или да отиде в колеж. Аз лично не мога да разбера конкретната разлика между двете. Кое ще е по- добре за него? Иска да учи после и в университет. Може ли след Sixth form да отиде веднага в университет или трябва да мине и през колеж?
    Благодаря предварително!
    Разбира се ,че Sixth form,там подготовката е повече академична.

6. БЛАГОДАРЯ teaover, zvezda, mamamia thanked for this post
    Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Six form or college

Здравей Звезда, разлика има между Sixth form и колеж. Най-просто сравнение е това с гимназиите и техникумите в БГ. След завършването и на двете форми може да кандидатства за университет в зависимост от резултата от изпитите по избраните от него предмети. За сихтх форма и колежа се избират 3 или 4 основни предмета. Покривaт се А2 левелс и се кандидатства за университет. Кое ще е най-добро за него може само той да прецени. На 16 години смятам, че са достатъчно умни и самостоятелни за да вземат решение за своето бъдеще. Ако е в училище с добри постижения от GCSE изпитите, и в самото училище има Sixth форма то може да продължи там като предимствата за него ще са да го познават преподавателите, да му napishat добри препоръки за университет и дори да му помогнат с по-добри резултати накрая. Ако реши да избере Sixth form в друго училище отново ще му трябват добри резултати и препоръка от учителите.Ако смята, че училището в което е сега няма добри преподаватели по избраните от него предмети, не е с добри А2 level резултати за предходните години, то може да си потърси колеж, където да се подготви за университет. Това е най-накратко без да изпадам в подробности. И за двете форми се гледат GCSE резултатите.

8. БЛАГОДАРЯ zvezda, bakari, mila_2, mamamia thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Точно това ни е най - големия проблем. Той не иска да продължи в неговото училище, защото мисли че няма да могат да го подготвят добре. И сега не можем да изберем дали направо да влезе в колеж или да търсим секъндри със сикс формс. Аз говорих с мои познати англичанки и те подкрепиха 6 формс и ми изтъкнаха като причина освен че има по добра подготовка, и че има по голяма дисциплина там. Така че продължаваме с търсенето.
    Благодаря на всички за отговорите!

Post Thanks / Like

Моля не пренебрегвайте колежите. Разбира се решението е ваше, но ще дам само един пример за предимството на добри колежи, каквито са теззи по туризъм примерно, където има туристически агенции, ресторанти, фризьорски салони и т.н. Там всичко е тясно специализирано, с прекрасна база и преподаватели. Такова нещо в сихтх форма в училище не може да видите. После сертификатът от колеж по туризъм ти дава право да си търсиш работа в сферата, а ако решиш да отидеш в университет със същата специалност, то тези от колежа са с едно ниво по-напред. Намерих един link за това, което те интересува и пожелавам успех на момчето.Further Education Finder

11. БЛАГОДАРЯ mila_2, zvezda, mamamia thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Deny73 Виж мнението
    Моля не пренебрегвайте колежите. Разбира се решението е ваше, но ще дам само един пример за предимството на добри колежи, каквито са теззи по туризъм примерно, където има туристически агенции, ресторанти, фризьорски салони и т.н. Там всичко е тясно специализирано, с прекрасна база и преподаватели. Такова нещо в сихтх форма в училище не може да видите. После сертификатът от колеж по туризъм ти дава право да си търсиш работа в сферата, а ако решиш да отидеш в университет със същата специалност, то тези от колежа са с едно ниво по-напред. Намерих един link за това, което те интересува и пожелавам успех на момчето.Further Education Finder
    Е,малко трудно се отива от колеж в Оксфорд например.

13. БЛАГОДАРЯ Zara, zvezda, mamamia, the light, krastavica thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Точно това ни е най - големия проблем. Той не иска да продължи в неговото училище, защото мисли че няма да могат да го подготвят добре. И сега не можем да изберем дали направо да влезе в колеж или да търсим секъндри със сикс формс. Аз говорих с мои познати англичанки и те подкрепиха 6 формс и ми изтъкнаха като причина освен че има по добра подготовка, и че има по голяма дисциплина там. Така че продължаваме с търсенето.
    Благодаря на всички за отговорите!
    Най-добрия вариант е към секондари да има и sixth form,но двете степенни могат да се изкарат в две различни училища.За втората форма са много важни матурите от края на секондари.Аз не знам,къде се намирате,но добрите държавни училища са в повечето случай с изпити и за тях трябва доста подготовка.

15. БЛАГОДАРЯ zvezda thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Живеем в Лондон.В училището му има Sixth form, но той смята че нямало да му дадат достатъчно знания. А и колежите дават професионален документ накрая. Учи ICT и с това иска да продължава и занапред. Има и добър колеж с тази специалност близо до нас. Дано вземе правилното решение, защото аз не искам да му се налагам, а само да го насочвам и подкрепям.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Живеем в Лондон.В училището му има Sixth form, но той смята че нямало да му дадат достатъчно знания. А и колежите дават професионален документ накрая. Учи ICT и с това иска да продължава и занапред. Има и добър колеж с тази специалност близо до нас. Дано вземе правилното решение, защото аз не искам да му се налагам, а само да го насочвам и подкрепям.
    Аз не очаквам дете на 11 да направи сам правилния избор,не е трудно да се провери ,какво е нивото на училището и макар колежа да е добър,аз ако имам избор ,бих избрала за моето дете sixth form.

18. БЛАГОДАРЯ zvezda, mamamia thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Той е на 15 г., а в училище е Year 11.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Той е на 15 г., а в училище е Year 11.
    Изпратете ми пощенския си код на лична,ще проверя нивото на училищата около вас.

Post Thanks / Like

katogi: "Е,малко трудно се отива от колеж в Оксфорд например".

Не само, че влизат от колежи в Оксфорд, но зависи и от колежа, и от училището със Sixth форма. Няма гаранция, че от Sixth форма в grammar училище ще влезе в Кембридж. Ето малко статистика за студентите, учещи в Оксфорд и по-точно от какви учебни заведения идват.School type - University of Oxford Темата е по-скоро за FE education, което е зависимо само и единствено от GCSE резултатите в Ур 11. Ако нямаш финансовата възможност да се запишеш в частен колеж или училище това едва ли би било пречка ако си умен да влезеш в последствие в престижен университет. Колкото и Офстед репорта да се гледат ако не можеш да достигнеш нивото за да получиш място в най-доброто има и други начини да вземеш диплома и да се реализираш в живота.

22. БЛАГОДАРЯ merry, zvezda, mila_2 thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

BBC News - Education & Family
    Пишеш пощенския код и виж резултатите за А левълс на училищата във вашия район. Отидете на опън ивнинг и задайте въпросите си, започват от следващия месец и подавайте документи Ако колежът има по-добри резултати от училищата, защо не и колеж?! А мислила ли си за апрентисшип? В колежа до нас например имат много добри връзки с Ролс Ройс и Еърбъс и обучават инженерчета за там. А самите фирми после и университета им го спонсорират, ако видят, че има хляб в тях.
    И моят син е 11 клас сега и се чудим дали да си остане в неговото училище или в друго. А и както Deny73 е казал/а, не зависи само от резултатите и репутацията на училището, а и от самото дете.

24. БЛАГОДАРЯ zvezda thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Апрентисшип не е ли много обвързващо и не е ли повече практически, професионално насочено?

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Апрентисшип не е ли много обвързващо и не е ли повече практически, професионално насочено?
    Зависи от апрентисшипа, има по една две и три години. Тези по три години наистина е длъжко, но те са за професии, където после като излезеш на пазара със съответното образование и 3 години стаж, хващаш една много прилична заплата, без да имаш да изплащаш кредити. Ако имаш нтерес към тази специалност въобще не е загуба на време, според мен. Но за хубавите специалности кандидатстват повечко народ и си има конкуренция. Например в Еърбъс в Бристол за 40 места миналата година кандидатстваха към 2 хил ученика... Криза е, преди години не е имало такъв интерес към техническите специалности.

27. БЛАГОДАРЯ zvezda thanked for this post
    търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

Честно казано не знам доколко е обвързващо, но досега ако съм питала напр. 10 англичани какъв човек биха взели на работа: такъв с университет или такъв практикувал професията, 10 от 10 отговарят: този с опита! Аз също съм много объркана! Мисля, че това "объркване" при нас идва от факта, че сме българи, с нашите си ценности относно образованието, докато тук хората са по-практично някак си настроени. За всеки случай колежът е задължителен! Излиза, според моите скромни проучвания , че най-добрият вариант е точно апрентисшип (хем учиш, хем практикуваш), така един ден като завършиш колеж имаш и необходимата квалификация и така важният опит.
    Говори, за да те видя...

29. БЛАГОДАРЯ Мила, bakari, zvezda thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. form E 101
    От Valery във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-09-2010, 22:42
  2. Питане относно Sixth form в Grammar school?
    От Edna във форум Образование в UK
    Отговори: 14
    Последно мнение: 04-10-2009, 01:25
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 08-06-2009, 11:12
  4. Stevenson College-Edinburgh or Telford College-Edinburgh
    От swetla99 във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 13-08-2008, 11:51
  5. Sixth Form, A-Level
    От Dolly във форум Образование в UK
    Отговори: 2