Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 56
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Молба за помощ (samotni maiki)

Ние сме 2 самотни майки на 20 години и на 31г.. Едната има 3 деца другата 4. По стечение на обстоятелствата отглеждаме децата си сами и търсим начин за справяне в този труден период за нас . Първата история е :
    Казвам се Гергана на 31г. съм, майка съм на 4 деца, от български произход съм! От януари 2011 година отглеждам децата си сама тъй като съпруга ми е лишен от свобода за период от 3 години. Три от децата ми са момичета на 8г., на 11г. и на 12 а четвъртото ми дете е момченце на 1г.и 1 месец. Не работя защото все още не приемат сина ми на детска градина. Миналата година сина ми беше много малък и тогава съвсем нямах възможност да работя по никакъв начин и това ме принуди да потърся помощ от различни фондации и организации ,държавни институции , но от всякъде отговорите бяха : "няма къде да ви настаним заедно с всички деца ", " ако не си намерите дом ще ви вземем децата ". Дълго аз и децата ми се лутахме по квартири , но и наемодателите злоупотребяваха с нас , гонеха ни без предупреждение, изхвърляха ни вещите, случвало се е даже да спим по входовете за да не сме съвсем на студено и съм се молила бебето ми да не се разплаче за да не чуят хората от блока и да не подадат сигнал в "Закрила на детето" и аз да изгубя децата си. Тогава по стечение на обстоятелствата се запознах с една фондация , които уж имаха програма за едногодишно подпомагане на самотни майки с всичко. Осигуриха ми дом в село Герман, като се бяха задължили да плащат наем , сметки , храна, лекарства , учебници и пр. Но нещата не бяха толкова розови ... Настаниха ме там на 25.12.2011г. и към момента все още съм там , защото нямам избор , но така и така ме гонят сега ... Фондацията се оказа и секта в пълният смисъл на думата. Задължават и мен и децата ми да ходим на църква (на тяхната църква) и всички мероприятия , които се организират от тях. Оставяха ни гладни и стояхме 2 седмици без ток, караха ме да искам от други фондации пари за сметки... Същевременно събираха дарения от германци от популярни личности и пр. , но ние гладувахме.
    Не разчитам на семейството ми тъй като когато се омъжих те не приеха съпруга ми. Общо взето не разчитам на никой.
    Настаниха даже момиче с психични отклонения при мен и децата ми.
    Сега ни гонят от там и аз пак не знам къде ще живеем, но съм решила ,че децата ми повече няма да останат на улицата. Преди мъжа ми да влезе в затвора съм нямала такива проблеми никога, но той се забърка с неподходяща компания .
    Моля Ви за съдействие и помощ , търся варианти от всякъде ,но за съжаление малко са хората, които не осъждат децата ми заедно с мъжа ми въпреки , че ние нямаме вина за случващото се !!! Благодаря предварително!

Втората история е моята:
    И аз се казвам Гергана. На 20 години съм и имам 3 деца, едното е на 4 години, другото е 2години и най-малкото е на 8 месеца.
    Осиновено дете съм и имах доста трудно детство, след навършването ми на 14 години осиновителите ми ме изгониха от вкъщи, малко по-късно забременях и на 16 години родих първото си дете .Живях с баща му 6месеца, но той нито гледаше детето, нито ми помагаше материално и ми посягаше доста често. И аз се принудих да работя за да можеме да се издържаме. Малко след това напуснах защото не бях пълноценна майка на бебето ,което беше тогава най-големият ми син. Парите започнаха да не ми стигат и отдел "Закрила на детето '' ни раздели като пратиха и мене и него в дом за деца.
    Бях в дом за деца "Христо Ботев" в София 8 месеца. След като излязох от дома започнах работа във верига за бързо хранене ,но когато разбраха че съм бременна с 2рото ми дете ме съкратиха. Пак бях останала без пари и се наложи да отида в център за временно настаняване. След като се роди второто ми дете бяхме настанени в звено"Майка и бебе",но от там не ми помогнаха много.На 17.08.2011г.напуснах звеното, защото ми изтече договора за ползване на услугата и от тогава живея под наем в жк. ''Люлин''. Всеки месец получавам по 205лв и с тях трябва да се издържаме .Сами разбирате , че това е невъзможно и за да мога да си покривам наема и сметките Дано ни помогнете , защото аз и другата майка търсим начин да направим така ,че да живеем заедно и да си помагаме с децата за да можем да работиме! Благодарим Ви предварително!

2. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Напреднал Аватара на malkia mao
    Град
    zone 7
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Молба за помощ

Прочетох разказите ви и искам да ви пожелая успех и късмет в намирането на жилище и работа, но от написаното става ясно, че вие сте в София, а в този форум влизат предимно хора, които живеят в Англия и мисля, че за съжаление малко хора могат да дадат адекватен съвет, относно вашата ситуация. Дано да бъркам...

Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

С риск да си навлека гнева на аудиторията-дано това не е пореден опит някой да ни избудалка...
    Казат "подай пръст, ръката ти ще отхапят".
    Ако забелязвате, историята с Роузпетал отпищи порой от призиви за помощ.
    Не съм безгрешна или моралистка, но малко прекалено ми звучи 20-годишно момиче с 6-месечен брак да има 3 деца.
    Ако всичко това е истина, единствено разрешение на проблема е да си намерят заедно квартира/дори и в България подпомагат самотните майки и те получават семейни добавки/. Едната може да работи, а другата да гледа по-малките деца, които не са за детска градина.
    Все пак-успех, не вярвам институциите да са чак толкова неангажирани....
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

5. БЛАГОДАРЯ amatoria, mila_2, musi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

толкова не ги интересува институциите и не съм била омъжена за бащата на 1вото ми дете . 3те ми деца са от 2ма различни бащи и да идеята е да живеем заедно за да можем да работим и имам документи за всяка моя дума.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Тук има комитет ръководен от М., грижещ се за самотните майки. Те няма да ви оставят - ще ви намерят и жилища, и работа, а и банкови сметки ще ви отворят.
    Не поглеждай с гняв назад.

8. БЛАГОДАРЯ rosbg thanked for this post
    Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

Артуре М.за Мадлен ли става дума?

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Той го е кодирал ти сега го разкри
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Бихте ли казали кой ви написа поста плс

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Бихте ли казали кой ви написа поста плс
    Аз съм го писала (Гергана 20 годишната). Има ли някакво значение това??

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Той го е кодирал ти сега го разкри
    наборе не можеш ли да удариш едно рамо на момичетата с някой съвет
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Може да се допусне, че е сътворен собственоръчно, от доста време е он-лайн, а едно 8-месечно бебе чака "майка" му да стане от компа и да му обърне внимание....
    Апропо...може да се изтълкува като злоба, но съм си Тома Неверни-как може да няма средства за храна и подслон за децата, а има за компютър и Интернет?

Две житейски правила:
    Ницше

15. БЛАГОДАРЯ bubi83 thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wickedness Виж мнението
    ... а има за компютър и Интернет?
    Може пък да има ДЖИ-ес-ем? Ако няма - тук има чарити кaмпании - събират ненужни GSM-и и ги раздават на нуждаещите се.

17. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Може да се допусне, че е сътворен собственоръчно, от доста време е он-лайн, а едно 8-месечно бебе чака "майка" му да стане от компа и да му обърне внимание....
    Апропо...може да се изтълкува като злоба, но съм си Тома Неверни-как може да няма средства за храна и подслон за децата, а има за компютър и Интернет?
    на всичко отгоре написано доста грамотно и без правописни грешки от лице занемарило образованието си,ангажирано още в ученическите си години с раждане и отглеждане на деца
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

19. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Ама и български реотан съм-не се сетих, че с едната ръка цъка по джисеймето, с другата сменя памперси и държи шишето с мляко...

Две житейски правила:
    Ницше

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    на всичко отгоре написано доста грамотно и без правописни грешки от лице занемарило образованието си,ангажирано още в ученическите си години с раждане и отглеждане на деца
    Това е защото са от български произход. Не са прости.

22. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

...за това не съм сигурна...

Две житейски правила:
    Ницше

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Това ми беше мисълта....

Старо куче Аватара на Wolf
    Град
    Somewhere in the dark...watching you
    Post Thanks / Like

С риск да си навлека гнева на аудиторията-дано това не е пореден опит някой да ни избудалка...
    Това си е точно поредният опит да ви избудалкат - много правилно си се усетила. Поредната циганска шмекерия, която благосклонно е оставена да се мъдри на първа страница във форума, който иначе ужасно започва да прилича на форум МАМА.

По темата - внесто да просите по църквите, да крадете и когато ви хванат да завеждате дела срещу България за дискриминация и да молите Великобритания за убежище, вървете да искате помощи от ходжата в джамията. Там ви е мястото.
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

26. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Привет,Вълчо-появи се!!!
    Не зная дали в джамията да идат или другаде, ама нещо куца в сексуалното възпитание на народонаселението. Или безотговорността е безгранична?
    Нека си се будалкат, даже да мислят, че някой ще се върже. но ако има и малък процент истина, горко им на дечицата, горко и на България...

Две житейски правила:
    Ницше

Нов потребител
    Post Thanks / Like

много е лесно да нападаш някой просто ей така. и да имам компютър , който е много стар а колкото до интернета той ми е 5 лева на месец и ми е необходим... и както казах по-рано имам документи за всичко, което съм написала .Но винаги е по-лесно да нападнем хората , които търсят помощ .

29. БЛАГОДАРЯ kamawa thanked for this post
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Няма ли кой да я заключи тая тема ???

31. БЛАГОДАРЯ wickedness, musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

фак невъзможно смешни сте бе хора...... като не вярвате....просто го подминете и все едно не сте го чели ...бати и дъртите баби дето сте се събрали.
    И без тва няма да помогнете ,какво се бъркате на хората.
    Желая единствено успех на майките и децата ....защото ,каквито и да са майките .....децата са бъдещето на България.... а ние тука тарикатите ще се заяждаме с всеки ... в беда или с отрицателен коментар...
    Искрено ваша м. К :-D
    Ф.О
    "Не ми казвай какво да правя и аз няма да ти кажа къде да идеш."

33. БЛАГОДАРЯ samotni maiki thanked for this post
    Старо куче Аватара на Wolf
    Град
    Somewhere in the dark...watching you
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от samotni maiki Виж мнението
    много е лесно да нападаш някой просто ей така...
    Не по-трудно от пльосването на поредната циганска измама в бг.хелп-а, която по традиция почва с просия са 7-8 дечица едно от друго по-крадливи и по-миризливи.

Ай чок силям чшайше шукарийе...
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Никой не ви напада "просто ей така"-ако някой ви е казал, че тук ще ви помогнат, сърдете се на него.
    Не зная каква помощ може да намерите на 3000 км.
    Наистина заприлича на форума МАМА и може би е по-добре да се включите там, едва ли сте единствени в това положение, за което никой не е виновен.
    Ако бяхте тук, сигурно щяхте да получите поне адекватни съвети.Ама не сте...
    И не е въпрос как така имате компютър, а как го използвате. Щото децата искат ежеминутно внимание, доколкото зная, не да виждат гърба на мама, която с часове чатка по клавишите.

Две житейски правила:
    Ницше

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нито съм циганка , нито децата ми са мърляви и крадливи... Не на всички живота ни е песен и това ,че сме в тази ситоация не означава непременно ,че съм циганка или ,че искам да измамя някой ... Просто аз и другата майка търсим изход за децата си не е срамно да потърсиш помощ! И съм със завършено средено образование , това че родих на 16 години не означава задължително ,че трябва да спра да уча... Благодаря за злобните коментари , дано никой от вас не попада в такава ситоация... И ако бяхме циганки щеше да е различно ,защото в България се толерират циганите и циганската раждаемост,но не и българските майки ...
    Последно редактирано от samotni maiki : 23-10-2012 на 16:13

37. БЛАГОДАРЯ kamawa, s_nikolova, misskoleva, rosepetal thanked for this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. молба за помощ
    От angelina_zaharieva във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 33
    Последно мнение: 11-03-2007, 10:41
  2. молба за помощ
    От dendi70 във форум Присъединителни визи
    Отговори: 28
    Последно мнение: 03-12-2006, 21:37
  3. молба за помощ
    От svetlito във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 31
    Последно мнение: 03-11-2006, 18:42
  4. Молба за помощ
    От aleko&co във форум Присъединителни визи
    Отговори: 4
    Последно мнение: 02-09-2006, 18:43

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си