Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Сгреши ли ЕС с България?

Този анализ дава доста различна оценка за причините, довели до приемането на България в ЕС и те коренно се различават от тези, за които широко се тръби в България. Според обясненията на управници и медии, нещата се представяха в светлината, че България е направила значителен напредък и затова е заслужила влизането си в ЕС, макар и да има още някои неща за дооправяне. Тук обяснението за причините на приемането е доста различно и никак не ласкаво.

Какво мислите, изгодно ли е политически и икономически, да се вкарват в ЕС страни, чиито стандарти на управление и икономика са още далеч от средните за страните, по-стари членки на ЕС? Защо балканските страни неистово се стремят към ЕС, а отстрани изглежда, че, например, Великобритания все по-сериозно разсъждава в посока излизане от ЕС?

Опитът с България показва, че еврочленството само по себе си не стига, за да настъпят конкретни промени. Това никак не е ласкателно, а и предизвиква въпроса дали с приемането на България /и Румъния/ в ЕС не се прибърза.

В началото на март Съветът на Европа даде благословията си за даването на кандидатски статут на Сърбия за присъединяване към Европейския съюз. Решението, което е следващата важна крачка в посока Европа за балканската държава, бе подкрепено и от Германия, и от Франция, и от Италия. Европейската общност има ясни очаквания във връзка с присъединяването на Сърбия: демократични структури, по-добра защита на малцинствата, по-малко корупция и не на последно място - икономическа стабилност. Все цели, които би трябвало отдавна да са изпълнени от приетите в началото на 2007 Румъния и България, които вече пета година се възползват от фондовете и програмите на Европейския съюз. И то в много по-големи мащаби, отколкото страните в очакване като Сърбия, Македония или Черна гора.

Заради Русия ли приеха България?

България бе приета в ЕС, за да бъде предпазена от ново сближаване с Русия?

Бързото /а за някои дори прибързано/ приемане на България /паралелно с Румъния/ в Общността бе обосновано в началото с това, че тези две държави трябва да бъдат предпазени от ново сближаване с Русия. Както отбелязва дългогодишната кореспондентка на ОРФ в Москва Сузане Шол - този страх е по-скоро изкуствен и ако спрямо балтийските държави би бил все пак основателен, то за България - по-скоро не. "Тя е твърде далече и твърде бедна, за да иска Москва да я спечели отново на своя страна", пише Шол в "Залцбургер Нахрихтен". Освен това - ако е така, защото под същия знаменател не попада и Молдова - малката страна с 3,6 милиона жители, която граничи с Румъния на запад и с Украйна на изток?

Що се отнася до имиджа на двете балкански държави, които вече пета година се ползват от европейските привилегии, членството не е предизвикало почти никакви съществени промени. "Корупцията, дефицитите в правната система и неефективната обществена администрация продължават да са основните слабости", пише в анализ за България "Франкфуртер Алгемайне Цайтунг". Освен това България се намира между двете ударени от кризата страни Гърция и Румъния, което поставя под съмнение по-нататъшната й стабилност. Все пак със своите държавни задължения, възлизащи на 16 процента от БВП, и с бюджетен дефицит в размер на 2,5 процента от БВП България всъщност разполага с един от най-стабилните бюджети в Европейския съюз. Тоест, може да се окаже, че все пак Европейският съюз правилно е заложил на страната.

Списък на българските недостатъци
    В икономически план може и да има напредък, но недостатъците, върху които акцентират политолози и правозащитници, си остават. Като например пропуските, излезли наяве по време на изборите през октомври. Международната общност - с право - протестира срещу манипулациите на президентските избори в Русия, но какво да кажем за пропуските, установени при изборите в България? Докладите на наблюдателите потвърждават, че за някои държави европейското членство само по себе си не стига, за да ги подтикне по-активно към демократизация.
    Както констатират представителите на Съвета на Европа, натоварени с наблюдение на изборите, най-напред трябва да се подобри организацията на изборния процес като цяло. Експертите са на мнението, че твърде продължителната процедура на гласуване е станала причина в края на изборния ден все още стотици хора да чакат пред секциите, поради което по спешност е било взето решението бюрата за гласуване да останат по-дълго отворени. Освен това се изтъква липсата на прозрачност при преброяването на гласовете, както и на ефективен механизъм за подаване на оплаквания. Но най-неприятно от гледна точка на придържането към демократичните стандарти е определено манипулирането на гласове - под формата на купуване, особено сред маргинализираното ромско население.

АГ, ЕА, МФ, Б. Михайлова, Редактор: Д. Попова-Витцел

Още по темата:
    По стъпките на България

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Сгреши ли ЕС с България?

Всичко е много просто.Идеята за Великите Съединени Американски Щати и тяхната мощ обсебиха европейските управници.Както и друг път съм казвала,това беше най-голямата грешка.Америка е ЕДНА държава с много щатове,а Европа се състои от МНОГО държави със своя политика,управление,държавно устройство,валута.Приемането на еврото като единна валута беше най-огромната грешка на умовете на Европа и бъдещите поколения ще плащат за това със тежки финансови и икономически сътресения,банкрути,фалити....
    А България просто ТЕРИТОРИАЛНО е добре разположена и няма как да бъде избегната ...
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

3. БЛАГОДАРЯ teaover thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

След 1 -2 години въпросът ще е :"Сгреши ли България с ЕС?"

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

5. ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    След 1 -2 години въпросът ще е :"Сгреши ли България с ЕС?"
    Хе хе хе хе,естествено,че сгреши...Но кой я пита България ?България само изпълнява заповеди !
    В другия живот изберете големи и силни държави,в които да се родите.А България е малка,китна,тиха ....точица на картата на света.
    Нека си остане такава...

myse
    Guest

Самозабрави се нашата Държава, докато се кефихме едва ли не че БЪлгария е центъра на вселената и от величие ще гръмне.... светът се промени толкова, че днес е трудно да го догоним. Ще си ни ритат както си искат, и скоро изчезваме тотално защото по земите ни само цигани вече бродят.
    Един ден живот и здраве, след 5 века Американско иго може да основен Велика България някъде в открития космос.

Кой знае ?

Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Явно са достигнали до факта, че в какъвто и съюз да влезне България той се разпада.
    Някой е искал да запълни страницата на вестника си, или сайта си.
    Винаги се е водела борба кой ще държи балканите. А ние сме на най стратегическото място както и да се гледа. Да ЕС не искат да се сближим с Русия, и не е вярно, че Русия не ни иска и че няма какво да дадем. Аз пък не виждам други държави какво дават на ЕС освен да вземат.
    Ами защо не казват нищо за Гърция? Че ние ли живяхме цял живот на кредит и на гърба на другите? Ние ли взехме парите на Германия обаче видиш ли според гърците това било робство, а не европейски съюз и свобода. Както се казва в един филм " Га яде кифтета не рива" та и тяхната е същата.
    Идеята за САЩ в Европа е просто не реализуема. Има някаква прилика с тях, но смисъла на ЕС е съвсем различен от това.
    И както Муси написа - дали ние не сгрешихме с ЕС?
    За какво ние ? Какво получихме ? По-добре ли е народа сега отколкото през периода 2002/07 ? Аз не мисля, че е така, но не съм чак толкова начетен и интелигентен, не съм и министър или някакъв друг управник, те знаят най-добре.
    И да завършим по руски - ще поживеем и ще видим
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

9. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    myse
    Guest

А нали знаем че е Фикс идея на ......... Българите да НЕ работят в екип с Българи, нито съюз с други...

myse
    Guest

НИЕ не сме сгрешни ли с ЕС (предполагам под НИЕ стоят обикновенните хора, защото ако с НИЕ говорите за правителството - лошо!)
    Не сме сгрешили с ЕС защото пак от тъмното изскочи мишлето, кой беше чувал за ЕС и кой можеше да каже НЕ искам, знаем си че друг вариант Нямаше нали ?

НИЩО което се случва днес не е Грешка, утре някой може да го определи като такава...

Кой знае ?

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

ако не бяхме влезли в ЕС все още щяхте да гърбите в Тюмен и Коми за рубли,а сега къртите евра и панди
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

13. БЛАГОДАРЯ treven thanked for this post
    Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    ако не бяхме влезли в ЕС все още щяхте да гърбите в Тюмен и Коми за рубли,а сега къртите евра и панди
    Вервай че е точно така... То преди ЕС не е имало Българи да работят в чужбина за марки, евро, франкове, и тн. Приказвате глупости. ДОбре че е ЕС да ни оправи. То сега в България работят хората за умопомрачителните 135 евро на месец. Уау е те това е баце. Я малко погледни назад за периода който споменах по-горе и ще разбереш какво имамв предвид. Но ти го пиремаш така, аз го приемам по друг начин. Живи и здрави.

Само да отбележа не казвам, че ако се движим с Русия ще цъфнем и вържем. Докато не почнат ония 240 свине да следват интересите и желанията на народа и на страната България, ще си седим на това положение.

Ако ме снабдите с 3 килограма тротил и малко друг експлозив и застанете зад мене ще оправим поне временно проблема
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    Вервай че е точно така... То преди ЕС не е имало Българи да работят в чужбина за марки, евро, франкове, и тн. Приказвате глупости. ДОбре че е ЕС да ни оправи. То сега в България работят хората за умопомрачителните 135 евро на месец. Уау е те това е баце. Я малко погледни назад за периода който споменах по-горе и ще разбереш какво имамв предвид. Но ти го пиремаш така, аз го приемам по друг начин. Живи и здрави.

Само да отбележа не казвам, че ако се движим с Русия ще цъфнем и вържем. Докато не почнат ония 240 свине да следват интересите и желанията на народа и на страната България, ще си седим на това положение.

Ако ме снабдите с 3 килограма тротил и малко друг експлозив и застанете зад мене ще оправим поне временно проблема

бе деда знам аз как е било през 2000-2007 год.по това време бях на 10 000 км на запад от ЕС,но си спомням ,че преди това една кола да си докараш от Австрия се спеше по 3 дни пред австрийското посолство за виза и я ти я дадат я не,най вероятно не,а сега може да си ходиш където си искаш плюс това имаш пълното право на работа в всяка една членка от съюза,че и европейска пенсия може да вземеш

Напреднал
    Post Thanks / Like

Този анализ дава доста различна оценка за причините

[Тук обяснението за причините на приемането е доста различно и никак не ласкаво

Ще каже човек че в статията пише нещо дето не се знае ?
    Или какво толкова пише в статията ,МИЛА та си я пуснала като тема ?
    Акорд ли те е подгонил за теми ? Какво ли ?
    Напиши едно мнение да разсееш съмненията ?
    Какво толкова видя ?.. И та просветли простосмъртните с '' видението '' си и реши да я пуснеш статията

Старо куче
    Post Thanks / Like

бе деда знам аз как е било през 2000-2007 год.по това време бях на 10 000 км на запад от ЕС,но си спомням ,че преди това една кола да си докараш от Австрия се спеше по 3 дни пред австрийското посолство за виза и я ти я дадат я не,най вероятно не,а сега може да си ходиш където си искаш плюс това имаш пълното право на работа в всяка една членка от съюза,че и европейска пенсия може да вземеш
    А и за тебе вече важи, едно заглавие гласеше "...две пенсии...", но ти не им вярвай, всяка държава смята пропорционално на годините, така че по-добре по-отрано и за по-дълго в по-богатата държава.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    А и за тебе вече важи, едно заглавие гласеше "...две пенсии...", но ти не им вярвай, всяка държава смята пропорционално на годините, така че по-добре по-отрано и за по-дълго в по-богатата държава.
    мен европейска пенция едва ли ще ме огрее,ама до канацката социална поне я докарах.

Старо куче
    Post Thanks / Like

мен европейска пенция едва ли ще ме огрее,ама до канацката социална поне я докарах.
    Е как, нали БГто оня ден подписа с Канада, така че хващаш и малко (може и много) БГ, пък тя си е европейска (лошо че намаля другата), но прав си, под социалната (дори и с добавки) нема да паднеш.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

А какво стана с колайдера под Швейцария и Франция?
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Това пък какво беше?

Post Thanks / Like

Е как, нали БГто оня ден подписа с Канада, така че хващаш и малко (може и много) БГ, пък тя си е европейска (лошо че намаля другата), но прав си, под социалната (дори и с добавки) нема да паднеш.
    за 10 год стаж в канада с ЛТД/разбирай плащане на символични осигуровки/ -1200 д соц пенсия и за 20 год стаж в българия-120 лв социална/минималната / пенция.
    това е резултата

23. БЛАГОДАРЯ Z1, elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

за 10 год стаж в канада с ЛТД/разбирай плащане на символични осигуровки/ -1200 д соц пенсия и за 20 год стаж в българия-120 лв социална/минималната / пенция.
    това е резултата
    Канадецо,познавам един ...дето го затвориха в психиатрията...
    ПолудЕ човека,не знаеше как да си харчи пенсията от Канада...
    Да не са го пуснали ???

25. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

България бе силно увредена след диверсия ликвидирала добре изградена управленска стуктура охраняваща нацията от ограбване 1989 година.Използваха недопустими срещу личности почиващи на повърхността психотропи вкл срещу много от екипа на нарочно подставения Горбачов.увредиха тежко рейгън и други западни лидери .Внедрената псевдодемократична управленска система след 1990 година осигури ограбване на Българската нация/охраняваща с живота и смърта огромен регион от света.
    Провеждани активни мероприятия едно след друго ликвидираха проспериращи отрасли. Милиони хора бяха изхвърлени на улицата ,а заводи фабрики кооперативи бяха унищожени завинаги.На практика заради ударно преизпълнение на вредни терористични указания прокарвани през нарочно наркоманизирани евробюрократи Българския народ е оставен без поминък и без достойни доходи.
    Въпреки това оказаната помощ на страните членки на европейския съюз вкл от мен само за последните десет години надхвърля педесет трилиона днешни долара.Като прибавим и недопускане на заразяване вкл с нарочно подготвени зарази маскирани като ваксини помоща е безценна.Става върпос за оказана навременна помощ за блокиране на нарочно провеждани разработки имитиращи пандемии с кодови имена: Луда крава/BSE/ , Птичи грип, SARS, свински грип.
    Благодарение на стриктни проучвания намерихме редица мафии които вече са специфицирани добре в това число:
    медицинската мафия, ветеринарно медицинската мафия/която в момента усилено поразява стотици милиони със СПИн подържащи месни и млечни продукти.Голям успех е разкриването на полицейската мафия която след показни кървави атентати ударно ограбва нациите с трилиони долари и монтира все по страшни античовешки и антиприродни оръжия.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Това пък какво беше?
    Не поглеждай с гняв назад.

28. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    myse
    Guest

това е резултата
    И все пак НИЩО сигурно на този свят няма. Утре целият този твой труд през годините може да изчезне, и ти да бъдеш приятно изненадан.

Мамка му... страх ме е от бъдещето ако трябва да разчитам на правителства... като гледам какво вещаят днешните.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    И все пак НИЩО сигурно на този свят няма. Утре целият този твой труд през годините може да изчезне, и ти да бъдеш приятно изненадан.

Мамка му... страх ме е от бъдещето ако трябва да разчитам на правителства... като гледам какво вещаят днешните.

така де,само че канадската социална пенция в размер на 1200д се отпуска не на базата труд,години стаж и плащани осигуровки,а зависи от 3 критерия:
    1.да се пенсионираш в канада,т.е при навършване на пенсионна възраст да си в страната
    2.да имаш канадско гражданство
    3.да имаш 10 год. законен престой в канада като ПР/перманент резидент/ или като цитизен/гражданство/ макар и да нямаш и един трудов ден,а тия 10 год да си пребивавал само на социални помощи
    аз покривам и трите условия,единственно като чукна 64 трябва си дотътря гъза до канада да си подам молбата за пенция.ако я докараме до тям де или не променят законите

Post Thanks / Like

така де,само че канадската социална пенция в размер на 1200д се отпуска не на базата труд,години стаж и плащани осигуровки,а зависи от 3 критерия:
    1.да се пенсионираш в канада,т.е при навършване на пенсионна възраст да си в страната
    2.да имаш канадско гражданство
    3.да имаш 10 год. законен престой в канада като ПР/перманент резидент/ или като цитизен/гражданство/ макар и да нямаш и един трудов ден,а тия 10 год да си пребивавал само на социални помощи
    аз покривам и трите условия,единственно като чукна 64 трябва си дотътря гъза до канада да си подам молбата за пенция.ако я докараме до тям де или не променят законите
    Сега разбирам.....ти си над 70 от това,което чета...
    Ти си за другата тема

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elicka Виж мнението
    Сега разбирам.....ти си над 70 от това,което чета...
    Ти си за другата тема
    не позна.точно 70 съм.миналия месец се теглих по потник,шорти и джапанки.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 08-11-2007, 21:01
  2. България в Европа с "България на длан"
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-04-2006, 14:02

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми