Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 2 от общо 2
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb За първи път: Учиш в България, взимаш US диплома

Студентите в Техническия университет - София, скоро ще могат да вземат американски дипломи, учейки в България. В момента двата вуза работят върху проект за обща магистърска програма, съобщи ректорът на висшето училище проф. Марин Христов.

Става дума за университет в Тексас, който има съвместни обучения и със Сърбия. Идеята е бъдещите студенти да учат в базите на ТУ по американски програми, а след това да получават директно щатска диплома.

Предвижда се и обмен на преподаватели, което означава, че лекции на бъдещите магистри ще четат и US светила. Обучението ще е на английски.

Все още не са уточнени таксите, но при всички положения те ще бъдат по-ниски, отколкото ако студентът отиде да учи в Тексас, казаха от университета.

Според проф. Христов програмите ще стартират още следващия семестър - от ноември или декември. В момента се уточняват специалностите, които ще учат студентите. Очаква се да бъдат свързани с изчислителни науки.

Проф. Христов съобщи, че ТУ води преговори и за общи програми съвместно с Франция и Англия. Те обаче не са в толкова напреднал стадий и най-вероятно ще заработят догодина. Техническият има и немски инженерен факултет, който от дълго време дава двойни дипломи - българска и германска.

Последно редактирано от Мила : 05-10-2012 на 18:07

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: За първи път: Учиш в България, взимаш US диплома

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Все още не са уточнени таксите, но при всички положения те ще бъдат по-ниски, отколкото ако студентът отиде да учи в Тексас, казаха от университета.

Така е !!!

И по този начин се решава липсата на "Студентски град" в Тескас!

Там има едни скапани кампуси и трябва да се учи , а в ТУ с едни 100 евра се решават проблемите.....

Успех на приетите....

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Диплома от България
    От ivan1948 във форум HSMP
    Отговори: 18
    Последно мнение: 20-09-2012, 18:10
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 15-09-2011, 11:40
  3. Nationwide: взимаш 15 на заем,след седмица връщаш 50
    От boki във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 19
    Последно мнение: 11-03-2011, 17:48
  4. Отговори: 16