Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 23 от общо 23
    Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране isurance за износ на кола

как става insurance за износ на кола от англия?
    утрепах се да ровя из интернет, никъде не може да си купиш зелена карта както беше (а май и все още е) в германия.???
    Единствения начин е ако си имаш юк застраховка, да си искаш и м/ународна (с доплащане)
    мен мисълта ми е да си взема една кола или ван и да си ходя за БГ, така че няма да ме устрои да плащам за цяла година.
    Е това някой ако може да ми каже как става....незнам...
    Последно редактирано от Me4oka : 17-11-2005 на 21:54

Great Warrior's Killer Аватара на DARK WARRIOR
    Град
    London's Jungle
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: isurance за износ на кола

Цитирай Първоначално написано от Me4oka
    как става застраховката за износ на кола от англия?
    утрепах се да ровя из интернет, никъде не може да си купиш зелена карта както беше (а май и все още е) в германия.
    Единствения начин е ако си имаш юк застраховка, да си искаш и м/ународна (с доплащане)
    мен мисълта ми е да си взема една кола или ван и да си ходя за БГ, така че няма да плащам за цяла година.
    Е това някой ако мое ми каже как става....незнам...
    Баче,ако щеш вярвай,и на мен такива мисли ми се въртят в главата!
    трябва да има т.нар. ''Зелена Карта''!сигурно на излизане се прави,както Euro1...?
    мисля над следното: все пак трябва да се застрахова колата и като излезеш,да канселираш застраховката.
    де да знам
    Stand and fight
    Live by your heart
    Always one more try
    I'm not afraid to die
    Stand and fight
    Say what you feel
    Born with a heart of steel
    .

Post Thanks / Like

как става insurance за износ на кола от англия?
    утрепах се да ровя из интернет, никъде не може да си купиш зелена карта както беше (а май и все още е) в германия.???
    мен мисълта ми е да си взема една кола или ван и да си ходя за БГ, така че няма да ме устрои да плащам за цяла година.
    Е това някой ако може да ми каже как става....незнам...
    Защо не започнеш да плащаш uk застраховката на месечно разсрочване с direct debit? И като се прибереш в България, да я канцелираш?

Град
    London's Jungle
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от milena
    Защо не започнеш да плащаш uk застраховката на месечно разсрочване с direct debit? И като се прибереш в България, да я канцелираш?
    това беше и мойта мисъл.
    мойта застраховка,например беше за около 500 кинта.първите 4 месеца по 100 и няколко ми дърпаха.
    дори май имаше някаква възможност първите няколко дни да я канселираш и ти въстановяват цялата сума...номера е само да стигнеш границата с валидна застраховка...ама как ще караш през Европа тогава...?:confused:
    Stand and fight
    Live by your heart
    Always one more try
    I'm not afraid to die
    Stand and fight
    Say what you feel
    .

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DARK WARRIOR
    Баче,ако щеш вярвай,и на мен такива мисли ми се въртят в главата!
    трябва да има т.нар. ''Зелена Карта''!сигурно на излизане се прави,както Euro1...?
    мисля над следното: все пак трябва да се застрахова колата и като излезеш,да канселираш застраховката.
    де да знам
    ами то май това ще остане единственият начин...
    но нека да видим някой може да знае нещо пък.
    то знаем че англия е идиотска страна ама чак пък толкова...
    във всички страни си има отделни зелени карти, представи си че някой дошъл тук и иска да купи кола - няма английски адрес, няма тукашен банк акаунт, тогава???
    трябва все да има нещо , но може би не им е изгодно да го оповестяват на всеослушание???
    В Германия се купуваше от АДАК-а и беше май 150 маркуча

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Доколкото съм наясно (поне от опит го знам) тук няма компания да ти даде само зелена карта,без да имаш застраховка с тях.По принцип зелената карта за ЕС страните ти е free. Като кажеш ,че искаш за БГ, Румъния етс някои компании дописват страните ,които искаш без допълнително заплащане,а някои искат още пари. Аз напр. имам застраховка с Чърчил, вземам си зелена карта за Бг всяка година без допълнително плащане. Другия момент е,че ако решиш да пътуваш през Сърбия поне аз не знам компания тук в УК да даде зелена карта за там,така,че на тяхната граница се изръсваш допълнително 120 Euro.
    Та аз системата я виждам като - застраховаш си колата,вземаш си зелена карта,прибираш се в БГ и канселираш застраховката.

Post Thanks / Like

Skoro moi poznat se interesuvashe to4no ot tova i kogato im(Norwich union) se obadi po telefona da iska zelena karta mu kazaha 4e e free ako si q napravi online ina4e shte mu struva 50Ј.

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

добре де а ако я подкарам без застраховка до Франция, дали няма да има нещо такова на границата, както на Сръбската граница. Айде Англия че е олигофрения знаем ами Франция може да е по-уредена

Post Thanks / Like

добре де а ако я подкарам без застраховка до Франция, дали няма да има нещо такова на границата, както на Сръбската граница. Айде Англия че е олигофрения знаем ами Франция може да е по-уредена
    Не знам за френската граница,но мога да попитам приятели французи как стоят нещата. Ама както ти казах по долу - вземи инсурансе със зелена карта и щом пристигнеш в БГ ги канселираи. Всякакви други варианти според мен са загуба на време.
    Иначе за идея Теско,Чърчил дават зелени карти за БГ.

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NAT
    Skoro moi poznat se interesuvashe to4no ot tova i kogato im(Norwich union) se obadi po telefona da iska zelena karta mu kazaha 4e e free ako si q napravi online ina4e shte mu struva 50Ј.
    ама той си е имал с тях застраховка, нал' тъй?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Aбе тебе така като те слушам или по-то4но 4ета ,ти маи все се опитваш да е**ш дявола вав ваздуха
    Sex is like air, you are only in trouble if you don't get enough!

Post Thanks / Like

Da ima zastrahovka prosto iska zelena karta za da si zakara kolata v BG.

Град
    London's Jungle
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Aisha
    Aбе тебе така като те слушам или по-то4но 4ета ,ти маи все се опитваш да е**ш дявола вав ваздуха
    трябва да има тръпка,маце!:D
    Stand and fight
    Live by your heart
    Always one more try
    I'm not afraid to die
    Stand and fight
    Say what you feel
    .

Cognizant User Аватара на BGet
    Град
    Испания
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Иначе за идея Теско,Чърчил дават зелени карти за БГ.
    На Теско зелената карта е с допълнително заплащане даже и за ЕС, да не говорим за България, май двойно повече струваше.За жалост не помня цените. Безплатна зелена карта дават само за 3 дни. На практика на смата хартийка са написани 15 дни поради някакви законови изисквания ли... не знам точно, но валидността е само 3 дни, за които си поискал. Без доплащане има покритие Third Party за ЕС.
    Освен ако нещата са се променили в последните 2-3 месеца.

Post Thanks / Like

Явно всяка компания е с различни условия. Тъй като аз съм с Чърчил,поне за тях гарантирам,че застраховката е валидна за ЕС,дори без да искам зелена карта(страните са изброени на гърба на сертификата.Всяка година искам зелена карта за БГ,която ми я пращат по пощата( и наистина е зелена),където е отбелязано,че важи за БГ.Не плащам нищо допълнително,важи за период, за какъвто си поискам. Наи-дългия за които съм искала е 2 месеца и е само за Third Party за БГ.

Нов потребител Аватара на TERVEL
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Az licno putuvah do Italy i France dva puti tazi godina sus sobstvennata si kola i moga da ti kaja ce nikoi nikade niama da te pita za Green Card osven ako ne napravish niakoia katastrofa, za tova sum 100% siguren, a za tezi na 'Kanala' vuobshte ne triabva da se pritesniavash, na tiah gi interesuva samo da niamash bomba v bagaja ili pri dvigatelia. Az bih dobavil ce e goliamo udovolstvie da se putuva prez Europe s kola i vsicki slujiteli na reda s koito eventualno shte si imash rabota sa dosta uslujlivi i lubezni.
    [U]Oburni vnimanie[U] ce po gornoto vaji samo do Ungarskata granica, ot tam natatuk sudbata ti e v rucete na vseki mesten burokrat no ne i v tvoite Lek put.

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране insurance за износ на кола

mersi na vsi4ki..
    явно тия кретени тук не са дорасли да имат удобна и уредена система.

Цитирай Първоначално написано от Aisha
    на теб к'о да ти кажа освен блеещ добитък чието име започва с "О-"
    и завършва на "-ВЦА"

Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

за зелена карта питат в Унгария понякога, но задължително в Сърбия, Румъния и България... имах нещастието да пътувам веднъж с "бяла" карта ) да поясня - застраховка, накоято изрично пише, че важи за зелена карта навсякъде и бяха изредени страните, естествено.. всичко ок, до Сърбия - там хората казаха - нашето правителство не признава чужди застраховки, замо ЗЕЛЕНИ карти - буквално ЗЕЛЕНИ т.е. зелени на цвят, а моята беше бяла - на елефант ) и трябваше да си платя 60 лири на място на някаква сръбска компания, издадоха ми застраховка, която важи САМО за сърбия и то за един месец... е такива ми ти работи... оттогава пътувам само със зелена карта - имам два модела, правил съм вече на 10-тина човека, минавали са и през Румъния и през Сърбия, никакъв проблем, в България също... дори последно знам че с мойта застраховка кола е минала вътрешна митница )))
    така че ако не ти трябва наистина застраховка за евентуална катастрофа - направи си и карай

TheLastOne Аватара на turmans
    Post Thanks / Like

Опитай това. http://www.velmarbroker.com/files/online_order.htm#.
    Преди два месеца един приятел се прибра с 10тонен камион "Scania" GB регистрация със зелена карта от BG. 200 и нещо лева за 15 дни.Подобни застраховки можеш да намериш и в ДЗИ и в Алианца и на много други места. И със сигурност става.
    Успех.

Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от turmans
    Опитай това. http://www.velmarbroker.com/files/online_order.htm#.
    Преди два месеца един приятел се прибра с 10тонен камион "Scania" GB регистрация със зелена карта от BG. 200 и нещо лева за 15 дни.Подобни застраховки можеш да намериш и в ДЗИ и в Алианца и на много други места. И със сигурност става.
    Успех.
    kak to4no deistva???
    sam si q printira6 li ili ti q pra6tat?
    pla6taneto kak stava??

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ako si otidete v BG s kola UK registracia i iskate da sedite 2 meseca ili poveche kakva zastraxovka e nai-dobre da se plati? Mitoto moje li da se izbegne za tia 2-3 meseca?

Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

за да избегнеш митото, трябва да направиш временен внос.. за да направиш временен внос, трябва да докажеш че ще пътуваш пак, т.е. да имаш виза.. има и друг вариант - регистрираш колата на английска фирма и я караш с пълномощно - евентуално като представител на фирмата или като неин служител...
    временен внос е ключовата дума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: isurance за износ на кола

здравйте на всички
    наистина много се радвам,че попаднах точно на такава тема,която поне за мен се оказва наистина сериозен проблем.
    Интересува ме дали някой скоро е пътувал с кола от Англия до БГ?
    Искам да попитам някой,който е наистина на Ти с автомобилите в Англия.
    1. Как се купува кола от човек или автокъща,куде и за колко време става прехвурлянетои дали не се чака за нещо или някакворазрешение?
    2.Какви документи ще трябва да имам аз и автомобила за и по време на пътуването?
    3.Трябват ли някакви допълнителни документи и сертификати без които няма да мога да регистрирам колата в БГ.
    4.Понеже смятам да мина през Румъния дали някой би ми казал кой е най-добрия маршрут от Англия до БГ и мога ли да се доверя на ДЖПС навигатор,който да ме води по най-краткия и хубав път.
    5.И какви такси има за всичко по пътя?

Предварително благодаря на всички готини момчета и момичета

Алекс Василева [email protected]

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Застраховка на кола за износ
    От LANS във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 6
    Последно мнение: 11-12-2009, 13:55
  2. Документи на кола за износ
    От AmW във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 7
    Последно мнение: 20-11-2009, 18:13
  3. Износ на кола закупена от тук за БГ?
    От Foxy във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2