Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Хоби - радиостанции, радиолюбители

Някой ако се интересува от радиостанции(радиолюбител) може да пише тук или ЛС

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хоби

Да, на мен ми е интересно да знам повече по темата.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хоби - радиостанции, радиолюбители

Извинявай за късния отговор но явно не съм бил абониран за темата да идва на емаил...
    Та в общи линии е техническо хоби за човек с поне 1ч на ден свободни и желание .
    Живея в Лондон близо до Уембли Имам радиостанция Kenwood ts450 ,антена 7.40м в двора . Правя връзки примерно с Исландия, Сардиния Италия....С България, Русия говоря почти всеки ден ....Със Бразилия и Щатите съм говорил.Отделно в Лондон сме доста голяма агитка и си говорим вечер по радиостациите.Писах тук понеже други българи не съм срещал в Англия да са запалени по радиостанции.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Имаш ли нещо за продаване.....???
    Търсиш ли нещо да купиш...???
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Браво на вас!
    При интернет и скайп вие си използвате радиостанциите.
    Хобито си и хубаво нещо.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

Да хубави години бяхa.....моятя беше LZ2KSL,144MHz,то лампи ли не бяха,крайни стъпала ли не бяха.в къщи списания...радио.радио телевизия електроника.funkamateur,и какво ли не още.сега имам само едно YAESU VX-1R.Далеч съм от BFRA хрониките откакто българския радиолюбителски съюз увеличи таксите.хобито ми се смени тотално,в промиване на злато....ама си е голяма краста,бил съм на мина злата,река струма при копиловци,dolaucothi gold mine,forest of dean.Но наистина носталгията по TX,RX остана на заден план,поради появата на интернет.не съм очаквал дори че някои ще пусне такава тема,,,но все пак е интересно.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Браво на вас!
    При интернет и скайп вие си използвате радиостанциите.
    Хобито си и хубаво нещо.
    насе,аз съм лаик относно радиостанцийте,фен съм но така и не влезох в играта.ина4е имам няколко приятели с радиостанции,та от тях знам ква мания е.коментара ти е равносилен на това,аз да ти се кефа как при таа твойта жена и тея хубави сапуни,ти търсиш евтини перални машини...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

8. БЛАГОДАРЯ ALIAHIM thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от johnyboy Виж мнението
    Извинявай за късния отговор но явно не съм бил абониран за темата да идва на емаил...
    Та в общи линии е техническо хоби за човек с поне 1ч на ден свободни и желание .
    Живея в Лондон близо до Уембли Имам радиостанция Kenwood ts450 ,антена 7.40м в двора . Правя връзки примерно с Исландия, Сардиния Италия....С България, Русия говоря почти всеки ден ....Със Бразилия и Щатите съм говорил.Отделно в Лондон сме доста голяма агитка и си говорим вечер по радиостациите.Писах тук понеже други българи не съм срещал в Англия да са запалени по радиостанции.
    братле,то е криво от здравей/здрасти да те дрънкам тва-онова,ама можеш ли да ми ка4иш некъв плеър,да слушам полицейските радиостанции в пазарджик на телефона?неква носталгия ме е обзела
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

rosbg-Нямам за продаване или да купувам . Това е хоби ...

captain caveman-Полицейски чистоти не вярвам да могат да се слушат, те сигурно са ги кодирали......

Иначе казано ако някой все още е мераклия да види в ебея цените на CB станциите , свободен банд са и могат да се ползват от всекиго .Днес примерно говорих с Пловдив и С. Загора с хора с такива станции.
    Тръпката е да направиш връзка без интернет ,без телефон или кабел...
    Знам че много хора няма да намерят смисъл в това но е въпрос на гледна точка. Мога да говоря със света от поляна примерно и станцията да се захранва само от акумолатора на колата.
    Радиоефира е пълен ,даже в момента си говорим с няколко англичанина в района на Лондон. По преди говорих с Рой от Корсика ,оплака се че духало много и 2 пъти му събаря антената....

Цялата идея защо писах тук е да запаля още някой по станциите.Интересно е и не е скъпо.И ако някой се двууми е добре дошъл в нас на кафе и да види (студиото на ББС)

11. БЛАГОДАРЯ Me4oka thanked for this post
    Нов потребител Аватара на marcopolo
    Post Thanks / Like

Не съм се занимавал с късовълнови радиостанции, но в казармата бях на радио релейна станция, а след това съм работил с високочестотни уплътнителни уредби към БТК, така че тръпката ми е позната, макар и позабравена.Интернета промени всичко...
    Даже помня една интересна история, преди доста години демонтирахме от центъра на София, близо до площад Славейков, радиостанциите, който се ползваха за заглушаване на Радио Свободна Европа, ББС ,Гласът на Америка...

Post Thanks / Like

Повдигам темата,че носталгия по старите времена ме попари.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Хоби - радиостанции, радиолюбители

Изкарах курс. Взех англииски лиценз. И когато има време приказвам с почти цял свят по стацията на къси вълни. Интересно е. Запознах се с много хора ....

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Хоби - радиостанции, радиолюбители

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    братле,то е криво от здравей/здрасти да те дрънкам тва-онова,ама можеш ли да ми ка4иш некъв плеър,да слушам полицейските радиостанции в пазарджик на телефона?неква носталгия ме е обзела
    Подслушването на полиция и бърза помощ е невъзможно защтото са на кодирана система TETRA-AIRWAVE,всеки от службите притежаващ такава радиостанция има личен идентификационнен номер,така че обикновен скенер не може да подслушва!Иначе честотите за полиция бяха около 350-355 мега херца.В Америка може да се подслушва полиция дори по интернет.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Интересна носталтична тема.

Кажете с няколко изречения какви видове станции има за широка и законна употреба. Колко инвестиция е необходима? Правилно ли си спомням че излъчвателите черпят много ток? Как се решава това? Вредни ли са вълните (може би не повече от мобилен клетъчен телефон) Трябва ли да имаш лиценз? Ако да - кажете нещо повече. Трябва ли да съм много на Ти с Електроника и Електротехника? Щом подпалвате хобито, трябва да ...поддържате огъня!

...Край

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте.Не очаквах тук да срещна тема и единомишленици за радиолюбителското хоби.Аз също съм радиолюбител,глася се в началото на следващия месец да се местя в UK,и определено съм решил да си взема HF радиото ( самоделка,която много си харесвам и обичам ).На базата на българския ми лиценз си извадих CEPT и HAREC,за да мога ( при наличие на свободно време и възможност ) да продължа хобито си и на чужда земя.Някой от вас членува ли в местен английски клуб там?С времето ще имам и други въпроси относно действителността там,но ще ги задам тогава,когато се появят.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте. Двама българи сме в Лондон в момента радиолюбители.
    Когато простигнеш обади се по радиото или тел. Ще ни е приятно да се запознаем.
    На УКВто 145.500 (calling channel za UK) търси M6IVO ili M0IVE.
    Можеш да си ползваш до 3 месеца бг лиценза. Обаждането ти трябва да е с префикс G/LZ....
    Поздрави
    Иво

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей,живея в Лондон и имам едно КВ радио което не мога да пробвам на предаване поради липса на антена.Ако нямаш нещо против да ми помогнеш да го пробваме ако имаш антена за 7mhz.

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Някой от вас може ли да ми даде съвет за поратативно радио тип уолкитолки да има и честота 121
    think different

Нов потребител
    Post Thanks / Like

121Mhz мисля че е AIR BAND на АМ и там само самолети се чуват.
    Аз имам YAESU VX-6 и го има този обхват.На теб за какво ти е 121MHZ ако не е тайна?

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Веднъж си играх с едно такова и ми стана интересно, а в казармата си играехме с радиото в командния пункт, то тогава излезна и интернета в България и до там беше.
    Само една пиратска емисия като заглушихе едно от слушаните радиа и толкова. Иска ми се да имам едно в колата си.
    think different

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    насе,аз съм лаик относно радиостанцийте,фен съм но така и не влезох в играта.ина4е имам няколко приятели с радиостанции,та от тях знам ква мания е.коментара ти е равносилен на това,аз да ти се кефа как при таа твойта жена и тея хубави сапуни,ти търсиш евтини перални машини...
    точно в десетката!Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тези дни се навършва 90 години от първата радиовръзка между Англия и Нова Зеландия. Слушам в момента станция намираща се в училището на Мил Хил .Предава на 14.200мхз , чува се много добре , правят връзки със цял свят. Ако някой желае може да ги слуша като напише sdr twente в гугъл. Излиза сдр плейер . Позивната на станцията е 2SZ

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това е линка с онлайн LIFE radio websdr.ewi.utwente.nl:8901.
    14.200мхз USB

Нов потребител
    Post Thanks / Like

LZ 2 KK ако някой се сеща

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Aко сте регистриран радиолюбител в БГ, и имате CEPT и HAREC сертификати, може да ползвате радиостанция в Англия и да правите радио връзки. CEPT ви дава право на работа до 3 месеца в страната. Ако искате да ползвате радиостанцията си за по-дълго време тогава трябва да се регистрирате в OFCOM с HAREC сертификата при което получавате Английски повиквателен знак. Трябва да имате постоянен адрес за да се регистрирате в OFCOM. Плаща се и такса за което трябва да имате банков акаунт и чекова книжка за да платите таксата.
    По долу е формата която трябва да се попълни и изпрати до OFCOM.
    http://licensing.ofcom.org.uk/binari...ence/of346.pdf
    Относно CEPT лиценза често задавани въпроси може да прочетете тук:
    http://www.cept.org/files/12338/FAQ%...%20amateur.pdf

успех на всички които имат лиценз да си го ползват в Обединеното Кралство.

73 de LZ5PN (M0GYU)

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Хоби-девушка
    От papinbg във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 15
    Последно мнение: 18-09-2010, 08:35
  2. хоби
    От koce във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 22-12-2007, 00:52
  3. Отговори: 3
    Последно мнение: 03-10-2005, 21:18
  4. Слушане на български радиостанции по Интернет
    От CYPER във форум Филми, Телевизия
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-03-2005, 18:06