Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Малката Кибритопродавачка Аватара на Mel
    Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране 10 грешки във възпитанието, които все някога правим

Всички родители възпитават децата си според своите умения и разбирания за живота. Рядко се замислят защо в определени ситуации постъпват така, а не иначе. Но в живота на всяка майка съществуват моменти, когато поведението на любимото дете отива в задънена улица. А може би самите възрастни, използвайки радикални методи на възпитание, правят неща, заради които после се срамуват. Не сте сами в грешките си, всички родители отвреме на време грешат. Но винаги е по-добре да се учим от чуждите грешки, нали?

Грешка първа
    Обещанието “Повече няма да те обичам”
    “Ако не си такъв, какъвто аз искам, няма да те обичам повече”
    Мнение на родителите
    Защо децата така често спорят по повод на всяка наша молба? Може би ни правят напук. Какво да правим? Да призоваваме към здрав разум? Но, те просто не слушат какво им говорят възрастните. Да заплашваме? Това още повече не действа. В такива случаи много родители използват своеобразен коз: “Сега мама няма да те обича повече”. Често много от нас произнасят тази фраза.
    Мнение на психолозите
    Обещанието повече да не обичате своето дете е едно от най-силните средства на възпитание. Обаче тази заплаха като правило не се осъществява. А децата прекрасно чувстват фалша. Веднъж излъгали, можете задълго да загубите доверието на детето. То ще ви възприема като лъжец.
    По-добре е да кажете: “Аз пак те обичам, но не одобрявам поведението ти”.

Грешка втора
    Безразличието
    “Прави каквото искаш, все ми е едно”
    Мнение на родителите
    Защо да се напрягам? Да споря, да търся аргументи, да доказвам нещо на детето, да нервнича? Детето е длъжно да се научи само да решава своите проблеми. И изобщо детето трябва да се готви за живота като възрастен, колкото се може по-бързо да стане самостоятелно, а нас да остави на мира.
    Мнение на психолозите
    Никога не трябва да показвате на детето, че ви е все едно с какво се занимава. Дори и най-леко да почувства вашето безразличие, веднага започва да проверява доколко то е “истинско”. И най-често, проверката се свежда до извършване на лоши постъпки. Детето чака ще последва ли критика след постъпката или не. Получава се затворен кръг. Затова вместо да показвате безразличие, постарайте се да установите с детето дружески отношения, дори и когато поведението му никак не ви харесва.
    Може да кажете, например така: “Да знаеш, че по този въпрос изобщо не съм съгласен с теб. Но искам да ти помогна, защото те обичам. Във всеки момент, когато имаш нужда можеш да поискаш съвет”.

Грешка трета
    Прекалено много строгост
    “Ти трябва да правиш това, което ти казвам, защото тук аз командвам”
    Мнение на родителите
    Децата трябва да слушат възрастните безпрекословно – това е най-важният принцип на възпитанието. Не се допускат дискусии. Не е важно на колко е детето – 6 или 16. Не децата не трябва да се отстъпва, иначе ти се качват на главата.
    Мнение на психолозите
    Децата обезателно трябва да разбират защо правят това или онова. Прекалено строгото възпитание, основано на принципи, които не винаги са разбираеми за детето, напомнят дресировка. Детето може безпрекословно да изпълнява всичко, когато вие сте наоколо и да “плюе” на всички забрани, когато вас ви няма. Убеждението е по-добро от строгостта. В случай на необходимост може да кажете така: “Сега ще направиш така, както казвам, а довечера спокойно ще обсъдим – защо”

Грешка четвърта
    Детето трябва да се глези
    “Ще направя това сама. Не е по силите на моето детенце”
    Мнение на родителите
    Готови сме да направим всичко за нашия малчуган, та нали децата трябва да получават най-доброто. Детството е толкова кратко, че трябва да бъде прекрасно. Нравоучения, неудачи, неудовлетвореност – в нашите ръце е да избавим малчугана от всички трудности и неприятности. Така е прието, да предугаждаме и изпълняваме всяко желание на детето.
    Мнение на психолозите
    На разглезените деца е много по-трудно в живота. Не трябва да се държи единственото чедо под похлупака на родителската любов, защото в бъдеще това може да доведе до множество проблеми. Повярвайте, когато родителите махат всяко камъче от пътя на детето, то не се чувства щастливо. По-скоро обратното, то се чувства съвършено безпомощно и самотно. “Опитай да се справиш сам, а ако не се получи с удоволствие ще ти помогна” – ето един от вариантите на мъдро отношение към дъщерята или сина.

Грешка пета
    Натрапената роля
    “Моето дете – моят най-добър приятел”
    Мнение на родителите
    Детето е най-важното в нашия живот, то е толкова съобразително, с него може да се говори за всичко. То ни разбира така, сякаш е истински възрастен.
    Мнение на психолозите
    Децата са готови да направят всичко, което се харесва на техните родители, та нали мама и татко са най-важните хора на света. Малчуганите дори са готови да се нагърбят със сложния свят от проблеми на възрастните, вместо да обсъждат своите интереси с връстниците си. Но така техните собствени проблеми остават нерешени.

Грешка шеста
    Парите
    “Повече пари – по-добро възпитание”
    Мнение на родителите
    Ние сме толкова притеснени с парите, че не можем да си позволим да се позабавляваме с детето. Постоянно всичко трябва да му отказваме, то доизносва стари вещи и пр. С две думи ако имахме повече пари бихме били по-добри родители.
    Мнение на психолозите
    Любовта не се купува с пари – звучи доста банално, но е истина. Често в семейства с невисоки доходи възрастните правят така, че детето да не е лишено от нищо. Но не трябва да чувствате угризение на съвестта за това, че не можете да изпълнявате всичките му желания. В крайна сметка любовта, ласките, съвместните игри и времето прекарано заедно с детето са много по-важни от съдържанието на портфейла ви. И накрая, съвсем не парите правят детето щастливо, а съзнанието за това колко е значимо то за вас.

Грешка седма
    Наполеоновски планове
    “Моето дете ще се занимава с музика (тенис, живопис), няма да му позволя да пропусне своя шанс”
    Мнение на родителите
    Много възрастни са мечтали в детството си да се занимават с балет, да свирят на пиано или да играят тенис, но не са имали тази възможност. И сега главната цел на мама и татко е да дадат на детето най-доброто образование. Не е важно на детето да му харесва много, ще дойде време и то ще оцени старанието на възрастните.
    Мнение на психолозите
    За съжаление децата не винаги оценяват усилията на родителите. И често блестящото бъдеще, нарисувано от възрастния във въображението му се разбива в пълното нежелание на детето да се занимава, например, с музика. Докато детето е малко слуша възрастните, но след това... Желаейки да се откъсне от клетката на родителската любов започва да изразява протест с достъпни за него способи. Това може да бъде и прием на наркотици или просто увлечение по тежкия рок в нощните часове. Затова денят на детето трябва да се запълва с полезни занимания като не забравяте да оставяте и малко време за негови лични дела.

Грешка осма
    Твърде малко ласки
    “Целувките и прочие нежности не са важни за детето”
    Мнение на родителите
    Да прегърнем малката сестричка? Каква глупост! Да целунем мама? Да се погушкаме с татко? За това няма време. Много възрастни смятат, че ласките в детска възраст могат да доведат в бъдеще проблеми със сексуалната ориентация. Накратко – никакви прегръдки и целувки – има по-важни и сериозни неща.
    Мнение на психолозите
    Децата на всяка възраст се стремят към ласка. Тя им помага да се почувстват обичани и им придава увереност в собствените сили. Но помнете, желанието за ласка трябва в болшинството от случаите да идва от самото дете. Не натрапвайте на детето своята любов – това може да го отблъсне.

Грешка девета
    Вашето настроение
    “Може или не? Това зависи от настроението”
    Мнение на родителите
    Неприятности в работа, лоши отношения в семейството, колко често възрастните “изпускат парата” върху децата. Мнозина са уверени, че в това няма нищо страшно. Достатъчно е след това да купим на малчугана отдавна обещана играчка и всичко ще бъде наред.
    Мнение на психолозите
    Родителите трябва да показват на детето, че ги радват неговите добри постъпки и че ги разстройват лошите. Това създава у детето съзнание за непоколебимост в жизнените ценности. Когато възрастните, в услуга на своя егоизъм и настроение днес разрешават нещо, а утре го забраняват, детето може да разбере само едно: все едно е какво правя, важно е настроението на мама. Ако чувствате, че не можете да се превъзпитате, по-добре предварително да се договорите с детето “Когато съм в добро настроение, не значи, че всичко ще ти е позволено. А ако съм в лошо – постарай се да бъдеш снизходителен към мен”

Грешка десета
    Твърде малко време за възпитание на детето
    “За съжаление съвсем нямам време за теб”
    Мнение на родителите
    Много възрастни са доста заети в работата, но се стараят всяка свободна минута да прекарват с децата – водят ги на градина и на училище, готвят им, перат, купуват всичко, което им е нужно. Децата трябва сами да разбират, че родителите просто нямат време да поиграят с тях или да им почетат.
    Мнение на психолозите
    Възрастните често забравят простата истина – ако сте родили дете, трябва и да намирате време за него. Дете, което непрекъснато слуша, че възрастните нямат време за него ще търси сродна душа сред чуждите хора. Дори ако денят ви е разпределен по минути намерете вечерта половин час (в този въпрос е важно качеството, а не количеството), постойте до леглото на детето, поговорете си с него, разкажете му приказка или му прочетете книжка. Това е толкова необходимо.
    Shop, shop, till I drop!!!

:tonqe:

2. БЛАГОДАРЯ meden linzer 90, Bettina, gerry, llandnas, g_v and 3 others thanked for this post
    children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: 10 грешки във възпитанието, които все някога правим

Много интересна тема Кибритsaler .......
    целувам ви ръце мила мамо и скъпи татко .thaksssssss....за доброто ми възпитание което сте ми дали
    когато с всеки изминал ден остарявам помъдрявам осъзнавам .....колко невъзпитани хора има...бетер са от най безмозъчните животински видове ядат серат ебат и това е
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

Banned Аватара на plamenos
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от meden linzer 90 Виж мнението
    Много интересна тема Кибритsaler .......
    целувам ви ръце мила мамо и скъпи татко .thaksssssss....за доброто ми възпитание което сте ми дали
    когато с всеки изминал ден остарявам помъдрявам осъзнавам .....колко невъзпитани хора има...бетер са от най безмозъчните животински видове ядат серат ебат и това е
    И даже си позволяват през всичкото това време да се наричат твой роднини...

5. БЛАГОДАРЯ meden linzer 90 thanked for this post
    Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Най-важното според мен е ,детето да се възпитава на доброта.Понеже познавам много хора които втълпяват на децата си че те са най умни и всичко им се полага и че каквото искат ако не го получат трябва сами да си го вземат.Според мен това е погрешно.Учат ги от малки как да преебат другарчето,ако не вървят добре в училище не децата а учителите са виновни и така...Научете децата първо да обичат животните и да не убиват буболечки...и играйте с тях,колкото се може повече.Нека то знае ,че освен факта че вие имате дете и то има вас.
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Напреднал Аватара на linoge
    Post Thanks / Like

YouTube - Russell Peters - Beating Your Kids - ето нещо смешно за възпитанието

Тоя е просто велик!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Телевизията профанизира децата ни с елементарни предавания

Това, което децата ни гледат на екрана, се превръща в истина и в това няма нищо нелогично, показва изследване.

17 октомври 2011, здраве.bg

Превръща ли телевизията децата ни в профанизирани индивиди, неспособни да употребяват думи по-дълги от четири букви. Има вероятност да е така, твърди ново изследване, според което съществува връзка между твърде елементарните и неизискващи никакъв интелект развлекателни програми и видео игри и ограничения и прекалено тесен мироглед на много от съвременните деца.

Все пак изследването не потвърждава, че ако телевизията ни залива с клишета и мръсни думи, това е единствената и директна причина за все по-засилващата се разлика между ранната акселерация на съвременните деца и все по-късното им съзряване във възрастни и отговорни за постъпките си хора.

Въпреки че изследователите, цитирани от изданието Pediatrics, не са напълно категорични в своите изводи, те все пак наричат това влияние на телевизията „умерено, но силно осезаемо”.

„Съвременните хора разглеждат профанизацията често твърде широко и я лишават от конкретни примери. А това не ни прави добра услуга.”, коментира Сара Койн, професор в Brigham Young University, „Нашето изследване показва, че това е от значение! Има значение къде децата ни чуват нещо подобно. И родителите вероятно трябва да са по-критични към това, което се излъчва по телевизията и дали да разрешават на децата си да го гледат”.

Няколко предишни изследвания също са показали влиянието на нарастващия брой консуматорски и „твърде елементарни” телевизионни предавания върху забавено интелектуално развитие на децата и как това се отразява на ценностната им система.

Авторите на настоящото проучване са анкетирали деца на средна възраст 12,5 години за това кои са любимите им телевизионни предавания и видеоигри и колко често използват фрази, научени от тях дори да са „мръсни”.

Получените данни сочат, че зависимостта между подобен тип предавания и въздействието им върху децата е правопропорционална – колкото повече и по-дълго те ги гледат, толкова повече думи, използвани в тях, влизат в речника им, макар нерядко да ги използват, без да са ги разбрали напълно, а само „за да покажат, че са в час в модерното на деня”.

Според Дъглас Джентайл, професор по психология в Университета на Айова „настоящото изследване запълва съществена празнина в разбирането ни за развитието на днешните деца”.

„Нормално е, човек да се учи от това, което вижда. Винаги е било така”, допълва той, „Каквото и да види детето, то съвсем логично го приема за нормално, още повече щом му го представя телевизията. Ако отсега не помислим дали е нормално това, което се случва, след години ще усетим съществените последици от този процес, а най-малко за едно поколение няма да има възможност за „поправителен изпит”.

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Основната грешка , която правим като родители, че че се стремим на всяка цена да вкараме децата си в доброволно избраните от самите нас затвори, нашите затвори се превръщат в техни, насърчаваме ги в безгласие, безрадостност, липса на мнение, убиваме свободата им на избор. 100% заставам за думите не Милиона и добавям само, че освен в доброта, детето трябва да бъде възпитано в независимост на мисленето. ОТ МАЛКО, от много малко. Мани тез статии, дето ще ме учат какъв родител да съм. Ако не мога сама да се усетя...то...
    Децата трябва да бъдат обичани, но не задушавани в любов.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

10. БЛАГОДАРЯ stanislavazh, lady thanked for this post
    Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Основната грешка , която правим като родители, че че се стремим на всяка цена да вкараме децата си в доброволно избраните от самите нас затвори, нашите затвори се превръщат в техни, насърчаваме ги в безгласие, безрадостност, липса на мнение, убиваме свободата им на избор. 100% заставам за думите не Милиона и добавям само, че освен в доброта, детето трябва да бъде възпитано в независимост на мисленето. ОТ МАЛКО, от много малко. Мани тез статии, дето ще ме учат какъв родител да съм. Ако не мога сама да се усетя...то...
    Децата трябва да бъдат обичани, но не задушавани в любов.
    бе аз малко напосоки приказвам нямам деца така че мнението ми не е меродавно
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Anet
    Guest

Ако нямаше написани книги и статии за това как да се възпитават деца , родителите как щяха да знаят дали правилно ги възпитават , или щяха да чакат да се издънят та да се види , че не са се справили .Нищо лично към тия които имат деца , да са им живи и здрави , всеки има право да възпитава както реши , но аз мисля , че книгите за възпитанието не са излишни , това не означава , че трябва да се възпитават по книга , но в крайна сметка никой не се е родил научен .

13. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sinnеr Виж мнението
    Ако нямаше написани книги и статии за това как да се възпитават деца , родителите как щяха да знаят дали правилно ги възпитават , или щяха да чакат да се издънят та да се види , че не са се справили .Нищо лично към тия които имат деца , да са им живи и здрави , всеки има право да възпитава както реши , но аз мисля , че книгите за възпитанието не са излишни , това не означава , че трябва да се възпитават по книга , но в крайна сметка никой не се е родил научен .
    Дълбоко уважавам мнението ти, но ти като си търсеше мъж, по книга ли се учеше как да го свалиш? Не подценявай родителския инстинкт. Понякога той е по- верен от всички написани книги. Може да се консултираш за заболяване, за обезпокоителни поведенчески изяви, но за това в какви ценности ще научиш детето си, зависи изцяло от теб. Ако имаш ценности, ще му ги предадеш така или иначе, ако ги нямаш...ми де да знам. Ще изпадна в лек битовизъм, ама тая сутрин едно дете на около 12 майката така зверски го биеше в парка пред училището, понеже не искаше да се качи на автобуса за едноседмичен лагер. Значи не е нужна книга, за да се сетиш, че вероятно има причина това дете да отказва да ходи и след като отказва, тази причина трябва да се проучи не с книгата, а с нормален разговор с детето. Мен баба ми не ме е гледала по книга. Сигурно и за това резултата е такъв- никакъв. Не знам и в миналите векове някой да е гледал децата си с книгата в ръка, а са били по хора от нас.

15. БЛАГОДАРЯ robert72, ysmivkata, Dani Sveti, няма, Мила and 3 others thanked for this post
    Anet
    Guest

Дълбоко уважавам мнението ти, но ти като си търсеше мъж, по книга ли се учеше как да го свалиш? Не подценявай родителския инстинкт. Понякога той е по- верен от всички написани книги. Може да се консултираш за заболяване, за обезпокоителни поведенчески изяви, но за това в какви ценности ще научиш детето си, зависи изцяло от теб. Ако имаш ценности, ще му ги предадеш така или иначе, ако ги нямаш...ми де да знам. Ще изпадна в лек битовизъм, ама тая сутрин едно дете на около 12 майката така зверски го биеше в парка пред училището, понеже не искаше да се качи на автобуса за едноседмичен лагер. Значи не е нужна книга, за да се сетиш, че вероятно има причина това дете да отказва да ходи и след като отказва, тази причина трябва да се проучи не с книгата, а с нормален разговор с детето. Мен баба ми не ме е гледала по книга. Сигурно и за това резултата е такъв- никакъв. Не знам и в миналите векове някой да е гледал децата си с книгата в ръка, а са били по хора от нас.
    Ами ако някой пусне тема дали по книга си търсим мъже , може и да ти кажа , а тази тема е за деца не виждам защо да се тръгва в друга посока .И това е мое мнение , аз не те съдя как ти възпитаваш , и не ти давам акъл защото ти си имаш достатъчно .

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Родителският инстинкт, без съмнение, е много важен и наистина по-верен от всякакви книги - когато работи в полза на детето.

За съжаление, както има примери за майки, повдигащи планини в името на децата си, така има и примери за майки, проявили престъпна небрежност и позволили на децата им да се случат ужасни неща. Няма да говоря за тези, дето директно са ги наранили...

И моята баба е изгледала децата си, че и мене е гледала, без книги и сме станали хора, ама знам и баба Пена от същото място, дето нейните ги е гледала с ракия в попарката и знам какви хора са сега...

Така че... колкото видове хора - толкова и родители... А книгите и интернет си остават средство за научаване на някои неща - особено, ако човек има желание. Да не ги пренебрегваме.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

18. БЛАГОДАРЯ няма, sagittarius, Virginblack thanked for this post
    стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Всъщност точно на онази майка която бие детето си и е нужна книга. Това може да е начина да се поговори с нея и да и се обясни, че подхода и е грешен.
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sinnеr Виж мнението
    Ами ако някой пусне тема дали по книга си търсим мъже , може и да ти кажа , а тази тема е за деца не виждам защо да се тръгва в друга посока .И това е мое мнение , аз не те съдя как ти възпитаваш , и не ти давам акъл защото ти си имаш достатъчно .
    не, беее, не се заяждам. никак даже. просто съм против статии и книги, които ни учат да живеем (а децата са живот). давам само паралелен пример. Животът е достатъчно разнообразен и шарен да ни научи. Ние не се учим от книгите, а от грешките си и това са най- добрите и запомнящи се уроци. Ако допуснеш грешка с детето си и я усетиш навреме, тя може да се коригира лесно и бързо и успешно и аз пак набивам да се отварят очите на осем, не на четири, да слушаш инстинкта си, за да усетиш белята преди да е дошла или веднага щом е дошла. Считам, че много хора правят пари именно от даване на акъли, а всяко дете, както и паралелната тема за лошите момчета е индивидуално, има си начин обаче да се подходи към него, стига да умееш с много плахи и много чисти крака да нагазиш в неговата флора и фауна. Никой не се е родил лош.
    Имаше една точка за приятелството между родителя и детето. Ти не можеш да си приятел, не бива, детето има своя среда, но можеш да си повече от приятел, можеш да извоюваш онова нещо,което се нарича доверие и то да дойде само и да отвори душата си пред теб, без да ръчкаш ненужно. То трябва да знае, че ти си човекът който винаги ще го изслуша и винаги ще бъде зад гърба ти като опора, докато поеме само. И за всяка грешка на децата си трябва да търсим първо вината в себе си.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sagittarius Виж мнението
    Всъщност точно на онази майка която бие детето си и е нужна книга. Това може да е начина да се поговори с нея и да и се обясни, че подхода и е грешен.
    На тази майка не е нужна книга, а бой.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. 19 от най-хипнотичните GIF-та които сте виждали някога
    От Модератор във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-01-2013, 15:05
  2. Отговори: 5
    Последно мнение: 06-01-2013, 00:21
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 09-02-2012, 08:00
  4. Какво правим при изтекъл паспорт, който е в Хоум Офис?
    От Dani във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 15-07-2005, 19:40

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker