Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Wink Разкрити авиомистерии

В главите на повечето хора, пътуващи със самолет, често се блъскат куп интересни въпроси – някои породени от страх, други – от чисто любопитство. Обикновено, обаче, хората се притесняват да попитат служителите в самолетите или на летищата. Затова онлайн туристическа агенция eSKY.bg представя отговорите на малка, но съществена част от тези въпроси.

Наистина ли в самолетите няма ред номер 13?
    Ако си плюете през рамото, когато черна котка ви минава път, или „заключвате“ пръстите си при вида на нещо по-страшно, отговорът много ще ви хареса. ДА, почти нито една авиокомпания няма да ви продаде самолетни билети на ред номер 13, просто защото такъв не съществува. Вместо да опъват нервите на суеверните пасажери, повечето авиокомпании са решили да премахнат това число от списъка си.

Може би не знаете, но Lufthansa стига и по-далеч. На техните самолети липсва и ред номер 17, тъй като от авиокомпанията не искат да изнервят излишно своите италиански клиенти, според които числото 17 носи нещастие.

Наистина ли мобилните телефони и други устройства могат да причинят проблеми на борда?
    Взети поотделно, нито вашият телефон, нито iPad устройството на съседа ви, могат да причинят проблеми на борда. Множество такива устройства, обаче, могат да се окажат изпитание за навигационните системи на самолета. Засега не се знае достатъчно за ефектите от тези устройства, затова следването на правилата като превантивна мярка е задължително.

Наистина ли диетичната кола се налива по-трудно в самолета?
    Да, в комбинация с височината, на която се налива, този тип газирана напитка, може да се налее по-трудно от всяка друга. Така, докато стюардесата ви налива диетична кола, вие можете да налеете друга напитка три пъти по-бързо. Все пак, призоваваме ви да не дразните персонала, тествайки достоверността на любопитния факт.

Могат ли вратите на самолетите да се отворят по време на полет?
    По принцип, отговорът на този въпрос е ДА, но към положителното твърдение има и добавка – от поне 100 културиста. Има доста случаи в историята на летенето, в които пасажери са скачали от седалките си и панически са се втурвали към вратите на самолета. За щастие, място за притеснение няма, тъй като вратите, използвани в търговските самолети, се затварят под налягане. Така че, ако на борда има 100 човека с големи мускули и всички те едновременно се насочат към вратата, тогава оправдано можете да започнете да се притеснявате.

Ще избухне ли самолетът, ако на борда гръмне пистолет?
    От многото филми по темата, човек не може да разбере на какво да вярва. Истината е, че зависи от това къде удари куршумът. Ако той удари самолета странично, няма да има големи поражения, тъй като налягането в кабината ще компенсира загубата на налягане от появилата се дупка. Ако обаче куршумът мине през някое от прозорчетата – тогава въздухът ще започне да излиза оттам и да повлича всичко със себе си. В този случай, по-добре не се опитвайте да подражавате на Харисън Форд от филма Еър Форс 1, а следвайте инструкциите при аварийна ситуация. А що се отнася до експлозията – тя може да възникне, само ако е засегнат резервоара на самолета. Накрая, не забравяйте, че комбинацията от „пистолет“ и „на борда“ на практика е почти невъзможна.

Радослава Добрева
    Тел: 02/ 491 88 37
    Мобилен: 0877 456 098
    e-mail: [email protected]

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Разкрити авиомистерии

Трябва ли да махаме с ръце при полета на хеликоптер?
    Отговорът е Не.
    Ако сте пътник на регионална компания оперираща с хеликоптери или пък ползвате хеликоптер за бизнес или развлекателни пътувания не е необходимо да махате с ръце за да лети хеликоптера, той няма криле, но има витло за тази работа. Изтласкваният от витлото въздух създава така необходимата подемна сила. Ако пък се чудите защо се върти един друг малък вертикално разположен на опашката винт, то той е за да не се налага Вие да се въртите в кръг обратен на центростремителните сили създавани от основният винт, този над главата Ви.
    Така че стойте спокойно, не махайте с ръце и не се въртете като пумпал.

Турска сватба с хеликоптер в Русенско

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

На British air самолетите са и с ред 13 и с място 13.Аз си взех друг номер-не 13 не защото съм суеверна(дори брака ни ,който продължава 32 години е сключен на 13 число),но не исках да подлагам всички останали пътници на риск.Ако нещо стане ,с моят късмет единственният оцеляла ще съм аз дори да седя на 13/13 .

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    На British air самолетите са и с ред 13 и с място 13.Аз си взех друг номер-не 13 не защото съм суеверна(дори брака ни ,който продължава 32 години е сключен на 13 число),но не исках да подлагам всички останали пътници на риск.Ако нещо стане ,с моят късмет единственният оцеляла ще съм аз дори да седя на 13/13 .
    Хе, хе, е точно за това си с един мъж вече цели 32 години, добре не взимаш место 13, ама кат се омъжи на 13ти хак ти сега мъже...

5. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 48
    Последно мнение: 08-05-2010, 19:07

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker