Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 4121314
Резултати от 326 до 349 от общо 349
    Нов потребител Аватара на sunshine*
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за британско гражданство - FAQ

Благодаря ви!
    Аз букнах час за Nationality Checking Service.

2. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Може би тази информация ще помогне на някой.

Ако не пазите вси4ките си емайли с Boarding pass от Easy Jet, но знаете орентирова4но датите на влизане и излизане от УК.

You can request for information regarding flights you have taken with easyJet. [email protected]

Изпраща се и сканиран паспорт. Отговарят в рамките на 40 дни.
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

4. БЛАГОДАРЯ Мила, zhb thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля някой от знаещите да ми обясни въпроса за вземането на Биометрични данни, преди пускане на документите ли трябва да ми ги вземат и да ги изпратя заедно или да чакам от НО да ми кажат кога да отида да ми вземат , просто този казус не ми е ясен.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    -

kъртача Аватара на radipopa
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stambe_mig Виж мнението
    Моля някой от знаещите да ми обясни въпроса за вземането на Биометрични данни, преди пускане на документите ли трябва да ми ги вземат и да ги изпратя заедно или да чакам от НО да ми кажат кога да отида да ми вземат , просто този казус не ми е ясен.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    -

ти не може да пращаш нищо.ще получиш писмо с инструкции каде да идеш и какво да правиш от хоме офиса. само чакай.
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!
    А ти реши, че с нож в гърба ще ме нараниш ?!?!!

7. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Recommend treven recommended this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Кандидатстване за британско гражданство - FAQ

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    -
    Чакаш да ти кажат

Biometric information

You must also provide your biometric information (fingerprints and a photo). This costs £19.20.
    The Home Office will tell you when you need to provide your biometric information. Your biometric information is only held until you’ve attended a citizenship ceremony.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, нужна ми е малко информация. 2013 мъжът ми, аз и детето взехме ПР, но не кандидатствахме за паспорти на следващата година. Сега сме решили да подадем документи , но въпроса ми е трябва ли да пишем всички работодатели както и дати на излизане и влизане в държавата или само тези след ПР. Благодаря.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Hope1 Виж мнението
    Здравейте, нужна ми е малко информация. 2013 мъжът ми, аз и детето взехме ПР, но не кандидатствахме за паспорти на следващата година. Сега сме решили да подадем документи , но въпроса ми е трябва ли да пишем всички работодатели както и дати на излизане и влизане в държавата или само тези след ПР. Благодаря.
    5 назад от датата на подаване

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте имам няколко въпроса, ще сам благодарна за малко помощ. С мъжът ми нямаме подписан брак и мисля да кандидатстваме с две отделни апликации, пратени заедно,така ли е най правилно? Незнам за детето коя апликация да попълня.Той е на 6.Тази за деца под 18 години или е друга?Благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля хората които разбират материята , ако може да обеснят какъв трябва да е първият референт, , за втория е ясно , но за пърия ми е неясно.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !
    ...
    One referee should be a person of any nationality who has professional standing, such as
    a minister of religion, civil servant, or a member of a professional body such as an accountant or
    solicitor (who is not representing you with this application). The other referee must normally be the
    holder of a British citizen passport and either a professional person or over the age of 25.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Моля хората които разбират материята , ако може да обеснят какъв трябва да е първият референт, , за втория е ясно , но за пърия ми е неясно.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !
    ...
    One referee should be a person of any nationality who has professional standing, such as
    a minister of religion, civil servant, or a member of a professional body such as an accountant or
    solicitor (who is not representing you with this application). The other referee must normally be the
    holder of a British citizen passport and either a professional person or over the age of 25.
    Кое не ти е ясно? Човекът трябва да бъде от професия, като споменатите за пример. Ето и по-подробен списък на професии, от Хоум Офис. Не всички са споменати, например, може да бъде лекар също, но лекарите са извадени от списъка, за да не си взимат пациентите им часове при тях и вместо да обсъждат заболяванията си, да ги молят за подписи.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Кое не разбираш? По- ясно от това няма как да се напише.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

16. ХАРЕСВАМ! Zara liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте моля за мнение,гарантите ми могат да се разпишат сега,но всеоще чакам някои от документите да пристигнат.Има ли валидност на подписалите се гаранти или мога да си пратя апликацията малко по късно.Ще ми бъде много полезна инфпрмацията ви.

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Лично аз, имах разлика в датите на подпис от гарантите и дата на апликацията около месец. Не се отрази на крайното решение.
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

19. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравейте моля за мнение,гарантите ми могат да се разпишат сега,но всеоще чакам някои от документите да пристигнат.Има ли валидност на подписалите се гаранти или мога да си пратя апликацията малко по късно.Ще ми бъде много полезна инфпрмацията ви.
    И аз мисля, че едва ли ще има значение. В крайна сметка, ако се съмняват, те се обаждат директно на гарантите и разговарят с тях.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

21. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите.Аз се обади и попитах, срока е 6 месеца от подписването.

23. БЛАГОДАРЯ jhoro, zmei4o_pk, zhb, Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пак ще моля за съвет.На мястото което е дадено за EMPLOYMENT history 1.50 ,отнася ли се за селф емплоъед.Никога не съм имала работодатели.

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Пак ще моля за съвет.На мястото което е дадено за EMPLOYMENT history 1.50 ,отнася ли се за селф емплоъед.Никога не съм имала работодатели.
    Ти как си попълни формата за PR ?
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В апликацията за PR имаш място за селф емплоъед, където можеш да си на пишес всички клиенти,места,дати или агенции за които си работил.В тази няма!И отам ми дойде объркването.Както И да е разбрах това което ме интересува,от Home офиса ми дадоха отговор на всичко което ме интересуваше.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Разглеждам вчерашните новини.

https://www.gov.uk/becoming-a-british-citizen
    Предварително се извинявам за "умните" въпроси от моя страна.
    Поне от това което съм разбрала до сега беше: След 5 години престой PR. След още една година имаш право да кандидатстваш за британско гражданство, чрез натурализация .
    Това което чета от вчера не знам дали го разбирам правилно:
    1. Да сме били в Обединеното кралство точно 5 години преди деня, в който Home Office получи заявлението ни.
    2. Да имаме статут на постоянно пребиваване за последните 12 месеца, ако сте гражданин на държава от ЕИП - трябва да предоставите документ за постоянно пребиваване
    Тогава излиза, че няма да е необходимо това чакане 6 години, а след бързото получаване на PR както го предвиждат веднага може да се пускат документи за натурализация.
    Правилно ли го разбирам?

И моля Мила, ако това което съм разбрала е тотално погрешно, да изтрие това мнение за да не се обърка някой от моите размисли.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

,,...2. Да имаме статут на постоянно пребиваване за последните 12 месеца''

Статутьт за постоянно пребиваване се придобива след 5 години. И като условието е да си го имал 12 месеца, пак стават 6 години.

А за 5те години, искат физически да си бил в страната в деня на подаването на документите, точно 5 години назад.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

29. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Това което чета от вчера не знам дали го разбирам правилно:
    1. Да сме били в Обединеното кралство точно 5 години преди деня, в който Home Office получи заявлението ни.
    Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    ,,...2. Да имаме статут на постоянно пребиваване за последните 12 месеца''
    Статутьт за постоянно пребиваване се придобива след 5 години. И като условието е да си го имал 12 месеца, пак стават 6 години.
    А за 5-те години, искат физически да си бил в страната в деня на подаването на документите, точно 5 години назад.
    Това, което вие сте написали е ясно. На мен ми се губи една друга подробност. Преди пишеше - „... 5 години упражняване на съюзни права...!!!“
    Тоест - може да сте живели и 6 години - но, ако сте „упражнявали съюзни права“ 4 години ... Сорри!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това, което вие сте написали е ясно. На мен ми се губи една друга подробност. Преди пишеше - „... 5 години упражняване на съюзни права...!!!“
    Тоест - може да сте живели и 6 години - но, ако сте „упражнявали съюзни права“ 4 години ... Сорри!!!
    Дискусията е за натурализация. Съюзните права са при подаване на перманент резиденс.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Дискусията е за натурализация. Съюзните права са при подаване на перманент резиденс.
    Която (натурализация) се случва след придобиване на PR.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 14 от 14 ПървиПърви ... 4121314

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британско гражданство
    От mariya_ във форум Британско поданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 26-03-2014, 21:44
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 14:25
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-11-2009, 21:03
  4. Тест за Британско гражданство