Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 15 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 361
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кандидатстване за Британски паспорт/Британски гражданство

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    да добавя също че с каквото id си взел теста със същото трябва да канддатсваш за натурализация или да го изпратиш и него в апликацията си
    Ayyyyy....Аз ще си изпратя и driving licence - с него бях на изпита,ама съпруга ми беше с личната карта ,което означава ,че като изпратим и паспорта му той ще е без никакво ID(с изключение на driving licence валиден само в UK)
    Някакви препоръки-няма да можем да мръднем никъде,а не се знае,колко ще се проточи пак-то това не е приключило

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кандидатстване за Британски паспорт/Британски гражданство

отново за неразбралите

за да кандидатстваш за British nationality ВИНАГИ трябва да си free of immigration time restricitions (в момента на апликацията ако си женен за британец и в продължение на мин 12 месеца, ако не си), независимо дали си женен за британец или не.

free of immigration time restrisctions si:
    -когато имаш ILR
    -когато си живял в УК 5 год упражнявайки съюзно право, независимо дали имаш документ за permanent residence

тоест ако си ЕУ националнсот и си женен за британец, можеш да кандодатстваш за поданство. когато си free of immigration time restrictions, а такъв можеш да бъдеш след 5 год престой в УК.

ето во извадка в която са изброени какви са изискванията за да кандодатстваш за поданство - и в двата случая има изискването да си free of immigration time restricitions

This page provides details of the requirements you must meet before we can naturalise you as a British citizen. If you are married to or a civil partner of a British citizen, the requirements you need to meet are different; you should read the Spouses and civil partners page for more details.
    There are seven requirements you need to meet before you apply:
    You must be aged 18 or over.
    You must be of sound mind.
    You must intend to continue living in the UK, or to continue in Crown service, the service of an international organisation of which the UK is a member, or the service of a company or association established in the UK.
    You must be able to communicate in English, Welsh or Scottish Gaelic to an acceptable degree.
    You must have sufficient knowledge of life in the UK.
    You must be of good character.
    You must meet the residential requirements (see below).

Residential requirements

To demonstrate the residential requirements for naturalisation, you must have:
    been resident in the UK for at least five years (this is known as the residential qualifying period); and
    been present in the UK five years before the date of your application; and
    not spent more than 450 days outside the UK during the five-year period; and
    not spent more than 90 days outside the UK in the last 12 months of the five-year period; and
    not been in breach of the Immigration Rules at any stage during the five-year period.

When does the residential qualifying period start?

The residential qualifying period is calculated from the day when we receive your application. Most unsuccessful applications fail because the applicant was not present in the UK at the beginning of the residential qualifying period. You must make sure you meet this requirement before you make your application. For example, if we receive your application on 25 March 2010, you must show that you were in the UK on 26 March 2005.

If you have spent time in the UK while you were exempt from immigration control, you cannot include this time as part of the residential qualifying period. If you were in the UK as a diplomat or as a member of visiting armed forces, or if you were in any place of detention, you are considered to have been exempt from immigration control during that time. This time is treated as absence from the UK when we assess your application.

Immigration time restrictions

You must be free from immigration time restrictions when you apply for naturalisation. Unless you are married to or the civil partner of a British citizen, you should have been free from immigration time restrictions during the last 12 months of the residential qualifying period.
    If you are free from immigration time restrictions, there will probably be a stamp or sticker in your passport saying that you have indefinite leave to enter or remain or no time limit on your stay. But you may have a letter from the Home Office saying that you are free from immigration conditions. See The documents we require for naturalisation applications for details of how to prove you are free from immigration time restrictions.

We have discretion to allow applications from people who do not meet this requirement. For details of how we apply discretion, you should read the Discretion on immigration time restrictions page.

eto какво са изискванията когато си женен за британец:

Requirements for naturalisation if you are married to or the civil partner of a British citizen Naturalisation

This page provides details of the requirements you need to meet for us to naturalise you as a British citizen. The information on this page is only relevant if you are married to or the civil partner of a British citizen; you should read the page on standard requirements for naturalisation if this does not apply to you.

You should read the information on this page before you make an application for naturalisation. You will need to pay a fee when you make your application. If you make an application for naturalisation and it is unsuccessful because you are not eligible for naturalisation, we will not refund your fee.

If you meet the requirements for naturalisation you should go to the applying for naturalisation as a British citizen section for details on how to apply.

There are seven requirements you need to meet before you apply:
    you are aged 18 or over; and
    you are of sound mind; and
    you can communicate in English, Welsh or Scottish Gaelic to an acceptable degree; and
    you have sufficient knowledge of life in the United Kingdom; and
    you are of good character; and
    you are the husband, wife or civil partner of a British citizen; and
    you meet the residential requirements; or
    your husband, wife or civil partner is in Crown or designated service outside the United Kingdom.

Residential requirements

In order to demonstrate the residential requirements for naturalisation you need to:
    have been resident in the United Kingdom for at least three years (this is known as the residential qualifying period); and
    have been present in the United Kingdom three years before the date of your application; and
    have not spent more than 270 days outside the United Kingdom during the three-year period; and
    have not spend more than 90 days outside the United Kingdom in the last 12 months of the three-year period; and
    have not been in breach of the immigration rules at any stage during the three-year period.

Start of the residential qualifying period

The residential qualifying period will be worked out from the day we receive your application. Most unsuccessful applications fail because the applicant was not present in the United Kingdom at the beginning of the residential qualifying period. You must make sure you meet this requirement before you make your application. For example, if we received your application on 25 November 2005, you would have to show that you were in the United Kingdom on 26 November 2002.

You cannot count time you have spent in the United Kingdom while exempt from immigration control as part of the residential qualifying period. If you are in the United Kingdom as a diplomat or as a member of visiting armed forces or if you are in any place of detention, you would be considered exempt from immigration control. This time would be treated as absence from the United Kingdom.

Immigration time restrictions

You must be free from immigration time restrictions on the day you make your application.

kogato се говори за три години, ако си женен за британец, отбележете казва се at least се има предвид че ако си бил резидънт и алал бала както е описано през трите години и си женен за британец можеш да апликираш, но все така трябва да изпълняваш условието да си free of immigration time restrictions< което единствено можеш да го изпълниш за три години ако пребиваваш тук по имиграционните правила

тоест бидейки бг гражданин няма как да изпълняваш условието да си фрее оф тиме рестрицитонс, по-скоро от 5 години, следователно дори да си женен за британец не можеш да апликираш за поданство, ако си живял тук по-малко от 5 години. апликираш на 5-тата година. ако не си женен за британец, апликираш на шестата
    Последно редактирано от madlena : 28-09-2012 на 17:07
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

3. БЛАГОДАРЯ the light, Firefly77s, puss, behappy, Stanley9 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! suncheto liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей Мадлена,
    Въпроса ми е на петата година при брак с бритиш кандидастваме за ПР и натурализация едновременно или първо само за ПР.
    Благодаря

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Може направо за натурализация

6. БЛАГОДАРЯ meglena, dani_l thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може направо за натурализация
    И след издържан тест Life in the UK?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от meglena Виж мнението

Пише в апликацията.....

9. БЛАГОДАРЯ meglena thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от meglena Виж мнението
    не само тест а отговаряне на всички други условия за придобиване на гражданство.

тук конкретният въпрос на който съм отговорила беше дали се кандидатства на 5тата или на 6тата година ако си женен за бритиш?
    не се пиота на какви условия трябва да отговаряш за да споменавам теста.

11. БЛАГОДАРЯ meglena thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

не само тест а отговаряне на всички други условия за придобиване на гражданство.

тук конкретният въпрос на който съм отговорила беше дали се кандидатства на 5тата или на 6тата година ако си женен за бритиш?
    не се пиота на какви условия трябва да отговаряш за да споменавам теста.
    А при вече получен ПР може ли веднага да се кандидатства за натурализация (при брак с бритиш става дума)?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

да
    дори е можело да не се кандидатства за пр а направо за гражданство.

стига да не си отсъствала от страната повече от разрешеното, теста и апликацията е straight forward

14. БЛАГОДАРЯ meglena thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

да
    дори е можело да не се кандидатства за пр а направо за гражданство.

стига да не си отсъствала от страната повече от разрешеното, теста и апликацията е straight forward
    Благодаря!
    Това не го знаех като подавах документите - човек научава нещо ново всеки ден

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте бихте ли ми казали как се изчислява периода за които не си бил в страната,ако си пътувал от 01.01 до 10.01 това 10 дена ли са или 8 ? Благодаря ви предварително.

Напреднал Аватара на nesi
    Post Thanks / Like

9 дена са, денят в който напускаш не се брои. Поне аз така броях мойте дни когато кандидатствах за гражданство и паспорт

18. БЛАГОДАРЯ vesi thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

8..

20. БЛАГОДАРЯ vesi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързият отговор.Ние не се класирваме с малко в тези 450 дни извън страната........дали въобще ги проверяват и знаете ли дали другата година лятото променят правилата за кандидацване?
    Последно редактирано от vesi : 11-10-2012 на 14:26

Напреднал Аватара на nesi
    Post Thanks / Like

Относно броя на дните мога да кажа само как беше при мен: Аз попълних формата така както изкаха тогава (беше преди 3г, незнам дали и сега е така): за всяка година, всяко влизане и излизане от страната, причината и точните датите както и броя на дните поотделно. Падна ми се индиец които да разглежда подробно документите ми и като стигна до тази част ме накара да си преброя сама общия брой на дните, които съм била извън страната и да го напиша най отдолу. След това продължи с пргледа на останалите документи, така че все си мисля че цифрата можеше лесно да се сгреши при самото преброяване, тъй като не видях той да я проверява наново. Но пак казвам че така беше с мен, което не означава че винаги процедират така. Аз имах чуството че тази цифра е ориентировъчна, но може да греша. Успех ако все пак решите да подадете документите си.

23. БЛАГОДАРЯ vesi thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

този в общината не е човека който решава апликацията ти

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vesi Виж мнението
    Благодаря за бързият отговор.Ние не се класирваме с малко в тези 450 дни извън страната........дали въобще ги проверяват и знаете ли дали другата година лятото променят правилата за кандидацване?
    съмнително е да роменят правилата

зависи каква е причината за отсъствие
    и колко малко не ви достига

26. БЛАГОДАРЯ vesi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Попълних си документите и когато стигнах финалната пряка прочетох,че ако кандидатсваме двамата с мъжа ми таксата е 1317 от Април 2012 .......честито на печелившите

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

таксите се променят (увеличават) всяка година през април

29. БЛАГОДАРЯ vesi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, нещо се обърках от тези 5 или 6 години пребиваване в УК, женен или неженен за Британец(ка)и т.н. Въпроса ми, ще съм много благодарен на отговор (ако въобще някой се навие да ми отговори) е следният:
    Във Великобритания съм от 5 ноември 2006 (малко повече от 6 години до днешна дата), дойдох с Work Permit, работих легално на едно и също място 1 година, след което кандидатствах за Синя Карта ,която съответно получих, с дата на издаване 29 февруари 2008. Мога ли да подам документи за Британски паспорт сега, или трябва да чакам до 28 февруари 2013г. (за да станат точно 5 години откакто имам синя карта)? Или има друго условие някакво?
    Благодаря предварително за отговора.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за Британски паспорт/Британски гражданство

Здравейте,
    Въпроса ми е конкретно към madlena. Синята ми карта е с дата 08/2008 и подавам документи за гражданство, а приятелката ми е тук в УК откакто и аз съм тук 07/2007 година, но нейната синя карта е с дата юли 2009 година. Та въпроса ми е трябва ли да чака тя да станат то4но 5 години ( 2014 ) от синята карта или може да подадем заедно на базата на 6 години ?
    Благодаря предварително !

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от simpat Виж мнението
    Здравейте, нещо се обърках от тези 5 или 6 години пребиваване в УК, женен или неженен за Британец(ка)и т.н. Въпроса ми, ще съм много благодарен на отговор (ако въобще някой се навие да ми отговори) е следният:
    Във Великобритания съм от 5 ноември 2006 (малко повече от 6 години до днешна дата), дойдох с Work Permit, работих легално на едно и също място 1 година, след което кандидатствах за Синя Карта ,която съответно получих, с дата на издаване 29 февруари 2008. Мога ли да подам документи за Британски паспорт сега, или трябва да чакам до 28 февруари 2013г. (за да станат точно 5 години откакто имам синя карта)? Или има друго условие някакво?
    Благодаря предварително за отговора.
    Можеш да направиш две неща:

Да подадеш за PR на база 5 години упражняване на Treaty rights след 01/01/2007
    EEA3 форма

Можеш и да подадеш апликация за British citizenship -AN форма на база 6 години,стига да докажеш "exercising Treaty rights" за периода след 01/01/2007

Прочети тук и ако има нещо неясно около документите -питай.
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%C1%F...E%F0%F2-6.html
    PS За паспорт се подават документи след получаване на гражданство .

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Напреднал Аватара на varnagirl
    Post Thanks / Like

Може ли едно уточнение, навсякъде където чета по официалните страници, включително и в извадката публикувана тук пише, че ако си женен/омъжена за британец, то са необходими 3 години а не 5, както навсякъде се коментира тук. Аз ли нещо недочитам или информацията подадена във форума е грешна. Друго, което се чудя е като дойде време да се кандидатства домакините с какви документи кандидатстват? Мерси предварително.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ако имаш съпружеска виза, да срока е 3 години.

за да кандидатстваш за геажданство трябва да имаш no time limit статут в страната (ИЛР или пеманент резидънс). първото би го имала ако си имала съпужеска виза за 3 години, а второрто ако си упражнявала съюзно право за 5 години.
    само факта че си омъжена за бритиш не ти дава но тайм лимит статут на третата година.
    без но тайм лимит статут не можеш да кандидатстваш за гражданство.

не виждам къде е грешната информация във форума. горният казус е коментиран многократно

PsyChoLogYsTkA™ Аватара на Silvana
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Кандидатстване за Британски паспорт/Британски гражданство

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Според мен има две възможности:
    1-01/2014 подаваш за натурализация
    Вземеш PR януари 2013 и го използваш,като документ удостоверяваш 5 години(изпращали сте документи и на тяхна база е издаден този PR) можеш да подадеш за натурализация след 12 месеца т.е.01/2014,като ще приложиш:
    PR + за 12 месеца( 12 payslips -01/2013-01/2014, P60-2012 -2013

2-08/2013 подаваш за натурализацая
    На 08/2013 правиш 6 години и кандидатстваш за натурализацаи,като не прилагаш PR,които си получила януари 2013 т.е. прилагаш:
    за 6 години (08/2007-08/2013)доказателства -payslips,P60 i t.н.

Както казваш " риска да намерят пропуск в първите ти 5 години и да ти откажат ми се струва малък, защото веднъж вече са минавали през ХО"Просто изпращаш всичко,което е изпратено 1-вят път за тези 5 години .

Аз съм решила да използвам за по сигурно:
    Nationality Checking Service
    ,като няма да прилагам получените PR.
    Здравейте,

Виждам че разговорите в тази тема са от 2012 и се чудя как ли са се развили нещата при вас, и по-скоро при Musi - по варианта с доказване 6-те години за натурализация - надявам се успешно.

И аз се оказвам в подобна ситуация - през октомври 2013 ще направя 6 години престой (легален), но се забавих с подаването на пр документите и получих карта едва септември 2013. И сега съм в процес на вземане на решение по кой от двата варианта да кандидатствам. Лични благодарности на всички помогнали за изясняване на ситуацията около 5-те+1 години, добре че сте вие, че иначе човек има да се чуди и мае!

Все още не ми е много ясно какви документи трябва да изпратя в случай че кандидатствам на база 6г. В гайда хем пише, че искат пр карта, хем че може да пратиш документи за 5те години (предполагам същите като за пр) и нищо не казват за 6-тата (поправете ме ако греша).

Чудя се още - трябва ли да чакам до април за 6-то п60, и дали ще приемат лектор и работодател за/като "референти"?

Благодаря предварително!
    Take Care In Life To Get What You Like, Or You Will Be Forced To Like What You Get !

Страница 2 от 15 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британско гражданство
    От mariya_ във форум Британско поданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 26-03-2014, 21:44
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 14:25
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-11-2009, 21:03
  4. Тест за Британско гражданство