Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Свободата да обиждаш измислени богове

On the Freedom to Offend an Imaginary God : Sam Harris

Едно от най-отвратителните явления, наблюдавано в света и в този форум е наказването на онези, които критикуват религиите.

Онези, които осмиват въображаеми личности.

Предлагам, ако забележим някой да се подиграва на Пепеляшка да бъде незабавно баннат. Точно така, както аз съм бил банван нееднократно.

Съгласни ли сте?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Свободата да обиждаш измислени богове

за Пепеляшка - да, за тебе не!
    не че нещо лично или срещу imaginary gay.s, ама ти си леко твърде реален...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

myse
    Guest

Пфффф това Рнох-че на всяка манджа меродия... Все компетентен/на за всичко.

Да, и Аз го забелязвам това явление Кори...

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    Пфффф това Рнох-че на всяка манджа меродия... Все компетентен/на за всичко.

Да, и Аз го забелязвам това явление Кори...
    не съм по всичко компетентна, ма тва както виждаш не ми пречи да имам мнение

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    не съм по всичко компетентна, ма тва както виждаш не ми пречи да имам мнение
    ма глупости говориш сега!!!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Post Thanks / Like

За да се опитам да разбера гнева на ислямистите почнах да си задавам някои въпроси и да си правя уточнения.

Едно е да се обижда Бог, друго е да се обижда човек дето твърдял че говори от името на Бог.

Затова се поинтересувах от историческата достоверност, въобще имало ли е такъв човек - Мохамед.
    Както и с Джийсъса няма никакви исторически доказателства от времето в което е живял. Първите споменавания са по-късно.

Ама да приемем че е бил реално живял човек.

Явно за ислямистите тоя Мухамед е да речем нещо като нашия Патриарх Евтимий (дет му викаме статуата "Попа" в София, хаха) Абе по-скоро нещо айде като нашия хан Аспарух, или цар Симеон.

Представете си следното: някой в САЩ прави филм, който обижда хан Аспарух (или цар Симеон)

Тълпа от гневни български националисти убиват американския посланик в София, има и други жертви.

Друг е въпроса, че ако приемем че Мухамед е историческа личност и делата му са пример за подражание, оле мале.

Не че Аспарух не е клал и вероятно е обирал разни търговски кервани също като Мухамед, изселвали са местно население да заселват придошлите с конете нови жители, ама поне не знаем да се е еббал с деветгодишно момиче (щото го бил сънувал и бог тъй му казал)

И въобще имаме ли право да критикуваме не само измислени богове, ами и разни хора, претендиращи да са божии синове, пророци и т н.

Чудесно знам, че когато обидя Бог, онези които вярват в него ще се чувстват лично обидени (щото Бог е всъщност в тяхната лична глава)

Ами ако обидя Васил Левски? И той не е цвете за мирисане, убил е младо момче.
    Ами САЩ направят обиден филм за Васил Левски?

Сещате ли се за нападките срещу една жена, която каза че нямало Баташко клане (или нещо такова)

Ами аз не бих тръгнал да я убивам и да предлагам 100 000 долара награда, даже не усещам никаква обида от нейните думи. Става ми интересно всъщност да чуя нейната гледна точка.

Но това съм аз. Доста от вас (чудесно се знаем) са склонни на къси реакции на тези теми.

Това което ме плаши, обаче, е опита за цензура, опита да се забрани тези неща да се обсъждат.

И съществуването въобще на хора с къси реакции....
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

korry, теб не мога да те нарека анализатор просто защото си аналитик.
    И какво ти пука за свободата да обиждаш някого след като имаш най важната свобода на света - тази да се ебеш в гъза?
    Същностно , ако те безпокоят или плашат хората с "къси реакции" е най добре да избягаш от себе си.
    Дано ти помагам поне малко

8. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Petko_Tomrushki Виж мнението
    korry, теб не мога да те нарека анализатор просто защото си аналитик.
    И какво ти пука за свободата да обиждаш някого след като имаш най важната свобода на света - тази да се ебеш в гъза?
    Същностно , ако те безпокоят или плашат хората с "къси реакции" е най добре да избягаш от себе си.
    Дано ти помагам поне малко
    Не ми помагаш, ама поне ме разсмя

Хубаво, аз съм гей, не ме е срам, не се налага да се крия и всички знаят че се *** в гъзъ.

Можеш ли да повярваш обаче, че въпреки това ми пука и много искам още едно нещо - да критикувам и поставям под съмнение всичко.
    Защо трябва религията да е имунизирана от критики?

Религиозна свобода не значи забрана да критикуваш, нали?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

Свободата да обиждаш ти носи засужено лоша съсловна слава.
    Религията е вяра.
    Към вярата на един човек не може да има критики.
    Вярата е продукт на сърцето.
    Кой си ти та да бъркаш в сърцата на хората?

myse
    Guest

Религията е вяра.
    А ако решим че имам мнение за веритe ?!?

Не критикувам хората изповядващи ги, нито твърдя че може да се каже на някой какво да обича със сърцето си. Ако приемем също и че не се бъркам на никой според вярата му и не ми дреме за славата...

Това забранява ли ми да кажа че не ме кефят тия простотии религиите (към някои даже с големи критики...голеееми), нима това не е дискриминация и за мен ?!? Ако искам да си изкажа мнението независимо от казаните думи (естествено културно и без нецензури и обиди)...

Да ще си кажете... да ама не - Расист ме наричат Тук.
    Изрод ми казват даже, наказват ме че и гонят, и защо ? Защото в наши дни да си бял не е много добре, не видиш ли ако си с по тъмен цвят на кожата, каквото и да говориш си мъченик... даже и да те няма - Всички те защитават.

Побъркан свят...

Обичали господа... (там каквото име и ида има в различните религии), НАСА показа че няма бял замък с полу голи крилат същества - ФАКТ

Ако се пообразоваш ще видиш че зад кулисите на всички религии и потоците информация от облъчваторите - ТВ, Интернет, Радио... всичко набива на подрастващите да вярват...после били обичали със сърцата си

Имам много да говоря по темата, но ще замълча до тук, НЯМА да бъда разбран, не и в този живот.

Post Thanks / Like

Религията е вяра.
    Глупости. Ще преразказвам Сам Харис, линк към страницата му съм дал в най-първия пост по темата.

Аз дълбоко в сърцето си вярвам, че Елвис Пресли е жив и прави свирки на Кърт Кобейн, който също е жив нейде в таен апартамент в Манхатън.
    Кой си ти, че да критикуваш религията ми, тъй де, вярата ми?

Ама това са глупости! Когато се явя на интервю за работа или въобще споделя на работа, дойда с фанелка с надпис "Аз вярвам че Елвис е жив", как мислиш че биха реагирали колегите ми

Обаче когато едва не се спънах в някаква нинджа коленичила на килимче в някаква сграда в центъра дето ремонтирахме и трябваше да отмина с уважение, нали?!

Питам пак, кое прави вярата в измислени богове имунизирана срещу религии?

Ти ми отговаряш - идвала от сърцето. Моля?! Сърцето помпа кръв.

Да речем, идва от мозъка ти. Всички сме в плен на някакви илюзии. Примерно, че изглеждаме секси докато вървим с новите дрешки по центъра
    или
    че ако си купуваме здравословна, луксозна, трипластова, напарфюмирана, попита с лосион, черна тоалетна хартия по девет паунда ролката ще живеем двеста години.

И защо точно илюзията за бог да не подлежи на критика?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    За да се опитам да разбера гнева на ислямистите почнах да си задавам някои въпроси и да си правя уточнения.

Едно е да се обижда Бог, друго е да се обижда човек дето твърдял че говори от името на Бог.

Затова се поинтересувах от историческата достоверност, въобще имало ли е такъв човек - Мохамед.
    Както и с Джийсъса няма никакви исторически доказателства от времето в което е живял. Първите споменавания са по-късно.

Ама да приемем че е бил реално живял човек.

Явно за ислямистите тоя Мухамед е да речем нещо като нашия Патриарх Евтимий (дет му викаме статуата "Попа" в София, хаха) Абе по-скоро нещо айде като нашия хан Аспарух, или цар Симеон.

Представете си следното: някой в САЩ прави филм, който обижда хан Аспарух (или цар Симеон)

Тълпа от гневни български националисти убиват американския посланик в София, има и други жертви.

Друг е въпроса, че ако приемем че Мухамед е историческа личност и делата му са пример за подражание, оле мале.

Не че Аспарух не е клал и вероятно е обирал разни търговски кервани също като Мухамед, изселвали са местно население да заселват придошлите с конете нови жители, ама поне не знаем да се е еббал с деветгодишно момиче (щото го бил сънувал и бог тъй му казал)

И въобще имаме ли право да критикуваме не само измислени богове, ами и разни хора, претендиращи да са божии синове, пророци и т н.

Чудесно знам, че когато обидя Бог, онези които вярват в него ще се чувстват лично обидени (щото Бог е всъщност в тяхната лична глава)

Ами ако обидя Васил Левски? И той не е цвете за мирисане, убил е младо момче.
    Ами САЩ направят обиден филм за Васил Левски?

Сещате ли се за нападките срещу една жена, която каза че нямало Баташко клане (или нещо такова)

Ами аз не бих тръгнал да я убивам и да предлагам 100 000 долара награда, даже не усещам никаква обида от нейните думи. Става ми интересно всъщност да чуя нейната гледна точка.

Но това съм аз. Доста от вас (чудесно се знаем) са склонни на къси реакции на тези теми.

Това което ме плаши, обаче, е опита за цензура, опита да се забрани тези неща да се обсъждат.

И съществуването въобще на хора с къси реакции....
    абе виж ся...Муха-мед (както ти си го написал, умрях от смях) е имал видения по време на епилептичните си припадъци....интересно че нито един от моuте пациенти няма видения покрай припадъците, ама те пък са обикновени хора и не са пророци на Аллах...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Оригинално измислени реклами
    От Adrenaline във форум Общ форум
    Отговори: 50
    Последно мнение: 30-12-2018, 02:57
  2. ХИПОДИЛ - Най-големите! БОГОВЕ!
    От Dick Hurts във форум Изкуство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-03-2007, 05:23
  3. Прабългарска религия - богове
    От musholina във форум Езотерика
    Отговори: 1