Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Au-pair проблем

здравейте на всички тук.имам проблем и тъй като досег никoй не е писал по него,реших да го споделя и да потърся помощ от вас.попълних си документите за ау pair преди месе и ги изпратих в home office с всихко необходимо.дадох адреса на английското семейство,тъй като мсятах,че ще съм там ато пристигнат.но...по стечение на обстоятелствата,реших че не искам да живея и да работя там.след което писах на home office,но отговор нямаше.пратих и писмо,в което обясих,че не искам да работя като ау pair и ги моля да ми върнат личната карта на моя адрес в Англия,но дори сега,след месец,никакви новини или писмо от тях.четох в сайта им,че са необходими 20 работни дни,които минаха и сега незнам как да постъпя.ако някой е имал същия проблем,моля,нека сподели как се процедира.благодаря на всички предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ау pair проблем

Здравей, аз съм в почти същата ситуация в момента. Пристигнах скоро и семейството веднага прати документите ми, но сега вече не искам да работя при тях и се чудя какво да правя с парпорта си.

Надявам се някой да сподели наистина адектватно мнение и да каже как можем да се справим в подобна ситуация. Моят съвет е да идеш на място и да си потърсиш документа, предполагам е възможно.

УСПЕХ!

3. БЛАГОДАРЯ teddyme4e thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ау pair проблем

здравеи,аз все още чакам,писах им 2 маила и едно писмо и нищо,никои не ми отговаря никаде.четох някакви коментари,че им трябва време да разгледат документите,но при полойение,че аз 10 дни след като сам ги подала,сам им казала,че си искам картата обратно и не искам да работя за това семеиство,незнам...мойе би трябва повече време,нали знаеш,че тук не си дават много зор.аз сущо се надявам някои да помогне с мнение,наистина незнам какво да правя,а лихната ми карта е единствения документ,които притейавам в момента.искам да си боок-на интервю за НИН,а без нея не мога,с варзани раце сам,а дори незнам какво става в този случеи,как трябва да постапя.ако разбера нещо ,ще те уведомя веднага.поздрави и успех от мен засега

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Au-pair проблем

Здравейте и от мен,

при мен също ще се очертае същия проблем. Аз съм au pair вече втори месец в едно семейство. Веднага като пристигнах си подадох документите. Вече един месец мина, но нещата със семейството не вървят много добре, сигурно и аз ще се наложи да напусна и да си намеря друго семейство. Аз имам паспорт, но си искам ID то колкото е странно да им изглежда на англичаните, че толкова много държим на личните си карти. Мен също ме притеснява това колко време ще отнеме за да си получа картата обратно, че като им знаем темпото... Не мисля със следващото семейство толкова да бързам с документите, така или иначе не се получават навреме. Вие какво писахте в писмото с което си изискахте картата обратно?

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Не е ли възможно просто да поискате да получите картата на друг адрес, ако изтъкнете някакви причини, че сте сменили междувременно семейството, то в картата HE фигурира тяхното име, а вие така или иначе ще се нуждаете от нея.
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Arthur, сигурен ли си, че в картата не фигурира тяхното име... все пак лилавата карта се получава само за работа при определени хора, които трябва да бъдат написани някъде?

По-скоро дали има някаква възможност да се иде на място (където и да е то), и да се опита с някаква молба да се изтегли документът обратно...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

то на семеиството Е ИСПИСАНО на лилавата карта. На моита беше името на жената, тъи като писмото покана което изпратих до home office беше от неино име. Това с другя адрес е варянт когато кандидатствате за синя карта, защото не е задължително да чакате в семеиството

9. БЛАГОДАРЯ ILIYANA87 thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Au pair, employee, self-employed? (проблем с документи)
    От vileto8801 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 27-08-2012, 10:22
  2. Au-pair проблем...
    От hrisssi във форум Au-pair
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-09-2011, 23:35
  3. au-pair
    От denkata във форум Au-pair
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-10-2008, 10:48
  4. Au pair
    От dnalbantska във форум Au-pair