Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране От SAWS c NINo към self-employed

Здравейте. Извинявам се, ако вече е коментиран моя въпрос, но не успях да намеря инфо за това. Надявам се някой да знае и да коментира, за което предварително благодаря. А би могла, темата, да е полезна и за други.
    От 3 години аз и съпругата ми работим в UK по SAWS за по 6 месеца всяка година. Имаме сключен граждански брак в Българи. Имаме NINo и банкови сметки. След 1 седмица ни изтича разрешителното за работа. В момента сме в KENT. Решихме да се преместим в Лондон. От форума разбрах, че е най-лесно за мен да се регистрирам като self-employed. Въпросът ми е : Къде е за предпочитане да се регистрирам - докато съм в Кент и ми остава 1 седмица, или като се преместя в Лондон на нов адрес? Смяната на адрес ще ми попречи ли след като замина за Лондон и ще мога ли за една седмица да се регистрирам /знам, че за UTR номер може и по телефона да го получа/ - достатъчно ли е само това?
    Благодаря още веднъж.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: От SAWS c NINo към self-employed

Цитирай Първоначално написано от Mladen78 Виж мнението
    Къде е за предпочитане да се регистрирам - докато съм в Кент и ми остава 1 седмица, или като се преместя в Лондон на нов адрес? Смяната на адрес ще ми попречи ли след като замина за Лондон и ще мога ли за една седмица да се регистрирам /знам, че за UTR номер може и по телефона да го получа/ - достатъчно ли е само това?
    Благодаря още веднъж.
    можеш да се регистрираш където си поискаш. ако се регистрираш в кент, като дойдеш в лондон трябва да се обадиш да си смениш адреса.

регистрацията отнема няколко минути, не една седн=мица

утр няма как да го получиш по телефона. можеш да се регистрираш по телефона, но го полуаваш след около 4 седмници по пощата
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

3. БЛАГОДАРЯ Mladen78 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А на база моята регистрация като self-employed с UTR номер, може ли съпругата ми да кандидатства за жълта или синя карта?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

може да кандидсттва за синя, но само по себе си наличието на УТР не е достатъчно за да докаже че ти си селф емплойд.
    трябва даимаш и други доказателсва - примерно фактури, клиенти, писма от тях, бизнес транзакции в банковата ти сметка, осигуровки и така нататък. товав момента итнема около 9 месеца

ако смяташ че просто ще дойдеш ще вземеш УТР и всичко е розово си се объркал.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

6. БЛАГОДАРЯ Mladen78 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Смятаме да направим всичко възможно за да си изкараме документи и да чакаме колкото е необходимо. А каквото стане. Господ обича смелите.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. SAWS и НИН
    От tokich във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 8
    Последно мнение: 12-10-2012, 11:43
  2. От SAWS към селф?
    От EastSideMan във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 7
    Последно мнение: 14-03-2012, 21:59
  3. SAWS
    От mech0 във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 1